Brisanje postova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sad zbog toga moram otvarati novu temu...

Zanima me zasto se postovi koji ne povrijedjuju pravilnik na bilo koji nacin, BRISU?
Konkretno zasto se brisu neki moji postovi?

Vec sam prije to primijetio, pa sam mislio da sam lud jer se sjecam da sam u temi ostavio post, a drugi dan ga nema?!?

Na primjer, u dnevniku u "SPAJZU" sam potaknuo OpaCupa da vise veli o Plantelli i kasnije napisao da sad voditelj dnevnika zna o cemu se radi i zasto se tako radi...

Da li sam ja time spamao dnevnik? Da li sam povrijedio pravilnik?

Ili je jednostavno nego zasmetala moja prisutnost?

Ajde, razumijem da nekad pisem bezveze postove, ali moji nisu ni blizu onima koje neki drugi postaju, pa isti ostaju....

Iz moje perspektive ovo sad jaaaakooo lose izgleda i najradije bih otisao sa ovog foruma instantno!!

Kome smeta moja prisutnost na forumu nek se izjasni sad, sad je prilika!!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
p.s sto se tice onog problema,resili smo na chatu pa smo neke postove izbrisali da bi bilo preglednije,nadam se da niko ne zamera :)
koliko ja mogu isčitati ,mislim da je autor teme tj. rKj420 zatražio da se neki postovi obrišu,da mu dnevnik bude pregledniji... https://www.vutra.org/topic/11077-špajz-grow-400w-hps-double-glock-pure-kush/?p=262153
no,eto možda te je mogao kontaktirati prije brisanja Kali,čisto da te obavijesti :)

hehe,šta je ovo :) neka epidemija odlazaka,hehe
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sa obzirom da si prijatelj mogao si tamo pokrenut temu. Cudni su dani svi smo naelektrisani. O kojoj se temi tacno radi?

Edit: Venlo me preduhitrio. Tesko je bas sve kontaktirat. Trebalo bi da ostane poruka autoru posta da mu je obrisan i razlog (tamo dje mu je post bio). Ako ne vidite onda je to moj propust.

Edit2: Solarna eklipsa mozda nekako utice odlaske sa foruma:
http://zeenews.india.com/news/space/rare-hybrid-solar-eclipse-occurs-today_887769.html

:abducted:
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Pokusacu da objasnim iako neam volje za to ni malo(u losem sam nekom periodu totalno,neki od vas to znaju kako i zasto.)
Bzvz je otisla jedna cela strana na raspravu oko flushanja i problema za zutim listovima.Obrisani su moj post,od weedica,od smak420,powerov i jedan kalijev u kome kaze "eto sad znas" Ostavio sam opa cupino objasnjene zasto toliki razmak u dubrenju i kalijevo pitanje na isti,kako bih danas sutra to nekom pomoglo ako ima nedoumice u vezi djubrenja.
U mom zadnjem postu sam rekao, kao sto je venlo primetio da sam to uradio kako bi dnevnik bio pregledniji,znaci nije postojala nikakva namera da ja nekog uvredim ili pak kazem da nije pozeljan.Ne bih onda napisao nadam se da necete zameriti.
Nisam se nadao da ce ispasti ovakav problem,ne bih ni brisao onda.Kali ti si itekako dobro dosao u mom dnevniku,kao i svi ostali i nemoj da mislis da imam nesto protiv tebe,sta vise postujem te kao starog i iskusnog clana ovog foruma :) Sve sto sam ja hteo da postignem jeste preglednost, nista vise.
Izvinjavam se jos jednom ako sam nekog uvredio,nije bilo namere i nema potrebe zbog mene da se povlacis sa foruma,ja sam u krajnjem slucaju sitna riba ovde :) Eto toliko uzivajte ljudi bez stresa ako je ikako moguce.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
smak420 je napisao(la):
... di je nestalo naše plantela baljezganje :read:
ja sam zamoljen da obrisem postove 38~42 od strane autora dnevnika, posto je njegov dnevnik uradio sam to, da je neka druga tema bila u pitanju ne bih bez odobrenja autora postova, i ne bih brisao nego sakrio. mislim da je to ok, dnevnik je dnevnik, u neku ruku "autorsko delo". i ja sam svojevremeno trazio od sid-a da iz mojih dnevnika pobrise po meni nepotrebno, ako to tako ne moze ili ne treba molim administratora da naznaci. autor dnevnika je dao objasnjenje zasto je to trazio od mene, a i smak se potrudio ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sakrij ubuduće ;) Samo mi, support i prijatelji vidimo notifikaciju, pa ne utjeće na preglednost za ostale članove.

Kali frende, opet si mi nervozan. Sječam se da smo i nas dva imali napetih situacija :) Nema potrebe za tim ;) Mali nesporazum, ništa više :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: iSensation

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Bogeyman je napisao(la):
ja sam zamoljen da obrisem postove 38~42 od strane autora dnevnika, posto je njegov dnevnik uradio sam to, da je neka druga tema bila u pitanju ne bih bez odobrenja autora postova, i ne bih brisao nego sakrio. mislim da je to ok, dnevnik je dnevnik, u neku ruku "autorsko delo". i ja sam svojevremeno trazio od sid-a da iz mojih dnevnika pobrise po meni nepotrebno, ako to tako ne moze ili ne treba molim administratora da naznaci. autor dnevnika je dao objasnjenje zasto je to trazio od mene, a i smak se potrudio ;)

Ja ne vidim zasto ne bi pravili forum citkijim, opet treba postovati svacije misljenje ukoliko ima smisla. Radilo se o dnevniku ili ne. Ja sam isao u nazad i dosta starih tema promjenio. Brisao neke postove i doradjivao druge.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420 and Smak420

