Domaca cetvorka 2013

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Ne .....posto ti je ova 2 vise sativastog tipa ,vjerovatno ce i duze cvjetati .
nice grmici :thumb:

nadam se da imas jos metar,dva visine ako ovako nastave mislim sto se tice sigurnosti .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
Creative je napisao(la):
nadam se da imas jos metar,dva visine ako ovako nastave mislim sto se tice sigurnosti .
nemam vise mesta,ta druga je malo stala sa rastom odkad je u cvetanju i nju sam LSt-irao koliko sam mogao,mislim vezujem kanape na 10-15cm od vrhova biljke i onda ih spustam dokle se pokazu da mogu bez lomljave, ostale dve ....ahmm ...krenucu da ih topiram do pola :))
ali to nije sve...LJUDI ,KAKO SE TO OSETI poslepodne kad krene Sunce da zalazi ...ajoooooj..
...pa-pa-paranoja....pa-pa-paranoja



ok...pade mi sad na "pamet" nesto,a sta kad bi odradio Sup.crop.?!
par dana pre toga roknem Slavol-a i mozda NPK 13-11-25 pa krenem lepo krc! po krc! pa zatim uzmem izolir traku i savijenu zicu pod 45stepeni duzine 15cm,slepim zicu uz granu itd...jel to neko resenje za kosarkase od grana?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Neznam kako ali obuzdaj ih koliko god mozes , gledam krvove na slikama sto mi govori da si to posadio negdje blizu naseljenog prostora ,dvoriste ..... predivno je vidjeti takvo drvece ali nije uvijek najpametnije imati tako nesto kad si u ilegali, nadam se da ces izvuci pouku za nagodinu ;)

tebi sad mirisu a sto ce biti tek u 9 mj kad ti monstrumi stavrno zamirisu ,osjetiti ce se na 30 ak metara,ako pirne vjetar i dalje. ...kamufliraj koliko mozes i prati situaciju te moli boga da susjedni okolo nemaju pojma o nicemu.
Nema mjesta paranoiji samo oprezno i mirno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skipe

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
mali update sa terena...
jedinica posle nekoliko super crop-anja izgleda ovako,prva slika je spoljni izgled,a druga unutrasnjost.primetna je razlika u izgledu,ja sve mislim da je manjak Sunca ali ako neko tacno zna neka mi kaze zasto se to susenje desava.





dvojka takodje cropana u dva navrata do sada,posle sam odustao jer nisam uspeo da dobijem zeljeni rezultat,naime uvek posle crop-anja krecu na gore da rastu one grane koje su bile ispod crop mesta dok se vrh oporavljao,tako da visinski nisam uspeo da ih obuzdam,cvetanje krenulo kad i prva,negde sredinom 08. ili ti pre 10-ak dana...



eee ...,a trojka je lutka sa naslovne strane :)
ima i ona to neko susenje u unutrasnjosti,ali nije tako izrazeno,cropana na nekoliko mesta ali kod nje mi se nije desilo da krenu u visinu grane ispod crop mesta




pozz do daljnjeg...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
ovo zuto lisce ti je zbog nedostatka N ai vode posto vidim da se smorilo
i ovo zeleno, inace biljke su dobre :D samo pici
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pa ce probame sa malo N-a da ih obradujem,mada dobile su NPK15-30-15 (15gr na 20l )nedavno,a bilo i kise ovih dana,propraticu situaciju...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
bilo je juce presecanja jedne biljke na pola od vetra i kise,privezana i poduprena,a danas vidim da joj nije smetalo cepanje :),druga je opet pretrpela cepanje jedne grane od glavnog stabla i ona je privezana nazad i pichi dalje.na biljozi broj dva sam odsekao drugu glavnu granu zato sto je krenula da se susi tako da je sad polovicna ali nije problem :). Prva je isto krenula da pokazuje znake susenja druge glavne grane ali i dalje cvetovi i listovi oko cvetova izgledaju zeleno i zdravo dok se svi veci listovi suse.Treca biljka pokazuje na jednoj grani takodje suve listove ali ona je i ovako sva u cvetovima tako da me to ne plasi puno,sta bude bice....dobile su Slavola 650ml na 26L konbinovano (zalivanje i prskanje), pre jucerasnje kise i vetra.
ovako izgledaju cvetovi sad:
prva:

druga:

treca:


