Branje biljke prije vremena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.08.2015
22
14
3
29
e ovako pozdrav svima zelim da otvorim ovu temu jer imam biljku visine 180 cm ali moram je pobrati do 20 septembra jer je u kukuruzu a kukuruz ce se brat do 20 septembra tako da moram da je poberem i sada dali ce mi se isplatiti to ako poberem prije vremena evo i slike i ako mi neko moze reci jel ona uopste pocela da cvjeta :D

weed123.png
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Pocela je da cveta.
Jbg to ti je rizik sadnje u kukuruzu,nece ti se isplatiti da je poberes sada nikako,a cak i 20. septembra da je uberes nece biti to taj rad kao kad je pustis da odcveta do kraja.
Najbolje resenje ti je da odes nocu,iskopas je i presadis negde,prezivece ona to opusteno samo sa njom iskopaj i veliki busen zemlje da sto manje ostetis koren.
 
24.08.2015
0
1
3
31
e ovako pozdrav svima zelim da otvorim ovu temu jer imam biljku visine 180 cm ali moram je pobrati do 20 septembra jer je u kukuruzu a kukuruz ce se brat do 20 septembra tako da moram da je poberem i sada dali ce mi se isplatiti to ako poberem prije vremena evo i slike i ako mi neko moze reci jel ona uopste pocela da cvjeta :D

Pogledajte prilog 35550
nov sam vamo tek danas napravio racun pa me zanima kako bi bilo da je ovih dana posadim?iz dalmacije sam pa ima dosta sunca al je i zima hladna pa me zanima bi li uspio dobit ista ploda?ispocetka bih je drza na svijetlu a poslje presadio vanka.Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: funky weed

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Mozes ali mnogo truda za malu biljcicu...razmisli da je das bar 30 dana na veg. to ti je vec skoro ceo septembar...znaci bice napolju ceo oktobar dok procveta...a mozda i duze...bolje ti je ako ces sada da je sadis da bude skroz indoor...napolje neces nista dobiti jer ide zima a premalo vremena imas...rizikovaces mnogo za skoro nista
 
24.08.2015
0
1
3
31
aha hvala ti Kobi.Puno si mi pomogao...malo mi je tesko indoor pa...cekat cu proljece onda radije.Hvala.
 
14.08.2015
22
14
3
29
skonto sam da ce kukuruz brati tek polovinom oktobra pa cu otic iskopat rupu na drugom sajtu ako bude stani pani presadit cu ako bude ovako sve u redu necu nista dirat necu da rizikujem da ne bi uvenila a ima oko 2 m visine ogromna je tako da cu imat dima za cijelu godinu do sledece godine tj do sledece berbe sledece jeseni nadam se :D
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Male su sanse da se uspesno presadi i premesti daleko tolika biljka . Ako je vec u oktobru harvest , ostavi kako jeste i bice nesto
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA

dojcin

Banned
Banovan
18.08.2015
4
5
3
31
slusam vas i pitam se dali znatee da je koren od biljke od dva metra skoro istii kao i ona sama znaci kolika jee u visinu toliko ide i u zemlju sa zilicama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda and doon

lud

31.01.2015
183
106
43
sta ja da onda kazem moje 2-2,5m visine i moram ih prebaciti nadrugi sajt,al ako uradim kako treba nadam se da ce sve ok biti:D
 

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Nema sanse da je toliki koren kolika je biljka...to mozda kod oraha ali za jednogodisnje biljke tesko...definitivno ce da tuguje neko vreme...samo dosta vode i sto prozracnije zemljiste...izmrvi malo stiropora, pomesaj sa nekom zemljom za cvece presadi pazljivo da je sto manje ostetis, naravno koliko je to moguce i samo dobro zalij...ima malo da se obesi da mozda malo zuti ali ako je zalijes dovoljno i redovno primice se...bez problema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doon and smileeee

lud

31.01.2015
183
106
43
a znam brte,polako cu sta da radim kad je sad takva situacija,bitno mi je sto veci busen izvaditi,i onda mislim da nema probleme,a to za stiropor i zemlju to se podrazumeva kao i zalivanje:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: whitemotion

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Prosle godine je prvi kukuruz u Backoj skidan oko 15.10. e sad zavisi koja je grupa zrenja kukuruz na "tvojoj" njivi.Kraj 10. pa do sredine 11. meseca je ovde spic berbe zavisno od godine, a ti ako docekas 10.10. a da ne skonta neko zelenis u suvom kukuruzu ,na konju si.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doon

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Gle kašnjenje od tjedan dana i nema nekih posljedica, tako da bi faktički zakasnio to mora biti dobrano kašnjenje. Biljka gubi na potenciji i počne se sušit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.