Grobljanska uprava

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Vazno obavjestenje

Samoproglasenu upravu groblja su zadesili ozbiljni problemi po pitanju slobodnih parcela za ukapanje.
Korov koji je nikao iz upokojenih tema nismo stigli pokositi, jer su nam sredstva stura i ne mogu pokrivati nase osnovne egzistencijske potrebe.
Numeraciju parcela je nagrizao zub vremena, pa je jedva uocljiva, djelimicno zahvaljujuci i nezainteresovanosti ozaloscenih clanova da svoje upokojene teme redovno obilaze i odrzavaju mjesto njihovog vjecnog boravista.
Neodgovorni i po svemu sudeci naduvani clanovi ucestalo svracaju na groblje i uznemiravaju upokojenice postavljanjem komentara, koje niko normalan ne cita, osim nas, vjerovatno nenormalnih, iz uprave.

Molimo vas da posjete upokojenicama obavljate u skladu sa okolnostima, blazenom miru i mrtvoj tisini.
Da bismo sprijecili pretrpavanje groblja i izbjegnemo situaciju pokopavanja teme preko vec ukopane,
imajte na umu da teme koje otvarate par dana drzite samo za sebe i da ih pustite u ovaj beskrupulozni forumski svijet, tek kada se uvjerite da su sposobne da prezive. U suprotnom, ako ih pustite nespremne, psihoticni moderatori, koji vrebaju iza svakog coska, istog momenta ce ih pogubiti, jos kao nedonoscad, a upravu dodatno zatrpati poslom.
Ukoliko se to, ipak, desi, ni u kom slucaju ne cmizdrite i ne moljakajte dzelata za milost, jer cete i sami biti pogubljani, a mjesta za ukop je sve manje.

Svima nam je u interesu da sluzba za odrzavanje mezarja savjesno obavlja radne zadatke. Svako od nas moze dati licni doprinos, s vremena na vrijeme svracajuci do uprave s milostama, u vidu neke dobre sorte kanabisa, kojim cemo okaditi duse upokojenih tema, kao i nase napacene duse.

Dobro nam dosli i dobro nam donijeli.
Uprava
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
Dim s vama
pop.gif
..s nama..sa svima :grob:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Pa kaze stara majka, zaposli se ti sine na groblju. Nema tamo zivog insana, a gdje nema zivog insana nema ni problema.

I zaposli se sin, ne bi li radni vijek proveo u miru i tisini, s lopaticom i grabljicama u ruci, cisteci opalo lisce i plijeveci poneku stabljiku samoniklog korova pokraj hladnog grobovskog kamena...

I opet zavlada blazeni mir, opet zaurla mrtva tisina.
Povremeno se mrtvom ledinom, prosaranom raznobojnim umjetnim cvijecem, sto ga ozalosceni iz ko zna kojeg razloga, vjerovatno da sto duze traje, donesu i na mezar ostave, razlozi bolni jecaj, vapeci i dozivajuci dragog pokojnika, nikad prezaljenog stradalnika.
- Kuku mene, dje mi te dusmani smjestise!

Prospu taj bolni jecaj duse, povuku jos jedan dim obogacen thc-om i flokovskim kartonom, a kasljem najave odlazak.

A onaj sa pocetka teksta, skriven u sjenci upravne zgrade, suznih ociju ispraca nenajavljene posjetitelje.
Nisu to suze zalosnice prosute zbog sucuti i sazaljenja nad tudjom tugom i bolom.
Suze su to pustene iz dubljeg i bistrijeg izvora zalosti.
- Caca im ga majci sjarugo! Pored onako lijepog, prirodnog, mirisnog, sativastog cvijeca, ove nesrece plasticno donose.

...Kud si nikla medj' mrtvacima? Zar tu da zivis i podsjecas ove pokojnike da su i oni, bar na trenutak osjetili car zivota!
E, neces vala! Jes' vid'la da fino pise " DO NOT DISTURB"
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Masalaa.
3 mjeseca ne obidjoh groblje i prijatno se iznenadih. Korova gotovo da i nema, za razliku od mojih ocekivanja, a ocekivao sam da cu zabasati u dzunglu. Izgleda da se ni korovu ovde ne raste.
Upokojenica, hvala Bogu, ne fali.

Skoro smo skupili nekih sredstava i otkupili par okolnih parcela. Nek se nadje, za nedajboze.
Na zadnjem sastanku upravnog odbora, izmedju ostalih, bio je i prijedlog da se odvoji jedna prostorija za oplakivanje. Kao sto je red, za oplakivanje je odredjena simbolicna naknada u iznosu jednog evra po suzi. Imali smo u vidu tezinu materijalne situacije vecine posjetilaca, pa smo shodno tome i odredjivali visinu naknade.
Preporucujemo posjetiocima slabijeg materijalnog stanja, da sacuvaju koju suzu u oku, posto te ne naplacujemo, kao ni one sto ostanu u suznim kanalima.

Prijedlog da se uvedu dvije tarife za oplakivanje, skuplja i jeftinija je odbijen, jer nije objektivno opravdan.
Naime, predlagalo se da naknada po suzi bude 5 evara, ukoliko se oplakivanje vrsi u doba kada na groblju ima ptica. Umjesto vece tarife, izglasali smo da oplakivanje nije dozvoljeno u tom periodu.
Desavalo se da poj ptica zamre od leleka pustenog iz grla ozaloscenika.

Jos bih na kraju ovog pisanija, u vidu izvjestaja, zamolio nadleznog dobrocinitelja da, privremeno, otvori grobnicu u kojoj je upokojena "ispovjedaonica"
Ostavio bih joj jedan apotropej, za spokoj.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Dobro veče. Svraćao sam ranije,ali nikog nije bilo.

Zovem se Živko,zaposlio bih se na Vašem Groblju. Sadio bih cvijeće. Reference sam imao,ali su izgorjele. Upadoše mi u rizlu,baš u trenutku kada me je obasjala svijetlost upaljača. Viša sila,ili moja nespretnost,ko će mu ga znati.

Visina plate mi nije bitna. Nemam nekih prohtjeva,a lopaticu svoju imam.

Radujem se eventualnoj budućoj saradnji. U prilogu stavljam jedan cvijetić,kao i lopaticu.

Hvala.


image.jpeg
image.jpeg
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Sadio bih cvijeće

Par vrijednih, crnogorskih, rucica uvijek su dobro dosle.
Blagodarimo na prilozima, posebno na cvjeticu i lomimo mozak pitajuci se - otkud Crnogorcu lopatica!?
Detaljnijom analizom utvrdili smo da je to, ipak, kasika.

Sadi cvijece slobodno. Samo pazi gdje sadis, da nam se ne zalegu narkomani po groblju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.749
258
out of space & time
Nacin,na koji se otvaraju nove teme,djeluje kao da ljudi sami uskacu na Groblje. Niko ni ne pita za tarife,niko ne benda nas obicne bastovane,oce li bit za tu kiflu kad dodje prvi u mjesecu. Zivi se po principu -"zivi brzo,otvori temu mlad" . I James Dean je bio obazriviji..

........... :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ekserter and 1310

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Na sledecoj sjednici UO-a predlozicemo osnivanje tajne grupe za pljackanje grobova. Mozda se pronadje ukopanog blaga, za utopiti, da se malo ekonomski popravimo.

Dim, po mezarju drema
grli kamen hladan
grobar umoran, gladan
novu raku sprema!

Svuda cvijece miri'
tisina mu uhu prija
marihuana tijo tinja
iz grobnice nesto viri!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ekserter and 1310
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.