Gnojivo - koje, kad i koliko?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Malo o Plantelli.... Puno bolja varijanta mi se pokazala Plantella orhideja nego Plantella list i cvijet. Formula P. orhideje je po mom iskustvu bolja za naš hobi. Vozim je od starta (15 dana starosti) do kraja.

Moja preporuka za doziranje je:
5 do 8 ml na jednu litru vode. Jedno hranjenje na 4/5 zaljevanja. Preporuka proizvođača je 10 ml na jednu litru vode šta mi se pokazalo jako pretjerano.

Ustvari najbolje rezultate i najzdravije biljke sam imao sa Plantellom orhidejom. Radio sam sa raznim pro gnjojivima: Hesi, BioTabs, itd., a vratio sam se orhideji. Što se tiće omjera novca, kvalitete i konačne dobrobiti neusporedivo je bolja od sveg ostalog na tržištu.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
gnojivo jeste za cvetanje i po sastavu se cini i vise nego dobro,ima svega sto treba nasim biljkama...
a nisam video da neko od forumskih growera radi sa njim,mozda se neko javi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pashaBud

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.178
5.071
258
somwhere over the rainbow
da se držim tablice? :D

do sada sam davao dozu sa nje ali u 2L vode.. zaljevanje svaka 4 dana sa 4L , sto su mi komentirali kolege da je premalo. Potovi su od 50L , Plantela balkonia + mikoriza

da pojačam iduce hranjenje bloom i pk 10ml na 2L vode , a zaljevanje recimo sa 10L?

do sada sam davao

organic bloom liquid 4ml, more pk 3ml, more roots 1ml, humic acid 3ml, growzyme 4ml, big fruits 3ml po klopanju. Sad neznam koliko ovakav pot + mikoriza pojačavaju papicu i zaljevanje. Kad ih podignem između zaljevanja, cini mi se da su mokre...male su mi temp 22-24 pod hps
 

Prilozi

  • IMG_20210427_003208.jpg
    IMG_20210427_003208.jpg
    376,6 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20210427_003154.jpg
    IMG_20210427_003154.jpg
    554,8 KB · Pregleda: 57
  • gb.png
    gb.png
    469,7 KB · Pregleda: 167
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
@Enzovargin da, koristim cijeli grow, od pocetka do kraja. Krenem od 15. dana kad biljka izgradi 3 do 4 noda. Lagano sa trecinom doze, 2 do 3 ml na litru vode. Kako biljka raste tako podizes unos gnojiva. Nikad ne prelazim 2/3 doze. 7ml na jednu litru. I nikako je nemoj gnojit svalo drugo zaljevanje jer ces je sagorit. Nahrani je kad te pita da je nahranis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Jel ima netko, da je probao Green buzz liquids?
Zanima me, dali spušta ili diže ph!
Dobio sam na poklon 2 litre njihovog blooma, pa reko da probam:)
 

Prilozi

  • IMG_20210518_160349.jpg
    IMG_20210518_160349.jpg
    418,9 KB · Pregleda: 20
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420
28.06.2019
29
25
13
Postovanje i dobar Vam dan,prijatelji imam problem jer sam novi u uzgoju najlipseg cvica :),
Imam problem s nutrijentima koji me bune,nemogu nigdi pronaci jeli mi dosta: Micro,bloom,grow,b 52,vodoo juice i overdrive,imam i big bud..Ako me mozete prosvjetlit :),da li je to dosta za uzgoj i jeli moram mjerit Ph ako koristim njih..zemlja je potground h..Unaprid hvala i zivili
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Zemlja ti je dovoljna, skoro za cijelu vegetaciju. Ako možeš nabavit, pa pomješaj sa perlitom 90/10(10% perlita)
Ako imaš ph perfect micro, grow i bloom, to daješ zajedno, sve tri komponente!
Mislim da je omjer 4 ml na litru, ali u cvatu, bolje je malo smanjit grow(2 ml/l) i to ti je bazno gnojivo.
B-52 su vitamini i bloom boster. Ubaciš ga kada biljka stane sa strechem. 2.tjedan cvata ili 3.tjedan na 12/12.
Big bud ti je PK(Fosfor i Kalij). On ti radi na vrhovima i daješ ga sa baznim gnojivom i B-52. Ubaciš ga 2,3,4 tjedan cvata.
Overdrive ti je PK za kasni cvat i zamjenjuje Big bud. Znači u 5.tjednu izbaciš Big bud i ubaciš Overdrive. 5.6.tjedan daješ bazno gnojivo, B-52 i Overdrive. Zadnja dva tjedna, daješ čistu vodu!
To je za biljku koja cvate 8 tjedana. Ako, recimo cvate 10 tjedna, onda produžiš Big bud dva tjedna. Overdrive se daje, zadnja dva tjedna gnojenja. Po tome se ravnaš, s time da zadnjih 10-15 dana, bude na čistoj vodi. Može se davat dulje, ali onda se treba odradit flush!

