Cfl grow pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
41
pozdrav svima sa foruma
treba la bi mi vasa pomoc oko cfl rasvete
planiram box 50x50cm visina 60cm

znaci ne zelis neku veliku gramazu zelim da izvucem 50 grama od 1 grow-a

od opreme imam
tajmer... imam teramagmu imam imam termometar .imam foliju ventilatore

od rasvete za sada imam cfl85w 6700k
e sada ja vas da pitam kolko jos cfl sijelica da ubacis i koje da bih izvukao tih bednik pedesetak grama...??? a da sto manje dam novca ...

box mogu i da smanjim ovo sam ja ovako po mojim procenama

nemojte mi odgovarati da kupim hps pitam samo za cfl :)


E da napomenem da imam reflektor od 500 w da li je to neko koristio u growu i jel korisno
images
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
za početak dobrodošao :signs046:
obična aluminiska folija nevalja ako si na nju mislio, rađe uzmi ou od čipsa.
koliko ventilarora i kakvih imaš (cfm, velicina)?
taj cfl sto imas je ok za vegetaciju ali za cvjetanje ces trebat 2000k - 2700k
koliko misliš biljki posadit, i kolike su ti posude?
to je obični halogeni reflektor kojeg ne možeš koristit jer ne daje spektar boje koji biljke trebaju(tj daje zeleni spektar koji biljke ne vide) !

nemoj štedit na njima jer će i one na vrhovima i kvaliteti
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
nabavi jos jednu takvu cfl ali 2500 il 2700K i sibaj, al za kolicinu ti niko nista ne moze garantovati, nisu samo lumeni u igri
edit:
hteo bi da das sto manje novca a da dobijes bar 50gr. ajd razmisli koliko kosta 50gr. na ulici pa vidi kakav setup mozes za to da napravis, i da ti traje
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
momak verovatno nije u situaciji...

za vegetaciju ti ne treba mnogo svetla,mozes da odradis sa tom jednom 85w opusteno. za cvetanje nabavi sto vise,bar jos jednu. Obicna folija zavrsava posao,ali kvalitetnija je ona zastitna za shoferku. Trajace ti godinama. Treba ti djubrivo za vege i cvet i par kulera...NA tolikom prostoru izvlacis 50g sigurno! Koristi neki trening lst,toping...bice i vise ;)

Dok udjes u fazon ...modifikovaces box vremenom i postaces zaludjenik kao i svi mi;))) Growaj i uzivaj ! ;))
 

admiral

Aktivan Član
31.03.2012
83
13
8
41
foliju imam onu za soferke ventilatori su za komp oni veci... neznam koji su a nema nikakva oznaka imam 2 komada nacicu jos 1 za mesanje vazduhaodlucio sam kupicu jos 2,3 2700k cfl
a seme ako ne koristim femiz.
stavicu 2 u boxa
ako odlucim da kupim stavicu 1
a za reflektor sam pitao cisto iz radoznalosti znam da nije nista posebno al aj reko da pitam :)
bice neki trening 100% verovatno scrog
PowerSeed 50g na ulici kosta trenutno kod mene 150e a moze i za 100 da se nadje ... a za 150 e moze da se kupi hps 400w kolko sam shvatio sa hps moze da se izvuce od 100-300 g tako da je ova "hteo bi da das sto manje novca a da dobijes bar 50gr." recenica suvisna :D
pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
admiral je napisao(la):
... PowerSeed 50g na ulici kosta trenutno kod mene 150e a moze i za 100 da se nadje ... a za 150 e moze da se kupi hps 400w kolko sam shvatio sa hps moze da se izvuce od 100-300 g tako da je ova "hteo bi da das sto manje novca a da dobijes bar 50gr." recenica suvisna :D
pozz

