Domaca cetvorka 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pozz.
proud to present my home grow of domaja strain in a few steps and pics :)
prvo da se izvinim svim forumasima zbog postanja dnevnika u vec odmakloj fazi ali neko(https://www.vutra.org/user/26765-creative/) mi rece da nije frka pa se dadoh u stampanje

semenke su random domacice,bilo ih je 7 na samom startu,stavljene da klijaju u plasticnu kutiju sa poklopcem izmedju paprinog ubrusa i vate(semenke su bile u ubrusu,a vata je bila iznad i ispod,namocene kisnicom),isklijale su 5 u roku od 2 dana(klica duga oko 1cm),zasadjene 25.05. u case od 2dl sa nekom no name zemljom za cvece,klica na dole!nakon izbijanja iz zemlje drzane pod 2xCFL 26w-6500k
slika nakon 8 dana 03.04. :
vidi se da im fali-lo lumena,bile dugacke 10cm jedna je stradala zbog svoje visine-nije izdrzala pa se presavila,ostale 4 :)
za to vreme sam mesto ili ti sajt pripremio,izasovio,povadio korov,nabacio kompost u odnosu cca.1:4 ,ponovo izasovio,i jos asovom odradio oko mesta da se korov koji je okolo ne umesa dok jos biljke ne ojacaju,isao sam na varijantu 1\2 m2 po biljci(trebao sam vise).nedelju dana pre presadjivanja bacio UREA (N 40%) oko 200-300gr i asovom pomesao i zalio.Biljke presadjene 30.04. sa slabim razvojem verovatno je zemlja u casama bila ocajna i slabo svetlo :(,zato su u rupama dobile http://www.floragard.de/1/professional-horticulture-trading/soils/products/potting-soils/ po cca.4l + perlit.Citao sam o stresu nakon presadjivanja ali u mom slucaju toga nije bilo bas naprotiv :)...uradjen toping na 1. i 3. biljci nakon 2 dana,a na 2. i 4. nakon jos 2 dana
slike 14.05.
prva

druga

treca

cetvrta


idemo dalje...

biljke zalivene Slavol-om(100ml na 6l vode iz cesme) ,a folijarno tretirane djubrivom od koprive(varijanta 3+ nedelje u vodi uz svakodnevno mesanje) 0.2dl na prskalicu od 2l
slike od 22.05.
prva


druga


treca


cetvrta


ceo sajt
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
prelazimo u Jun ili ti tacnije 07.06. i dalje sve ide svojim tokom osim sto su biljke u medjuvremenu dobile tretman folijarno sa Ferticare 14-11-25 (6gr na 5l vode ) po preporuci prodavca iz poljo-apoteke(rece mi covek da kopriva nije ni blizu ovome)
prva


druga

treca

cetvrta

btw.sledeceg dana 08.06. primetio sam ovo na cetvrtoj:
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
hvala,trudio sam se i dalje cu,pa cemo videti sta ce ispasti,samo ako moze da mi se objasni jel ovu cetvorku koja je izbacila svoje bela lasa treba da tretiram sa djubrivom za cvetanje ili to tek pri kraju,a do tada za vegetac...?
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
sad su samo spol pokazale, znaci te koje imaju bijele dlacice to su cure, koje imaju "jaja" to cu decki (ako ih ima)

kad ti na vrhovima budu bijele dlacice onda pocinje cvjetanje i onda ih gnojis sa gnojivom za cvijetanje, al se to ne nadaj jos 2 mjeseca
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ok,ovo ce morati da se cupa zar ne?


mislim nije mi zao,bice vise svetla za druge,manje ce se osetiti okolo :),a i meni bi bila dosta i jedna samo da uspe
druga stvar gledam ja tako biljke i osetim da mene neko gleda,bolje pogledam u unutrasnjost kad ono ...

ovakvih skakucih buva ima bas dosta cca.20kom po biljci,mrave ne racunam,male kao banana zute skakavce(sad ih nisam uspeo slikati,valjda zbog toplote se povukli) takodje ne racunam ali nije to sve! Taman kad je nas junak pomislio da je upoznao neprijatelja upotpunosti pojavio se ON(a)!!! http://youtu.be/0WtDmbr9xyY?t=57s

e zato :130gr listova koprive+2 chena belog luka+3gr mog omiljenog "DRUM halfzware" duvana sve to potopio u 3L vode

dobro protresao i ostavio do sutra
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Mozes onu prvu jos malo ostaviti da se bolje vidi ako nisi 100% siguran da je jajan...ako je muskic.... bilo bi bolje da ga maknes ako nemislis da se prase ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pa te dve gornje slike su sa iste biljke,sad sam bas isao sa proverim i uspeo sam da skinem prstom kuglicu.sutra ide napolje sad nisam imao vremena
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ajde malo update-ta...
trojka je zbog polne diskriminacije izbacena iz tima sad su na terenu samo 1,2 i 4..., a moze biti da ce i 2 doziveti istu sudbinu jos mi nije pokazala svoje "genitalije".
e sad..ne znam kako su vase devojke prezivele vremenske nepogode ali moje su bas nahebale :(
stoga sam morao preduzeti neke mere reanimacije....slike govore za sebe....
cetvorka je pretrpela odkidanje jedne grane,cepanje po sredini stabla...



dvojka je prosla jos najbolje,osim slomljenih par grancica ....sad je vezana kao neki LST jer ide jako u visinu



prva je pretrpela skoro cupanje iz korena,tj. zasadjena je na blagoj nizbrdici pa je od siline vetra i tezine skroz bila polegnuta na jednu stranu,takodje pukla po sredini stabla,sad je stablo vraceno u vertikalu,svezano da zaraste,a i svezano da ne moze da se ljulja ako bude jos kakvih orkanskih vetrova....uglavnom sve je zivo i zdravo,raste jedino sto izgledaju kao marionete,ne znam kada i da li da skidam uopste one poveze na stablima gde su se rascepile,bojim se da ne ponovi isti scenario
e da! prekjuce dobile tretman BLUMI za cvetanje
mozda gresim ali toping ako ikad ponovo budem u sitauciji da grow-am necu raditi u ranoj vege fazi,cekacu da se stablo formira i ojaca,podeblja, da moze da podnosi vecu tezinu ....mada onda rizikujem da je stresnem kad ne treba,...hebem li ga ne znam....
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
supena kasika na 10l,ja sam stavio 7gr na 20l zalio sa tim i ne vidim da sam nesto pogresio
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.