I da, Vodoojuice su ti bakterije i daješ ga prve dva tjedna vegetacije(može i dulje u vegi) i prva dva tjedna cvata. Uglavnom, on ti radi na rizosferi(korjen). Gljivice, koje se vežu na korjen i prerađuju gnojivo u hranjivo, da ga biljka lakše apsorbira!
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
To ti, jedino netko sa iskustvom u outdooru, može pomoći!
Gledaš sastav gnojiva. NPK(dušik, fosfor, kalij), sva gnojiva ga imaju... Ako ga nema, to su aditivi ili boosteri. Za korjen, extrakti morskih algi itd. Ti gledaš, da ti gnojivo za vegetaciju ima jači N(dušik), a manje PK(fosfor, kalij), recimo 7-5-6 u cvatu se to mjenja i dušika bude manje, a Fosfora i kalija više, recimo 2-7-5.
Nadam se, da ti je barem jasno, što trebaš gledat!
Uglavnom, teško je uzgajat Cannabis sa istim gnojivom od početka do kraja. Tipa 4-4-4, Ne kažem, da se ne može, ali zna se, koji element, biljka treba u određeno vrijeme. Ovisi i što uzgajaš?
Pošto su to jaka gnojiva, lagano je zeznu/spalit biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona
28.06.2019
29
25
13
Zemlja ti je dovoljna, skoro za cijelu vegetaciju. Ako možeš nabavit, pa pomješaj sa perlitom 90/10(10% perlita)
Ako imaš ph perfect micro, grow i bloom, to daješ zajedno, sve tri komponente!
Mislim da je omjer 4 ml na litru, ali u cvatu, bolje je malo smanjit grow(2 ml/l) i to ti je bazno gnojivo.
B-52 su vitamini i bloom boster. Ubaciš ga kada biljka stane sa strechem. 2.tjedan cvata ili 3.tjedan na 12/12.
Big bud ti je PK(Fosfor i Kalij). On ti radi na vrhovima i daješ ga sa baznim gnojivom i B-52. Ubaciš ga 2,3,4 tjedan cvata.
Overdrive ti je PK za kasni cvat i zamjenjuje Big bud. Znači u 5.tjednu izbaciš Big bud i ubaciš Overdrive. 5.6.tjedan daješ bazno gnojivo, B-52 i Overdrive. Zadnja dva tjedna, daješ čistu vodu!
To je za biljku koja cvate 8 tjedana. Ako, recimo cvate 10 tjedna, onda produžiš Big bud dva tjedna. Overdrive se daje, zadnja dva tjedna gnojenja. Po tome se ravnaš, s time da zadnjih 10-15 dana, bude na čistoj vodi. Može se davat dulje, ali onda se treba odradit flush!

I da, Vodoojuice su ti bakterije i daješ ga prve dva tjedna vegetacije(može i dulje u vegi) i prva dva tjedna cvata. Uglavnom, on ti radi na rizosferi(korjen). Gljivice, koje se vežu na korjen i prerađuju gnojivo u hranjivo, da ga biljka lakše apsorbira!
@0Marac0 prijatelju

Mozes li mi pomoc u fazi vegetacije ce mi sad doci biljke,jeli sad trebam mjesati micro,grow,bloom,sa b.52 i voodoo juice bar san nasa to na ovoj stranici njohovoj..Sad nisam pametan,radije bih tebe poslusa..i to npr ulijen micro,zamisan,pa ulijen grow pa misan pa tako dalje,i sve to u litru vode..? Hvala ti..