da, nismo se razumeli, htedoh reci da ako 50gr. mozes da kupis za najmanje 100e, onda bolje te pare uloziti u opremu i kvalitetno seme pa ces dobiti verovatno i vise, + oprema i box ti nece trajati samo za jedan grow nego mozes da okrenes 10-ak sa jednom lampom... jedna od poenti ovog foruma i jeste da naucis kako da opusteno growas za sebe umesto da periodicno punis dzep dilerima... u tom kontekstu ti je i quix napisao:"nemoj štedit na njima jer će i one na vrhovima i kvaliteti"
znam da je situacija sa parama uvek tesna, ali gledaj da napravis sto bolje mozes jer ce racunica na kraju uvek da bude u tvoju korist
u skladu sa celom pricom je i savet da bolje kupis kvalitetno fem. seme nego da zabadas dve semenke iz buxne i ne znas sta ces dobiti, naravno, ako se para nema za seme kontam, onda prvu turu probaj sa nn semenom, pa za drugi grow nabavi nesto provereno, izbor je velik ;) ajd sretno dalje
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
dobro su ti rekli, spoji najbolje sto mozes i ne ocekuj nista, 50g suhog i nije bas malo za 50x50, imas nase domace sajtove za kupnju sjemena i narucis neke, bar 3kom samo da su ti fem i bezbrizan si, ima ih stvarno jeftinih, ulozi u to neces pozalit, al onda kad to bude gotovo na ulici nitko nece imati vutru ko ti, a i ti ces biti ponosan sto je to tvoje
 

najjaci

Aktivan Član
27.08.2011
56
3
0
122
mali_1.3 je napisao(la):
dobro su ti rekli, spoji najbolje sto mozes i ne ocekuj nista, 50g suhog i nije bas malo za 50x50, imas nase domace sajtove za kupnju sjemena i narucis neke, bar 3kom samo da su ti fem i bezbrizan si, ima ih stvarno jeftinih, ulozi u to neces pozalit, al onda kad to bude gotovo na ulici nitko nece imati vutru ko ti, a i ti ces biti ponosan sto je to tvoje

mozes li da mi posaljes linkove od nasih domacih sajtove u poruci :)
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Bok ljudovi!!! Evo novi sam na forumu. Pa da ne otvaram novu temu imam slićne poteškoće kao ovaj gospon koji je otvorio temu.

Zapravo napravio sam sve što se ne smije napraviti pri prvom growu.
Hitio sam sjemenke u zemlju da vidim što će biti. Kada su nikle tada sam pokušao spašavati situaciju bez imalo znanja o uzgoju. U međuvremenu su se biljkice napatile a ja sam složio box.

BOX: 60x60x90cm
LIGHT: CFL 3x23W Samsung Pleomax Spiral 6400K
1x36W TEŽ 2700K
ZRAK: 2x80mm PC Fan ( upuh i ispuh) , stime što planiram za ispuh stavit vent od 200mm da stvorim taj "underpressure"
ZEMLJA: no name iz supermarketa 13kn 10l (izgleda da ću po svemu sudeći što sam pročitao kupiti composanu)

Evo pitanje.
1.Na baumaxovim stranicama ima katalog i ima više različitih composana (za citruse, kaktuse, zeleno bilje, cvijeće) -koja od njih mi je najbolja?

2. Je li mi to dovoljno svjetla za box tih dimenzija.
:vb_wave:
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Super! Hvalča na savjetu. Ima za nabavit Midea 65W 6500K, ali nigdje ne piše koliko lumena. Računam da će uz postojeći setup još takve dvije biti dovoljne za vegu.... Što ti misliš? Hvala unapred na odgovoru. Trenutno sam ih približio na 2,5 cm od žarulja. Temp mi je između 25 i 28 stabilan, a vlaga mi šeće od 40 - 58%..... :ridinghorse:
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Evo i par slikica
005 - upuh.jpg
 

Prilozi

  • 001.jpg
    001.jpg
    199,1 KB · Pregleda: 97
  • 002 - box iz vana.jpg
    002 - box iz vana.jpg
    192,3 KB · Pregleda: 85
  • 003 - happy bubbamara.jpg
    003 - happy bubbamara.jpg
    181,4 KB · Pregleda: 95
  • 004.jpg
    004.jpg
    189,3 KB · Pregleda: 108