ako neko moze da odprilike proceni koliko jos do berbe slobodno neka iznese svoju procenu....
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
pretpostavljam da nece sve tri u isto vreme sazreti,recimo ova druga ima mnogo vise trihoma od prve i trece(koja je vise sativasta kako rece "Creative") tako da mi se cini iz sadasnje situacije da ce takav redosled biti "druga"-"prva"-"treca".
ne znam samo koliko dugo traje sazrivanje trihoma do 50-50% mlecno-braonskih od momenta pojave?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
jbg ljudi,pre dva dana skinem ja sa prve biljke grane koje su krenule da se suše i rek'o ajd da probam da skinem cvetove pa da ih potopim u vodu 6-7 dana itd...kad ono nadjem dve semenke u 100gr svezih cvetova,posle pregledam tu biljku malo bolje i vidim da ima semenki na nekim cvetovima,nije mi jasno kako ove dve pored biljke nemaju samo ova jedna ima,a jedna do druge su:( btw to je ova na slici 1. od pre dva-tri posta
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
biljka zna sama bez polena da proizvede koju semenku, nista to nije cudno
a mozda je i polen doleteo odnekud, to se nikad ne zna,
uglavnom ako nadjes koju semenku u hedu, nista strasno...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
ovako to izgleda sada i u roku od ovih par dana dok bude suvo vreme ide pod noz,ja vise ne mogu da cekam.Vreme je skroz kretensko i ne mogu da dozvolim jos jedan talas visednevnih padavina,i sad su jadne bile skroz se savile od kise, a bilo i cepanja grane od vetra i tezine.Znam da su trihomi skroz mlecni al' ko ga hebe,bice konzumenata.Prve dve su dosta dobre sto se tice kolicine trihoma ali ova treca Sativasta mi je nekako slabasna ali zato ima vise cvetova.Kad poskidam pustam slike dalje... pozz
prva:

druga:

treca:
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nemoj da te brine kiša,samo posle dođi i otresi vrhove,sad će razvedravanje.
Samo pazi ako bude mraza više od par dana odma skidaj mada znam ljude koje je uhvatio sneg i sve je bilo ok...mada opet ne bih je pustio mnogo da se mrzne :)
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
update!
dvojcica skinuta i osusena,masna do zla,nesto manje od 200gr dala,probana i....jbt!
broj tri je u fazi skidanja i susenja,ne mogu sve od jednom jer nemam ni vremena ni mesta.evo slike cca. 1/4 od cele bilje na susenju.


ostala jos prva,ona nesto kasni ali joj vreme odgovara i mogla bi sacekati jos 7 dana tako da sledi jos slika i price...
 

nice&clean

Aktivan Član
04.04.2013
226
658
93
over and out!

evo da zakljucim ovaj dnevnik ovim poslednjim update-om,naime treca biljka koja je cekala skidanje ostavljena do 20.10. i u tri naredna dana je skinuta,izgled hedova ni nalik na predhodne dve,ova je imala pune ali bas pune i debele prepune trihoma,ja pod lupom 0d 40x nisam uspeo primetiti da ima nekih braonkastih uglavnom su svi bili mlecni i pomalo prozirni.Mozda sam treba da je skinem jos kasnije ali krenuli listovi da se suse i menjaju boju u purpurnu pa rekoh da skidam....inace od cele one velike meni se osusila polovina biljke isto kao i na biljci broj dva,zasto je do toga doslo ja nemam pojma,mozda su se od silnog supercropanja skenjale,mozda je koren nedovoljan bio za toliku velicinu,mozda su se isprepletali koreni,mozda od onih smrdljivih martina kojih je bilo na bacanje,ne znam....uglavnom je grana pocela da crni na 2\3 visine od zemlje i da se to crnilo siri prema gore i usput bi se listovi susili itd.,mada na ovoj poslednjoj sam skinuo jedan vrh sa nekoliko zdravih grana pune hedova,a glavna grana je bila crna skroz....hebem li ga..
uglavnom skinuta je i okacena da se susi,2\3 je okaceno a poslednju 1\3 nisam imao vise zivaca i snage za trimanje pa sam samo poskidao cvetove i tako ih susio u kutiji sa ventilatorom po 48 h svaku turu posto nisam sve odjednom mogao(mala kutija).

2\3 okacene


ostatak,samo poskidani cvetovi


nakon 8 dana susenja ovih okacenih i po dva ovih pod ventom stavljena sva masa u zamrzivac-kofer sa gumenom zaptivkom (kao oni mali sa kampovanje samo sto je ovaj 3x veci) i ewo danas izmerio tezinu.... 840 g
ewo jedan sempl :)


inace miris koji me je proganjao poslednjih mesec dana dok nisam ubacio u sanduk,ne znam kako da opisem...ima notu meda,sira,i prljavih carapa :) pa sve to x10,a kad se zapali ,svakim danom sve vise imas i taj neki ukus(bez carapa) u ustima.Svi koji su probali su se raspametili,nema couchlock rad,sve je u glavi,vreme pocinje da traje 3x duze i .....jbg ne moze se opisati recima :)
toliko od mene za ovaj dnevnik,pokusao sam sve prikazati i ispricati,zakljucak je da sam ovo prvi put grow-ao i svasta sam primenjivao od samom starta,toping,lst,podvezivanje na napuklim granama,koprivu kao gnojivo,vestake kao gnojivo,punooo posla je bilo bas! sad malo kuliranja :)
pozdrav do...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
:respect: i kuliranje do proljeca mada sumnjam da ces toliko izdrzat a da nesto ne...,slutim davec planiras neki indor hehehe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.