Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
da važno je dobro stvari posložiti u glavi
Znači ja nisam ni probavao prestati pušiti dok se sve ne posloži u glavi. A posložilo se kad sam pogledao dokumentarac kako se ustvari rade cigarete, da ide u cigarete 25 do 50 % otpadnog materijala, da prolaze kroz razne faze pročišćavanja ukljućujući i jake kemikalije poput amonijaka, itd itd Ne mogu se svega sjetiti ali zgadile mi se nakon toga
Prvo što mi smeta kod pušenja je to što su nas 30 godina nagovarali kroz razne reklame, filmove, časopise, pušite dobro je to, pa čak i doktori. A sad odjednom kontra, štetno je ali kupujte i dalje punite proračun samo nemojte pušiti u javnosti. Zadnji godina nešto sam putovao europom i uistinu se čovjek osjeća jadno kao pušač recimo, najvidljivije je to na aerodromima tipa Frankfurt, Munchen, London, ... Imaš one neke staklene kabinice, zadimljene, kao robijaš se osječaš unutra. Još je u njemačkoj je to dobro i čisto, klimatizirano ali opet diskriminacija je vidljiva. I svi dolaze tamo i piloti, i stjuardese, i poslovni ljudi i turisti i onda tek skužiš koje je to zlo i kako je to sve jadno
Kad ti već brane (ograničavaju) gdje možeš pušiti što onda ne zabrane i prodaju. Npr u Engleskoj je kutija npr Marlbora oko 70 kuna i sad su ispod pulta, tj ne smiju biti na vidljivom mjestu već ih ti moraš tražiti dok kupuješ. I kako moguće da kod nas kutija Marlbora košta isto kao i recimo ronhila od TDR.-a koji je poluprazan i očajan. I zašte ne smanje taj katran i kancerogene tvari na najmanju moguću mjeru u interesu zdravlja. Sve su to razna pitanja i nelogičnosti koje vode konačnoj odluci - prestanku pušenja. Nek se oni svi slikaju, od mene više neće dobivati ništa, duhanska i farmaceutska industrija su valjda 2 najgora zla na ovom svijetu, sve za profit - profit nizašta. Ljude ko hebe ...

Sori Genjo na Offu ali duvan je daleko veći problem od vutre, vutru ne zapalim 2 dana i treći dan ako me netko ne podsjeti i zaboravih da sam pušio. Vutra je jedino problem kod mladih ljudi s neizgarađenim mozgom ( neznam kako bi se bolje izrazio) tj kod mladih ljudi u razvitku recimo do 18 godina. Iako se i dalje rade istraživanja, kod ljudi starijih od 18 godina s formiranom svješću vutra ne stvara nikakvu ovisnost niti psihičku niti fizičku, čak pokazuje da štiti mozak poput neke membrane tj čuva ga.

