Domaćica x3. by @Johnny077

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Pozdrav ljudi... Imam dva problema, jedan ne mogu da rešim sigurno jer je biljoza mužijak...
To je ona manja.
IMG_20150713_135212.jpg
Problem sa drugom biljkom je što izgleda ovako kako izgleda.. Ne znam koji je razlog. Zadnja dva dana čini mi se da se baš stanje pogoršava.
Nije još pokazala pol.
IMG_20150713_135250.jpg
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Gladna je ali nije zbog toga obesila listove sigurno.
Mozda joj je nesto napalo koren,krtica ili tako nesto,mozda je slikano kasno popodne pa se biljka sprema za spavanje,mozda je bilo prejako sunce pa se oklembesila malo,a mozda je i zedna... :D
Ima toliko puno opcija i razloga,moras da probas da razumes biljku,posmatraj je i sve ce ti reci.
 
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Pa znam da nije žedna, nije moguće da je krtica, jer je u kanti. Slikana je u 13h danas, takva je bila i juče celog dana. :)
Jedino mi ostaje da je gladna. ali opet ne znam jer je u finoj zelmlji. Kakogod, počeću sa gnojenjem, jer zaista ne vidim drugi razlog zašto joj je loše. o_O

edit: Malopre sam je pogledao, još je u lošijem stanju, sva se iskrivila. :fuck:
 
Poslednja izmena:

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ima 2 opcije, ili joj je prevruce, pogotovo korijenu , ili nisi otvorio rupe na jupol posudi da bi duze imala vode(logicno,ali nazalost kriva odluka). nadam se da je ovo prvo u pitanju, to ce lakse podnijet.
jednostano imas biljku koja ima tendenciju da velika naraste, i tesko joj je povuc dovoljno vode +hrane iz zemlje posto je ogranicena posudom koju je jednostavno prerasla..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Duder Lebowski
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Jesam druže, rupe sam izbušio odmah pre presađivanja. Ne znam možda nisam dovoljno, ali opet mislim da je tu ok, iz razloga što ona muška izgleda skroz zdravo.
Nadam se i ja da je do vrućine, ali sumnjam iz razloga kako se povlači sunce njoj bi trebalo bar malo bolje da bude, ali nije.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Meni je tesko povjerovat da tolka biljka moze izdrzat 2 dana u toj posudi na tom sunca bez zaljevanja.
Ja sam svaki dan 4-5L morao tankat.
Ak je stvarno zemlja mokra onda nesto ne valja sa korjenom jer ne moze popit vodu.
Kolko je litara zemlje?
 
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Dvadesetak Stipe, ako ne i celih dvadeset i više jer sam kasnije dopunio kad je zemlja slegla.
Ja stvarno ne znam ako nije iscrpla sve hranljive sastojke iz zemlje u čemu je problem. Ako je u tome, lako ću.
edit: I meni to što je mokra zemlja deluje čudno, jer je baš mokra,ne samo malo vlažna.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Nisam siguran onda. Pusti ju da se osusi pa zalij sa cca 5-6-7L vode i puna doza plantelle.
Pogledaj ispod na rupama boju korjena, trebala je vec progurat korjenje na rupe.
 
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Nije progurala ali se vidi kroz rupe koren. Pa šta znam, tamno belkaste boje je(ali ne baš mnogo tamne, više krem boja). Sutra ću preko dana da pogledam bolje, jer sam gledao večeras oko 18h.

@gandalf beli
Pa ne znam koje je visine tačno, možeš videti na slikama otprilike kolika je.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Kako se povlači sunce njoj bi trebalo bar malo bolje da bude, ali nije.
Potpuno normalno,navodno idealna dnevna temp. je oko 28 stupnjeva , a njoj se u kanti korijen grije skoro pa na toj temp.
Odi ju posjetit ujutro, izgledat ce ko da je na vijagri.Ako ju jutro vidis obijesenu , onda imas problema.
Evo slike plavog patlidjana, snimljeni malo prije p3.jpg
kad bi ih vidio obijesene pred zalazak sunca pomislio bi da im fali vode i da su gotovi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Duder Lebowski
02.01.2012
55
126
33
Daksheswara Mahadev
Gledao je malopre. Obešenaa..možda se malo povratila, ali samo malo.
Vidiš, to da se greje koren u kanti nije mi ni padalo na pamet. Ali imaš pravo, Najbolje bi bilo da iskopam rupu i ubacim kantu unutra... Inače po tom pitanju nema mi druge.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: /retard

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako hoces da kopas rupu,nemoj ubacivat kantu,vec celu biljku presadi direkt u zemlju(tebi se koren od biljke kuva u toj kanti,po svemu gledajuci,voda ti se zadrzava megde)... i resio si svaki problem,ja sam samo jednom radio u kantama out i nikad vise :)
 
19.04.2015
2
3
3
34
ja uzgajam u kantama i nemam takvih problema...problem je u tome sto previse vode odjednom dajes i onda zbog sunca i visokih temperatura voda ne uspije u potpunosti isparit i dslovno dobijas lonac pun vruce vode,a to je smrt za korijen....zalivaj sa litar-litar ipo vode tik prije mraka...tako ce zemlja dobit cilu noc za hladenje,a biljka ce se oporavljat...ovako je to kod mene...
DSC_0096.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Ne znam da li cu pomoci, ali ja sam imao slican problem u out-u pre par godina i resio sam ga tako sto sam biljku izvadio iz kante i presadio u zemlju! Mislim da je za 3-4 sata zivnula i vratila se u normalu.... A isto tako je izgledala ako ne i gore... Jedino posle toga nisam vise zalivao vodom iz cesme nego sa izvora!