GreenLovePotion & Papaya

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
eto...reko bio bi red...
iako ovo zasigurno nece biti najbolji moj grow...ajd da i ja opalim jedan dnevnik uzgoja.
razlog - ove dvije sorte josh nismo imali ( papaya ima jedan nedovrseni dnevnik )..' pokusat cu usporedit dvije vrste ADN gnojiva.

generalije :
box 140 x 140
HPS 600 (sylvania)
posude od 15tak lit.
terra magma
gnojivo ADN Sensi Bloom A i B + Super Bud
i ADN jungle juice : micro/grow/bloom (+ super bud)

kako potonje reklamiraju kao najjeftiniju varijantu...rekoh..ajde de da vidimo i to..
posijane su sredinom 3.mj. i trebalo im je 5-10dana da niknu ( niza temperatura zemlje je razlog shto im je malo duze trebalo )

odmah se moram isprichati jer..ovaj grow je ( a i biti che i dalje ) lagano zanemaren..poshto se nema vremena.+ulazimo u pretoplo vrijeme za indoor + radila sam ga zbog sjemena nekih sorti ( koje nisu bitne za ovaj dnevnik )...zbog toga svega..ne ocekujte cuda ..
papaya 1 = ADN Sensi bloom A+B
papaya 2 = ADN Jungle Juice (micro/grow/bloom)
green love potion 1 = ADN Sensi bloom A+B
green love potion 2 = Jungle Juice
a svi ce sredinom cvjetanja dobiti super bud

biljke su cca 15-20dana vege. i postepeno im je smanjivana kolicina "suncanih sati"..to radim na nachin da svaki dan skratim po cca 30-60min.svjetla..jedini problem kod tog nacina prebacivanja na 12/12 je taj sto treba posjecivati box svaki dan u tomperiodu (cca 7dana )..tj.problem je ukoliko se grow ne nalazi u stanu u kojem zhivite-kao shto je moj sluchaj..i to je JEDINI NEDOSTATAK tog postepenog spustanja na 12/12

hahhahhah...i da bude isfushareno do kraja..fotke ..koje slijede.. okidane mobitelom...

edit:
shta??vise se ne mozhe preko imageshacka?? photobucket mi trazhi reganje..
preko cega da opalim fotke??
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
papaya1 i papaya 2 ( znak raspoznavanja za 2 je zabodeni stapic )
Papaya ( Nirvana Seeds ) se pokazala kao izuzetno bujna sorta..pistile (preflower) je izbacila na 14h i cca 17.dan vege-mozhda i ranije..ne vodim evidenciju..ali..zbog ovog dnevnika-budem se potrudila biti shto preciznija..mogu reci da se vech osjeti slatkasto vocni miris..za sada Papaya djeluje obecavajuce. + prekrasne zivo zelene boje..sve u svemu..ljepotica.






green love potion 1 (klasika LST )
Green Love Potion ( Samsara Seeds )..sto reci..privukla me genetika ( Black Domina x Lavender )
zivi bili pa vidjeli.





green love potion 2 ( ovakav uzgojni oblik se cesto koristi za vinovu lozu..pa testiram... )





 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
evo recimo da im je sutra cca 20.dan vege.i od sutra su na 12/12
reg.biljkama ( herijuana ) sam dala laganiju dozu fosfor+ ....
vlaga u boxu za vrjeme vege je bila izmedju 40% i 70% ..uglavnom je to bilo cca 57-65%
temperatura je uglavnom cca 23°C nocna i 28°C dnevna..( maximalna 30°c a minimalna 21°c )
Ph vode je uvijek izmedju 6,3 i 7
za zemlju-terra magma- sam zaboravila reci da je mjeshana sa perlitom ( cca 5-7% )

