Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Borilačke veštine

Diskusija u 'Sport' započeta od Hooker, 05.06.2012.

1. ChiliHead

ChiliHead HOT GROWER
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    20.09.2013
    Poruka:
    2.061
    Sviđa im se:
    8.221
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +9.603 / 6 / -1
    Poslednji put kad sam probao da istrcim 5km zamalo da padnem u nesvest :D :mrtva_banana: :vb_kez: :vb_kez: :vb_kez:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 2
  2. seito

Učlanjen(a):
    09.07.2013
    Poruka:
    3
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Bavih se ninjutsuom nekih cca 12 - 13 god, upoznao zenu pa se udebljao pa napravio pauzu. Sve si razmisljam u zadnje vrijeme da se pocne opet :)

3. zelenko420

Učlanjen(a):
    04.04.2015
    Poruka:
    59
    Sviđa im se:
    36
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +37 / 0 / -0
    MMA kao srednjoškolac sam treniro,al kako sam sa sela,nisam više mogo u grad na trening kad sam završio školovanje,a bio bi neka zvijezda već da sam nastavio,bio sam među boljima,jačima i u boljoj formi sam bio od slobodno kažem njih 90% kj su po cijele dane bili u teretani,većina njih je i testesteron uzimala,a ja po cijele dane bio u šumi,baco bale,i plivo po rijeci

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 4
  4. blackbetty

Učlanjen(a):
    14.07.2012
    Poruka:
    74
    Sviđa im se:
    122
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +133 / 2 / -0
    jaj što ne mogu ove šanerske priče," bio sam dobar al". Valjanje klada i spinovanje bala ne znači da si lijoto mačida. Za one prave način uvijek postoji

• Slažem se Slažem se x 1
  5. No Joke

No Joke Predvodnik Krda
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    10.09.2012
    Poruka:
    5.109
    Sviđa im se:
    14.418
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.286 / 31 / -1
    ja sam nindža pa se nehvalim :D

6. Dzparanoja

Banovan

Učlanjen(a):
    14.04.2014
    Poruka:
    743
    Sviđa im se:
    1.079
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +1.199 / 10 / -4
    Ene, ja tek sad ovo vidim :) Mislim, što šta ja treba da otkrijem na forumu....
    E ja nijesam samo plivao, već sam potapao i davio sve živo. To je jedna od mojih borilačkih aktivnosti, jer su se drugi borili za život :D Kad se ja pojavim na nekom dijelu plaže, voda ispred mene je momentalno prazna, jer svi odmah hvataju maglu. I danas, solidno godina kasnije, kad se pojavim na lokalnoj plaži svi me gledaju sa podozrenjem... jer misle da bi baš TAJ neko mogao postati moja nova žrtva :)

7. Gentelman

Učlanjen(a):
    09.03.2015
    Poruka:
    17
    Sviđa im se:
    21
    Trofej poeni:
    3
    Ratings:
    +22 / 0 / -0
    Da se ubacim :)

U 4. razredu sma jednu god vježbao taekwondo pa se prebacio na kyokushinkai karate do 1 srednje kad sam prestao... jbg curice, jedinice, cugica, pljugica...klasična priča :p Nikad to nisam prebolio makar sam i u teratanu išo, pa sam se pred 4 godine vratio na karate.
    Sad sam smeđi pojas, vodim treninge i s klincima idem na natjecanja i kroz koji dan ću biti predsjednik kluba :D Aktivno ne treniram više od pol godine jer sam imao saobračajku i s****o si tjelo. Plan je da kad završi školska godina da krenem sa svojim treninzima.
    Inače volim i dizanje utega(ne bodybuilding), a osim karatea bih htio ubaciti i aikido i otvoren sam za sve borilačke sportove.

Sad vidim da nisma napisao zašto sve to xD pa eto zato. ;)
    Stari je svojedobno trenirao shotokan karate i uvijek me privlačilo, a sad to radim jer volim to i jer vidim samo dobro u karateu i načinu na koji djeluje na tjelo i um. Tu je i puno dobrih ljudi koji su mi postali dobri prijatelji. A nadam se da će moji klinci viditi blagodati sporta opcenito i da neće trunuti doma pred kompjukterom :)

Eto, moj životopis što se tiće borilačkog sporta.

