Domaja indica dominant CFL 120w HPS 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Pozdrav drustvo masnih hedova,evo mojih samo da vam prvo ispricham kako se to desilo. Drugar posadio u kolicima zidarskim 8 komada,za rodjendan mi dao jednu 4 nedelje staru. Jako shkrbava kaBilj, stavio ih u male saksije sa glinom i zalivo svaki dan sa malo sunca . Ma mahovina se od zalivanja nahvatala a i ono malo zemlje iscurilo kroz saksiju ,ostala saka gline ph vrednosti sto pedeset hiljada i ja to krenuo da spasavam . Kupio svetla 42wcfl i 20wcfl i krenuli,kako je rasla a mesec dana je kod mene tako sam ja dodavao svetla ,sad je na 2x45w i 20w2700k, imam jos jednu od 45w al nije jos prikljuchena. Znachi u 4 nedelji je presadjena u vecu saksiju kad sam je doneo, pa ju je devojka srusila sa terase i ona je pala sa jednog metra visine . Tu se pozdravila sa 20 posto lisca i 40 posto korenja. I sta cu sakupim ja nju sa zemlje i vratim u saksiju ,chuvam je i negujem i eto sad je ok al je malo zaostala stara je 2 meseca a videcete slike ,mala je ,al sta da se radi. Zemlja je iz prodavnice neki humus i floravit 8.4.4 fertilizer...sada spremam HPS grow box od 250w za nju i nabavio sam od istog druga jos 3 keBilj ,na slikama se lepo vidi koliko su njegove zaostale za ovom mojom iako je ona iste uslove imala ali samo mesec dana , nakon toga sam je ja chuvao . Necete verovati da je ovo sto cu vam pokazati 2 meseca skoro staro... IMAG0346.jpg

evo sad najsvezije slike (nazalost problem neki tokom uploada, izaberem fajlove on dize i kad skala dodje do kraja izbaci uzvichnik tako da cu na sledecem postu probati opet )

ne znam nece da digne slike na forum ,pa sam ih prebacio u svoj album na drugom sajtu ,mozete se snaci po broju slike ,sto veci broj svezija slika ,od 350 su zadnje od danas...SlickPic - Homegrowerdsfsdfsd's Gallery
 

Prilozi

  • IMAG0332.jpg
    IMAG0332.jpg
    154,1 KB · Pregleda: 48
  • IMAG0343.jpg
    IMAG0343.jpg
    172 KB · Pregleda: 57
  • IMAG0344.jpg
    IMAG0344.jpg
    195,7 KB · Pregleda: 43
  • IMAG0345.jpg
    IMAG0345.jpg
    173,2 KB · Pregleda: 50

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
ili je mozda bolje ovako kako pise da se radi ,gore na slic picu imate ceo grow a ovde na image shack krecem od 7. nedelje









slobodno komentarisite i pitajte sta god treba a najvise me interesuje zasto su prvi listovi zuti ,vidi se na predzadnjoj slici , da li je upitanju nedostatak N , da povecam dozu fertilizer-a?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nebitno koliko je stara i sta je sve prosla, izgleda sasvim ok, stavljaj tu kolekciju pod hps da zivnu malo, ovako ti se dosta rasipa svetlo od cfl, sretno
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sve komplet je lose. Ebga.

Ne znam di da pocnem nabrajt ali ovo je 20% mogucnosti biljke. :)


Ali primi se ucenja, imas opremu, mozes uzgajat bez problema :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja mislim da biljka ima dobre izglede,tim više ako pripremaš 250w hps....poćni ju hraniti...Plantela list ili Valentin list...moja preporuka
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
zasto neki humus to je lomi ja sam prosli grow imao neki humus substrat u prevodu smece i isto to izgorela pola jedva ih izvukao presadivanjem u kvalitet zemlju!
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
not smoke je napisao(la):
zasto neki humus to je lomi ja sam prosli grow imao neki humus substrat u prevodu smece i isto to izgorela pola jedva ih izvukao presadivanjem u kvalitet zemlju!

pa tebra ovde u novom sadu to drze po cvecarama , znam da ima bolje al nisam na vreme naruchio iz BG , a isve je skupo , puko sam 20 000 a nemam ni kvalitetnu zemlju ni majlar ...bigaje nek izgura sa ovim ,ima puno korenja ,vidi se kroz ksijusa ,iako je pala sa terase i izgubila dosta opet je root bound a kontam saksija ,ruchno pravljena ,i nije tako mala ,na minimum optimuma za indoor je , uzecu u za sledeci groe bolje predlozite nesto ,na PV ako ne sme da se reklamira
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Blade je napisao(la):
Ja mislim da biljka ima dobre izglede,tim više ako pripremaš 250w hps....poćni ju hraniti...Plantela list ili Valentin list...moja preporuka
hranim je odavno sa 844 floravit , nisam nasao bolji u NS , nista bez BG

Napušena Vjeverica je napisao(la):
Sve komplet je lose. Ebga.