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
ja sam bas u ovoj temi napisao par rijeci vise kao utjehu..sada mi zao sto jesam......jer obrisan je momentalno hahah al ko ga hebe


edit:
post je izgledao ovako
Kali prijatelju meni si posebno drag i volio bi te upoznati..pusti postove.malo si zabrijo svi mi imamo obrisan post,dva .......................

edit opet:
haha nermam pojma koji mi je krc i zasto placem za postom .........
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Vutragenjo jel izvodljivo da autor dnevnika moze da brise,edituje etc postove u svom vlastitom dnevniku,da mu se dozvoli ta opcija,da li ste razmisljali na tu temu? ili pak kad se dnevnik zavrsi da se dozvoli uredjivanje istog.Ne znam koja je opcija bolja,ali primetio sam da postoji gomila dnevnika sa nepotrebnim i ne korisnim postovima i samo ga ucini nepreglednim i konfuznim za nove clanove koji dodju da se informisu i pokusaju da nauce nesto.Slazem se da treba ostaviti neke korisne informacije,al postoje dnevnici od 10 strana, a da grow nije ni poceo prakticno sto je ne produktivno i ne korisno je totalno...To mu dodje ko neuredna i razbacana soba,a ti u njoj pokusavas da nadjes nesto...Jer moderatori ne mogu toliki posao da obave ipak je to previse za njih,imaju i oni dusu i treba im olaksati na ovaj nacin...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
genjo, ajd definisi onda da li autor dnevnika moze da pravi reda u svom dnevniku ili svi postovi ostaju kakvi jesu (uz to autor nije brisao sam nego se obratio moderatoru)... ja zaista ne vidim nista lose ako se nesto makne, al necu imati nista protiv ni da ostane ako tako treba, obrisao sam u tom dnevniku i jedan moj post koji je bio u kontinuitetu price, ali je prica bila "na momenat", uostalom, mislim da ce biti jasno ako citiram rkj420 poruku koju mi je poslao:"nasli smo uzrok problema tamo na chatu,pa ako te ne mrzi izbrisi one nepotrebne postove sto smo ispamali", koliko kontam nista to nije bilo zlonamerno, niti usmereno prema bilo kome, stvarno mi je zao ako kali to brisanje jednog posta prima previse k srcu, ali nista nije bilo usmereno prema njemu licno, peace

edit: a ovo sto pita rkj, mislim da je ipak bolje da se autori dnevnika obrate nekom moderatoru za editovanje ili brisanje sadrzaja iz dnevnika... isto tako, ako se dogovorimo, sadrzaji nece biti skroz brisani nego samo sakriveni... no sve je do dogovora
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Vec smo se vise puta opekli kad smo dali pristupa editovanju sopstvenih postova/tema. Mada kao sto prije pominjah neki clanovi treba da imaju malo vise ovlasti. Ukoliko su zavrijedili povjerenje ne vidim zasto ne bi mogli i svoj sadrzaj promjenit. Barem kad je dnevnik u pitanju. Razmislit cemo malo o tome :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Slazem se s tom mogucnoscu. Treba biti realan i prihvatiti cinjenicu da brisanje postova nema smisla, jer ponistavaju smisao koji je postojao u trenutku pisanja, pa na taj smisao stize smisleni komentar pa dodjemo u situaciju da neko obrise smisleni post koji je doveo do pisanja smislenog komentara, a koji je samim tim postao besmislen jer je post izbrisan :D

Mogucnost uredjivanja tema treba temama da daju jednostavniji smisao i laksu preglednost same teme. Ko se plasi da ce mu tvorac teme izbrisati post neka ga napise u nekoj srodnoj temi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Svi bi uređivali majke ti :icon_lol:
Genjo dobro zbori! Nije dobro davati svima tu mogučnost. Naišao sam nekoliko puta na editirane postove inače zaslužnih članova, koji su u jednom trenu pukli radi nekih razmirica, pa pobrisali svoje postove koji su bili vrlo vrijedno štivo, a to zaključujem po komentarima ispod tih postova.

S druge strane , prijatelji foruma trebaju biti u mogučnosti svoje teme uređivati, ali tek nakon nekog "staža" kao prijatelj. Tako je bilo u mojem slučaju i mogu reći da je to bilo ok, jer na početku, kad sam postao prijatelj foruma, nisam bio spreman imati bilo kakve opcije za uređivanje. Grow support je prije imao malo opcija, a sad ne znam kakva je situacija, međutim, vidim da dečki uređuju punom parom, tako da mislim da imaju više opcija nego ja što sam imao i to je također ok, jer i oni su uz to što su pomoć za nove growere, također moderatori i trebaju imati mogućnost uređivanja grow dijela foruma.

Svi ostali se moraju pomiriti sa činjenicom da su samo korisnici, dok im se ne ukaže povjerenje i daju opcije. Sorry ljudi, al nadam se da je jasno kako ovo nije bilo kakav forum. Ovdje je bitnije nego bilo gdje drugdje zaraditi povjerenje, barem dok se ne promjeni legalni status kanabisa.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kao sto rekoh vec smo experimentisali pa se izjalovilo. Ajde da ne lomimo glavu oko toga jer ne znam sta fali forumu trenutno. Ukoliko neko zeli da promjeni temu moze se javit nama a postove stvarno ne treba mijenjat jer uvjek mozes novi post ostaviti. Temu vec nekako mozemo popraviti sa kvalitetnijim sadrzajem a suvisne offtopic postove obrisat. Cak mislim da zavrsene dnevnike treba odraditi tako da konacan proizvod izbacimo na prvi post dnevnika. Kao dnevnik zavrsen rezultat sa SLIKAMA. Samo ideja ako smem :)