Osu!

P.S.
    Pljugica poslje treninga je svakako poželjna, ali prije.... nikako! xD

8. Suhi123

Učlanjen(a):
    08.10.2015
    Poruka:
    2
    Sviđa im se:
    3
    Trofej poeni:
    1
    Ratings:
    +3 / 0 / -0
    Ja se bavim kickboxingom vec 6 godina imam dosta borbi i iskustva ... Trenirao sam par timskih sportova kao sto su nogomet,rukomet i kosarka ali niti jedan mi se nije toliko dopao kao kickboxing jer u tom sportu ovisi sve o tebi. Nemoras razmisljat dali je neko umoran ili mu se neda igrat. Onaj uspijeh sta ostvaris ide tebi i nikom drugom. U tom sportu sam dobio dosta sigurnosti u sebe . Inace sam mirna osoba i nije bas da volim prakticirat svoje sposobnosti na ulici na nekom ko nema pojma a i znm gdje treba pogodit osobu i znm koje posljedice mogu napravit stoga cu se rade presutjet njegove provokacije al ako bas oce batine onda to je vec druga prica haha :) volim zapalit topa tu i tamo da se opustim ali ne volim pretjerivat .. Koristim proteine od kanabisa i moram vam rec da su vrh pogotovo za nekog ko se pokusava zdravo hranit,naravno bez thc su :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  9. Wizdom

Wizdom boleSTan san

Učlanjen(a):
    05.12.2014
    Poruka:
    255
    Sviđa im se:
    343
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +363 / 0 / -0
    Evo da se i ja ubacim, 7 godina taekwondoa crni pojas, nakon te faze bilo mi je pre malo kontakta pravac na kickbox godinu dana. I evo zadnje dvi godine slobodna borba i jiu jitsu :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  10. L0oD

L0oD Hocus pocus,try to focus but I can't see...
    Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    09.03.2015
    Poruka:
    5.177
    Sviđa im se:
    14.521
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +17.413 / 16 / -1
    Kazu u zdravom telu,zdrav duh... a ja se pridrzavam onog,zdrava vutra,zdravo telo... evo zanimljive knjigice... 20151205_093322.jpg

11. Mahnita

Mahnita Aktivan Član

Učlanjen(a):
    11.08.2015
    Poruka:
    237
    Sviđa im se:
    1.006
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.138 / 0 / -0
    A kad ste navalili :) I ja sam svojevremeno u mladjim danima a od tada ima nekih 20 godina trenirala box :) 3..4 godine i kao neko ovdje reče da je to nije sport i da su razbijene arkade i nosevi sve što na koncu imamo, nije istina. Treniranje Boxa ne treba porediti sa ROCKYem :) Treniranje boxa se najmanje u ringu odvija , treniranje amatersko mislim , ne mislim ovdje na Taysona i Holifilda ili Alija.. svakako je zdravo trenirati bilo šta. Redovan trening tijelu i duhu, disciplina, trud, napor, sve što uložiš u bilo koji sport vrati se nazad. U svakom slučaju bolje nego ovo što mi danas uglavnom radimo, posao, kuća, zalipa i selo veselo :) Imal asam 4 " borbice ", 2 dobila, dvije izgubila, nemam nikakvih ožiljaka po licu i hrskavica mi je čitava samo malo neprimjetno ukrivljena :D E jedino što sam zadobila, to su trajne poslijedice smozgom :D

• Informativno Informativno x 1
  12. Rope73

Rope73 Aktivan Član

Učlanjen(a):
    02.06.2015
    Poruka:
    514
    Sviđa im se:
    2.856
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +3.148 / 1 / -1
    Sto mi ne rece prije potpisa :zvezda:::crazyd: :p
    @Mahnita , meni ipak ovaj sad sport drazi. U zdravom duhu sve zdravo :)

