First time Ind00r

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Vent je 125mm a i visit ce samo u boxu , dvoumim se izmedu filtera koji da uzmem kada mi bude trebao jer tt čupa 280m³/h a imaju filteri od 160-240m³/h ili 250-360m³/h dvoumim se pa mi malo dajte savijet , a ventovi su 185m³/h koji idu za upuh ispuh i CT . Zamlju jos nisam uzeo jer moram kante da kupim od 12 l , al terramagma ce biti . hvala
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Imam jos jedno pitanje za vas iskusne , to je o zraku koji ce biti upuh za box nece biti frisak zrak ni hladan jedno cca 30 do 40 stupnjeva ce biti temeratura zraka koja uljece u box i sad me zanima dali cu problema imati sa tim zrakom posto nije cist i posto ce biti topal .Kako da rijesim ta dva problema ? hvala
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
da znam zato i pitam vas na forumu , jer bas nikako nemogu doci do friskoga zraka i hladnoga u prostoru di ce biti box . dajte neku ideju i rijesenje kako da rijesim ovaj problem :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ako ti u box ulece jedno 30~40C ja ne znam sta da ti kazem, kako to mislis resiti u boxu, pa iz njega treba da ti izlece toliko, al ajd, mozda je neko imao slicno iskustvo, il ima ideju... ja na zalost stvarno nemam
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
da kuzis bit ce i preko 40 al cu probat taj upuh onda odfurat do neke rupe koju cu napravit da barem malo friskoga zraka uljece . Iskemijat cu nes ja nakraju :) a koje su spike sa lavorima hladne vode u boxu ispred upuha ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
nasmeja me, pa na zalost, nece ti dugo biti hladna voda na tim temp. koje spominjes... moze li to onda da se odradi bez ulaza, samo da probas izvlaciti vazdih napolje, ulaz ostavi pasivan pa testiraj situaciju u boxu... lavori sa vodom ti sigurno nece tu pomoci, oni nekad ne pomognu ni kod niske vlage u boxu a ne kod visoke temp.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cikari

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
hehe drago mi da sam te nasmijao ;) gorim sad na tu temperaturu , a po meni isti vrag dali bila rupa prazna ili vent sto se tice temperature , mislim da se nece zagrijavat ako bude ulazila pomocu venta . Da ta voda nece biti uvijek hladna vidis nisam razmisljao . neznam probat cu nekako da iskemijam nes pa cu javiti sta sam napravio i izmajmunisao . al uglavnom prvo cu da testiram temperaturu u boxu koja ce biti kad postavim sve . ako netko ima mozda rijesenje ili je imao slicnu situaciju neka pomaga . nasao sam na forumu isto o nekoj mini klimi sta je neki momak radio doma al malo mi to komplicirano . ;)
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Mozda nije neko sofisticirano resenje ali mozes da ubacis unutar boksa pored upuha zaledjenu mesavinu vode, piljevine i soli. Piljevina upija vodu i izolira tako da se sporije topi a so(L) dalje smanjuje temperaturu leda tako da ide duboko ispod nule. tako bi trebalo da imas malu kockicu leda koja se topi sporo i hladnija je od obicnog leda.
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Evo ide jedan update , jutros dosli ventovi 3 komada 125mm za upuh, ispuh i CT .. Slika venta je sa neta al su identicni nesto me zajebava kamera na mobitelu pa nemogu slikat ;) Ventove sam platio 240 kn sva 3 komada sa postarinom sa njuskala , ako nekome treba link nek mi se javi u inbox pa cu mu ga dati , Ventovi su novi od covijeka samo dolaze bez kabela . duvaju 185m3/h. I kovac hvala puno zanimljiivu ideju si mi dao i probat cu tako ako neiskemijam neki upuh friskog zraka na drugi nacin ;)






siak-102.jpg
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Pozdrav ekipa evo lagani update , danas je stigla oprema i sve je u boxu jos samo fale posude , zemlja i smjeme koje dolaze sljedeci tjedan .. necu duzit sutra cu napisati malo o temperaturi u boxu kad radi svijetlo kad neradi i u danu i po noci . Zasad samo slike od boxa a do sutra lijep pozdrav ekipi ;)


