First time Ind00r

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Pozdrav cijelom forumu , evo i ja se odlucio za neki indoor posto imam prostora i dosta mi ovog dubreta iz staje sa ulice . Kao prvo zelim cijelom forumu i ekipi zahvalit jer dosta sam naucio u 2 tj na forumu sto prije nisam znao . Sto se tice uzgajanja prvi puta radim indoor , outdoor sam radio prije 3 godine koji je zavrsio uspjesno od domaje 6 mj su bile vani i radila je posao ;) sto se tice indoora odlucio sam uzet 4 sjemenke



Barney's Farm - Blue Cheese, Barney's Farm - Pineapple Chunk ,Barney's Farm - Tangerine Dream, Nirvana - AK-48,


Vise o samom boxu i sto ide u njega : dimenzije boxa 80x80x140 , u njega 250w HPS za oba perioda , ventilacija 2 kupaonska venta 125mm jedan upuh , jedan ispuh , te 1 za cooltubu i filter , mozda i centrifugalni ako se nade jeftino koji . Posude 10L radne kante za beton nosit one posto su jeftine i mislim da moze to proci , Zemlja Terramagma sa stiroporom pomjesana . Rezim 35 dana 16/8 onda 70 dana 12/12 , Gnojivo AD sensi bloom i grow . Oprema se pomalo nabavlja i vise slika cu staviti kad to sve sastavim plan mi je za 20 dana imati sve u boxu i zapocet ako bude sve islo po planu , Uranio sam sa dnevnikom iz razloga da mozete vidjet i ispravit me u nekim pogreskama te me jos savijetovat kako sta napravit .

Evo slike boxa :

http://www.zaslike.com/files/0pi2yruqxg6tfgd8g6uu.jpg
http://www.zaslike.com/files/ve16k4bdt5jwoncnewc2.jpg
http://www.zaslike.com/files/7ifnkjjlnt0g46se4y87.jpg
http://www.zaslike.com/files/rmrsa51fqsc4ga4ry4ch.jpg

Box je unutra oblozen nekom alu folijom koju sam dobio i cinila mi se ok , rezao sam komade i ljepio alu ljepljivom trakom , ja sam zadovoljan i siguran sam da ce odratit postao . Nisam mogao nabaviti nigdje bolju foliju zvao sam sve ducane u hrv koja se bavi growom .
Komentari i sve ostalo dobro dosli :)
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Sve mi se cini ok samo nabavi wylar foliju to ti je ona sto pakujes poklon kad ides negde na rodjendan :D bolja je od aluminijumske vise odbija svetlost dok alu folija pravi hotspot srecnoooo pratim te :D
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Nek je sa srecom! Samo mozda da skines ovu foliju i ofarbas u bleo box... bilo je dosta price po forumu oko te folije, i zakljucak je da je bolja od golog drveta ali da je bela farba bolja od folije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zagor77

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Pokusao sam da nabavim mylar foliju ali nigdje je nisam mogao da nadem pa sam ovu nakraju stavio , mislim da cu moci da izguram sa ovom folijom , ali ako nadem drugu folju koja je bolja od ove cu da presvucem , U bijelo mi je problem farbat jer to ce da se osijeti unutra puno kad pofarbat a i sa time mi se neda zajebavat , meni osobno ova folija sta sam stavio za prvi puta odlicna, hvala :D
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
I koliko kosta ta folija ? ako ima uzet cemo ju mozda je imam i doma jer imam tih papira za poklone ako na to mislite
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Bilo je i o tim folijama price i za to je zakljucak bio: da ne valja. Uzmi tu foliju i pogledaj u neko svetlo kroz nju... sve sto vidis kroz foliju je gubitak svetla jer previse svetla prolazi kroz nju a ne odbija se na biljke.
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Koliko sam ja citao na nekim temama kod nekih iskusniji likova na forumu je kao da je ona najbolja..Sad si me naterao jos da citam hahaahaa daj link ako ti nije frka da procitam malo ja sam do sad citao kao da su one najbolje :D
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Ok hvala na odgovorima , budem sutra poslikao ovu fooliju za poklone sta imam doma pa cemo vidjet ako ona valja ako ne sad sam u slo poslao mailove za mlyar foliju ako ima ko pa cemo vidjet ujutro ;)
 

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
Moguce i to sto kaze kovac,ali i da znas da alu fol pravi hotspot mislim moze i ona mnogi je stavljaju ali najbolja je mylar negde ces naci nije jeftina za razliku od alu skuplja je :D
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Najbolja je mylar folija ali imas razlicite debljine i samim ti razlicite gubitke svetlosti. ono sto dizu u nebesa po forumima je deblji mylar koji jede malu decu ali je skup.
Ja sam na primer uzeo mylar - termo cebe, astro folija itd koji se koriste planinari spasioci, nekad ga ima i u prvoj pomoci, i odlicno mi je sluzio, ali opet nije to to...Vidim da ljudi dosta koriste ono sto se stavlja na stakla automobila da se ne greju leti.

