Dinafem Critical+ 250w by T@mara

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Danas mi je prva biljka krenula iz zemlje :) malo sam ih izgleda dublje zakopala pa još čekam druge da provire. Ljeto je u boxiću i ugodnih 28 C,vlaga je na cca 40%,još radim na povećanju vlage tako da će i to biti riješeno ovih dana :) Ph metar još čekam i digitalca za temp. I vlagu,nikako da stigne.Uglavnom nema se šta više reći,evo jedna umjetnička :)

upload image online
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kojim mobitelom??
uzela sam nokiu 1020 bash zbog..navodno..zvijerskog aparata...ali nikako da uganjam postavke za macro shotove..a trebala bi mochi ( vidjela sam neke fotke odradjene sa tom kamerom+ima 41mp ) izvuchi macro...pokazao mi je moj tattoo majstor shto on uspjeva sa tim mobitelom ( prestao je koristiti cannon D600+objektiv od 1000€ od kada je uzeo taj mob. ) a ja nikako da ushtimam..ili je stvar u aplikaciji..a ni to ne znam koja bi bila najbolja ( da je free-ne placham im josh i za to )
daj neki savjet za mob-foto..dok chekamo biljchice da krenu :cool:
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma 41 mp mora biti moćno,ja imam sony xperiu z1 sa 20.7 mp to je za pola manje nego tvoj :) a slike mogu i bolje biti ako je ruka mirna ili da koristim nekakav stalak. Kod mene ti sam mobitel prepozna makro mod kada slikam na blizu odmah mi se prebaci sam i neki cvijetić pojavi u kutu.Probaj ovako,prvo malo zumiraj i približi mobitel predmetu a nakon toga sa zoom out reguliraj dok ti slika ne postane dobra.Evo bar je tako kod mene,probaj pa javi jel uspjelo_Od posebnih aplikacija nisam probala još ništa,vjerujem da bi se i nešto free dalo naći.Meni je samo sve podešeno na auto mode i tako šljaka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
kojim mobitelom??
uzela sam nokiu 1020 bash zbog..navodno..zvijerskog aparata...ali nikako da uganjam postavke za macro shotove..a trebala bi mochi ( vidjela sam neke fotke odradjene sa tom kamerom+ima 41mp ) izvuchi macro...pokazao mi je moj tattoo majstor shto on uspjeva sa tim mobitelom ( prestao je koristiti cannon D600+objektiv od 1000€ od kada je uzeo taj mob. ) a ja nikako da ushtimam..ili je stvar u aplikaciji..a ni to ne znam koja bi bila najbolja ( da je free-ne placham im josh i za to )
daj neki savjet za mob-foto..dok chekamo biljchice da krenu :cool:
Sve ti zavisi kako slikas, i obicno je to manual mode, pa podesavas iso i ostalo kako tebi odgovara. Inace ne treba ti nikakva aplikacija dodatna to sam 100% siguran. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@tamara1234 dilema mi je bila izmedju nokia 1020 i sony z1 ...na kraju sam se odluchila za nokiu zbog toga shto se win sve vishe prihvachaju ( sredili su ih u 8 i 8,1 )
nego..biljchice..
sijanje dritto u zemlju je i meni najdrazha varijanta..one iz mokrih ubrusa chesto znaju imati problem sa odbacivanjem "kapice" tj.ljuske sjemena..+ ovako je prirodnije ..a i sigurnije za biljku..ona najbolje zna kada je spremna za izlazak..kada potjera dovoljno korijenchicha u dubinu i fino se usidri..
dapache..radije chu chekati koji dan vishe da biljka izadje...nego riskirati da ju spali svjetlo-temp. ..shto se zna dogoditi kada se proklijala sjemenka stavi plitko u zemlju..izadje.a korijen se ne uvuche josh dovoljno duboko i dogodi se to da ih sprzhi lampa ...evo bash je frend tako popushio 2 bubba purp kusha..
uzhivam u svim fazama biljke..ali..ovaj baby stage ima neki poseban sharm..
( opet imam problema sa terra m. ..tek presadjene biljke..kojima nisam davala nikakvo NPK gnojivo..su se pochele chudno ponashati..josh uvijek pokushavam dokuchiti razlog-metodom eliminacije..mislim da neshto sa ph ne shtima...ali..kako je ovo 2. puta da mi ova zemlja radi chudne simptome...ne znam dali chu ju vishe koristiti...doshlo je do toga da shpijuniram trgovinu-zagledam u skladishta da vidim u kojim uvjetima chuvaju zemlju...i..iako ju vani prodaju u natkrivenom dijelu...skontala sam da ju "skladishte" na otvorenom..a najlonom prekriju samo vrh palete..nisam uspjela prichi dovoljno blizu da vidim koje zemlje skladishte na taj nachin.ali..ovak izdaleka..mi se chini da su to palete samo sa 60litarskim pakiranjima...sve u svemu..izgleda da treba pochet pratiti vremensku prognozu cca 2 tjedna prije kupovine zemlje..jer..teshko da chu nachi..u mojoj provinciji...trgovinu koja skladishti zemlju u zatvorenom )
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Haha kraljice :) Pijem kavu i smijem se,u glavi mi slika kako kružiš oko skladišta i špijuniraš haha Ali skroz si u pravu,ja sam mislila kupiti u jednoj lokalnoj manjoj sjemenarni a kada sam vidjela gdje je drže samo sam prošla dalje.Niti natkriveno nije bilo samo nabacane na hrpu mokre vreće užas.Za klijanje moram reći da su ipak bile u maramici dok nisu malo pukle ali iz razloga što mi je mali prostor za 250w i jako mi isušuje zemlju pa sam se bojala da neće imati problema zbog premalo vlage.Zbog toga sam ih i malo dublje zakopala,ali bore se one :) Sad si me sa tom zemljom bacila na razmišljanje jer svakako moram presađivat e sad koju tražiti? Hmmm??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Dragi moji prijatelji neznam šta me je zadesilo sada ali skroz sam razočarana,već tjedan dana mi lampa radi i troši struju a izgleda ne uzgajam biljke nego ko zna šta.Kako mi je bilo dosta čekanja da izvire iz zemlje preostale klice išla sam malo čeprkati da vidim gdje su,kad ono nema ih.......?? Od 4 sjemenke koje su proklijale i stavljene u zemlju samo jedna je izašla a ostale su pojedene.Sad vi meni recite kako je to moguće i šta su ti crvići ako ih uspijete vidjeti na slici a pojeli su i klicu i sjemenku iznutra užas!!!! Evo slikala sam sjemenku raspolovljenu i puna ih je bila samo biježe ko blesavi.