Uaseno svijetlo :

33lp1kh.jpg


Uapljeno svijetlo :

mv2lqq.jpg


Zatvorena vrata Upaljeno Svijetlo :

dcbpxd.jpg



Jos jedna ovako :

210wzl2.jpg


Toliko od mene za danas sutra cemo jos ;) pozdrav
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Pozdrav , ovako jucer nabavljene posude malo vece nego sta sam mislio , imam 2 od 21 L i 2 od 19 Litara ja mislim . Ugl na ovoj od 21 L pise FI 40 a na ovoj drugoj pise FI 35 pa mislim da je to negdje 19 L cca . sad me interesira di u Rijeci ima da se kupi terramagma od 60 L i koja joj je cijena ? Na slikama se gore vidi da je sva struja i zice u boksu to sam jucer rijesio i sve izbacio na vrh boxa da dobijem mjesta te da mi struja nije u boxu da mi se nebi zapalilo kad budem zaljevao .. Interesira me stvar prigusnice dali je normalno da se grije ko luda i da je vrela toliko da je nemogu uhvatit i pomaknuti ? Prigusnicu i starter sam posebno stavio na komad spere i zasarafio i izvadio van boxa . + ubacio sam jedan PC ventilator na 12 V adapter cisto da puse u boxu i mjesa zrak. hvala :)
 

josipalisac

Aktivan Član
16.03.2013
169
348
63
44
Rio de Jeneiro
prvo, Rijeka najmocniji grad na svijetu, radio sam jednu godinu tamo :) sto se tice zemlje pogledaj u OBI-u ili nadji neku vecu poljoapoteku, ako ne bude teramagme composana ti je jako dobra... ja nemam bas neko iskustvo dosada ali pazljivo sam pratio sve upute do sada i nisam imao nikakvih problema, sve je zdravo (mozda i previse :eek: ),,, normalno je da se prigusnica grije, i u mene je bila vrela pogotovo na rezimu 18/6, odkad sam preacio na 12/12 mnogo manje se grije. jos sam zelio dodati oko svjezeg zraka i problema s temperaturom,,, pajdo imao sam ja slicnih problema, nikakav led nije bas od pomoci, mislim je ali ako si uz njih 24 sata pa da mozes kemijat nesto i stavljat novi led da se ledi i mijenjat stano jer na tim temperaturama ce se topit led da mu smiksas neznam sta,,, najboje i najjeftinije rjesenje(ako imas odakle) kupi jos alu-flex cijevi(ili bilo kakve, al s njom ti je najlakse radit i prilagodjavat se) i izvedi to vani da ubacujes svjez zrak,, stemanje rupe ako imas priliku :) zelim ti srecu u growanju, trebalo bi sve to dobro ispast! :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cikari

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Zdravo drug , u Ri nema OBI koliko na netu vidim ili google laze ;) mislim neparanoiziram se oko prigusnice jasno mi je da se ona mora grijat al brate bas toliko nisam ocekivao , bukvalno mogu jaje napraviti na prigusnici . led i to necu da stavljam jer u boxu je temperatura uredu bez obzira sta je u prostoriji 40 stupnjeva , upuh unutra siba hladan zrak jedino sta je necist tj prljav. Problem sa temperaturom nadam se da necu imat jer sam uzeo dobru ventilaciju sa TT i sa CT tak da mislim da temperatura nece biti problem , sad kad je mjerim se krece od 20 do 30 , manje kad je lampa zagasena vise kad je upaljena , jedino ako ce biti problem prljav zrak , mislim prljav nije on sad crn il nes nego u prostoru je di je zrak ustajao i ima male rupe da ulazi svjezi al neznam koliko to pomaze . Stemanje nedolazi u obzir jer nemogu da stemam jedino aluflex cijev to tiih postojecih rupica sta postoje di inace ulazi fisak zrak na tavan ;) hvala na suportu

Edit : zemlja terra magma nasao u pevecu Rijeka vreca od 70 Litara za 110 kn ;) rijeseno hvala
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Problem je sto mi nemamo baumax a u pevecu su rekli da imaju . a ostalo sto sam zvao nitko nije imao . hvala kali :)