Drugi grow ali sad indoor :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2012
49
4
8
32
Pozdrav gorweri imam jedan otvoren dnevnik ali to je outdoor i vec je u fazi cvjetanja,ali to je druga prica....

Odmah da kazem nemam sa cega ubaciti slike tako da ce paint posluzit

prosrorijazagrow.png

Shot at 2012-08-04

Ova prostorija se nalazi ispod kuce za koju i ja nisam znao do sad idealno i skriveno mjesto za indoor grow

Na slici je obajsnjena sirina duzina i visina prostorije i gdje namjeravam postaviti stedne zarulje i gdje namjeravam postaviti HPS lampe
Prostorija je velika negdje oko 4.5 m2
Sve je jos u pripremi nemam sjeme nikakvo,ali zelim naruciti sjeme feminizirano da znam da ce niknuti zenske biljeke
..
Zelim neku mrkiranu robu nesto poput blueberry yum yum ili white widow znaci nesto zesce sa velikom kolicinom THC-a

Sad je pitanje gdje bi mogao nabaviti feminizirano sjeme tih vrsta

I moze li objasnjenje koliko lumena trebam za ovaj gore navedeni prostot ali samo iskusni ljudi neka odgovaraju i daju savjete nezelim odgovore koji su pola pola ...

I ako netko zna siguran nacin nabavke sjemena neka mi se javi PM ja sam iz bosne i hercegovine grad necu spominjati :)
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Nisam iskusan ali ti ovo mogu reci sa sigurnoscu:

Prostor ti je prevelik osim ako ne zelis staviti 2 lampe od 1000w svaku. Radije suzi prostor ako mozes stavi 9 biljaka da napravis formaciju kvadrata i na taj nacin smanjis radijus prostora do nekih 1,5m2, a i posto radis prvi grow 15 biljaka ti je mozda i previse...
(treba ti vjerojatno i bolja i jaca ventilacija za 15).

Tako mozes i smanjiti sebi muke, i umjesto pustih stednjih zarulja sto bi postavljao (ukljucijuci kabele i sva ostala njasra) i 3 hpsice, kupis jednu od 600w koja bi ti bila taman za 1,5m2. Ako si slab sa parama uzmes za prvu ruku npr kao ja, hps sa dual spektorm za vegetaciju i cvjetanje zajedno..

Sto se tice sjemena, opet kazem ako imalo citas forum sve ti pise :)) kako naruciti i koje hoces naruciti.

https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/4712-detaljan-vodic-kako-naruciti-seme-iz-aliena-dummies-%5Bsa-slikama%5D.html
 
10.07.2012
49
4
8
32
@KorisnikVutre razmisljao sam staviti 3 HPS lampe a ostalo stedne zarulje jer mislim da mi 3HPS lampe nemogu cijeli prostor obasjat ,stednezarulje bi bile za donje listove...

Citao sam ja po forumu sve od a do z i citao sam i tu temu kako naruciti ali meni je bitno feminizirano sjeme blueberry yum yum ili white widow ili nesto sa jacinom THC-a preko 20% a kod aliena to nemogu naci ni blueberry ni widow...

A sto se tice novca to nije problem,zelim da sredim jedan dobar grow room...

E da citao sam da biljke trebaju crveni i plavi spektar jedan za rast jedan za cvjetanje, sad j epitanje kako da ja znam koja zarulja ima koji spektar

Ja sam razmisljao negdje oko 10 biljki staviti u tu prostoriju
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
tebi je povrsina tu oko 5m2, treba ti bar 2000-2500W HPS, sto je mnogo je utrosene struje...
MH ti je lampa za vegetaciju a HPS za cvetanje mada HPS moze odraditi i vegetaciju bez problema,
naravno MH ce dati bolje rezultate ali i HPS je dobar. Sto se tice stednih, to je za mene cista glupost,
zar mislis da ce pored tolko W HPS da se one osete, a uvek mozes neki trenig da primenis tako da svi
vrhovi dobijaju dovoljno svetlosti.
Seme bluberija i wajt widova mozes naci u dach pashnu, imaju obe sorte.
PS. da si sve procitao od A do S ne bi imao ova pitanja ali zato smo mi tu :)
poz i srecno!
 
