CFL improvizacija i domačica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
preko 50% tesko da ce porasti, znaci ako su u vegetaciji bile 40 cm ocekuj najvise 60, ali
to se odnosi na indikastije fenotipe a kolko vidim po listovima tvoja jeste takva...
da bi sprecio izduzivanje svetlo mora da bude blize bilju, na nekih 5cm je okej,
neko je stavljao i na 2-3 ali to ko nema problema sa temperaturom. LST-iraj ih
konstantno i one nece u visinu rasti.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ej ej ako ti je doslo do preflowera onda mozes komotno stavit na cvijetanje... inace se preporuca da se stavlja na cvijetnaje NAJKASNIJE 3 do 4 tjedna od preflowera. Zrelo je to za cvijetanje, samo daj, nemas frke.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Još ću ih malo pustiti jer ih sa lst-om držim pod kontrolom. Vidim da dosta ljudi na forumu mući elektrika i spajanje žarulja - evo kako sam ja to složio...


Uploaded with ImageShack.us
Na ovaj slobodan dio luster kleme spojite utikač i evo paralelno spojene 4 žarulje. Na takav isti naćin sam riješio ovih drugih 5 ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ej ej ako ti je doslo do preflowera onda mozes komotno stavit na cvijetanje... inace se preporuca da se stavlja na cvijetnaje NAJKASNIJE 3 do 4 tjedna od preflowera. Zrelo je to za cvijetanje, samo daj, nemas frke.


Vjeverice stavit ju na cvjetanje možeš kad god hoćeš bez obzira na predflowere, nema tu preporuke. Odrediš koliko ćeš dugu vegetaciju za veličinu boxa i onda na cvjetanje.
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Eej gospodo trebao bih vašu pomoć. Što je ovo???? Upravo primijetio. Manjak/Višak čega? Pojavio mi se na najmanjoj biljci....


Uploaded with ImageShack.us

Hvala unaprijed...
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Eej, evo mjesta je sve manje unatoč LST-u. Od danas bacam na 12/12. Na dosta biljaka mi se pojavile fleke na listovima. Slabo sam gnojio pa možda zato. Malo sam ih koprivom natopio jučer pa da vidimo. Uglavnom u ned. kupujem plantellu cvijet pa ću za vrijeme cvjetenja malo pognojiti.. Slikice uskoro.... možda čak večeras....

Znaći od 28.06 - 20.07 su biljkice, moja dječica bile u pravoj vegetaciji s adekvatnim uvjetima. Prije toga su mjesec dana bile u jako lošim uvjetima i pravo je čudo da je išta ispalo od njih.

Sa 20gr suhog sam zadovoljan za prvi grow - ako bude.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ako ih uopce nisi gnojio tijekom vegetacije, morat ces uzeti i Plantellu List jer imaju manjak dusika a to neces ispraviti s Plantellom Cvijet.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Napušena Vjeverica je napisao(la):
Ako ih uopce nisi gnojio tijekom vegetacije, morat ces uzeti i Plantellu List jer imaju manjak dusika a to neces ispraviti s Plantellom Cvijet.

plantella list




Opis: tecno djubrivo za zelene ukrasne biljke
NPK 6-3-6

plantella cvet


Opis: neorgansko tecno djubrivo u obliku rastvora sa mikroelementima
NPK 6-8-8

Vjeverko pogledaj omjer N,... u oba gnojiva jedino se P i K mjenjaju.... prednost plantelle je sto je univerzalno gnojivo sa malom cijenom, za razliku od skupljih gnojiva narucito koja su pravljena za nasu biljku gdje moze biti vecih razlika u N ...a mana joj je bas ta univerzalnost jel puno lakse spalis biljku...moras biti umjereniji s njom...bar sam ja to tako shvatio :)...ako se varam nema ljutnje frend sry na krivom ispravljanju...ako je dobro malo sam ti pomogao :)
mislim da mu je dosta za prvu ruku plantella cvet...ako ima viska love moze plant. list svakao kupiti za slijedeci grow....:vb_wave:
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Creative je napisao(la):
plantella list