Poslednja izmena: 17.12.2015
  13. Mahnita

Mahnita Aktivan Član

Učlanjen(a):
    11.08.2015
    Poruka:
    237
    Sviđa im se:
    1.006
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +1.138 / 0 / -0
    pa mislila sam da si osjetio :D :love2:

14. Blader

Blader Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    06.03.2015
    Poruka:
    827
    Sviđa im se:
    2.018
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +2.407 / 1 / -0
    Ahahah dobri ste...:popcorn::

Meni stari trener tae-kwon-doa i još trenira a ima 60+. To mu je sve. Ima velik klub.Držao reprezentaciju žensku. Ja trenirao kroz osnovnu i sa mlađima i sa starijima,obečavao ali jbg. Nakon osnovne otišao od kuće, droga ovo ono, i nakraju me sudbina odvela u umjetnost i duhovnost. Vratio sam se u rodno mjesto ali ne mogu ja biti pod obavezom. Iako je bilo potencijala...osvojio 3. mjesto na državnom, a jednom sam bio, i slabo trenirao već u podmakloj fazi. Trenutne hobije obavljam kad mi dođe, 4 ujutro češće nego preko dana...

15. Pidjagrowing

Učlanjen(a):
    27.12.2015
    Poruka:
    32
    Sviđa im se:
    12
    Trofej poeni:
    8
    Ratings:
    +21 / 0 / -0
    Da se prikljucim temi . Trenirao sam BJJ (brasilian jiu jitsu) intenzivno , sad malo sporije (posao,obaveze,vutra :p ) a imao sam i jednu malo gadniju povredu mada ne na treningu . Sve u svemu svidja mi se ova borilacka vestina humana je , nema udaranja pimplanja itd nego suva tehnika. Trenirao sam prvo u klubu pa sam od nas 30 na pocetku ostao samo ja i trener, koji mi je kasnije postao dobar drug i nastavio sam da radim sa njim. Eo i jedna slika u radnom odelu :D malo je isecena i cenzurisana :p I da napomenem nikako vutra pre treninga mnogo los kombo.
    za org.png

16. DBROWN

Učlanjen(a):
    02.04.2015
    Poruka:
    190
    Sviđa im se:
    141
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +153 / 0 / -1
    Trenirao sam 4god Savate,bio juniorski prvak Srbije a onda se desila bolest i sve otislo u nepovrat :)

17. hazeri

hazeri I came,i saw,i loved...
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.01.2016
    Poruka:
    2.730
    Sviđa im se:
    8.856
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +11.021 / 2 / -0
    Treniram redovito tri,cetri puta tjedno kickboxing i smatram kako je to idealan sport za potrositi negativnu energiju,ispuhati se,spustiti na zemlju.Nikada mi nije padalo na pamet ici u borbe jer nemam muda trpiti bol i batine,a volim pojesti tako da ne dolazi u obzir neka stroga prehrana.Ja sam od onih;dobro pojesti,napljugati se ali i redovito trenirati radi zdravlja.Uglavnom to i podvodni ribolov me ispunjuje i to je ono sto necu prestati.Gledam redovito borbe,pratim i divim se tim ljudima koji svakodnevno zive za tih deset,dvadeset minuta meca.Poznajem ih dosta osobno i zato znam koliko su stvari u zivotu propustili zbog borbi.Ja sam becar,volim sve sto vole mladi,a to ne ide zajedno sa profi fighterima.:thumb:

18. petarpan244

Učlanjen(a):
    09.11.2016
    Poruka:
    72
    Sviđa im se:
    101
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +137 / 0 / -0
    Neznam da li je još ziv dr Emin Topić kao osnivač BUDOKAI karatea u habdelićevoj 1, Zg, jedan moj stariji prijatelj se je poznavao sa njim. Trenirao je puno godina a ono što me se dojmilo je bilo da nije trenirao samo karate kao fizičku kretnju nego i duhovno, kao neko više stanje uma i relaksaciju neku.
    U svakom slučaju jako dobar sport i fizički i mentalno.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1

Preporučite stranicu