print screen windows xp I sad odakle je to došlo i šta su ti crvići? Nije mi jasno,zemlja je kupovna box čist,vaze također.Ma luda sam :(
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ma ja odgovorno tvrdim da je terramagma smece pogotovo 60l pakiranje..
Jeli nama na balkanu u zadnje vrijeme salju zadnji skart ili je to do neprofesionalnog skladistenja nije me brige..
Jeli urota nekakva u pitanju isto neznam ali meni u boks nikad vise..
A tako je lijepo mirisala kao prava sumska zemlja, na izgled struktura savrsena..
Ja imam hrpu pljesnjivih musica evo sad sam taman spricao zemlju sa duhanom i chilijem, ne vidis ih malo poprskas razlete se okolo.. :(
Zao mi je sto i ti dijelis sudbinu te crne prasine pune svakakvih insekata.. :(
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
to je cisti uzas platis lijepo zapakovane nametnike koji cekaju da im posijes nesto za jesti...nemoze covjek biti pametan samo znam da i kod skupih zemlji se moze desiti ista stvar ja sam plagron placao uzasno skupo i dobio sam milijon nekih musica koje su letale po svuda jedina sreca sto nisu stetu radile al isto tako mogle su i da budu neke bestije i da mi pobrste svu ljetinu :) za nametnike je hydro zakon u vodi nema takvih iznenadjenja
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Moze čovjek biti pametan i radit samo hydro kao ti mario..
Ja se bacam u vodene igrice kad ovaj grow izguram i ako ga uopce izguram kako je krenulo..
Najradije bi sad odma prebacio iz zemlje u hydro ali mi je to puno zaje...cije..
Poslat cu ja mail njima tamo u austriju odakle li su ti substral..
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma nisam pametna šta onda,jedino zemlju prije sadnje isprat kipućom vodom drugo mi ne pada na pamet.Nego meni nije jasno kako da pojedu i klicu i sjemenku iznutra tako brzo.Ima na prvoj stranici dnevnika slika sjemenki prije sadnje kako su se otvorile i počela klica izlaziti,njoj treba malo vremena kada pukne da izađe iz zemlje,pa kako su je uspjeli tako brzo pojest a jedva ih vidiš koliko su mali.Čudo,baš sam peh :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Meni je teramagma zasmrdila kuću jednom... danima nisam mogao proluftat, sreća da je box bio šator sa filterom. Biljke na samrti od starta do kraja... kraj razočaravajuć totalno.
Compo sana je uvijek bila top! Na istom mjestu kupljena kao i teramagma, tako da ne znam do čega je. Minus je visoka cijena.
Klassman potground H vrhunska, s dodatkom 10-15% perlita. Cijena pakovanja 70l manja od 1kn/L, a perlit ogromna vrečetina za 20-tak eura :D
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma definitivno onda uzimam jednu od te dvije zavisi koju nađem a na pare ne gledam više kad kupujem zemlju.Evo bar neka pouka iz ovoga sreća pa je sjeme moje i ne košta me ništa osim 10 dana struje :)A sad u potragu opet za zemljom i nove na klijanje šta drugo.Sada ću i ovu jednu čupnut jer je neisplativo skroz.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ja nemam gotovo nikakvo iskusvo sa zemljom ali sam se zarekao ako budem opet sadio u zemlji sam cu napraviti mix sa nekom jeftinom zemljom koju cu dobrano isprati da ne ostane nista u njoj i onda od starta je hranim koliko i sa cime ja zelim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Ne ispirati...to nema smisla ako je to samo zbog mogucih nametnika.Nekada se takva zemlja pekla u pecnici (rerni) nista lose se nedogodi osim sto sva gamad ode u vjecna lovista.Pekla se zemlja i posude su se busile haha
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nije loša ideja Mario :) A niš jedno iskustvo više,idemo dalje :)

Opa-da sam se bar toga sjetila pa je preventivno bacila u rernu ali eto računaš kada je kupljena da je i dobra.Očito nije tako a možda i bolje da je tako ispalo vidiš da puno članova ima loše iskustvo sa ovom zemljom,pa bolje i na samom početku nego kao što je zlo rekao na samrti od početka do kraja pa rezultati nikakvi.Ja je više ne kupujem
 
Poslednja izmena:

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Po nekoj logici bi se ispiranjem isprale i sve hranjive tvari, ili bar vecina, a pecenjem bi se sigurno ubile sve stetocine..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.