Canna - Dnevnik #1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Evo odlučio da se registriram i pokrenem i ja svoj mali kutak za sve vas biljkoljupce pa odma da krenem na stvar
Odlučio sam se za kasniju sadnju ove godine ali to sam nadoknadio s količinom biljaka koje sam posadio pa da malo izgladim razmjer
Posjedujem growbox dimenzija 120x120x200 te unutra HPS 600watt kit
Genetika koju imam u indooru je Sensi(super skunk),Special kush #1 i Wembley koji čeka presađivanje outdoor, a vani je to pak druga priča,sve su bagseed i zasad je poznato da je od njih 18 ako se nevaram več 6-7 ženki i dalje se čeka da ostale pokažu
I da ne zaboravim još 6 fem Buddha seedbank automatic mix...uzeto sam za probu i zbog jeftine cijene tako da sam zadovoljan što sam izvuko i tih 6 komada i nadam se da će sve uspojet bez ikakvih problema makar sam primjetio da ove godine ima strašno puno pestova koje bi mogle ugroziti grow ali nema straha jer radim ovo več jako dugo i nisu mi strani nikakvi trikovi,može se reć da sam marihuana guru u neku ruku al to če se pokazat s vremenom da sad ne kenjkam previše i hvalim sam sebe i takve gluposti tako da slobodno navratite i uživajte u slikama koje če doć malo kasnije dok sve to poslikam
I da naglasim da imam puno biljaka al sam i jako bolestan tako da mi puno i treba za medikaciju te se potpisujem kao medicinski korisnik i to dugogodišnji da nebi bilo nekih problema i priča kao komercijala ovo ono
Pozdav svima
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
:signs046: frende i mozda nam otkris neke nove trikove kroz grow pa da i mi nesto novo naucimo :vb_wave:
dobrodosao jos jednom i sretno :))

peace out !
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Ajde da onda i počnem malo o indooru pričat dakle radi se o ovom

Box - Secret Jardin 120x120x200

Rasvjeta - 600 watt hps + Uvb Fluorescent (Pojačava lučenje trihoma i diže postotak thc-cbd-cbn-cbg-thcv u biti sve što valja)

Genetika - 5x Sensi Super Skunk
4x Royal Queen Seeds Special Kush #1

Zemlja i posude - (15-20 litara Substral Terra Magma (Bez aditiva,perlit vermikulit)

Temp i Vlaga - (Svjetla off 22-25c) (Svjetla on 28-29,2c) Vlaga - 30% kad je suha zemlja 50% kad je mokra zemlja

Gnojiva - Kao bazu koristim Hesi ,ROOT COMPLEX, POWER ZYME, TNT COMPLEX, BLOOM COMPLEX, PHOSPOR+
Advaced Nutrients - BUD BLOOD, BIG BUD, a još stiže i Final Phase Solution
Imam i još nešto gnojiva sastrane al njih baš ne koristim,to su večinom organska tekuća i takve šeme al nije bitno

Voda - Koristim rezervar od 60 litara koji napunim običnom vodom iz pipe, unutra je akvarijska pumpa koja konstantno radi a Ph korektiram tek prije zaljevanja pošto se Ph stalno mjenja kako voda stagnira pa za najbolje rezultate ovako radim
Svako zaljevanje dodajem H202 3% u dozi od 6-8ml/1L vode

Kasnije ču pojasnit svoju metodu uzgoja i nabacit koju sliku a sad moram gibat po hidroton i još par stvarčica pa eto toliko od mene za sad
Pozdrav svima
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Canna je napisao(la):
Svako zaljevanje dodajem H202 3% u dozi od 6-8ml/1L vode

