Green Poison CFL/HPS/LED

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.01.2015
175
107
43
Treba ti jos po jedna ta stvar na rupama da bi light trap stvarno funkcionisao, ovako i nije nesto efikasan. Oni od L profila su dobri, samo se ne zna koliko smanjuju protok vazduha.. Niko nije koristio te trapove, a meni se cine vrhunski.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ceka se jos 4 venta da stignu s ebaya.

Jos nisam skroz odlucio hocu li koristiti 70w hps ili 150w ufo led, koji san nasao na ebay-u za 50$ s free shipping. 100kn skuplja postava od samog hps-a. Ne znam samo dali je to previse za33x36x98cm box?? Full spectrum 3w + UV + IR stvarne snage cca. 70-90w
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Jesi razmisljao da uzmes mentora, naime 9 od 10 nezavrsenih dnevnika je malo mnogo, zar ne?
Srecno!
 
Poslednja izmena:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.571
358
.....bas listam malo.....od kad je otvoren dnevnik mislio ssm da se vec cvjetovi formiraju pomalo.....a tu nema ni b od biljke i uzgoja
Nekak te ne ide ova 2015. godina
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Jbg ekipa, sklapa se kraj s krajem za egzistenciju, tako da je i naslov sam project a ne grow...

Pokusavam ubaciti link ali me net dr*a.. Uglavnom, ufo led grow light 150w na ebay search. 50$
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
U dnevnicima je jer je to sve projekt od nicega, preko konstrukcije i planiranja, odabira svjetla, pa kasnije od samog growa do harvesta. Planiram raditi jednu biljku samo, ali ne na silu u polu dovrsenom boxu, malo sam perfekcionist. :)

Box je fiksnih dimenzija, vidis po slikama
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ovako drustvo.

Resio sam napraiti od stare vitrine box.Mislio sam nesto ovako da napravim.

New Bitmap Image.jpg

Stavio bih tu gore Hps 250w (ili kao sto je bizz uradio svoj grow) https://www.vutra.org/threads/verti...p-lst-skunk-1-250-w-phytolight-by-bizz.12612/) savio Clf 250 na stedinu sa sorogom vertikalnim jer su nam boxevi slicnih dimenzija, mada mislim da nije beda i da ide scorog horizontlni sa lst -om.Saksije bi bile u mogucnosti da se spustaju dizu zato sto bih probusio pod i koristio tacnu za prelivanje za obe , a mogao bih i neki sistem da smislim tu za flushovanje vec imam neke ideje.

Sada pitanja,

1.Iskoristio bih ovu malu porstorijicu da stavim za vege mada mi se visina nesvidja sa vege ... Mozda 10-15 dana moze da igura vege sa clf sijalicama pa prebachaj.
Ideje sta je bolja solucija?

Sta mislite o ovome imate neke sugestije.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
U mali kabinet mozes da stavis prihranu, limuntus, ph merac, makaze, kanap, zicu..
Kada stavis saksije u rupe na dnu ormara, da li prolazi svetlo izmedju?
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Sve ce biti svetlo nepropustivo i nikako drugacije :thumb: a sta mislis za sijalice da idem ko bizz ili halogenku gore ?
 
26.04.2015
12
26
13
31
20151015_164348.jpg
Dakle molim pomoc iskusnih .. ova dva djela su dio mog buduceeg boxa koje sam mislio fizicki spojit ali sam se predomislio i samo cu ih stavit jedan iza drugog ..budet mi je zalostan pa radim u skladu s njim ,ventilacija 3 pc ventilatora ..dva ispuh jedan upuh i +jedan direktno po biljci ,satra san se lipec alu foliju koju cu danas poderat i opiturat sve bijelim matom ,svjijetlo takoder u skladu niskog budeta .. uzecu 3xcfl 6500 K po nekih 25w i ista stvar za cvjetanje samo 2700 K.. molim strucan komentar da unaprijedim sta mogu ..hvala unaprid
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ja previse ne razumijem ovaj box, mozda sam prirodno glup, a mozda jer sam upravo zapalio topa. :razvaljen::
U svakom slucaju trebat ce ti i nekakva vratasca jer ce ti svjetlo bjezat van, ako ce ovo stajati okomito onda si trebao napraviti rupu za upuh sa donje strane, a za ispuh sa gornje. Mislim da bi bilo najbolje da uzmes par dasaka i cavla i napravis im nekakav boxic, a ne da se zajeb sa ovim.
 
26.04.2015
12
26
13
31
Jadan je pa nekuzis ..ali kuzis ovi gornji dio ide okomito iza ovoga i izmedu mozes vidjet jednu rupu izmedu dvi vwlike tu ide ovaj za ispuh ..vratasca su ti livo na slici al se nevide dobro ugl i na njima su dvi rupe na dnu koje ce bit za upuh .. jasnije? Svitla ..jesu prejadna ili prolaze

Jos imam outdora.,sve je u fazi nastanka primam sve savjete ovo su mi prva slova na vutri nakon dugo naobrazbe
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Treba ti jedna za ispuh, ove dve su nepotrebne, za upuh ti je isto dosta jedna rupa (na koju ces monirat vent) ne trebaju ti dve. Ovak nekako bi to izgledalo.
bbbbxxx.png
Svjetlo ti je isto slabo al moglo bi proci 75w za jednu biljcicu, trebao bi pokrpat te rupe jer ce ti curit svjetlo na sve strane, a nemas ga bas na bacanje. Neznam zasto planiras fizicki ne spajat ta dva djela, opet ti curi svjetlo u tom slucaju. Iskreno, meni to sve jako lose izgleda pa bi te savjetovao da skupis materijal koji ti treba i napravis si malo bolju stvar a ne da ovako gubis vrijeme i ostalo, a na kraju neces biti bas zadovoljan.
 
Poslednja izmena:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Koji je prostor toga? Moras prema prostoru radit ventilaciju i osvetljenje... ako mislis sklapat to tek tako,imaces dosta problema tokom growa... od oka procena najmanje ti treba 10 000 do 12 000lm na taj prostor,da bi mogao gurat biljku... a kako si low sa budzetom,sta imas od pratece opreme? To osvetljenje koje planiras,ne pocinji sa tim... Edit: ne kontam kakva je ovo tema,ima posebna tema za projektiranje... ovo je krenulo kao dnevnik,a sad nznm sta je... tako da ako sam spamao temu... sry
 
Poslednja izmena: