Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.642
1.058
Jugoistočno odavde
Moj ti je savet da ako nemaš iskustva prvo radiš sa Hesi djubrivom. Ako baš želiš AN, onda počni sa nekim njihovim osnovnim djubrivom (meni je Sensi ok), sa nekim od stimulatora za koren(ja koristim tarantulu) i stimulatorom za cvetanje (big bud). Ostale suplemente iz njihovog programa treba pametno kombinovati i dodavati po potrebi, planu i mogućnostima. Ali ne treba ih sve strpati u jednu kantu i zaliti biljke, već smisleno napraviti neku kombinaciju sa sa nekoliko odabranih proizvoda.
moj predlog: Tarantula
Sensi grow (bloom)
Big Bud
Bud candy
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: duh82
17.12.2015
47
49
18
42
ovo..sam.u.grow+B52...sad.sam.vec.u.blom.jos.nedelju.dve.do.kraja...stavim..(blom+B52zajedno)...pa..okrenem.(xbud,bigbud,nirvana)vudu..sam..samo.prvedve.u.grow...i..nesecam.se..sad..tacno.u.kojoj.nedelji..blom....sad..cu..overdrive...pa..onda..samo..flush...za..sad..sve..ok...nisam..imao.mnogo.problema

overdrive..nisam.probao..sad.prvi.put..


* * *
nemoj pisati post za postom, procitaj pravilnik
pwrsd
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-19-08-56-23.png
    Screenshot_2015-12-19-08-56-23.png
    181,1 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena od urednika:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Možda bi trebao cijelu paletu gnojiva koristiti? I da li se isplati uzimati BioHeaven s obzirom da je skuplji?
Što se tiće BB-ovih gnojiva najbolje je koristit sve preparate! Ja sam isto počeo sa grow-om ibloom-om, pa sam kupio top max,pa alga mix,pa zadnje bio heaven i počeo sam zaljevat po njihovoj tablici i sad napokon mogu reći da su rezultati veoma zadovoljavajući!:gled:
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Jos da naucis da ga koristis i bude cool full sve Disko :)
Ovde je pisano o BB i ja sam izneo svoje misljenje,jer koristim starter pack od BB... a nisam napisao da je Hesi los,niti bilo koje drugo gnojivo... a kad vec pricas o gnojivima... Jungle Juice paket za IN... po mom misljenju u samom vrhu ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ma mene kopko taj Powder Feding Short flower i nije me uopce usrecio.. moozda bi probo sensi liniju od ANa i to je to.. Fala na komplimebtu o mom (ne) znanju.. ;)
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Ma vjeruj mi Lood naucio sam se kontrolirat, kad nemogu kod sebe growat pa je to uvjek gerilla grow pa zeznem ph , pa nemam gdje flushat,pa vlaga,pa temp,super sve nakraju ispadne s obzirom gdje growam.... Sljedeci grow ide dnevnik..Kobaja does mephisto toof decaj!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Moje iskustvo sa BB je pozitivno ako uzmem u obzir da mi je prvi indoor.
To sto je Lood napisao je 100% tacno i moras svaki strain gnojiti posebno inace problemi sa overfeedingom se javljaju nakon par nedelja jer organsko gjubrivo deluje sporije pa se pregnojavanje vidi tek nakon 2-3 nedelje, kao kod mene sa White Widow.
Inace hed koji sam capnuo od Mazara za probu nema miris na MJ kao sto sam naviknut nego vise mirise kao na polen.
Mozda je i do Mazara ali miris je fantastican a tek ukus i dim potvrdjuje da BB zaista zasluzuje svoju cenu.
Trenutno susim 4-5 dana hedic od WW i od BB pa za koji dan probacu obe cisto da vidim rad pa videcu dali je ista prica kao sa Mazarom, ali ne sumnjam da ce biti previse razlike sto se ukusa i mirisa tice.
Za grow koji sledi kada budu ove gotove koristicu pola box BB a pola box Biotabs, cisto da vidim dali mi odgovara taj princip bez merenja PH i bilo kakvog djubriva tamo negde 2 nedelje nakon flipa na 12/12 jer cu koristiti Light Mix po preporuci breedera jer se navodno koreni formiraju brze kada ne koristis zemlju tipa Pot H koja ima malo vise gjubriva.
Edit:
A,da..umalo da zaboravim.
Pozalio sam se u dnevniku da je Mazar poceo da plavi od previse N ali danas slucajno na netu vidim da je Seedsmanov Mazar nasledio to plavetnilo na listovima od Mazar-i-Sharif.
 
02.03.2015
108
83
28
44
Pitanje... Što će se dogoditi ako automata u 25. danu cvijetanja zalijem sa Substralom 6-3-6 (univerzalno gnojivo za zelene, cvijetajuće biljke i kaktuse - tak mu piše...) ??
Znam da bi to bilo za vege fazu, al me vuće da ga šibnem... Zašto?? Zato jer sam 2 puta zalio sa crvenom plantelom - prvo pola doze, drugo puna doza, al mi fan listovi prebrzo žute, od donjih do sredine sve je žuto...
Jel bi Substral poremetio biljci ciklus ili nešto... A i čini mi se kvalitetnije od plantele...
 
17.04.2009
140
138
43
pozz ekipa, imam BB starter pack i vec sam na 70 danu, ostalo mi od proslog growa super vita pa me zanima jel mogu dodavat i super vit uz BB , zemlja je canna terra pro
 

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
jel može pomoć nekog ko je koristio ili koristi, koliko na litru vode, kolko puta tjedno, mjesečno, dal u vege ili cvatu il oboje?
 

Prilozi

  • P60223-101449.jpg
    P60223-101449.jpg
    270,2 KB · Pregleda: 70
  • P60223-101411.jpg
    P60223-101411.jpg
    336,2 KB · Pregleda: 63