Canna - Dnevnik #1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Dobro dosao drug :)

Imamo isti s.skunk, pa cu pratit sta radis ...mozda i naucim nesto od tebe
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
sumnjam prijatelju,ide to tebi koliko sam skontao jako dobro hvala na posjeti
sretno
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Ja sam ti n00b prijatelju :D

Tek par grow uradio, ali sam čitao od 2005te i svakako cijenim nove ideje i šeme!

Nego, ja ti ne koristim te nabudjene preparate... samo po jedne nutriente (veg,flower), ne u velikim količinama i kao što vidiš hvala Bogu pravo su bucke.

A gdje jos 3 weeks cvjetanja!

Ne kažem da je to loše ili slično... već nikako mi se neda nabaviti to.
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
polako prijatelju samo polako doći će i do toga,to je nekako neizbježno kad težiš unaprijeđivanju jedina sramota je što je tako skupo!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To što je kultura aerobna, ne znači da dodavanje jednog atoma kisika iz h2o2 tu kulturu "hrani" kisikom.
h202 oslobađa jedan atom kisika, i on je reaktivan, što znači ili da će formirati molekulu o2 kad naiđe na drugi atom (što je dobro), ili će napasti najbližu organsku molekulu. To nije dobro.
Stoga, priča o dodavanju h2o2 zato jer su to aerobne kulture nema nikakve veze s ičime.

Enzimi se dodaju da se ubrza raspadanje organske materije u zemlji. S h2o2 dobar dio toga nestaje.


Sretno!
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
E Tarki,growa on vise neg sto ti mislis heh,ne sumnjam u njeg da ce napravit bolestan dim.Kad zna i moze i sam sam se u to uvjerio stoga pssss.:ridinghorse:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
to što ga ti znaš i uvjerio si se da mu ide ne mora značiti da sve zna. da ne bi bilo zabune, ne stajem ja ovdje na tarkijevu stranu niti na bilo čiju, samo ne volim kada se netko na forumu ovdje prema drugima odnosi sa stavom: ja sve znam, ti znaš k**** i gotovo...
treba prvo razmotriti argumente sa obje strane i vidjeti tko je u pravu.

peace!

P.S. nadam se da ćemo se doista uvjeriti u njegovo umijeće i da će biti lijepih i masnih vrhova kroz par mjeseci...
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
To što je kultura aerobna, ne znači da dodavanje jednog atoma kisika iz h2o2 tu kulturu "hrani" kisikom. - kaže tarki i griješi!!!! hranim zemlju kisikom a doza je preblaga da naškodi kulturi u zemlji!!!!!ajd malo čitaj pa onda pametuj

Neda mi se brate smarat sad da bi dokazivo da si u krivu al ako insistiraš onda ču ti knjigu napisat o korištenju H202 pa ču se smorit al češ izgubit u ovoj prepirci!
I Brate baš si zagrizo da se praviš pametan,a oko growanja ja sam se bome dokazo dosta ljudi,i to malo jačim nego što si ti sam...a nisam čuo da su likovi udarali tvoje dimove i hvalili ih koliko i moje stoga...ako te nešto zanima mogu ti dat popis ljudi kojima sam slao na poklon pa su mi se klanjali i to od mr.dr.smoka i takvih šabana pa nadalje
:rofl: a što se tiće tvojih riječi onak neču ni trošit riječi da te vrijeđam al evo malo pojašnjenja za članove