Uglavnom da ne serem više, bacih duvan - vutre se ne odričem nizašto, samo treba nači najprikladniji način unošenja u organizam. Budemo pekli kolače jelte, i tako ...
A duvansku i farmaceutsku industriju bojkotiram do daljnjega, nek se oni hebu svi po spisku, pohlepna gamad ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić
05.03.2012
19
12
0
32
@ VenloNL - ma ne razmisljaj o tome :)
da napisem i ja nesto xD
vutru i cigare pusim oko 3 godine,prvo sam poceo da pusim cigare,pa onda vutru..nisu bile vece pauze od 10ak dana za vutru..a cigare sam pauzirao jednom na mesec dana..i posle ponovo nastavio..to se desilo pre godinu dana otprilike..i bas pre nekih 20ak dana mi pukne film i ostavim cigare..sto napisa kenny,lupio sam ogradu za cigare u glavi..znaci otrov nevidjeni...nikad vise!!!
i od kad sam ostavio cigare,poceo sam iskljucivo da pusim cistu travu u dzointu..bez duvana.. mogu vam reci da je totalno drugaciji rad...mnogo lakse me je uradila vutra i ima lepsi rad..mozda to ja tripujem..al to osecam sad kad pusim.. preporucio bi svima da ostave cigarete..sta drugo da vam kazem..sem da je nevidjeni otrov! nije potrebna diskusija o tome.. i kao sto je navedeno u nekom prethodnom postu..pusaci mi sad izgledaju mnogo jadno..kad vidim nekog da pali cigaru zgrozim se..jer tek sad shvatam sta je to zapravo..jbg..
da ne off-ujem vise..
sto se tice vutre..ove sezone sam osinuo po out-u,pa cu uskoro pokusati da pauziram dok ne dodje moja tura..mislim da mi nece tesko pasti,a znam da ce mi biti mnoooogooo lepse da pusim ako pauziram..em sto ce to biti ono zbog cega sam se poprilicno trudio zadnjih nekoliko meseci,em sto cu pauzirati i rad ce biti jaci...i lepo bi mi dosla pauza neka,da se malo izcistim,zbog organizma..al ne znam kako ce psiha reagovati na pauzu..jer u principu zbog psihe i pusim..kao i vecina..
al sve je u psihi..snaga volje!
pozdrav! i srecno svima koji pauziraju..ne odustajte! ne morate nikom nista da dokazete,dokazite sebi!
​a svaka cast onima koji su uspesno pauzirali.. :)
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
10ti dan kako ne pušim... u zadnje vrijeme rijeđe, ali sam zadnje tri godine otprilike: pljuga na dan prije spavanja, čak i dve...pa nekad i tri :) al eto u zadnje vrijeme slabije...
znao sam i prije radit pauze, sve ovisi o financijama i sl... vjerojatno još tjedan dana ništa, pa onda malo po malo, vjerojatno vikendašice samo... al kad imam onda pušim, a kad nemam ne...
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Odlicana tema i postovi !.. Sve mi je itekako jasno !.. I sam znam često pauzirat i po mjesec dana jer ne kupujem vec par godina!.. Ali uvjek se nađe neka truba jer ekipa ima potrebu konstanto pušit i cijeli dan im se skoro vrti oko toga kako ce riješit i da treba zapalit ! .. Ukratko postali su ovisnici i robovi navike :. Pravi hedonisti i isto tako dosta puta neznaju ni sami šta ce sa sobom pa iz dosade se dimi po cijele dane !..

Sam sam previše puta osjetia da nevalja prečesto i pogotvo u krivo vrime jer te samo sabotira ako imaš nešto za obavit a cili dan si nadimljen ko šunka i nemoš se maknit napit vode a kamoli nešto drugo :D ...

Ali kako je kenny napisa : Vutra je moje uže prema slobodi, i bit će tako do samog kraja. .. Lijepo kad imat svoj dim pa imaš slobodu i mir !.. (osim ako se dobiješ par priljepaka ilitiga weedfriends ) ...

Ta predivna biljka nas može oslobodit na raznim razinama ... Ne samo psihicki ,duhovno vec i ekonomski pošto znamo vutra ima preko 50 000 primjena i prije se sadila više nego pšenica .. Tako da mi je uvjek funny when some hippes talk !.. u know m8 what can we do to save the world ... and the answer is in their hands & lungs :D

peace i respect svima koji apstiniraju treba imat :balls: za to :) .. i pokazat da možeš malo stat tj biti jači od svojih "potreba" i poistovječivanja sa raznim oblicima !..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Porodica, kuca, posao, rekreacija.., ima tih tzv. prioriteta koji se ne bi tako zvali da nisu bitniji od ostalih stvari koje nas okruzuju i koje dozivljavamo u zivotu. Sve te stvari, koje vise kotiraju zahtijevaju vece angazovanje, a samim tim i vise brige. Ako svakodnevo obavljate svoje obaveze i na kraju dana ili pred spavanje se pocastite dzointom necete biti optereceni sa tim zadovoljstvom, jer je to upravo zadovoljstvo. Ukoliko zanemarite obaveze, odnosno ako vam paljenje dzointa izbije u sami vrh skale prioriteta, onda to mutira iz zadovoljstva u obavezu, a neke obaveze nisu ugodne.
Za sve postoji vrijeme ili sezona, pa tako i za vutroljupce. Posadis svoje biljke, poput paradajza (obozavam ga jesti u sezoni, zimi ga se ni ne sjetim) brines se za njih i cekas da te obraduju svojim mirisnim cvijecem, da te nagrade za tvoju iskazanu brigu i ljubav.
Ako vam se marihuana tokom cijelog dana mota po glavi, razmislite malo na kakav ste put izbasali, pa se pokusajte vratiti na onaj pravi, a maricu dozivljavajte kao sezonsko cvijece koje raste uz taj vas glavni put i kojeg, poput procvalih ruza, uberete da vam zivot krasi.
Sve dok nesto zelite znaci da vam to predstavlja zadovoljstvo, cim pozelite da se na neko vrijeme batalite tog zadovoljstva, znaci da vam i ne predstavlja neko zadovoljstvo.
Razmislite malo, ako vam je zivot isprazan nemojte se truditi da marihuanom ispunite bas svaku rupu, jbg ima i drugih stvari, precih i vaznijih u zivotu.

