Gde god mozes ti travu posadi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.11.2012
0
0
0
46
Pre nekog vremena ulazim u prodavnicu zdrave hrane u jednom gradiću na balakanu, čekam u redu, blenem po prodavnici gledam šta ima.... kad ono ... seme konoplje :) 100g 150 dinara. Naravno kupim ja to .. Pozadi uredno deklaracija proizvođača i sve što treba. Google, sajt .. i skontam da je uzgajanje industrijske konoplje sasvim legalno u zemlji srbiji. Pošto je ova nama draga biljka jel tako vrlo korisna u ljudskoj ishrani ljudi se setili da prave ulje od semena konoplje i da prodaju i samo seme za klijanje i upotrebu u ishrani.... Stavim ja da to proklija ... probam da klopam .. ide, jakog je ukusa ali kažu zdravo je i prepuno omega kiselina koje su dobre za one koji imaju masnoće u krvi... Par klica zabodem u saksiju i posle par dana eto izašla mi biljčica koja je na izgled potpuno ista kao isvaka druga :) cannabis sativa.

E u tom momentu mi se rađa ideja. Gde god možeš ti travu posadi.
Šta mislite o neorganizovanoj samoinicijativnoj akciju sejanja industrijske konoplje gde god stignete u vašem mestu, gradu, selu... Po parkovima pored puta jednostavno gde god stignemo..... Znam da samo bačeno seme ima male šanse da uspe ali morate se složiti da je 150 dinara (nešto više od jednog evra) za 100 grama što je puna tegla od 2dl jako malo para sigurno će nešto uspeti ...

Šta je cilj ove akcije.
Ideja je da pokažemo ljudima iz naše okoline da je to samo biljka i da je to priroda.... Policija će poludeti od dojava evo vamo vutre eno tamo vutre a na kraju će shvatiti da je to industrija i ne može se boriti protiv toga .. A naravno niko ne može odgovarati za to jer to nije krivično delo ... :)
SAmo kada zamislim situaciju šetnje negde pored dunava kad ono na desetine i stotine biljčurdi vire iz onog šiblja :) dođe mi toplo oko srca..... Akciju bi trebalo sprovesti naravno na proleće, pune džepove semena i dok ste u šetnji sa devojkom ženom momkom kućnim ljubimcem samo bacanje semena...

Molim vas da čujem vaše komentrare...
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
I onda ja neku skanjaru zasadim u blizini neznajuci da su u blizini sative i oprasi mi biljozu, i onda samo da se Dubijem.
Mislim da je vec bilo ovakvih predloga.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
bilo je da, vec ovakvih prijedloga i tema i nema smisla to radit iako na prvi pogled se cini mogucim...
previse vremena oduzima i prevelik je rizik zbog nicega... jer niti ce se legalizirati niti ce se nesto pokrenuti ako industrijalke rastu svuda oko nas... ljudi ce nastavit prijavljivat a policija ce nastavit sijec... nikome nece zbog te akcije doc iz guzice u glavu, mozda nekim pojedincima ali to nije dovoljno... bolje kreni objasnjavat roditeljima i prijateljima i nauci ih o tome kako je to priroda i kako je to zapravo ljek i kako je legalna u medicinske svrhe u californiji od 1996 pa krenes malo na tu temu i tako... pa onda oni krenu dalje govorit o tome i tako dalje itd itd... nego da se mucis sa tom ind i sa sadnjom bzvz... sretno za sto god se odlucio!

peace out !
 
28.10.2012
17
2
0
49
E drug i ja sam sanjao da iz kanti prosipam na kilograme sjemena i da se desi to sto vec kazes. Sanjati treba, i ja sam heavy sanjar a da nije sanjara bili bi mehanika samo... Slazem se i sa DJFlyHigh i ako se odlucis nesto i da odradis, gledaj gdje je kanalizacioni otpad, ne bas direktno naravno nego onako sa strane malo, otprilike gdje sve biljno buja. Jednom smo to i uradili (ih ima godina), kakav je to samo urod bio a nikakva se paznja nije pridavala niti se igralo oko toga, te treba ovo te treba ono... Poslije su krenuli karijeristi koji su izbjegavali vojnu obavezu da cesljaju i love pa smo iz nekog straha tada prestali sa time jer ovo sto je rodilo tada je ipak bilo u privatnom posjedu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
industrijalka ce kilometrima okolo oprasiti neciji sajt/sajtove, manite se, ko hoce nek sadi na svojoj njivi, ima i tema o tome, a i o ovome se vec pricalo
 
13.06.2012
8
1
0
36
pa pazi ni u kalifoniji to nije legalno pod federalnim zakonom... nit je legalno da ti to sadish bez dozvole, niti da koristish bez dozvole... sta u srbiji ima 100 ljudi koji bi imali razlog da to koriste na kalifoniski nachin, prema tome sve i da smo napredni ko kalifornija samo bi nam josh gore bilo jer bi 10 ljudi u drzavi dobilo dozvolu da gaji. Ono sto nama treba jediktator , miloshevic stajl , koga boli uvo shta ti sadish sve dok je on na vlasti :) to ti je moderno , ili uzmi britanski institut za konoplju , koji je patetirao vrstu wuje i sad ti tu wuju ne smesh da sadish jer je njihova...alo tebra , sutra ce krava da bude njihova pa ako hoces mleko plati batice ... ne ne ne, sve sto je iz te legalizacije izashlo je jedan veliki bulshit , sad cu da zamotam zugi , i da se opustim :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.