H202 3% je toliko blag da nemože ubit ništa korisno u dozi od 6-8 ml po litri vode, podvuko sam ti da ne kenjaš nego da vidiš šta ti pričam a ako ne vjeruješ slobodno si naspi u čašu pa isprobaj i de molim te ,nemoj ič na wikipediju i pravit mi se tu pametan jer stvarno ispadaš glup,i isto tako neznam jel ti sebe uopće razumiješ šta napišeš jel vidim da si zapravo ljubomoran,imam u familiji od specijalista medicine do profesora kemije stoga znam šta pričam kad pričam i moje slike govore više od tvojih riječi,ja nisam majstor za cvjetanje i to priznajem i tu i felšam,nemam strpljenja najviše i popušim prije nego što sazri wooooow...ali bome sam majstor za vegetaciju i tu me moš za jaja uhvatit i to ako treba ču ti doć reć u facu a iskreno glumiš facu jer si radio u Snailu (WOOOW) a radio si jer sam ja došo,vidjeo i odbio laganini jer neam koristi nikakve i zapravo si samo drugi izbor bio tojest nisi ni izbor,ja sam bio izbor ti si samo loša zamjena i uvijek češ to i bit sa takvim stavom!
Bolje se pomiri da nisi tolko dobar kao što glumataš da jesi i da moš samo :bale na šeme koje ja iz glave izbacujem a ti moraš listat i čitat neke gluposti koje večinom i nemoraju bit točne stoga back the fuck off i ne smaraj me više jer ču te stvarno doć posjetit i ispunit svoje obećanje a nemoj da zagrizem jer nemaš pojma s kim pričaš uopče!

izvinite me ali baš me sekira taj tarki do jaja a nezna šta priča!!!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
metalmaniac je napisao(la):
to što ga ti znaš i uvjerio si se da mu ide ne mora značiti da sve zna. da ne bi bilo zabune, ne stajem ja ovdje na tarkijevu stranu niti na bilo čiju, samo ne volim kada se netko na forumu ovdje prema drugima odnosi sa stavom: ja sve znam, ti znaš k**** i gotovo...
treba prvo razmotriti argumente sa obje strane i vidjeti tko je u pravu.

peace!

P.S. nadam se da ćemo se doista uvjeriti u njegovo umijeće i da će biti lijepih i masnih vrhova kroz par mjeseci...

Eto pametnog čovjeka,odma da ti kažem da se ne odnosim prema nikom na taj način i uvijek ču pomoči svima,a što se tiče tarkija-ima pravo na mišljenje.Pogledaj i sam i nađi jednu manu koja dokazuje da to što on priča drži vodu...evo to kažem svima,pogledaj širinu i boju lišća.
Rekao je da H202 ubija mikrokulturu,jeste istina je h202 99% ubija sve što takne al 3% u tim dozama je toliko hvaljen od svih poznatijih growera da je to strašno,i naglašeno je da i u dozama od recimo 15ml na litru vode nemože ubit pozitivne mikrokulture i da ga se slobodno koristi jer je nepobitno jedna od najboljih stvari koje se mogu dodavat kao oksidator zemlje i pospješivač rasta korjenja,i pogotovo kako održava mikrokulturu zdravom i ponavljam ne škodi ni večim dozama od ove što ja dajem!čak spriječavanje nastajanje pljesni i ostalih gljivica koje se mogu pojaviti u zemlji,s njim se može ubijati i ličinke određenih štetočina itd...itd...itd!!!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Evo pa si prevodite i čitajte malo o hidrogenu a to je iskaz samo jednog growera koji sadi otprilike 40 godina svog života a ima tog na bacanje!

This will be the most phenomenal article you will ever read. It deals with something as simple as H[SUB]2[/SUB]O[SUB]2[/SUB] (Peroxide) and is harmless to all good things. I have been gardening for about 40 years and was wondering why bad bugs had to have a very specific pesticide to control them. I had been inhaling peroxide for aches, pains and allergies and it seemed to control all of them. Not having any source to go to for the information on how to use peroxide in the garden, I decided on the trial and error method. I have never started a project that I new how to get to the end, and this was no exception.
The beauty supply store would have the peroxide that I needed. The 40% peroxide cost about $2.50 a quart. I bought the least expensive they had, because I did not need any additives. Having no knowledge of what strength to use, I used 8% for my plants. They did not die so that is the strength I have used ever since.