10.07.2012
49
4
8
32
Pa znaci izbacim sve ove stednezarulje i kupim 3 HPS od 1000W i to je to,zamene je to super onda..

A da uzmem kombinaciju MH i HPS lampi bi li moglo 3 MH i 3 HPS ali dasu upaljene u isto vrije znaci da tih 6 lampi svijetli zajedno
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ne moze zajedno, MH lampe koristis kad je vegetacija(svetlosni rezim18/6) a kad prebacis na cvetanje(12/12) tad ubacis
HPS mada kao sto rekoh HPS mogu zavrsiti sve same. A lampe bi najbolje bilo postaviti jednu na ulaz u prostoriju jednu u
sredinu i jednu na kraju prostorije.
P.S. pazi da ti admini, moderatori ne procene grow kao komercijalan pa da ne popijes ban ipak se
tu radi o miminum 5kg suve hedovine :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
weed4life je napisao(la):
Ne moze zajedno
Može, može :dada

weed4life je napisao(la):
P.S. pazi da ti admini, moderatori ne procene grow kao komercijalan pa da ne popijes ban ipak se
tu radi o miminum 5kg suve hedovine :)

Potpis na ovo! Za ovakve količine se mora dati obrazloženje.

https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html#16

16. Zabrana komercijalnog uzgoja.
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma.
 
10.07.2012
49
4
8
32
Razlog zbog kojeg sijem ove kolicine je zbog toga ja ,moja zena i 4 frenda sijemo za sebe da se rijesimo ovih danasnjih dilera to je razlog zbog kolicine i zasto zelim markiranu robu....

to je nesto kao kolektivni uzgoj ,jer kad bi svatko od nas posijao po dvije biljke to je kilo hedova isto ispadne :)

A sadjel moze HPS i MH zajedno ili ne ... za gnojiva znam stacu uzeti plantella list i plantela cvijet posto svi hvale tu plantelinu...

za zemlju neznamda li ima ovu koju vi preporucujete jer ja sam u bosni ..

I ako je problem zbog ove teme i ako ce forum patiti da odmah izbrisem temu jer nezelim nikoga uvaliti u probleme:_(
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
Svejedno je previse ..sasvim ti je dovoljan prostor od 1x1m za osobne potrebe i neka frendovi rade svoje a ti svoje...odmah u startu radis gresku..a da nespominjemo racune za struju i samu odgovornost ako ti se guli za njih ako padnes samo naprijed(ako te uhvate s time to nikako nemoze proci pod osobnu konzumaciju a sigurno niko do njih nece dotrcati i reci plavicima e dvije biljke su moje vodite i mene u zatvor...mh i hps mogu ici zajdeno..zemlju imas u svakom vecem centru.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
tu ti treba 1500e za opremu oko 300e ti je lampa od kilovat i trebaju ti takve 2 turbine po 200e komad da to sve rashlade ako dasad nisi radio indore nemoj se bakcati to je veliki zahvat i za profesionalca

sacekaj sledeci outdor na ovakvom prostori i opremom se moze izvuci 3kg, a to nije za sopstvenu upotrebu batali to smajni povrsinu duplo

pozz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kupi si sator 1,2x1,2 i 600w HPS, 6-8 biljki i imaces veliku kolicinu i za sebe i za drugare :)

P.S. 1000wHPS trosi 1 KW na sat x 12 sati(ili u pocetku 18) = 12Kw dnevno x 30 dana = 360Kw
a zamisli 3 HPS od 1000 :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
weed4life je napisao(la):
kupi si sator 1,2x1,2 i 600w HPS, 6-8 biljki i imaces veliku kolicinu i za sebe i za drugare :)