A to za hot spotove, ako moslis da radis sa CFL i ako je jos neki mali grow (malo vati) zaboravi na hotspotove. To mozes samo sa ozbiljnijim osvetljenjem tipa jake MH ili HPS sijalice.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cikari and Orange14

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Mislim sa HPS 250 raditi , nista ovu foliju sto imam cu skint tek kada nabavim mylar foliju poslao sam mailove malo prodavacima te folije sta sam nasao na netu pa cemo vidjet ako ce ko odgovorit pa cemo nju kupiti .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Orange14

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Dobar ormar, dobro zamišljeno, lijepo si se načitao vidi se hehe..

Neznam čemu oko te folije toliko farse, najbolja 2 izbora koja imaš SVUGDJE su ti ona folija s čime prekrivaš šajbu od auta kad je osmi mjesec (provjereno u Kauflandu 8 kuna komad) i one vrećice HOT&COOL tako se tocno zovu isto u Kauflandu mislim da su 5 kuna valjda 2 ili 3 komada.

Najjeftinije daleko.


Ako te strah da će probijat kroz foliju obloži box stiroporom i na njega poljepi foliju i da vidiš....


Čeka se update... i sretno :)
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Hvala , box je sastavljen od spera i 50 vida i malo volje i matematike i to je to , 3 sata mi je trebalo da pospajam to sve i izrezem stranice , Jedini trosak na boksu mi je bio 20 kn za drzace za vrata na knjigu . KAo sto sam vec negdje napisao rupe za ventove su 125mm a kao sablonu sam iskoristio kutijicu za CD/DVD okrugla di ih stane 10 ili vise komada pokopac okrenete naopako i FI je tocno 125 mm . Ma nabrinem se ja za foliju to mi je najmanji problem kazem sta se mene tice ja bi i ovu ostavio i vjerujem da ona moze izgurat grow al opet sta vi tu kazete je bolje jer ste iskusniji . Sto je jos vec sreca kaufland mi je 5 minuta od kuce al bukvalno zivim pored njega , danas cu bas ic dir pa provijerit . :) hvala puno update ce ici kako bude oprema dolazila unutra , sta se tice zemlje opet terramagma ili composana ? Perlit ili stiropor ? Hvala ekipa jos jednom :)

evo link di sam nasa te kante o kojima sam pricao i koje su jeftine pa me interesira mogu li u te kante da sadim i dali je ova terramagma sta im je u ponudi dobra ?

http://www.mercator.hr/_files/28783/svijet_vasih_zelja_28_2_do_25_3_2008.pdf


EDIT : upravo sam dobio mail od kolega iz slovenije da imaju Mylar foliju te je prodaju po metru po cijeni od 2,50 EURA . Znaci visina folije je 1.40 sta je meni savrseno i te stranice po 80 znaci 4 , 5 metara mi treba :) problem sa folijom rijesen , jos jedno pitanje dali je ta folija ljepljiva sa jedne strane ili moram kupiti ljepljivu traku pa ju lijepiti ? hvala
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nije, ni jedna nije samoljepljiva, barem ja nisam naletio na takvu. Najbolje da se naoruzas ljepilom ;)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Nabavi ljepilo ili pištolj za vruću plastiku (cca 50 kn) i kloni se raznih traka i selotejpa da nebi popustili od visokih temperatura i oscilacija...
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Ma mislim na reflektirajucu traku koja je namjenjena za box i kupujem je u ducanu od kuda cu i foliju mylar uzet . Na ovo mislim

661_im2.jpg
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Pozdrav ekipa , nismo se dugo culi pa da nabacim update lagani . Posto je problem bila folija koju sam stavio u unutrasnjost boxa odlucio sam da cu promijeniti ovu sa folijom za ukrase srebrna 4 kn dode u kauflandu rola . Za opremu sam se dog sa deckom sa foruma koji je uletio ko budali samar , sutra cemo napraviti rezmijenu kesh--oprema ;) Plus narucio sam sa njuskala 3 kupaonska ventilatora 125mm kojih sam platio jeftino 200 kn sa postarinom 3 komada ,a inace su oko cca 120 kn jedan komad u ducanu .

Evo slika opreme sta sam uzeo . Kad dodu jos 3 kupaonska ventilatora cu i to poslikat i ostale stvarcice . Posto sam rekao da cu uzimat filter za moj prostor odlucio sam ne uzeti ga odmah jer mi nema smisla trositi 300 kn sad kad nece smrditi u pocetku , tamo kad pocne cvijetanje cemo uzet filter . Znaci oprema 250w HPS dual sprectrum CT , ovaj ogromni vent koji ce biti izmedu ct i ispuha sa ct u pocetku kasnije sam razmisljao prebaciti ga izmedu CT i Filtera kada dode ili imate vi neku shemu di da ga ubacim?! Ukratko ovaj tjedan bi trebao ubaciti sve u box pa ce biti slika cijelog boxa , takoder u srijedu cet narucujem sjemena i onda krece box u rad ;) HVala puno forumu jos jednom i ekipi na savjetima , da nema vas nebi bilo ni growa ;) cujemo se uskoro

2mq4906.jpg