Da nije to malo puno!?
Ajd, kad vidimo slikice, znat ćemo :)
:signs046:
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
slike stižu kasnije večeras a uz to i neka pojašnjenja,danas sam prsko outdoorke s pripravkom od Koprive,Bazge,Crvenog i Bijelog luka i Blistala (Deterđent za suđe al malo jači),odlučio sam i da unutra poprskam jer je neem očito preslab jer sam uočio par ličinki na jednom od kuševa,mislim da su tripsi al nije ni bitno,danas bi trebalo to sve pocrkat,ja sam extra zadovoljan s biljkama,za 14 dana su doslovno ogromne,več su neke prešle rubove 15 litarskih posuda i nema nikakvih problema osim tog jednog kusha,on je zadobio blaga oštečenja od tripsova al to je sve u svemu to,2 superskunka su prošla topping a jedan sam slučajno ozljedio dok sam radio supercropping,doslovno sam presjekao manji od topova pritiskom jer su osjetljivi dosta u početku,rani topping je bio u pitanju,odmah iznad prvog ili drugog para listova al izvlači se on i tjera dalje tako da nikakvi problemi osim toga!
Pozdrav svima i hvala na dobrim željama!

P.S. Trebali bi svi isprobat Pyramidow Wembley (Ak47 x Bubblegum),to je čudo od biljke,on je isto ozljeđen jer je topiran i ista priča kao i sa Superskunkom ali on bome tjera još luđe,baš je čudan fenotip ova moja sa superdebelim lišćem,prvi par listova je doslovno ogroman da to nije za vjerovat,jako se radujem toj biljci,al moram ju još malo istrenirat prije nego ju pustim u cvjet al vidjet čete i sami o čemu pričam!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Evo mene natrag kako sam i obećao sa slikama da malo vidite o čem se tu radi

Prvo pojašnjenje - Grow ču opisati u nekoliko dijelova a ovaj je prvi

POTPOMAGANJE RASTA KORIJENJA
Dakle ovih 14 dana vegetacije biljke su hranjene malim dozama vode podešene na 6,5 PH te konstantno svakim zaljevanjem hranjene Root Complexom te Power Zymeom uz dodatak 6-8 ml H202 3% po litri vode,nisu gnojene nikakvim gnojivima te osobno Root Complex te Power Zyme nesmatram gnojivima nego aditivima zato ih i dodajem pri svakom zaljevanju!
Kako vidite biljke su poprilično zdrave i šire se masivno te s ovim tempom nastavljam otprilike još 10 dana a tek onda slijedi prvi flušing te prebacivanje na 12/12 ukoliko nebudem odlučio da su biljke prevelike pa možda i ranije prebacim jer bi moglo bit problema s gušenjem!

Evo i slika da vidite svaku biljku i otprilike da znate o čem se tu radi!



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blade and Sulundar

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Canna je napisao(la):
hranjene Root Complexom te Power Zymeom uz dodatak 6-8 ml H202 3% po litri vod

To ti je nepotrebno, jer h202 ti anulira svu mikrokulturu koju razvija dodavanje enzima.
Znači sa h202 ubijaš efekt enzima.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Tarki je napisao(la):
To ti je nepotrebno, jer h202 ti anulira svu mikrokulturu koju razvija dodavanje enzima.
Znači sa h202 ubijaš efekt enzima.
Zamolit ču te da ne zbunjuješ ljude kad neznaš o čem pričaš!
Hvala unaprijed

A za sve ostale ispravak Tarkievog navoda
H202 - Voda s dodatkom jedne molekule kisika služi kao oksidator i trebao bi ubiti mikrokulturu samo što je tarki pogriješio u osnovi a to je da je ta mikrokultura aerobna (Treba joj kisik za razvijanje) u biti H202 u tim dozama samo potpomaže razvoju mikrokulture a ubija bakterije truljenja,njegovo djelovanje je protiv fungi i anaerobnih mikrokultura!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Lepo si to skockao.

Mozda da nam opises o kakvoj se bolesti radi.
Neznam dali si procitao vec ima par medicinskih dnevnika na vutri a njih nikad dosta.

Sretno dalje.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Pa iskreno rado bi to napravio ali ne želim zbog određenih ljudi na ovom forumu, neču imenovat nit je bitno (Karma is a bitch i sva če se nedjela ispravit hehehe)
Recimo da za nju nema lijeka nit ti itko može pomoć
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.