Ne znam di da pocnem nabrajt ali ovo je 20% mogucnosti biljke. :)


Ali primi se ucenja, imas opremu, mozes uzgajat bez problema :D

de nije tebra ,znam ...prochitao sam vec 5 knjiga i odgledao sve klipove na netu duze od 20 minuta ,tako da se moze reci da sam obrazovan , problem je u podesavanju ,nema se para za savrsene uslove ,vidis da koristim fakin zivin termometar :) druga jos bitnija stvar jeste da sve mora da radi super bez ikakvih ostecenja na ormarima , a to je tebra pain in the ass , ohladiti 250w HPS u ormaru ,da se ne vidi nista spolja tj svetlosno izolovano zbog mene a i zbog nje na floweringu a da ne pokidas i busis rume u ormaru ..pa ti vidi sa kakvim se problemima cimam, al uspeo sam nesto , nabijam pritisak odole a gore sam izbio zadnju stranicu , idealno je da vuche napolje al to je malo teze da ne pokidas nista ,mada izvodivo al mi fali materijala ako imate ideju moze...sad cu stavim sliku to je taj rmaro

evo ga HPS activated malo visa temperatura , 27 stepeni kad je zatvoreno , 26 kad je otvoreno ,sa strane venta i hladnije 24 ..zavisi od sobne temp
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
pa ne bi reako da si bas nacitan,jer nisi najosnovniju stvar kupio a to je VENTILATOR da ti hladi lampu i vent za cirkulaciju ..Bez toga vjeruj mi kifla,zamisli sebe na suncu onako znojish se vruce ti je,a usta su ti zatvorena? ,sretno dalje ;)
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Nixa86 je napisao(la):
pa ne bi reako da si bas nacitan,jer nisi najosnovniju stvar kupio a to je VENTILATOR da ti hladi lampu i vent za cirkulaciju ..Bez toga vjeruj mi kifla,zamisli sebe na suncu onako znojish se vruce ti je,a usta su ti zatvorena? ,sretno dalje ;)

sta prichas nixa , nisam glup nit se zezam sa kompjuterskim 12 cm ventovima ,njih koristim u CFL grow boxu , kupio sam za HPS 150m kubnih po satu vent ,dovoljno da izvrti vazduh u boksu za 2-3 sekunde a ne 5 minuta koliko je preporucheno ,takodje sam i kupio tu zemlju iz merkatora , za nju kazem neki humus, a fertilizer nisam jer i nije neki , gledo sam dugo u njega al slabi su ,neki i 444, neki malo jache al nisam nashao 15 5 5 il tako nesto sto bi mi valjalo ,sem onih stapica ,mislim da su oni 20 20 20 opet nevalja...ovaj mi je dobar 8 4 4 , al sad sam vec blizu cvetanja pa moram trazit odgovarajuci . Ma muchi me taj vent ,nece da izbacuje vazduh iza ormara nego je toliko jak da vrti zduhva u krug , udari u plafon pa ga vrati dole na kubilj...bulshit znao sam da nece raditi a ne smem seci ormar , kontam kad mi stigne sutra reflektor da ga namestim da duva napolje kako bi i trbalo al sa prednje strane ,a na dnu da bude samo rupa kroz koju ce da vuche sveze, al kad se zatvore vrata bojim se da se to sve ne izmesha i opet vrti neki drugachiji krug ,ne znam sta da radim,trebam savet i to kvalitetan ,znachi kako bez sechenja to uraditi da valja, lepo je njoj unutra , oko 80F temp ,spot on za nju al kad mi radi klima na 20 stepeni , ulaz venta je na 21-22 .. i kad izvrti on vazduh oko HPS na kubilj pada 26.... i sad pazi da je klima na 25 unutra bi bilo cenim 30 , ili oko ,sto mi je vec puno...moram nesto smislit biga je , ako neko ima neki vetsa nek pljune

