Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Nesto mi dode u glavu posto se u kini smanjuje broj novo oboljelih. A sad moze ko hoce reci teorija zavjere. Ali vidite da se na zapadu desava kolaps. Dok ovdje dostignemo vrhunac epidemije. Kina ce biti glavni exporter za sve. i drzat ce monopol.
kod populacije od 2 miliarde lahko je u racun uzeti nekoliko hiljada mrtvih.
Oni su vec sve spremno imali. Bolnica za 10 dana gotova mislis prvo moras to projektovati. ljude dovesti, masineriju.
Mislim preveliko je to da bude igra slucaja.
druga stvar. izvinite na izrazu ali cisti populaciju koja najvise kosta a to su ipak penzioneri. Mlade ne jer bitna je radna snaga. Ali sve to ne mora da znaci ali eto nesto sto mi danas dode u glavu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
Uostalom djeca mogu biti pozitivni bez ijednog simptoma..
i mi matori takodje.
ili sa smrkavicom bar i "pritiskom" u glavi.
Cim ovo zavrsi vracam se u HR odluka je pala..jebem ti zapad i Europu
e vi's, da sam pretpostavio da ce ovo biti, ostao bih tamo na crno :)
Bolnica za 10 dana gotova mislis prvo moras to projektovati. ljude dovesti, masineriju.
da, pa?
vojna drzava, vojne terenske bolnice.
imaju planove za sve i svasta.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.310
9.464
258
Nesto mi dode u glavu posto se u kini smanjuje broj novo oboljelih. A sad moze ko hoce reci teorija zavjere. Ali vidite da se na zapadu desava kolaps. Dok ovdje dostignemo vrhunac epidemije. Kina ce biti glavni exporter za sve. i drzat ce monopol.
kod populacije od 2 miliarde lahko je u racun uzeti nekoliko hiljada mrtvih.
Oni su vec sve spremno imali. Bolnica za 10 dana gotova mislis prvo moras to projektovati. ljude dovesti, masineriju.
Mislim preveliko je to da bude igra slucaja.
druga stvar. izvinite na izrazu ali cisti populaciju koja najvise kosta a to su ipak penzioneri. Mlade ne jer bitna je radna snaga. Ali sve to ne mora da znaci ali eto nesto sto mi danas dode u glavu
Ma to je i vise nego jasno da ce se oni oporaviti puno brze nego mi. Ali oni odavno vec drze monopol doslovo na svemu, od elektronike pa na dalje. Al ima prica koja se cini podosta realna vezana za covid, kaze ovako da su kinezi pustili taj virus iz wuhana, i zarazili svoje ljude da bi vratili ono sto su izgubili 90ih dok im je ekonomija bila u rasulu pa su ih amerikanci sve pokupovali. Znaci 90ih dok kineska ekonomija je bila u banani ameri su kupili doslovno sve sto vrijedi u kini, dionice svih kompanija koje vrijede. A sada kako je kineska ekonomija explodirala proteklih 10 godina, odlucili su se za taj potez jer su znali da ce svjetske burze dozivjeti kolaps i te njihove kompanije ce kupiti nazad za penije. Tako su zarazli sebe i iran, americke “neprijatelje” pa kad se malo stisa sva ova zbrka, oni ce poceti optuzivati amerikance da je to njihovo djelo, sto vec rade, vidio sam u vise izvora da prozivaju amerikance. Cak su pustili virus iz wuhana gdje je biokemijski labaratorij jako blizu od nulte tocke, jer ono sto je pre ocigledno ne moze biti stvarno, ili moze,.. kinezi su opaki igraci, pogledajte samo kako su karantene udarili nakon vec 200 zarazenih, nije bilo milosti, znali su tocno sto rade i kako to obuzdati. Tako da tko zna, ali ova mi se teorija cini jako vjerovatnom.
 