Corn was the first plant that I used the peroxide on. I marked two rows off and every 12 inches made a hole about 2” or 3” deep. I put one kernel in each hole then poured about third cup of 8% peroxide in each hole and covered them up. In 5 to 6 days the sprouts came up. Fourteen days later I repeated the process without the peroxide. They came up in 12 to 14 days. Fourteen days later I repeated the first with the peroxide and they came up in 5 to 6 days. As the corn grew the corn with out the peroxide did not grow well as the ones with peroxide. I have noticed that the birds do not attack the ears of corn any more, and I assume it is because there are no worms in ears of corn. Birds can fly over the corn and know there are no worms in the corn. Do they have a sense that man does not have?
Acorn squash was next. They were planted with out peroxide. After 3 or 4 leaves formed the bugs made filigree of the leaves. One new leaf was untouched. I sprayed the plants with peroxide and as time went by the plants sprouted new leaves. They produced several squash. I sprayed the plants after every rain. I planted turnips with no peroxide and the bugs over took them. I wet them down with peroxide and that stopped the bugs.
I planted radishes and they grew bigger than golf balls, and had a mild and firm taste. I will be planting radishes and carrots this year. Last year the turnips grew to 6” to 8” in diameter and were mild when cooked.
The next year I decided to try soaking the seeds before I planted them. I soak them for three or four hours just before I planted them. The only seeds that did not survive the soaking were the navy beans. They just slipped out of their skins.
The potatoes have been interesting. The first year I planted potatoes I planted them without soaking them but sprayed them after they came up. I wet them down (not soaking) after they were 6 or 8 inches tall. Then about three weeks later I just sprayed a mist over them. They had some very small holes in them but they produced good potatoes. The next year I soaked them before planting and misted them when they came up. Last year I had several self-sow potatoes. I transplanted them but used no peroxide on them. I have had self-sow squash that came from plants that were peroxide grown and they were bug free without using peroxide.
In 2002 I used one ounce of 40% peroxide per gallon. Just about every thing that was green was sprayed and the results were a big surprise to my wife and me, We had no mosquitoes or any other flying bugs in our yard. There were a few ladybugs but they were few and far between. I don’t think the peroxide had any thing to do with the ladybugs directly. However, the lack of bugs for them to eat would be my guess why there were so few.
The vegetable that gave me a problem was the cabbage. I was determined to conquer the cabbageworm. Years ago I sprayed the cabbage plants with peroxide to no avail. This year I soaked the cabbage seeds before planting them. There were no signs of the bug until the cabbage plants were almost full grown, then I poured about a quarter of cup of 8% peroxide over the cabbage, letting it flow down into the layers of the leaves. That stopped the cabbage bugs.
This year I will use hydrogen peroxide more freely on every thing that is alive and green in my yard and garden.
 
28.03.2012
16
1
0
43
svaka cast pratim,bas me zanima special kush kako ce ispast jer ih imam ali nikako da doju na red uvijek ih odgadjam,nego spomenuo si da koristis hesi i advance gnojiva pretpostavljam da su oba kemijska ,a napisao da imas i organska,mislim sta nisi bio zadovoljan rezultatima i ishodom organskim hranjenem?
nemoj sta krivo shvatit ,pitam jer se razmisljam da provam neko neorgansko gnojivo ,jer sa ovim nisam zadovoljan a provao tih par poznatih brenda staa radu organska,i skoro uvijek imao problema sa zutilom u cvijetanju nazalost..
lijep pozdrav
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Ne da nisam zadovoljan nego nemam cijele komplete pa mi se neda ni počinjat s njima jer ču na kraju opet morat miješat organska i kemijska,Gajio sam ja i sa njima i sve pet,puno bolji okus i miris i gorenje nego s kemijskima,nema potrebe za stalnim flušanjem ali recimo bio bizz zna navuči napasti raznovrsne u zemlju tako da neznam šta da ti kažem,ako radiš radi uvijek na način koji se odlučiš,ako češ organski onda sve mora bit organski a ako kemiju onda kemiju samo koristi i u biti to je to što ti mogu reć na tvoje pitanje!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
hoćeš li biljke istog straina hraniti različitim gnojivima, jednu sa Hesi a drugu sa AN da se vidi razlika?

mene baš interesiraju AN jer su navodno najbolja na svijetu pa kad ih netko već ima da se i uvjerim u njihovu superiornost...
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
metalmaniac je napisao(la):
hoćeš li biljke istog straina hraniti različitim gnojivima, jednu sa Hesi a drugu sa AN da se vidi razlika?

mene baš interesiraju AN jer su navodno najbolja na svijetu pa kad ih netko već ima da se i uvjerim u njihovu superiornost...

