First grow - 250w HPS - Random seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
c4k1 je napisao(la):
Video sam to sa portala nego sam cisto pitao da cujem i vase misljenje.

Interesantno sto se tice CO2, probacu i to da sredim. Inace box ce imati stranice i mreza je vec pripremljena za ventove, a box pustam u rad kroz par dana kad kupim HPS-icu :)

Vise srece drugi puta,i ne razumijem zasto otvarate dnevnike ako ste nespremni,mislim nespremni od opreme do znanja sto znaci " full nespremnost" ..lp ;)
 
16.01.2012
43
7
8
30
Pozdrav ekipa :)
Evo mene, malisani su u full-u. Desavale su se neke lose stvari (zbog temperature) tako da imam jedan gubitak, ali ostale su prezivele i zasadjena su dva malisana pre 5 dana.
Novi box je pri kraju, sad imam jedno pitanje u vezi izgradnje:
Da li bi bilo dovoljno jedan sobni manji ventilator od 50w koji ce da hladi unutar box-a? Evo slike: http://static.limundoslike.com/originalslika-9554130.jpg
I jedan ventilator koji ce da izvlaci vazduh ovih karakteristika:
*Snaga 11W
*Promer 100 mm
*Protok vazduha 85 m3/h
*Zaštita protiv pregrevanja
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nista taj nece da hladi, samo ce promjesati zrak u boxu (past ce mozda stupanj dva kod vrhova)

ispuh je taj koji odvodi topli zrak van
 
16.01.2012
43
7
8
30
Niko nije spomenuo da nece biti vent za izduvavanje (procitaj predhodni post), a i najmanji je problem dodati jos jedan ako bude bilo problema :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
c4k1 je napisao(la):
Da li bi bilo dovoljno jedan sobni manji ventilator od 50w koji ce da hladi unutar box-a?

nadovezao sam se na ovo iznad...nisam ni ja spomenuo da neces imati ispuh

sretno
 
16.01.2012
43
7
8
30
Aham, mislio si da bi mogao neki vent koji ce uvlaciti vazduh u box ?
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
c4k1 je napisao(la):
Aham, mislio si da bi mogao neki vent koji ce uvlaciti vazduh u box ?

stavi oscilirajuci vent da njise hedove,grane stogod ! zatim sredi ispuh pukni 120mm ako nije dosta 2x120 m ..napravi si podtlak u boxu dakle jaci ispuh slabiji upuh,lp i sretno !
 
16.01.2012
43
7
8
30
Bila je pre u manjem box-u, sa slabijim osvetljenjem zbog toga je tako.
Ali sad u novom box-u napreduje 3 puta brze nego u onom prvom :D
 
16.01.2012
43
7
8
30
Pozdrav ekipa,
Napokon se biljka trgla i krenula da se razvija i deblja kako dolikuje jednoj lepotici (bar se nadam :bale ).
Evo i slike gde se vidi njen napredak od 1. do 6. dana u novom box-u, a topirana je pre 2 dana. Svaki komentar je dobrodosao!

 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Zašto samo jedna biljka?
Problem 1: Što ako mužjak?
Problem 2: Mali yield.

Prijedlog:
Stavi još novih košpica.

(Izvini ako si negdje spomenuo da je fem sjeme, iako mislim da nisi. I da je tako - nije to nikakva garancija da se ide staviti 1 biljozu.)

Btw stavi bolju zemlju idući put, slabo to sve.
 
16.01.2012
43
7
8
30
Ah, zaboravih da napomenem da su 4 nove izbile juce iz zemlje i da jos jednu nisam bio u mogucnosti do sad slikati (onu malu sa predhodnog javljanja).

Evo i njene slike



LST-irana je blago jer se izduzila u starom box-u.

Takodje danas/sutra narucujem seeds za sledeci grow (nisam hteo prvi grow sa brendiranim semenima bas zbog propusta u starom box-u).

Evo semena za koja sam se odlucio (sva su fem.):

  • Auto Purple Cheese Autoflowering
  • Ceres Easy Rider Autoflowering
  • Northern Light x Big Bud Autoflowering
  • Himalaya Blue Diesel Autoflowering

@Tarki
Seme je regular, kao sto rekoh za prvi grow nisam hteo nista 'luksuzno', bas zbog mnogih propusta, sto je na kraju ispala i dobra odluka. No, bitno je da je nov box zavrsen, i da se biljcice ne bune uopste, bas naprotiv, bujaju u njemu :)

Nego da te pitam, sta fali zemlji? Kupovna je, a evo i njen sadrzaj ako ga nisi primetio na prvoj strani
FloraBella je napisao(la):
Mesavina slabo razudjenog belog spagnum tresta, visoko kvalitetnog izumrlog crvnog spagnum tresta i gline.
Elektricna provodljivost 40mS/m(+/-25%)
pH vrednost: 5,5 -6,5
Kolicina dodatog djubriva (NPK djubrivo 14:16:18 na 1,5 kg/m3)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Florabela je super, sadim i ja u njoj, ali treba je razrijediti sa 10-15% perlita, dosta je jaka pa treba biljkama kad su male više da potjeraju onako bolje jer valjda je više nutrijenata unutra pa ih malo šokira u startu (to mi je također rekao jedan iskusan grower koji je sadio u toj zemlji). Ne znam jel to baš 100% tako, ali do takvog nekog zaključka sam ja došao pa ju razrjeđujem s perlitom, i za sad mi je sve 5.
 

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
ja sam koristio florabellu. mozes da umesto perlita upotrebis i kokosov treset. on ti je isto dobar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.