CFL improvizacija i domačica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
svakako nastavi, dobre su biljke s obzirom u kakvim uvjetima su iznikle i rasle odredeno vrijeme.. rekao bi da nekima na slici fali vode al to je na tebi da procjenis.. sretno dalje :vb_wave:



off topic: nadam se da neces zavrsit na ovoj adresi koja ti pise ispod avatara :ludak
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
. jbt, pa nisam ih danas zalio - hvala ti što si me podsjetio.

P.S. Adresa je provokacija za određene organe koji se mogu napušit mojeg organa... :bj1:
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Ide,ide.Samo pripazi kod uacivanja žarulja,trebaš i one od 2500-2700k,ubiti njih najviše trebaš za cvjetanje.Po ovome imaš dosta tih bijelih sad i ja bih sad ubacivao samo ove za cvjetanje jer na kraju one trebaju biti u većem udjelu,osim ako ih nećeš sve mjenjati kad kreneš sa cvj,a to ti je dupli trošak i dok sve nakraju zbrojš mogao je ispasti jedan hps koji daje skoro ako i ne duplo više lumena na istu watažu.Samo peglaj dalje ali pripazi na temp. boje svjetla.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Idu sad poslje 15-og još 2x36W 2700K i 1x60W 2700K i 1x45W 6500K - mislio sam ih držati još 2-3 tjedna na 24/0 i onda drito na 12/12....jel to o.k.?

još nisam ništa gnojio, zaljevao samo sa odstajalom vodom... Imam gnojiva od koprive pa si mislim malo za probu da im dam jednu dozu.... Temperatura mi je užasno visoka max 33c. ali na to ne mogu nikako utjecati je je vanjski zrak jednostavno prevruč. držim vlagu što većom (preko 50%) i to je to....
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Zašto 24-0,zašto ne šibaš 18-6,biljke vrše i neke funkcije po mraku,a i moraju malo odmarati.Dok sve to još ubaciš možda će biti ekstra vruće unutra ovisno o vanjskim temp.,a vani bi moglo biti još pakleno pa probaj za svaki slućaj nabaviti neko staklo da odvojiš žarulje od grow prostora.
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
Pazi dok koprivom gnojiš, frend spržio par biljaka već. Lijepo sam mu rekao:
pusti da odstoji nek prokuha, kad ti u posudi bude tamna zelena tekućina to je to i deci te tekućine na litru obične vode sasvim dovoljno!
no on je koristio 2 deci drito u zemlju -> drugi dan listovi žuti, pa on mislio da treba još malo pa još dolio pa to još žutilo... pa onda kad je biljka bez listova ostala on to meni sve ispričao, ja mi skoro šamar stisno.. logika čovjeće.. eto malo upozorenje nadam se da si upućen u to već :)
inaće dok radiš gnojivo od koprive onda se to radi u plastičnoj posudi nikako u metalnoj, može i staklena tamna posuda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
crobigg je napisao(la):
pazi dok koprivom gnojiš, frend spržio par biljaka već. Lijepo sam mu rekao:
Pusti da odstoji nek prokuha, kad ti u posudi bude tamna zelena tekućina to je to i deci te tekućine na litru obične vode sasvim dovoljno!
No on je koristio 2 deci drito u zemlju -> drugi dan listovi žuti, pa on mislio da treba još malo pa još dolio pa to još žutilo... Pa onda kad je biljka bez listova ostala on to meni sve ispričao, ja mi skoro šamar stisno.. Logika čovjeće.. Eto malo upozorenje nadam se da si upućen u to već :)
inaće dok radiš gnojivo od koprive onda se to radi u plastičnoj posudi nikako u metalnoj, može i staklena tamna posuda
. Hvala ti, jesam ja to veĆ sve prostudirao, razrijeĐujem 1 dl na 1.5 - 2l vode. Gnojivo je super - Žena zaljeva cvijeĆe s njim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
super onda!
a sigurno znaš onda i za banane, kora krumpira, grah, ljuske jajeta ;)
meni se to izvrsnim pokazalo, miris predobar a tek okus... priroda šta reć :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sibaj ti 24/0, vjeruj meni, rastu brze i ljepse izgledaju. Znam iz iskustva ;)
Samo ih moras onda ranije pognojit, vec nakon 2. tjedna. Ali s cetvrtinom doze. :eyebrows:
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Evo idem danas po grla i kabel. Slažem elektriku za još 5 žarulja. U pon. idem u nabavu timera pa šaltam na 18/6. Bum još vidio koje ću staviti ali mislim da će biti sve 2700K. Razmišljam da zidove također presvučem folijom za auto-šajbe. i da na zidove namontiram onu okruglu CFL-ku kaj tvori zatvoreni krug. Ima ih samo u 2700K ali mislim da bi bitno pridonijele količini svjetlosti sa strane. nešto tipa [h=1]OSRAM DULUX SUPERSTAR MICRO CIRCOLUX ŠTEDNA ŽARULJA , E 27, 24 WATA[/h][h=1][/h]