PowerSeed je napisao(la):
u ns imas i u merkatoru i u merkuru i u tempu terramagma zemlju tako da ne znam kog ce ti bg, kao i substral i plantela gnojivo

kako ne znas , pa za kvalitet, za perlit vermikulit , worm castings and other stuf...150 kinti tebrak , pa ko ima nek zavrsava :) siroko :) hhahha

* * *
PowerSeed:
nemam pojma o cemu pricas, samo sam odgovorio na ovaj deo posta:
eside je napisao(la):
pa tebra ovde u novom sadu to drze po cvecarama , znam da ima bolje al nisam na vreme naruchio iz BG , a isve je skupo ...
dakle, mani se cvecara, trazis na pogresnom mestu, substralovih i plantelinih proizvoda ima na tri mesta koja sam ti napisao, trebalo bi da znas gde je to, cena 8L teramagme u tempu nesto ispod 350 din. licno uzeo pre par dana
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
eside je napisao(la):
sta prichas nixa , nisam glup nit se zezam sa kompjuterskim 12 cm ventovima ,njih koristim u CFL grow boxu , kupio sam za HPS 150m kubnih po satu vent ,dovoljno da izvrti vazduh u boksu za 2-3 sekunde a ne 5 minuta koliko je preporucheno ,takodje sam i kupio tu zemlju iz merkatora , za nju kazem neki humus, a fertilizer nisam jer i nije neki , gledo sam dugo u njega al slabi su ,neki i 444, neki malo jache al nisam nashao 15 5 5 il tako nesto sto bi mi valjalo ,sem onih stapica ,mislim da su oni 20 20 20 opet nevalja...ovaj mi je dobar 8 4 4 , al sad sam vec blizu cvetanja pa moram trazit odgovarajuci . Ma muchi me taj vent ,nece da izbacuje vazduh iza ormara nego je toliko jak da vrti zduhva u krug , udari u plafon pa ga vrati dole na kubilj...bulshit znao sam da nece raditi a ne smem seci ormar , kontam kad mi stigne sutra reflektor da ga namestim da duva napolje kako bi i trbalo al sa prednje strane ,a na dnu da bude samo rupa kroz koju ce da vuche sveze, al kad se zatvore vrata bojim se da se to sve ne izmesha i opet vrti neki drugachiji krug ,ne znam sta da radim,trebam savet i to kvalitetan ,znachi kako bez sechenja to uraditi da valja, lepo je njoj unutra , oko 80F temp ,spot on za nju al kad mi radi klima na 20 stepeni , ulaz venta je na 21-22 .. i kad izvrti on vazduh oko HPS na kubilj pada 26.... i sad pazi da je klima na 25 unutra bi bilo cenim 30 , ili oko ,sto mi je vec puno...moram nesto smislit biga je , ako neko ima neki vetsa nek pljune



kako ne znas , pa za kvalitet, za perlit vermikulit , worm castings and other stuf...150 kinti tebrak , pa ko ima nek zavrsava :) siroko :) hhahha

* * *
PowerSeed:
nemam pojma o cemu pricas, samo sam odgovorio na ovaj deo posta:

dakle, mani se cvecara, trazis na pogresnom mestu, substralovih i plantelinih proizvoda ima na tri mesta koja sam ti napisao, trebalo bi da znas gde je to, cena 8L teramagme u tempu nesto ispod 350 din. licno uzeo pre par dana
neverujem tebra da ne znas osnovne stvari :) perlit ,vermikulit i worm casting , svaki ,ali svaki video o indooru ima te termine , nemoj mi reci da nisi gledao ni jedan , uzeo sam u merkatoru zemlju al nisam verovatno tu sto ti prichas , za orhideje jel ? cvenkasta kesa? Tamo ima 2 ,ta i ova sto sam ja uzeo, moja je obichna ta je druga za zumbule i orhideje , nema tu razlike ali nikakve ,jedino dinarske... taj je uvozni pa je skuplji, bolje je domace :) al u svakom sluchaju idem na kul stvari sledeci grow :) vermikult ,perlit i wormcastings ,wormcasting prehrana ,perlit za manje vode ,vermikulit za vise ,pa miksujes kako ti je volja :)
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Posto vidim da sve znas i svaki komentear pobijes necu nist ni komentirat,mogao si onda odma rec sta sve imas a ne ovako da ti drugi pomazu a ti sve prikupio....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
eside je napisao(la):
... uzeo sam u merkatoru zemlju al nisam verovatno tu sto ti prichas , za orhideje jel ? cvenkasta kesa? Tamo ima 2 ,ta i ova sto sam ja uzeo, moja je obichna ta je druga za zumbule i orhideje , nema tu razlike ali nikakve ,jedino dinarske... taj je uvozni pa je skuplji, bolje je domace :) ...