Malo sam van teme, ali primijetih da i vi niste bas na pravom putu sto se zivot zove.

Ne zamjerite :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Obzirom da je sve prošlo u najboljem redu,veselju i pozitivi,pišem ovaj post:icon_lol:
Prije tjedan dana sam prekinuo pauzu na kratko i zarolao sam si joint
Ženio se burajz,dobar dečko pa smo malo to slavili.Slavili smo 4 dana,što znači 4 dana duvanja non-stop:)
Baš mi je godilo,obzirom da nisam niti omirisao gandžu točno 5 mjeseci.
No svatovi su prošli,što sam imao to sam pogruvao...idemo dalje,tj...ne konzumiram sada opet do daljnjeg.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Đorđe Logić

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Kakva je to rizla Ven?


Ja nisam zapalio, 3-4 dana a prije toga 6 dana. A prije toga sam pusio svaki dan po gram najmanje.
Kako se osjecam, kakve su posljedice?

Definitivno sam vise skoncentriran i imam vise energije ali onda citam vijesti, citam forum i muka mi dode od ovog svijeta, najradije bih si zasadio plantazu i proizvodio ulje da pomazem ljudima. Posla nema, para nema, kad se naduvam bar ne mislim o nicem.

Al dobro, ruku na srce, kad se ova tema otvorila pomislio sam "ma lol, ja cu se javit u ovoj temi nikad". I eto sta cu, dodu vremena kad se nema i bok.
 