Nažalost neću pošto sam objasnio da HESI koristim kao bazu growa,to je ono komplet koji ide skroz a ADN samo bud blood kao gnojivo a big bud kao aditiv uz bloom complex,advanced nutrients se daje obadva samo 4 tjedna cvatnje te se nastavlja s fosfor+ do full zrenja,onda ide final phase solution te kraj!!!
Nadam se da si shvatio i iz mog iskustva nema se tu šta uspoređivat i nemožeš mjerit AD i HESI usporedno,ad če uvijek pobjedit!Stavit ču i sliku zadnjeg growa na kojem sam koristio bud candy,malo je ranije ubran i kushevi su isto u pitanju ali kvaliteta rada mirisa i okusa je nenadmašiva,dim je hvaljen od mog kraja do same obale i gomile ljudi su baš doslovno padale od rada!
 

Canna

Aktivan Član
11.06.2012
90
11
0
43
Evo i par slika od jednog od bivših uzgoja ,strainovi su automatic blueberry dutch passionov i quick one od royala isto automatik





 
28.03.2012
16
1
0
43
nesto ujebo pa pa poduplao post a neznam brisat izvinite,nego koristis ec meter ili se samo pridrzavas uputa?
jer to me cijelo vrijeme kopa da nisam jos ulozio u ec ,jer ovako nisam 100posto zadovoljan rezultatima sta mi ispadne ,jer znam da to moze bolje ,a nemam samo taj ec..
btw. imamo slican boks,samo je moj od 800w
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
ufff evo pratim dnevnik i mogu rec svaka cast majistore !..Kod mene je isto senski skunk samo #1 i moram priznat da je fenomenalan i odlican za pocetnike ... Izgleda da cu cesce dodavat h202 u vodi :) iako dosad svaki put kad dodam nikakvih problema , mada ugl nabacim desetak kapljica tu i tamo cisto da malo procistim tj oxidiram vodu koja je odstajala preko noci da bi ispario klor !...

nego daj gdje si naso ovaj strain na predzadnjoj slici ! :)... ,samo pazi morat ces mu nabavit veci box :D


p.s. sad sam procitao i ovaj dnevnik ti na icmag !.. i mislim da otprilike imam isti problem > some kind of burns,brown irregular dead patches on middle leaves,lower leaves are yellowing a little to much if you ask me ..

Taman sam updejto dnevnik ima slika pa baci oko !..pozz i sretno ,,(mada sreca je znanje da je netrebas a toga imas :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Canna je napisao(la):
a nisam čuo da su likovi udarali tvoje dimove i hvalili ih koliko i moje stoga...ako te nešto zanima mogu ti dat popis ljudi kojima sam slao na poklon pa su mi se klanjali i to od mr.dr.smoka i takvih šabana

Brate ja stvarno neznam kad sam ja dobio nešto na poklon od tebe!?
A još manje da sam te hvalio!
Da me znaš znao bi da su mi kriteriji vrlo visoki zato me nemoj spominjat bezveze!
Oladi malo druže ako ti je forum drag!
I da!Oprostit ču ti ovu klevetu i uvredu!

Aha,to je Herbs!
Ok.zapalio sam tvoj šta ono beše črč neki ako se ne varam.Ne,kuš neki je bio.
I da dobar je bio al bratre baš za toliko klanjanje i hvale jebiga nije!
Nisam pratio raspravu i ne zanimama me.Al nemojte me spominjat bez veze.A najmanje me oslovljavat sa šabane.Mislim da ja to ne zaslužujem!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.