Film - BARAKA -

  • Začetnik teme San Pedro de Peyote
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

San Pedro de Peyote

Guest
http://www.pentagonstrike.co.uk/


ili

www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_sc.htm#Main


a ovo?


-----


Kad pogledas BARAKU ( ja je imam na dvd-u ako ti zatreba dobra kopija...) a moj savet koji ti neces ni poslusati je...nemoj da si se naduvao i gledao to...ODLEPICES avrame... u krajnjem slucaju...pogledaj ali pazi se.. moze biti da sam ja osetljiviji od tebe...ima ljudi koji su ostajali bez teksta, neki kolko se ja secam ga jos nisu zavrsili...prekidali su kako gde...

film nije igrani...pre je doukmentarni ali na poseban nacin.

muzika ja naravno ad se smrznes...


usput, jesi li slusao kad " One World, One Voice " od Kevin Godley-a? Tu ima dosta rasta... mislim jedno 140 muzicara ucestvovalo...
 
S

San Pedro de Peyote

Guest
Koyaanisqatsi

Powaqqatsi

Naqoyqatsi

Prvi film je nesto sto ja nisam zavrsio sa gledanjem...muzika me mnogo dira iz tog filma i jos nisam u stanju da nastavim gde sam stao sa gledanjem. Priznajem, sva tri filma su Remek Dela Mozganja... ali taj prvi ja nisam odgledao.

Ovaj drugi je mirniji, efekti su drukciji i poruka je jasnija, da ne kazem nije toliko FRKO-NOSNA:) a ovaj treci je nesto sto bi se Avramu mnogo dopalo.

Uporedjenje ponasanja ljudi u stalnom zivotu i kompjutera, unutrashnjost Hardvera posmatrana kao i plan grada, centri u odnosima ...slicnosti i analogije...

Muzika iz drugog je moj favorit. Ja inace volim Philipa Glassa, i od pre, ali u drugom filmu je prevazisao svoje prethodne muzicke stvari.


Muzika iz prvog je pre nalik Tibetanskim Napveima svestenika na pali jeziku nego sto je muzika...
i malo meje vise jezzzza od te muzike.

Sva tri filma je snimio reziser BARAKE, Ron Frickie, samo sto u ova tri on nije ucestvovao kao autor filma.

Nisam regaovao na filmove zato sto me pali da se negde prepoznam, nego sto sam ceo svoj dotadasnji zivot ziveo vrlo nalik BRZINI tog filma... i sto sam mnoge stvari iz filmova vec sreo doziveo saznao razumeo naucio pokusao...

nekako sam shvatio da su se svi ljudi koji su te filmove videli nasli na nekoj zajednickoj liniji, MNOGO JAKOJ LINIJI, sto bi moj pokojni drugar Milan Mladenovic rekao, OVAJ KRUG SAM SMISLIO... a ja dodao OVAJ KRUG SAM SANJAO...


i zato bilo bi mi veoma drago da pogledate te filmove ili mi date ko vec zeli adrese da vam ih posaljem...

( besplatno Of course ! )



...pa da onda GreenMan predlozi kako bi bilo da nesto konkretno da ne kazem konkrevetno uradimo...:)))

Dobiti legalizaciju Marihuane bice nastrano tesko...potrebno je da nam pola drzave postane tip top PEDERSKO da se svidi Amerima i ostalima, da nam se smiluju... treba da razumete tu politiku TOGA.


do tada biti Umetnikom, ( pogledajte filmove ) moze da bude visestruko korisno...i ne samo kao individualni uspesi, podsticaji, mogucnosti, nego i kao zajednicki uspesi, podsticaji, mogucnosti, efekti...Vise efekata ima da se napravi jedan film, rezira spot ( Avraame, spot...spot...spot ) ili nalik reklamnoj poruci plasira poruka koja svima jeste jasna ko dan, nego da se nesto prepiremo i kukamo jedni drugima kako je to tako i onako... Ja to i necu raditi... Tu i tamo evo kao danas se setim sta Mislim da Bi Trebalo Glasno da bude Vidljivo.


BARAKA je od snimanja na ovamo dosla do nas preko Petnice. Tamo su je dobili od autora filma iz USA u doba sankcija. Divx je setao po Srbiji, ali DVD sam dobio nedavno od drugara...kad sam izjavio da je nemam na dvd-u...shanuli su mi desetak primeraka sa svih strana:)))

Mnogo mi je zhao sto ni na jednom rave-u niko nije pustio taj film...taj film nije da sedis i gledas, nego kao na EXIT-u recimo, da se pusti na nekoliko stage-ova sa sve muzikom i nista vise...

Ko to gleda sedeci, nece dobro da se provede!

:pegla



Meni je trebalo 15 minuta filma od pocetka...a onda sam stao.
Izasao sam napolje i isao sam jako brzo ulicom ka centru, bez cilja i smisla, naglas ponavljajuci : Nije Moguce, ne nije moguce...ne nije moguce...Kako je Moguce...ne nije moguce...uletio sam kod ortaka u stan i sedeo sam ko okamenjen dok je on bio prenerazen, ...nije imao predstave sta mi je...mislio je da je neko umro, ili da se rusi zgrada...

nastavio sam da ga gledam dva meseca kasnije...

a onda sam se Prosvetlio kao i pre nekoliko hiljada godina...
 
14.06.2005
31
0
0
44
Genijalan film...svaka scena je pravo malo remek delo...svaka chast za location menager-a/e
Par pesama u filmu delo su grupe "Dead can dance"...pevachica Lisa Gerrard...fantastichna muzika
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Shta mogu da kazhem o filmu osim da mi je promenio pogled na svet. Inache gledao sam i Koyaanisqatsi ali mi se Baraka vishe svidela.
Omiljeni deo mi je za vreme pesme host of seraphim, uvek sam na granici da zaplachem kad gledam taj deo filma.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
pa dobro kad ste se tak napalili i vidili šta sad mislite kak je meni koji nisam vidio?
SPeyote el mi moš spržit dvd?ak to još živi u tvojoj dvd kolekciji
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Zato jer nemožeš život definirati. Taj "film" je stvarno nešto posebno... ostavlja nevjerojatan utisak u čovjeku...
moram si soundtrack skinuti