P.S. 1000wHPS trosi 1 KW na sat x 12 sati(ili u pocetku 18) = 12Kw dnevno x 30 dana = 360Kw
a zamisli 3 HPS od 1000 :)

biljkama treba 3x manje svetlosti u fazi vege neces valjda raditi vege sa 1kw
 
10.07.2012
49
4
8
32
Zbogtoga sam ja htjeo ubaciti stedne zarulje a HPS samo za dodatne lumene i pomoc stednim trosio bi upola manje energije a hps sam mislio uzeti 2X400 W a 1X600 W

ewo slikesa cijenama


21345h.png

Shot at 2012-08-05

254 eura me izadje 2X400 w i jedna od 600 W idodatne stedne zaruljeto mi nije problem za nabavit

Jesul reflektori sa senzorima sto se koriste za vanjsku rasvjetu HPS sijalice ili ne???
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
rayden je napisao(la):
Jesul reflektori sa senzorima sto se koriste za vanjsku rasvjetu HPS sijalice ili ne???

Ne! Obićne halogene=ništ koristi.

Moj savjet je da se okaneš cfl-ki. Uzmi si fino jednu HPS za cvjetanje, 400 ili 600W i jednu MH za vege od 250W. Napraviš u tome prostoru dva boxa, jedan manji za 250W MH i jedan veći za npr. 600W HPS. Bolja iskoristivost prostora i energije, a od količine koja se može dobiti u takvom setupu se možeš napušavati zajedno sa ženom i frendovima (što naravno ne preporučam-radije samo sa ženom) svakodnevno i opet nećeš sve potrošiti.

Sretno i pamet u glavu ;) Frendovi nek sami sade, ko ih hebe ;) Ne kažem da nije lijepo dijeliti sa drugima veselje, ali je pre opasno.
 
10.07.2012
49
4
8
32
@ zlo&naopako mislis da bi mi bilo dovoljno 400 W HPS za cvjetanje i jedna MH od 250 wati za vegetaciju...

posijao bih jedno 5 biljkica... nasao sam white widow i blueberry njih bi dvije sijaohoce li biti dovoljno svjetlosti za te vrste ...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
rayden je napisao(la):
@ zlo&naopako mislis da bi mi bilo dovoljno 400 W HPS za cvjetanje i jedna MH od 250 wati za vegetaciju...

posijao bih jedno 5 biljkica... nasao sam white widow i blueberry njih bi dvije sijaohoce li biti dovoljno svjetlosti za te vrste ...

brate sto vise svetla u cvetanju to veci prinos nema tu za te sorte kad nema svetla nista ti nece roditi ako imas mogucnosti stavi 1kw za cvetanje , a za vege ti netreba vise od 250
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja ne znam što toliko kompliciramo ovdje. Jel ovo dnevnik ili šta? Otvoreno je u pdf-u dnevnik uzgoja, a od uzgoja još nema ni U !
Stavi koliko hoćeš i kakve hoćeš žarulje, ja sam pošteno predložio. Ako ćeš kupovat masu štednih da bi uštedio... samo naprijed, nokautiraj se. Ako ćeš stavljat kilovate, ma stavljaj. Ja znam da ja, koji trošim svakodnevno u medicinske svrhe imam dosta 400W, pa ti sad vidi... ne kažem da je preko 400w previše, samo iz svoje perspektive na ovo tvoje gledam kao na puste želje, ništa drugo.

Ovo više nema smisla...kad skupiš opremu i složiš nešto otvori dnevnik, al ova tema nema što ovdje raditi.
 
10.07.2012
49
4
8
32
Ovdje nema svrhe nekoga pitati za pomoc ,svi govore drugacije ,koga sad poslusati....Kao sto sam rekao vec planiram posijati tek kad poberem outdoor ,tek onda planiram indoor posijat,zato sam otvorio temu da prije dobijem vise savjeta koji ce mi pomoci odluciti se za najbolju kombinaciju..a ovako samo ste me jos vise zbunili,nemam pojma sad sta bi uzeo i koju bi rasvjetu uzeo....

Hvala vam na super savjetima