Domaca zivina pernata (a i ostala)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Otvorio sam ovu temu shodno tome,jer vidim da nema nigde o domacoj zivini... Inace ljubitelj sam domace zivine (vise pernate) tako da evo ubacim neke slike,nadam se da ima jos ljubitelja na ovom forumu koji ce se prikljucit :) mislio sam pisati o organskom gnojivu al vec tema o tome postoji,mada moze se i ovde o tome komentarisat u zavisnosti ko sta poseduje ili kome je priruci... Inace imam neku farmicu koju drzim,malo zivine eto koliko da se zabavljam u slobodnom vremenu... a planiram prema onome sto imam i praviti organsko tecno gnojivo,no o tome otom potom...
Ovo su neke moje curke koje imam domace :) curke.jpg 2 guske leze na jajima,ispod jedne 15 jaja a kod druge 17...
Golubove isto drzim,to su niski beli letaci :) evo i njh golubovi.jpg curke2.jpg inace drzim i kokoske (talijanke ili fazanke) al prosle godine sam imao problema sa njima,neku bolest navukle,paralizovale im se noge i onda bi uginule,nikako nisam mogao da ih spasim od 100 komada 40 mi je uginulo,a ovih 60 sam prodao... sad mi je ostalo nesto malo od kokoski... petlovi.jpg naravno tu je Austrolac,najlepsi petao po mom misljenju :) Austrolac.jpg a tu je i domaca kokoska,koju sam nalegao,lezi na 11 jaja vec 10 dana,evo i njene slike :) Koka sa jajima.jpg ostale kokoske nisam mogao da uslikam,lutaju negde :) a imam i cuvara u svemu ovome,koji je preko dana zatvoren a u vecernjim satima seta po farmi :) cako.jpg cako 1.jpg i naravno tu je i neka minika,to je kao alarm u svemu ovome... laje ako ptica proleti... Tina.jpg to su neke slike koje sam uspeo slikati,naravno tokom godine,dopunjavam farmu sa svim i svacim,sta mi se svidi :) tako da cu dopunjavat i slikama ovde,a nadam se da ce i ostali clanovi ucestvovat u ovoj temi... A kako sam i napomenuo,sto se tice organskog gnojiva... Ne bih pisao o svemu tome,jer na forumu ima o svemu... mada kada budem pravio gnojivo,tecno... slikovito cu pojasnit (kako,sta i koliko) u praksi koristi ti... s obzirom da je Out tek poceo... krenuo sam sa dnevnikom,vodim 2 spota,na jednom cu koristit hemiju za prihranu a na drugom organsku prihranu... pa cemo vide ti sta ce se desavati... budi te mi dobri i poz za sve na forumu... peace :vutra:
 

Prilozi

  • Guske.jpg
    Guske.jpg
    296,4 KB · Pregleda: 13

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
To je veliki boks,za sarka... imam cerku od dve godine,koja voli da se igra po farmi... Supruga je zaduzena da hrani zivinu,a i kerove,kad ja nisam u mogucnosti ili ti na poslu.... tako da bezbednost mi je na prvom mestu,Sar planinac je ogroman,kad se ispravi 2m.. a sto se tice minike,Tina.... pa to je alarm,ne podnosi nikog osim mene... a sto se tice zivine,da li napadaju,naravno da ne... ipak,bezbednost na prvom mestu :) ne moram detalje pisati gde se nalazi farma,itd...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Svaka čast... jako lijepo. Životinje su super prijatelji... kad ih gledam ovako skromne dođe mi neka toplina oko srca. Krasno, krasno...:clap::

Krećem se inaće u okruženju doktora i 95 posto su takve budale, prepametne da bi išta naučili i onda vidim ove kokoše i golube i piliće i znam da ima nade za zemlju;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.583
2.598
Najbrutalnije od svega je što je ovo za prehranu i što ih moraš za 70 dana staviti u duboko zamrzavanje.
No jedan kolega jednom reče; ''Prvo ja hranim njih a onda oni hrane mene''
Vođen tom mišlju,prebolim taj dan smaknuća.
Koja je sorta,nemam pojma ... ona koja se jede :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe, a nije tužno to šta mi pojedemo njihova tijela, nego je tužno šta mi radimo sa tom energijom. Jer nema veće zahvale i poštovanja prema tim životinjama nego mudro i inteligentno to iskoristit za napredak svih. :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Tako treba živjet a ne jest ova g... iz konzuma ili lidla (lidlu jos najvise vjerujem),malo svog mesa malo jaja...malo u vrt...sve vise me vuce bit dio i zivjet sto vise u skladu s prirodom,a ne zivjet zatvoren u stanu u naselju s polumrtvom prirodom.

nadam se jednog dana imat manju kuću s vrtom...al slabo ima i za kupit,bas gledao,sve trulo raspadnuto...jedino uzet teren i sam slozit!

odmah bi uzeo kokoške i od sreće nakon topa naganjao ih po dvorištu!:D (zdravo je trčat ne)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja sam imao piliće, svega 20 komada i kad sam bacio računicu ispala mi je ušteda po piletu 4 kune. I onda reko sam sebi nema to smisla osim ako neuzgajam 100+. Ionak uvjek piletinu kupujem po selima od bakica, za jeftu tako da je taj zanat danas neisplativ. One čupave zečeve bi volio imati pa da vunu prodajem, to mi nekak fora :)
Imam fobiju od pijetlova, bio sam jednom napadnut ko klinac, iskljucao me pošteno sreća nije vene pogodio niti oči, od tada od tog čuda biježim ko vrag od tamjana, a taj kljucaroš je po kazni završio u tanjuru.
Od pernatih bi volio imati nojeve, bio sam na par farmi i baš su mi cakani :)