Poslednja izmena:

masan head

Aktivan Član
27.03.2012
777
15.944
333
@bLuNt.z
Sretno kolega, sve najbolje od srca i svima ostalima! Zaj...na su vremena, bojim se da je kriza tek pocela i da ce nam se nakon svega ovoga zivoti dijeliti na prije i poslije korone kao prije i poslije rata, prije i poslije krize 2009. i sl.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
ali ova mi se teorija cini jako vjerovatnom
Meni ne...
prica koja se cini podosta realna vezana za covid, kaze ovako da su kinezi pustili taj virus iz wuhana, i zarazili svoje ljude da bi vratili ono sto su izgubili 90ih
Ja ovo ne mogu svariti, ni u nerealnim uslovima pogotovo 90-ih... Dakle laž. De ljudi, kontrolisite malo svoje misli. Upotrebite logiku i nauku.
Pustite portale i klikbajtove. Gori ste od fejsbuka. :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Kod nas u bih znaju ako uvedu policijski cas kao u srbiji, izbice neredi. Nisu ovi nasi budale. Sta zna korona koliko ima sati, kao da ce to nesto rijesiti. Ali ovi iz srbije hoce da opravdaju svoj opstanak na vlasti da ispadne da oni kao nesto rade.
A i ovi nasi, isti kurton... samo malo blazi od srbije.
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.310
9.464
258
Ja ovo ne mogu svariti, ni u nerealnim uslovima pogotovo 90-ih... Dakle laž. De ljudi, kontrolisite malo svoje misli. Upotrebite logiku i nauku.
Pustite portale i klikbajtove. Gori ste od fejsbuka. :D
Ja sam napisao da postoji teorija. A sad to dali je to tebi smijesno ili ne, ne mjenja cinjenicu da je to jos uvijek teorija.
A sto si ti povjerovao? da je neko negdje pojeo sismisa i da sad cijeli svijet pati. Lol tebra ovo je man made ziher
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Ja sam napisao da postoji teorija. A sad to dali je to tebi smijesno ili ne, ne mjenja cinjenicu da je to jos uvijek teorija.
Za sve postoji teorija. A nijedna nema pokrice, dokaz. Evo hoces da ja sad izlozin jednu teoriju?

Ovaj virus je smisljen da nas sve pobije i smanji populaciju. (ali prava istina je to da se za corona virus i njegove podvrste zna jos iz '58-me godine) Sredinom 60-tih godina saznaju kako se ponasa i manifestuje. (prosloga vijeka)
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.310
9.464
258
Za sve postoji teorija. A nijedna nema pokrice, dokaz. Evo hoces da ja sad izlozin jednu teoriju?

Ovaj virus je smisljen da nas sve pobije i smanji populaciju. (ali prava istina je to da se za corona virus i njegove podvrste zna jos iz '58-me godine) Sredinom 60-tih godina saznaju kako se ponasa i manifestuje. (prosloga vijeka)
Evo meni recimo to nema apsolutno smisla. Ako pare pokrecu svijet, zasto ubijati ljude i smanjivati populaciju? Manje ljudi = manje novaca a svi znamo da pare pokrecu svijet. A i btw ako zelis smanjiti populaciju ima brzih i efikasnijih nacina.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.970
358
Evo da ja vama kazem da sam bio pozitivan na testu i da moram ostati jos dvije naredne sedmice kuci:whato:: al sta je tu je, idemo dalje kao i do sada, polako. Svima vama drugari zelim da budete negativni na testu:thumb: a ko je napravio virus i je li napravio, zasto je napravio, koga briga drugari dragi??? Teorije zavjere su stvari o kojima mozemo samo pricati i o tome bezze razmisljati kad mi to promijeniti ne mozemo, bilo to tacno ili ne. Trebate se boriti da ostanete zdravi i to je to. Izolacija, bolje sprijeciti nego lijeciti, radi sebe, radi drugih...zivjeli:respect:
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
sto da se desi virus sa 100% mortaliteta
sad zamisli Covid19 mutira sa Ebola virusom?
Ja pak vjerujem da smo mi previse sitne ribice pa mozda samo plankton na spram mocnika. Jos jedna stvar jeste da ne vjerujem medijma. i postalo je sasvim normalno nekom stavit pecet da je teoreticar zavjera, ako pode da misli svojom tintarom i ispada iz flowa.
a to. velikim igracima nije u interesu. ja vam kazem a to je sigurno tako svi smo mi ovce a drzave su torovi.
kao sto kolege gore rekose cuvajte se budite oprezni ne samo povodom ovog virusa nego inace u zivotu. Stari mi je cesto znao reci ne idi grlom u jagode i jeste tako.
A pozitivnim kolegama brz oporavak i da se zavrsi sve dobro i mirno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.