kakve orhideje spominjes, znas li uopste na kakvom supstratu i u kakvim uslovima se gaje orhideje... kakvi zumbuli... vidim ja da treba crtati, al dobro, nije mi tesko bar fotkati

to kad kazes da nerma razlike je jasno da nemas pojma na zalost o cemu pricas, al ajd, nastavi po svome, kako domaja kaze, kad vec sve znas, kog da ti mi onda nesto savetujemo

eside je napisao(la):
... perlit za manje vode ,vermikulit za vise ,pa miksujes kako ti je volja :)

pogledaj malo sta se kada koristi, mada cemu da gledas, uzmi i miksuj kako ti volja (naravno, ako koristis terramagmu ne treba ti ni jedno ni drugo, al ti ces ipak domace, jer je bolje kako vec kazes)
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
Domaja the best je napisao(la):
Posto vidim da sve znas i svaki komentear pobijes necu nist ni komentirat,mogao si onda odma rec sta sve imas a ne ovako da ti drugi pomazu a ti sve prikupio....

kak necu pobit komentar koji mi kaze da sam trebao uzeti ventilator, kad ga vec imam, i slichne stvari , ljudi nisu prochitali pa ne znaju , ja im kazem, dont see whats the big deal. Ne lazem kad kazem da sam pogledao svaki ,ali svaki klip na netu duzi od 20 minuta i prochitao par knjiga. Ako posle toga neko mora da mi kaze da trbam vent , ok ,uredu imam vent idemo dalje. Kazem opet kao i gore moze da komentarise ko god sta hoce i da odgovara i da postavlja pitanja , sve dozvoljeno na ovom linku u duhu kanabisa, pa eto i tebi da se ljutis ,mozes alal ti ljuti se , fuk if i care. Ovo je moj mali prostor gde se druzim sa ljudim i dobrodosao si, ako imas jos kako i da mi pomognes gde bi mi bio kraj. Ja sve nesto ochekujem da mi neko kaze da uploadujem slike grow boxa da mogu da vide o chemu se radi pa da mi pomognu. Veruj mi necu ti nista pobiti ako mi resis taj problem ,chak cu ti se i zahvaliti :)
 

eside

Banned
Banovan
13.05.2012
34
1
8
122
PowerSeed je napisao(la):
kakve orhideje spominjes, znas li uopste na kakvom supstratu i u kakvim uslovima se gaje orhideje... kakvi zumbuli... vidim ja da treba crtati, al dobro, nije mi tesko bar fotkati

to kad kazes da nerma razlike je jasno da nemas pojma na zalost o cemu pricas, al ajd, nastavi po svome, kako domaja kaze, kad vec sve znas, kog da ti mi onda nesto savetujemo



pogledaj malo sta se kada koristi, mada cemu da gledas, uzmi i miksuj kako ti volja (naravno, ako koristis terramagmu ne treba ti ni jedno ni drugo, al ti ces ipak domace, jer je bolje kako vec kazes)

d a to je ta kesa , iza pise prochitaj ,za presadjivanje i koje biljke ,ja sam mislio da su orhideje i zumbuli ,neka jeste....mislio sam da uzmem nju ,ali vec ima unutra supstrate za tu biljku ,pise koja je i to me odbilo . Nisam hteo da se pravim pametan pa sam preskochio ,de znam jel valja za kanabis. Da si mi ranije rekao uzeo bi nju , nemam sad para za miksovanje , pa cu uzeti nju chim zadjem u merkator... jel ti koristis neko gnojivo pride? Posto tu vec ima ,ako da share it with me posto kontam uzecu to pa da znam. Ta kesa jedna taman za jednu biljchicu da izvuche do kraja a ? :)

Domaja the best je napisao(la):
Ja tebe ne kontam...
opusti se tebra nema sta da se skonta