Domacica, prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Pozdrav, evo me nakon par dana :) .. box je sređen, svetlo sređeno, sutra stizu jos neke stvarčice .. Biljke danas slave 10 dana, slikam ih sutra pa da mi kazete vase misljenje dal da ih nastavljam ili krecem sa drugima. No ovako, stavio sam ih prije 6 sati u mrak, i hteo bi si tempirati vreme tako da svaki dan u 18:00 palim svetlo ,sve do 06:00 i onda 12 sati mraka.. Dal će im smetati šta ako ih sad budem drzao sve do 18:00 sati u mraku??? Ili što da radim da postinem to jer pokušavam uhvatiti koliko toliko jeftinu struju :) ..Dakle 6 sati sad + 15 sati = 21 sat u mraku, kako će to uticati na njih?
Ugodna noć svima
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Na moju grešku, stavio sam sliku gde ne treba i otvorio novu temu, no evo da se ispravim :) .. danas im je 13 dan , presadio sam ih kao što je Jack rekao i od sad sam ih stavio na rezim 12/12 .. nadam se da će bar nešto korisno ispasti na prvi pokušaj growa .. evo jedna slikica pa cu kroz dane početi detaljnije opisivati ..

 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Može pitanjce?!
Kakva ti je to folija u boxu? Meni to vuče na ogledalo prepreviše. Ko ono njesra za motanje poklona.
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Pozdrav svima, evo malo da vas počastim informacijama i pokojim pitanjcem :) ..
Oprema: 3 x 31w Philips tornado 2150 lumena ( 2 x 2700 k , 1 x 6500 k )
Digitalni termo-hygrometar
Box je tačno izmeren 45 cm širina, 45 duzina i 58 cm visina (koju podešavam a prikazat cu u slikama )
zemlja je mešavina humusa kalifornijskih glista (Pflanzerde) i nekog supstrata iz Slovenije ,ne znam mu ime tačno
Reflektivni materijal : mylar folija
ventilaciju obavim otvaranjem vrata boxa i prozora iako sam jučer izvadio dva kulera iz pc-a i planiram ih spojtii no o otme cu malo kasnije

Biljkama je danas koliko sam od prilike pratio 15/16 dan , nazalost dosta sam kasno dobio rasvetu pa sam ih cimao dosta sa prozora na ormar i tako to no sad su na sigurnom..
Temperatura u boxu se kreće od 18 - 28 stepeni, vlaznost od 35% do 50%

posebno mi se ističe ova gornja leva , dosta dobro se razvija no i ostale polako dolaze sebi

A evo i malo dizajn boxa ako se to tako moze nazvati xD

Ove špagice što vidite, sa njima podešavam visinu .. i ne biste verovali za što se mogu upotrebiti domine :)
;) ..

No sad evo pitanja, dali je moguce spojiti i kako
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
eh stari....

dakle veliki vent:crna (-) crvena(+)
mali vent:zelena(+) crna(-) žutu izoliraj,nju netrebaš

veliki adapter:eek:va isprekidana bjela crta bi trebala bit plus koliko se sjećam,druga minus
mali,koliko vidim nokia punjač,to ti je full slabo....

fulat nemoš a još manje se zapalit,valjda...;)
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
m a n d o r je napisao(la):
eh stari....

dakle veliki vent:crna (-) crvena(+)
mali vent:zelena(+) crna(-) žutu izoliraj,nju netrebaš

veliki adapter:eek:va isprekidana bjela crta bi trebala bit plus koliko se sjećam,druga minus
mali,koliko vidim nokia punjač,to ti je full slabo....

fulat nemoš a još manje se zapalit,valjda... ;)
E hvala :D .. sad sam sve pokontao, da, nokiin punjač od 5v sam mislio za ovaj mali vent , mslm i on je slabiji pa kontam da bi bilo dovoljno , probat cu pa šta bude.. i ispravka, veliki punjač je od 15v .. no dali ima ikakve veze otpor na njima, piše 700mA na punjaču a vent 0.13 A i 12v
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
15V?! to ti je malo prejak adapter.....naravno da ima veze,znači 700 mA ili 0.70 A ti je isto,što znači da je vent 130 mA ili 0.13 A k tome ventovi su oba 12 V .....:)
nabavi staro ali ispravno napajanje za računalo ili kod kineza kupi pravi adapter i teraj...
 

Tommy Chong

Aktivan Član
13.07.2012
489
3.195
143
30
Jamaica
Drug imam hps 70w i evo malo o mojoj ventilaciji imam tri ventilatora od 12V i to sve radi na 4.7V 0.55A adapteru od moba i uspije ohladit nikakvih problema jest da nerade punom snagom al hladi care da joj bude ugodno kad se povecaju temperature onda na neki jači adepter da brže rade probaj na taj od moba pa vidi kako ce se ponašat jer nista nemožeš zeznuti....pozdrav :icon_wink:
 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Ok, sutra kad se ustanem bacam se na posao da isprobam kako će funkcionirati no zanima me jedna stvar, ako je ovaj jači punjač od 15v a veliki vent. je 12v , mali vent ne znam koliko jer ne piše na njemu, ako ih spojim serijski to će značiti da će na svaki ici 7.5v zar ne?? Onda nebi trebao biti problem jačina adaptera ili što?? Mslm što se moze dogoditi ako ih spojim, zapalit se? :) ..hvala na korisnim savetima , uzgajanje je jedno veoma lepo iskustvo :)
Ps. ovako, ne znam dali je to normalno, trazio sam no ne mogu doci do odgovora, naime stabljika na dve biljčice je crvena na jednom delu, dakle od zemlje pa do prva dva lista zelena, onda od ta dva do vrha je crvena, to normalno ili reakcija na nešto? Ako bude trebala slika prilozit cu
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
rasta3 je napisao(la):
Drug imam hps 70w i evo malo o mojoj ventilaciji imam tri ventilatora od 12V i to sve radi na 4.7V 0.55A adapteru od moba i uspije ohladit nikakvih problema jest da nerade punom snagom al hladi care da joj bude ugodno kad se povecaju temperature onda na neki jači adepter da brže rade probaj na taj od moba pa vidi kako ce se ponašat jer nista nemožeš zeznuti....pozdrav :icon_wink:
ljeto dolazi s tim i vrućine,tri venta na taj adapter? tu vjerovatno moš pratit okom lopaticu venta kojom se brzinom okreće....
ali pustimo mene navratit će električar ili već neko ko će dat možda drugo mišljenje ;)

MR.Frajer: naravno priloži slikicu da doktori vide u čemu je problem ;)

i mali vent ti je 12v ali aj pričekaj dok ne dođe električar,sve če se riješit,nemaš brige...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako spojiš seriski 15v ce se podijeliti na napon ova dva venta koji vec je...što mandor kaže vidjet ceš lopatice....samo budi siguran da si spojio seriski.....

 

Mr. Frajer

Aktivan Član
11.03.2013
89
80
0
38
Nedođija de la Highland
Evo slikice da vidite, prije nego je priključim na struju da dobijem odobrenje ako valja.. a i skica je tu :) čisto da pitam za detalje




I na skici sam obrnuo slučajno, gornji vent je zapravo donji vent zaprave :)

Ovako, ako se pitate što je ovo odma posle adaptera, odsekao sam kabl mnogo prije jer sam spajao na grlo pa sam danas uzeo drugi i stavio, isto ampera (2.5) ,dakle nebi trebalo biti problema?? I još nešto, kad bi spojio samo JEDAN vent tj ovaj veliki na ovaj adapter a ne serijski što bi bilo?? Čisto da znam da ne radim :) .. dali je sve ispravno i spremno ?