First time grow Dutch passion WW and Orange bude

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Nemam ventilatore za izbacivanje,,a da li je moguce da ih je lampa sprzila? Posto sam je juce spustio za 10 -cm ,a pre toga je bila na nekih 80 cm iznad biljaka .Nije mi jasno sto bi ih ona sprzila kada imam cooltube.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Sa Cool tub-om je samo lakse da regulises temperaturu i smanjena potreba za ventilaciom(nisam mislio bez ikakve ventilacije),odnosno sluzi da izolira sav ugrejani vazduh ...a to sto MH przi :D pa mora da przi hehe digni slobodno malo vise taj tub jer im i nije svetlosti toliko potrebno trenutno :) ako mislis da je problem u tome!!
Zemlja zemlja :) verovatno je ona problem i mozda jos nesto,a za flush ti treba tu dosta cimanja.Sacekaj mozda ce ti neko ko zna odgovoriti u cemu je problem ja stvarno ne znam.
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
DA TI NIJE PREJAKA ZEMLJA?iZGLEDAJU KAO DA IH NESTO PRZI ILI HRANA ILI.. JESI LI IH ZALIVAO DA PROCURI? AKO NISI SLOBODNO TO URADI
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
E vidis toliko nisam zalivao,hvala na savetima.Sacekacu jos malo samo da se osusi zemlja od prethodnog zalivanja pa cu zaliti do kraja.
 

BAT

Aktivan Član
01.10.2009
69
1
0
37
Nemoras cekati,saksija ima rupice za visak vode,a i kad se gaji hidroponski koren je non stop u vodi pa mu nefali,ali nevalja to konstantno raditi
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
imash u *********** mister/foger,koji podize vlagu,samo ne znam da li je kineski,jer su ti sranje,brzo crknu(iako pazish,mada ima senzor u sluchaju da ti nestane vode)pa sa tim mozesh lako da dignesh vlaznost,stavish ga na tajmer i milina...=] pH ti je stvarno mali,a taj pH merach shto si kupio je njesra,moj stric je imao takav,elektrode mu brzo propadaju,i nije precizan, bolje da si dao josh malo za onaj plavi digitalac,radi besprekorno,samo da ga odrzavash(a to ti je da ga malo isperesh sa destilovanom vodom kad zavrshish sa korishtjenjem,nishta lakshe)...jeste da sam nov u gajenju vuje,pa da ne solim pamet previshe ali gajio sam dosta drugih biljaka pre ovoga,godinama u nazad...sretjno...a mogutje i da ti je zemlja prejaka,nadam se da je mozda nisi djubrio...a shto se tiche hidroponike samo kod DWC
(deep water culture) je koren non-stop u vodi,ali treba da bude i pumpa pored koja tje vodu non-stop hraniti kiseonikom...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Zemlja prijatelju zemlja!!! MH ti nije kad je vec na 80 cm pogotovo sa cooltubeom. U dva prva growa sam ima zemlju sa ph 5.8 sta mi ju je mater koristila za balkonsko cvijece i garantiram da je do nje. ispreri zemlju sa prokuhanom/filtroranom vodom i to dobro dobro, i spasi sta se spasit da iako mi se cini da je malo kasno

EDIT!
Naravno ne sipaj vrelu vodu HAHA, vec sacekaj da se oladi...:icon_lol:
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
nisam hteo da skenjavam choveka,ali tropico je vetj rekao...teshko da tje to da se spasi,sijalica sigurno nije,a i ja sam napochetku imao premalu vlaznost pa nisam imao takve biljoze...i gledaj ako prokuvash vodu da je ne sipash vrelu nego ohladjenu...
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
A da probam da dam pola doze djubriva plantella list ,mozda je to povrati :( Ili da ih ubacim u manje saksije sa zemljom kaja nema nista od minerala
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ma jesi normalan...kakvo gnjoivo za tako malu biljku, pa nju "visak hrane" przi a ti bi njima jos dodava...prestani komplicirat i napravi onako kako sma ti reka,
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Meni tegla rece da ne valja ta kupovna destilovana!!!
Prokuvaj i flitriraj obicnu vodu pa s tim isperi lepo ti je rekao tropico!!Nemoj da zalivas nego isperi,a vec sam ti rekao da tu ima dosta posla i cimanja...nemas jednu nego dosta njih.A ako cekas iz dana u dan a vec ti ljudi kazu da je trenutno stanje jako lose onda mozes da se oprostis od njih :S
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
matori,nemoj gubiti vreme nego odradi flush-ovanje,imash dosta toga na netu kako funkcionishe,kopaj malo, djubrenje NIKAKO,jer tjesh sprziti biljke skroz.i zaboravio sam da ti kazem AKO ti je previsoka temperatura izbaci taj digitalni balast napolje,a inache ga svejedno podigni od dna zemlje da ga ne bi sluchajno poprskao vodom ili ti se sluchajno neshto izlije na balast,moze da dodje do pozara i onda sve u k****!! zakachi ga iznad cool-tuba ili ga vezi nekako gore,ali da bude stabilno!
 

Duxkg

Aktivan Član
21.03.2009
49
1
0
36
Balast mi stoji napolju ,a sto se Flush-a tice,upravo sam ga odradio ,tako da se ceka rezultat.Imam humus zemlju bezz minerala ,tj koko kocke koje sam dobio u kompletu,jel mogu ja sad njih da presadim u te kocke?
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
mozesh da ih presadish tako shto tjesh u neku manju posudu pomeshati supstrat iz koko-kocke i te zemlje u kojoj ti je vetj marihuana(a to si trebao na pochetku da pomeshash)ali pazi da ne oshtetish koren,ili chekaj malo...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Cekaj ako dodje do oporavka presadjuj...sto si koj Q ispirao zemlju ako ces sada opet presadjivati.
S koliko vode si isprao jednu saksiju?