DIY - LED Grow Panel - propisno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Pa nebi dobili nista sa 5 i 3w, jedino sto dobijes sa manjim ledicama je miksanje boja na manjoj povrsini ko sta je Hebivetar napravio na svom panelu.

EDIT: na tu visinu jednostavno treba manje watti
 
Poslednja izmena:
09.02.2012
36
7
8
34
Možda je to pun pogodak.
Šta bi moglo nevaljat ako radi po specifikacijama?
Otkrili su način za jeftinu proizvodnju i štancaju jedino je vijek trajanja manji 10000 sati,to je 416 dana neprestanog rada. Sad bi netko trebao kupiti i isprobati.
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Kupio bi hans-a :D da mi biljka raste u nekom normalnom prostoru.. al posto sam radio za costum mali prostor nebi apsolutno nista promijenio :)

Stvarno sam zadovoljan sa panelom i nadam se da ce mi dugo izgurati ( za sada mi je jedan kineski driver prestao raditi, srecom imao sam backup )

a ove jeftine obicne ledice se inace koriste u kineskim panelima od 300/600W ( 100/200 komada ) i ljudi lijepo uzgoje biljku s njima, pa eto valjda vrijeme nekog vraga :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Da, bas sam vidio neki dan, nije ga bilo prije, al mislim da bi micro stao taman u PC :)

EDIT: Da se bas potrudis, mogao bi i dva micra ugurati :D
 
12.02.2016
97
249
33
35
Kupio bi hans-a :D da mi biljka raste u nekom normalnom prostoru.. al posto sam radio za costum mali prostor nebi apsolutno nista promijenio :)

Stvarno sam zadovoljan sa panelom i nadam se da ce mi dugo izgurati ( za sada mi je jedan kineski driver prestao raditi, srecom imao sam backup )

a ove jeftine obicne ledice se inace koriste u kineskim panelima od 300/600W ( 100/200 komada ) i ljudi lijepo uzgoje biljku s njima, pa eto valjda vrijeme nekog vraga :D

Da to sam skužio, financiski je čak jeftinije uzeti hansa ako ideš na cree, kad ću imati normalan prostor za uzgoj kupujem hansa, mada mi je sad već jako interesantan Mars Hydro II 400 179w leda za 182€ ... međutim sad mi treba nešta privremeno imam aluminija i ventova, volim lemit pa ću složit za cca 50 dolaara led panel sa 70 ledica za svoje kučište (skopirat ću tebe) pa čemo vidjet koliko i kako će to radit.

Planiram složiti i jedan frižider grow pa me zanima dali da uzmem leće i od kojim kutem? Vidim da hans ima veći kut za plave ledice nego za crvene, kaže 106 i 123 stupnja su reflektori...
 
12.02.2016
97
249
33
35
I da vječna dilema sa kojim sve ledicama ić, odnosno sa kojim bojama...

Windfucker9000 kako to da nisi išao na cob?

edit: sad vidim da ekia rastavlja "stare" mars2 panele baca 3w ledice i stavlja cobove???
Ubija me to, previše informacija na sve strane, ne znam šta se isplati na kraju, odnosno koja je najbolja opcija gledajuči na uloženo/dobiveno

Kad popizdim složit ću dva identična box-a sa identičnim biljkama samo če u jednom box-u biti cobovi u u drugom 3w led pa da vidimo :D
 
Poslednja izmena:

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Nisam isao na COB zato jer mislim da je overkill za tako mali prostor imati 2-3koncentrirana izvora svijetla sa 50ledica....

Mislim da je manji stres za biljku da su ledice vise rasirene u tako malom prostoru, nego da imas 50kom stisnutih po COB-u
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and Whirlwind

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
I da vječna dilema sa kojim sve ledicama ić, odnosno sa kojim bojama...

Windfucker9000 kako to da nisi išao na cob?

edit: sad vidim da ekia rastavlja "stare" mars2 panele baca 3w ledice i stavlja cobove???
Ubija me to, previše informacija na sve strane, ne znam šta se isplati na kraju, odnosno koja je najbolja opcija gledajuči na uloženo/dobiveno

Kad popizdim složit ću dva identična box-a sa identičnim biljkama samo če u jednom box-u biti cobovi u u drugom 3w led pa da vidimo :D


mislim da je win win ono sto radi amare i platinum comb white coba i crv/pl ledica..