za herijuanu bi samo dodala da ima dosta dugachke internodije..i da lijepo razvija snazhne postrane grane-kojih nije previse-obzirom na manji broj nodija/koljenaca..
ona je u nesto manjim posudama..poshto sam herijuanu ubacila iskljucivo zbog dobivanja sjemena...
i tu su josh po jedan CBD Skunk Haze i jedan mali Fruitylicious-ulje od te dvije sorte se meni pokazalo kao dobitna kombinacija..
+ jedan krazhljavi LSD..kojeg zhelim krizhati sa herijuanom..
josh bi samo dodala kako su sve sorteosim herijuane, imale 100% klijavost..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
od danas su preshaltane na 12/12..shto znachi i da su danas dobile tretirane uljem Neema..cisto preventivno to odradim pred svakocvjetanje..poshto izbjegavam ishta folijarno primjenjivati od kada udju u fazu cvjetanja..a kako im Neem ne mozhe nashtetiti ( vech dapache )..sa pojavom preflowera obavezno ih dobro okupam u rastvoru ulja Neema..
( Neem Azal je pripravak )..2ml/lit. i shpricanje finom maglicom.pri chemu je uzhasno vazhno nashpricati i nalichje lista tj.dolnju stranu...kao i unutrashnjost biljke tj.stabljiku i peteljke fan listova..a uvijek gledam da poshpricam lagano i samu povrshinu zemlje..

chekam biljke herijuane da pokazhu spol..pa ovisno o broju cura..mozha ubacim neke 3 sjemenke automatika ( neki f1 iz kuchne radinosti )..zhenku/e kojih bi izbacila u outdoor..
chisto jer se bojim da bi mi moglo zafaliti ulja u periodu od pochetka jesenskog indoora do te 1.berbe..

uskoro malo vishe o uzgojnom obliku primjenjenom na Green Love Potionu 2..
ja sam radila 2-kraku nisku varijantu ..a glavne odlike ovog uzgojnog oblika su prozracnost i otvorenost kroshnje..ali i visina.
sto je vidljivo i na fotkama..2 kraka ..ciji se krajevi/vrhovi savijaju suprotnim smjerovima ( zbog prostornog ogranichenja..shto u outdoor varijanti nije potrebno ) tj. u obliku slova S..iz ta 2 kraka izbijaju grane koje se mogu spushtati tj.odmicati vise u stranu..sto se ovisi o prostoru,in ili out uzgoju,duljini vegetacije itd. itd..






(pokusavala sam staviti vecu fotku-ovu dole-gdje se lijepo vidi formiranje kroshnje...ali ne ide...zato..ukoliko zhelite vidjeti bolje..morate kliknuti na fotke..)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Vjestice sve pohvale a posebno za Neem..imas za kupiti i u prahu,pun je dusika a i kao preventiva nije los....uglavnom dobro je koristiti neem :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
hvala opa...znam za taj neem..ali..kada sam nabavljala neem ulje..nije bilo te vrste.
nije bilo ni tiger neem...tako da sam zaglavila sa neem azalom-koji nije losh..
nego..ne mogu naci sajt koji mi je dao ideju za ovaj uzg.oblik..
ali sam zato kontala prevesti nesto o "Main Liningu"
evo link..
http://growweedeasy.com/main-lining-technique-nugbuckets
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
dakleeeee..ovako..
na 12/12 su prebacene 19.04...
cvjetanje sam primjetila jos prekjucer..dakle..svega 2-3dana je trebalo da pocne cvjetanje..i to je jedna od prednosti postepenog spushtanja broja suncanih sati.
u boxu se nalaze 4 reg.herijuane.
e sada..to je tema za sebe..ali..evo..
jucer sam skontala da je jedna herni..i to bas ona na koju sam od samog starta pikirala da je mushki ( brzo razvijanje,veci internodiji..itd..ono..neki feeling po kojem obichno i "pogadjam spol" bilje prije samog cvjetanja )
pa evo foto te nakaze..cisto da se nadje




papaya 1 ( ADN sensi )


papaya 2 ( ADN Jungle Juice micro/grow/bloom )





green love potion 1 ( ADN Sensi )


greenlovepotion 2 ( ADN Jungle Juice grow/micro/bloom )






.

sve su biljke pognojene 1 x u ovih 10tak dana.bloom varijantom i to cca 2/3 od preporuchene doze..biljke 1 su na sensi dvodjelnom gnojivu ( grow A i B i Bloom Ai B )...a biljke 2 su na Jungle Juice paketu grow/micro/bloom
a na dan prebacivanja 12/12 herijuane su dobile fosfor plus od hesija..
sada slijedi 2.gnojenje.