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kompa, svijetlo je OK za vege, znam iz iskustva al zemlja ti je koma. Nemoj se ljutit al biljke ti jako nakaradno izgledaju.
Jesu li ti od pocetka lampe bile na toj visini? Mislim, ne trebam ni pricat, vidis i sam da su se izduzile jako, imaju malo internoda a primarne grane su slabo razvijene.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
zaboravi CFL - uzmi si HPS 150 W bar ( pa čak i 250 bi išla unutra ali onda ventilacija mora biti cakum-pakum) za taj box bit će ti idealan. Najbolji savjet koji češ dobiti, olakšat češ si grow za duplo i sa guštom češ ga odraditi ovako češ se samo napatiti s upitnim rezultatima
Što se tiče trenutnog stanja, izdvoji 2-3 najbolje, presadi ih veće i dublje posude,kvalitetna zemlja i probaj ih što više ukopati, pa možda i uspiješ nešto spasiti. 11 saksija imaš unutra, previše je to pogotovo za cfl osvjetljenje i za ovaj box, neka budu 3-4 maksimalno. Pa neki ljudi na metar kvadratni i pod HPS 400 ne stavljaju toliko biljaka koliko si ti stavio pod 4 štedne, gadan zajeb u startu, izdužile su se podosta jer su konstantno tražile svjetlost
Trebaš još čitanja frendu
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Znam da nakaradno izgledaju. Ovo trenutno je spašavanje situacije. Kao što sam već prije objasnio - napravio sam pri ovom (PRVOM) growu sve što se nesmije napraviti. Hitio sam ih u zemlju i kad su počele nicati P A N I K A!!!!! Ni love ni znanja. Malo sam čitao ali u nedostatku love biljke su prvo bile ispod onog što sam imao doma (2 x 7w 2700k CFL):ludakZAto su se tooliko izdužile. PA su malo bile na prozoru. Pa sam dodao jednu neonku od 8W.

Onda je stigla plaća i glomazni otpad. Nabavio ormar. Pofarbao ga u bijelo. Kupio grla i žarulje. Složio ventilaciju - Sve u jedno popodne.

...U međuvremenu su se ove jadne biljkice napatile, ali sve pokazuju znakove oporavka. Rastu svakodnevno novi listovi. Također sam imao problem sa prezaljevanjem.. Čak sam u međuvremenu se pobrinuo za zalihe gnojiva od koprive (/jedno 20l koncentrata domaće izrade)

Sada čekam da vidim što će biti, a nove sjemenke su već na klijanju. U utorak idem po ovu krasnu zemlju iz par postova iznad. Držite mi fige....

Zahvaljujem na svakom savjetu...


Edit: E, da skoro sam zaboravio. DA li da kupujem jače CFL-ke.???? Mogu nabaviti od 65W 6500K ali su mi skupe -90kn komad ili je ovo dovoljno???? Za zemlju mi je jasno da sam zezno situaciju, ali kad nemaš love....hmmmm..
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Mirko.S.Zlikowsky je napisao(la):
Mogu nabaviti od 65W 6500K ali su mi skupe -90kn komad ili je ovo dovoljno?

Upravo tako, skupe su. Za manje od 350kn imaš 150W hps komplet (bez reflektora)! Vjeruj mi, ako sad nastaviš sa kupovinom cfl-ki, kasnije ćeš se isto kao i ja pitati kog si vraga bacao pare na to :icon_lol: Moje su po lusterima završile sve :icon_lol:
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da, poslusaj Zlo. Ako ces nesto kupovati, kupi HPS, nema greske. Sad cu ti poslat link preko poruke, uopce nije skupo. Ako se ne kuzis u HPS, ni to nije problem, samo ti kupi mi cemo ti doslovno nacrtat kako se spaja.