Box by bestija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.882
1.098
Trøndelag
evo da predstavim i ja svoj box,nadam se da ce za koji dan u funkciju.

Box: izradio sam ga od gipsanih ploca,imao sam dvije ploce dimenzija 200x120 cm koje su mi
bile dovoljne za box velicine 50x70x120. izvana je izoliran sa duck tapeom.






Rasvjeta: HPS 150w i home made reflektor od lima


Ventilacija: za ispuh sam uzeo kupaonski ventilator 120mm snage 180 m3/h, za cirkuliranje zraka sam
upotrijebio PC ventilator 120mm,upuh u box je pasivan dimenzije 80x80mm.adapter sam izradio sam od nekakvog punjaca ili cega vec,snage 12V 1A.
Posto mi je ventilator bio prilicno glasan,nabavio sam potenciometar od stropnog ventilatora i napravio prigusivac od staklene vune,sad je stvarno tih da se skoro i ne cuje.




Filter: radio sam ga sam prema predlosku sa neta,snage je oko 300 m3/h,bilo mi je potrebno 1,2kg
aktivog ugljena,debljina stjenke 2cm,na ovom dijelu sam najvise izgubio zivaca,niti jedan
dio nije kupljen,sve zivo sam morao improvizirati ali uspio sam nekako.





jos moram uzeti par sitnica da ga skompletiram do kraja a to cu korz iduci tjedan,fale mi jos lancici za reflektor i temp-vlago mjerac.
posude za uzgajanje su cini mi se 15L,kupljen ph metar,zemlja terra magma.u box sam ulozio oko 1000kn ili cca 130€
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
sta i koliko ubacujes unutra nije valjda da ce biti 2 biljcice mislim da moze 4 da stanu.inace lepo si ga iskombinovao!!!!!
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.882
1.098
Trøndelag
nisam jos odlucio ali mislim da ce ici 3 unutra posto imam 3 sjemenke uz obzir da sve tri proklijaju :)
sjemenke su afghan kush ryder od world seeds.


ovako izgleda sa 3 posude,4 ne stanu osim ako im ne odrezem rub sa strane ili manje posude

 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Fino izgleda boks. Svidja mi se kad je sve uredno i na mjestu. Ne bi trebalo biti problema sa temperaturom fino isplanirano. I potenciometar mi se svidja. Jedino sto bi ja drugacije napravio je to da bi stavio 4 tegle od 25 litara :) Ovaj grow sam se uvjerio sta znaci takva kolicina zemlje i stvarno se isplati :) Jedino je tesko malo rukovati s njima kada se flushaju jer su preko 35 kg ali i to se da rijesiti :) U svakom slucaju jedva cekam dnevnik da krene :)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.882
1.098
Trøndelag
Oprah je napisao(la):
Fino izgleda boks. Svidja mi se kad je sve uredno i na mjestu. Ne bi trebalo biti problema sa temperaturom fino isplanirano. I potenciometar mi se svidja. Jedino sto bi ja drugacije napravio je to da bi stavio 4 tegle od 25 litara :) Ovaj grow sam se uvjerio sta znaci takva kolicina zemlje i stvarno se isplati :) Jedino je tesko malo rukovati s njima kada se flushaju jer su preko 35 kg ali i to se da rijesiti :) U svakom slucaju jedva cekam dnevnik da krene :)


kuzim te skroz,ja sam imao u planu dvije velike posude po jedno 30ak + L i to bi bilo to ali nije ni ovo lose,kolicina mi totalno nije bitna,bitno mi je samo da nesto reaste! :)
jer od out-a do out-a je pre dugo,barem za mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo