First grow - 250w HPS - Random seeds

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.01.2012
43
7
8
30
Da malo ozivim dnevnik, eto mene sa photo update-om :)



Kao sto se da primetiti na vecoj su poceli zutiti najdonji listovi, tako da sam je pognojio pre 2 dana (NPK 20:20:20) i prestala je da se buni :)
Takodje sam sredio nekako "kap po kap" sistem jer necu biti prisutan narednih 5 dana, a biljke sam zalio sa vise vode nego inace zbog malo pre pomenute situacije.
Toliko od mene ekipo...


I'll be back :icon_biggrin:
 
16.01.2012
43
7
8
30
Pozdrav ekipa, pre svega, pictures :)



Dakle, ja sam iskreno zadovoljan trenutnom situacijom, bebice se ne bune uopste :D Do sad nije ni jedna gnojena sem najvece, ovu srednju cu kroz nedelju dana, a one manje kroz dve (svaki savet je dobrodosao). Srednja biljka je pre 3 dana topirana, manje ce sacekati jos jedan level :) ... Temperatura u boxu je izmedju 26 i 30c, iako planiram jos da kupim manji stoni ventilator radi bolje cirkulacije vazduha.

Toliko od mene, svaki komentar/kritika/predlog su dobrodosli :bananica
 
16.01.2012
43
7
8
30
@PowerSeed - Hvala, trudim se :vb_kez:

@Creative - Primetih da je malcice pregnojena, svakako sam planirao flush kad pokaze pol, dakle syntax-a glasi =>

PHP:
if($male=1) {
destroy($plant);
}
else {
flush();
}

Debelo se nadam da je female :b_woot:
 
16.01.2012
43
7
8
30
And we have a jackpot! :bananica:bananica



Kroz 2 dana sledi flush, i onda kroz nedelju dana pola doze gnojiva za cvetanje (treba tek da kupim, uglavnom P+).
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
Sve 5....... samo guraj ovu malu ispod zice...sve ispod ,nista iznad.........tako meni rece jednom jedan iskusni grower DEDE i bogami bio je u pravu.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
I ja bas gledam i ne kontam sto si stavljao zicu ako ju neces motati ispod? Guraj sve ispod žice, skužiti češ šta mora ici iznad :) Ne izgleda loše, samo reagiraj na vrijeme, ako vec nije kasno...
 
16.01.2012
43
7
8
30
Razumem vase komentare sto se tice ScROG-a, ali verovatno niste dobro procenili velicinu biljke i razmak izmedju mreze i dna box-a, tek pre 2 dana je srednja biljka stavljena ispod zice i taman je bila potrebne visine. Od malih ce jos jedna ici pod mrezu, a ostale ce biti LST-irane :)

No, najbitnije od svega jeste to da je srednja biljka CURICA! :bananica

Sad sto se gnojenja tice, sta bi mi vi preporucili za ove dve curice u pocetku cvetanja? Da li da odma predjem na gnojivo za cvetanje ili da prvih nedelju dve kombinujem sa gnojivom za vegetaciju? anyone?

A sad malo slicica :)

coverdt.png



img20120821235146.th.jpg

 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.050
2.718
twitch.tv
Pognoji jos jednom sa gnojivom za vege. Nakon toga flushaj i pusti da se osusi zemlja onda dosta, da bude lagana kad ju uzmes u ruke. Nakon toga mozes jednom samo vodu, a nakon vode pola doze gnojiva za cvjetanje. Vidjeti ces kako ce reagirati nakon te pola doze, o cemu ovisi kako ces dalje. Ono sto bi ja napravio na tvom mjestu, dao bi joj pola pa zaljevanje poslije toga full dozu ali bi bio na oprezu nakon toga, odnosno pratio barem 2 sata kako ce se ponasati. Ako reagira negativno flushas i miran nece joj biti nista. U svakom slucaju jos jednom vege i onda dalje kako ti ona sama kaze :)
 
16.01.2012
43
7
8
30
Hvala na savetu, poslusacu te pa cu videti kako se dalje razvija situacija.

Takodje, hvala svima na komentarima/kritikama/predlozima :)
 
16.01.2012
43
7
8
30
Hey people,
Evo i jedan update posle kratke pauze.
Pre svega da kazem da je 5/7 biljoza pokazalo pistile :bananica

Takodje, ekipi se pridruzio jedan auto flower strain (Original Amnesia) koja je izbila pre koji dan iz zemlje.

[+] Pored Amnesie, stigle su mi i sledeci strainovi:

  • [-] Vanilla Kush (Barney's Farm)
  • [-] Super Skunk (Nirvana)
  • [-] OG Kush (Reserve Privada)
  • [-] Bubba 76 (Emerald)

[+] Slika



Napokon sam uspeo naci Plantela cvet, tako da sam ih pre 2 dana sve pognojio full dozom (15ml na 2L). Takodje, box je malo upgraded sa sobnim ventilatorom radi bolje cirkulacije vazduha i hladjenje samih HPSica. :)

[+] Slike



Ja racunam jos bar 5 nedelja za najstariju, pa cu onda postepeno skidati ostale, al otom potom, nabavicu dzepni mikroskop pa cu ici na 50/50 (milky/amber).
Takodje da naglasim da je miris _JE*ENO_ dobar, 5 metara dalje od box-a je i dalje intenzivan :)

That's all folks for now.
:vb_wave:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
razmislit o nadpisu na bocici plantele....ne cesce od jednom tjedno...odlicno si se naoruzo :clap:
 
16.01.2012
43
7
8
30
@Creative - Hvala, inace, nisam jedan od onih koji misli da ce pregnojavanjem nesto postici, samo lagano :)

Evo i slike manjeg vrhica (veci ne mogu slikati, nepristupacan je :D)

 
16.01.2012
43
7
8
30
[+] Starija

  • Planiram je drzati jos nekih cca mesec dana (3-4 nedelje) no najbolje cu to videti po kristalima (pucam na 50/50). Gnojena drugi put sa 2/3 plantele (10mL na 2L vode).


[+] Mladja (krstena u Terminator)

  • Nju planiram drzati nekih mesec ipo dana (cca 6 nedelja). Takodje gnojena drugi put sa istom dozom kao i "Starija". Ima 6 skoro identicnih vrhova i pistili polako pocinju da prikrivaju grane.


Ostatak ekipe nisam bio u mogucnosti da slikam, ali da kazem da i one sjajno napreduju, pistila na sve strane :bananica
Toliko od mene,
~astalavista
 
16.01.2012
43
7
8
30
Pozdrav ekipo, eto mene sa novim update-om:spliff:

Sve su danas ponovo pognojene sa 2/3 Plantele (naravno osim malog auto-a), ne bih nesto preterano da forsiram sa gnojivom, em zbog ukusa, em mislim da ovako dobijam bolje rezultate, ako neko ima neki bolji savet, neka kaze :D
Flush planiram uskoro na najvecoj (za cca 7-8 dana) i onda do kraja voda (poslednje zalivanje sa malo meda :) ), a ostale teraju svoje dalje sa Plantelom.

[+] Slike:









Do sledeceg update-a folks :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.