21.11.2011
42
34
18
52
Aj da i ja koje slovce napišem....
Inače vikend pušač,dobrih 6-7 godina,nešto svojih biljčica ali uglavnom se snalazio kod prijatelja koji uvijek ali uvijek ima svoje biljke.Jebi ga živi na selu kraj šume pa ima di i sadit i brat.:)) No kao i uvijek eto recesije pa se nema....Već dobrih pet tjedana nula bodova.Em novi posao,em preseljenje u drugi grad,em kojekakvih gluposti...A nigdje dobrog džointa,za popizdit.No u kontaktu s prijateljem imam informaciju da u petak prestaje recesija!I to je dobra vjest.:))I kao što neko reče nije da mi ono baš treba,ali kad vidim dnevnik,novine i čujem radio emisije,onda mi stvarno treba.Ovo oko nas je za neizdržat!
Kad će taj petak.......:))
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
evo meni još pola tegle think differenta stoji u sobi a ja nisam zapalio već tjedan dana i neću sigurno do petka. baš mi odgovara ova pauza da se odmorim malo...
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Meni je danas negdi 15ak dana da nisam. Primoran radi učenja, jer teško je polagati višu matematiku dok duvaš. Doduše, ljetos mi nije bilo boljeg osjećaja nego onako navečer oko ponoć, jedan, lagano zapaliti otvoriti zbirku i onda 100 zadataka opaliti. Zašto sam stao ? Jer zadnji su rokovi, a potrebno mi je maksimalno iskoristiti memoriju, bez štekanja, u naponu što je više moguće. A pušio sam od početka siječnja pa sve do ove stanke 2-3 frule dnevno, nekad i više. Čak sam položio jedan kolokvij totalno high.
Moram reći da koliko god da je dobro kad sam napušen, opet, kad sam ovako normalan, najbitnija mi je stvar što baš imam energije, i to previše, malo mi fali koncentracije što mi je vutra poboljšavala, ali opet pamćenje mi je na razini, što je krajnje potrebno.
Što mi najviše fali jest more i kupanje. Nema tog osjećaja koji može ponoviti kad zapalim predvečer na plaži, oko 5 ipo 6 kad je sunce taman pri zalasku, gledam onaj predivan zalazak, mećavu kolaža, i onda se bacim u more, i naravno pojačan intenzitet osjećaja, te osjećam svaki mali atom u tijelu kako trčkara, a tek osjećaj mora oko sebe, osjećam se kao da sam u svemiru, jer u moru kao i u svemiru je gravitacija jednaka nula. I onda se onako na leđa okrenem, stavim ruke iza glave i plutam dok me sunce obasjava, i razmišljam o tim stvarima, a u mozgu takav brainstorm, milion misli struje, padaju ideje, oduševljenje dok maksimuma. Onda odem otplivati malo jer je još bolji osjećaj dok strujim uz more tako, ma nešto neopisivo. Ništa ne može to pružiti.
Doduše u rangu je i kad se nađem s curom, ona ne zna da sam pušio prije, i onda onako me zagrli iz sve snage, osjećam svu tu ljubav, svaki infinitizemalni komadić na koži. Takva euforija me tada pukne, nešto strašno dobro.
Baš ovaj dio te intenzivnosti osjećaja mi je najbolji kod trave. Sad bi tako zapalija, uzea bocu vode, i lagano đirić, sunce je taman temperature, i slušalice u uši, neki psihodelični rock, i besciljno lutao.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ponovo pušim cigare,ima 2 mjeseca skoro.Smetaju mi,ponekad me boli glava,počeo sam i kašljucat,osjećam se fuj.....
marihuana sporadično,kad ima pa sve dok traje....ali male količine.:konjo
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Evo da kazem, ja sam imao prije tjedan dana kratki predah, pa sam zapušio 2 s par prijatelja. Jao. Kako dobro. Puno je bolje biti rekreativni pušač nego svakodnevni, baš je dobar osjećaj kad tako zapališ nakon dugo vremena. Svaki puta tako kao da prvi puta pušim.
Inače se osjećam užasno. Opet sam na nekim depresijama, gađenju i sličnom. Najgore je od svega što me opet puca neka izolacija od ljudi. Samo želim biti sam. Po cijele dane slušam muziku. Pokoji sat nešto malo učim. Sva sreća da sam prošao 2. najvažniji ispit u godini. Bio najbolji na testu. Kul osjećaj.
Vjerojatno ću e posvađati s ovom jednom super dobrom prijateljicom, jer ona želi biti tu uz mene u ovim fazama, a ja sam debil i tako reagiram, ne znam drukcije.
Apetit mi je uzasan. Jedem na silu tek onako, samo da ne gubim kile.
Sutra mi je ispit, i jos jedan usmeni ispit. A ako prođem ispit u istom danu usmeni iz toga.
Sve više mislim da necu ni jedan proci, iako su svi optimisticni i govore mi kako sam bistar momak.
Na travu i ne mislim baš. Nemam vremena. Preokupiran sam učenjem i glazbom. Evo, nakon tjedan dana (i više) sam se sitio.
Planiram ostaviti duhan čim prije, ali ne mogu bez te jutarnje kave i cigarete.
Ali evo, baš sad mi fali trava. Najstresniji je dan u životu. Najkritičniji. Sve visi u niti i u manje od 24h ću sve znati.
Samo želim da ovaj sad trenutak traje što je duže moguce.
Pozdrav svima. Hvala na citanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pigtail

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja sam odlucio... prestajem od ponedjeljka na neki duzi period...
inace pusim svaki dan... barem po pljugu ako ne i 4-5....
treba mi malo pauza...a ovo sta ti pricas rasta man... zbog toga treba uzgajati, i pametno pusiti... da kad zatreba biljka da je uvijek tu...
a ne da se pusi nepotrebno svaki dan...
eto toliko od mene pa cu napisati jos par stvari kako se osjecam nakon prestanka :)

peace out !
 

kutije

Aktivan Član
07.07.2011
89
36
18
48
papa romeo je sve reka.

osobno lakse bi bez dima nego bez cigara oliti duvana.
nebi bilo lako ni bez piva ili vina.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Idemo ponovo :icon_lol:
Prije dva dana sam od cigarete otkinuo 1/4 i napravio malu pljugu....ostatak cigarete je zapalila my women.
Počeo sam ponovo pušiti cigare nakon 9 mjeseci ne pušenja,te marihuanu nakon 6 mjeseci ne konzuimiranja.Zapisano je gore više kad se šta dešavalo :)
Cigarete odbacujem opet,marihuna će biti povremeno dok traje zaliha...
Suma sumarum,cilj mi je da pomognem suprugi da baci cigarete zauvijek.
Meskalito reče da bi se možda pridružio :icon_lol:go, Meskalito,go,go,go:dada
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Eto sada kako je vrijeme korizme, mada nisam neki kršćanin, ostavljam se trave do Uskrsa, pa onda ako ću imati volje zapaliti ću... Treba se malo očistiti i psihički i tjelesno ;)...