U zadnja 3 dana biljkice su se skoro zduplale i pojavile su se one antenice kod sporednih grana. Stavim slikice uskoro. Možda čak večeras.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ja sam isto razmisljao da uzmem tu veliku stednu ali kad sam racunao, vise lumena daje 2 manje nego jedna velika. Ali probaj probaj, bas me zanima :)))
Ustvari, kad u racunicu ubacis grla, utikace i kabel, dode ti na isto.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Napušena Vjeverica;218901 je napisao(la):
Ja sam isto razmisljao da uzmem tu veliku stednu ali kad sam racunao, vise lumena daje 2 manje nego jedna velika. Ali probaj probaj, bas me zanima :)))
Ustvari, kad u racunicu ubacis grla, utikace i kabel, dode ti na isto.
ma meni je ona zanimljiva jer je ona zapravo jedan veliki krug i ja bi je u zid ugradio pa bi i svijetlo dopiralo sa strana a ne zauzima mnogo prostora 1-4 cm debljine ako grlo stavim dublje u zid ormara..
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Evo mali updejt. Rješio elektriku. Spojio žice. Sutra kupujem žarulje i onda ću biti pravi lumen... Slikiceeeeeee.....


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

To je to. Malo mi čudljivo izgledaju, nadam se da im samo fali svjetla. Od sutra na 18/6 pa još malo i na 12/12. Gnojeno jedanput koprivom. Mislim također da je visoka temp. prošlih par dana imala svoje prste u tome. Bilo je do 33 celzijevaca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Mirko.S.Zlikowsky je napisao(la):
U međuvremenu je došao glomazni otpad i složio sam box
(cca oko 20.06.2012 sam ga dovršio s time što su biljke presađene u kvalitetnu zemlju 27.06.2012)

Dimenzije: 60 x 60 x 70cm
Upuh: 80mm pc vent
Ispuh: 80mm Zalman stock cooler (vrlo jako puše)
Unutrašnj vent: neki standardni za doma preko 20cm promjera
Svjetlo: 3 x Samsung pleomax Spiral 23W 6400K (1380lm x 3) (3 x 20kn)
1 x TEŽ 36W CFL 2700K (oko 1400lm) (40kn)
1 x Daylux CFL Spiral 25W 4000K (1520lm) (30kn)
= cca 7000lm
Refleksija odozgo: reflektirajuća folija za auto šajbe (15kn)
Ostali materijal (grla, 4m kabla, luster kleme i ostale sitnice) (50kn)

Zemlja: 10 lit no name (13kn) - bacio kasnije u vrt i potrošio za cvijeće :dada
20 lit Composana univerzalna sa Agrosilom i Perilitom (55kn)

Posude: 6 x 3l + podmetači (90kn)
Glineni zadržavači vlage Keramizit (15kn)

=totalni trošak 368kn (za sada)


Evo lagani updejt setupa. Sada rasvijeta ovako izgleda

1 x 45W 2700K cca.3000lm
4 x 36W 2700K cca.1700lm (x4)
1 x 25W 4000K cca. 1520lm
3 x 23W 6400K cca. 1380lm (x3)
------------------------------------------------
= 283W = cca. 15 740lm Grla,žarulje, utikač, kabel, timer cca 310kn (Sveukupni Trošak za sada cca.678kn)

Znam, znam . . . samo mi nemojte o tome kako sam za tu lovu mogao kupiti HPS 400W...... Ovo je u 3 rate skupljano i kupljeno, a da sam išao štediti ne bi nikada jer nemam discipline, odnosno moja žena nema discipline :flamed:.
Imam jedno pitanje. ????? Biljkice su mi još malo pa dosegle pola visine boxa. kada da ih hitim na cvijetanje.???? Odradio sam LST i imam još fore da ih spustim po 5 - 10 cm (kako koja) ....??? Cijenio bih neki koristan savjet..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Malo je to jos za cvijetanje, preporucuje se da se ne ide na cvijetanje ispod 50cm visine i nekoliko internoda s po 7 listova. Ja bi to drzao jos mjesec dana. Ili 2, 3 tjedna, ovisi kolko ce ici u visinu. Moras racunat da neke sorte znaju narasti i duplo u cvijetanju... al uglavnom rastu 20 do 50 posto, ovisno o sorti.

Sto duze drzis u vegi to ces vise plodova imati kasnije, znaci bolje se strpit pa imat nego ranit pa nemat.
Pogledaj ostale dnevnike, ljudi drzali vegu mjesec dana pa na kraju dobili 20g suvog lol.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
weed4life je napisao(la):
na koliko ti je bilje cm od sijalica(zarulja)? inace lepo bilje :)

od ovih slika je još malo poraslo. Jučer sam napravio još jedan LST. i sada je bilje udaljeno oko 7 cm od žarulja. S time što imam fore još 10 cm da ih spustim jer mi stoji povišeno na kartonskoj kutiji. Baš sam mjerio - u prosjeku mi bilje raste 0,7 cm u 24h. Sad mi je žao što nemam love za HPS jer je u ormaru sve manje mjesta a s ovom rasvjetom ih ne mogu isfurati do kraja. Baš bi volio da ih bubnem barem do metar, metar i pol visine. Imam prostor - samo nemam love.

Najveći problem je što ne znam koja je genetika biljke i ne znam koliko će u cvijetanju porasti. Ako je 25-50% onda o.k. mogu to isfurat u ovom boxu. Ako je više - morat ću improvizirati. Tu sam vutru pušio i bila je odlićna. Mislim da je neki mix indice i sative ali nisam siguran.

Po prefloweringu vidim da će najvjerovatnije biti 3 muške i 3 ženske. Pa tu imam fore još u širinu da ih usmjerim. Ali to ne mora biti tako....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.