Opis: tecno djubrivo za zelene ukrasne biljke
NPK 6-3-6

plantella cvet


Opis: neorgansko tecno djubrivo u obliku rastvora sa mikroelementima
NPK 6-8-8

Vjeverko pogledaj omjer N,... u oba gnojiva jedino se P i K mjenjaju.... prednost plantelle je sto je univerzalno gnojivo sa malom cijenom, za razliku od skupljih gnojiva narucito koja su pravljena za nasu biljku gdje moze biti vecih razlika u N ...a mana joj je bas ta univerzalnost jel puno lakse spalis biljku...moras biti umjereniji s njom...bar sam ja to tako shvatio :)...ako se varam nema ljutnje frend sry na krivom ispravljanju...ako je dobro malo sam ti pomogao :)
mislim da mu je dosta za prvu ruku plantella cvet...ako ima viska love moze plant. list svakao kupiti za slijedeci grow....:vb_wave:

Gnojio sam domaćim organskim gnojivom od koprive 3 puta. zadnji put danas. Vidjet ćemo kako će se razvijati - evo slikice da steknete dojam kakva je gužva u boxu.







Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


ova kaj joj fali dušika bolje izgleda i izbijaju novi listovi, danas sam joj dao još pola doze koprive.
javim se kad bude bilo kaj novo . . .
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
cannabis-nutrient-burn.jpg


Ne slazem se da imas manjak dusika, pogledaj i usporedi ovdje: https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...rijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html

Ovo je visak gnojiva!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Cisto sumnjam da je visak, on se manifestira tamno zelenim listovima. A i vidis da kaze da je gnojio samo s koprivom, uopce nije koristio mineralna gnojiva.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ah, kako si zapeo za taj dusik. Nisam ni u jednom trenutku rekao da ima viska dusika. Opcenito je pregnojeno!
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
evo sad sam inspicirao biljose. Zaraza (fleke po listovima) se ne šire. Dapaće izgleda kao da ih je manje. Stvarno ne znam o čemu se radi ali sada sve izgleda o.k. Napominjem - jučer i prekjučer zaliveno koprivom. Danas samo voda. Piju ko blesave - moram ih zaljevati svaki dan. Sje*** sam se oko tajmera. Nisam ga isprogramirao kako treba, odnosno nisam uključio program 12/12. Tek sam danas skužio. Vegetacija se produžila za 3 dana i bogami su narasle. Evo od sutra 12/12 pa ćemo vidjeti kako će se situacija razvijati s flekama, gnojivom i slićno. Samo strpljenja......

EDIT: ovo za pregnojavanje nisam baš siguran. biljke su dio sada dobile sveukupno 3 slabe doze gnojiva od koprive. 1dl koncentrata na 1.5 litara vode. Ja sumnjam u neki ph inbalace ali to nikako ne mogu provjeriti jer se nisam opremio ph testerom.....
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
E ako se povlaci od samog zalijevanja, onda je Kali u pravu.
Nemoj vise koristiti tu koprivu, ili je prejaka ili poremeti pH.

Ja sam jednom bio napravio buckuris od te koprive, biljkama se nije svidjelo i vise nisam koristio. No doduse, ni ja nisam znao pH tog buckurisa tak da ono...
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
35
ak je tak na jednom dva lista to zanemari, pa đe bi bio da brinem za svaki atom, molekulu lista?? u ludari!
dosta ti je to koprive inaće, vjeruj, to će ostat u korjenskom sistemu tjedan do dva :)
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
crobigg je napisao(la):
ak je tak na jednom dva lista to zanemari, pa đe bi bio da brinem za svaki atom, molekulu lista?? u ludari!
dosta ti je to koprive inaće, vjeruj, to će ostat u korjenskom sistemu tjedan do dva :)

e baš to i ja brijem. fleke su se manifestirale u premalom broju da bih bio ozbiljno zabrinut. a s koprivom je sad dosta neko vrijeme - barem dok ne vidim da im opet treba...
 

Mirko.S.Zlikowsky

Aktivan Član
21.06.2012
64
13
0
41
Eeej ljudi - problemi. Vrisnule mi 2 CFL-ke. Od 45W i od 36W obje 2700K. Idem danas reklamirati u dućan. Nisu ni tjedan dana radile....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.