Grow#1 - 2x random biljke, 400W HPS - Herbalajzer420

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Herbalajzer420

Aktivan Član
11.12.2015
65
305
53
Zdravo ljudi, moj prvi grow, trenutno 65 dan

Sjeme:
Random sjeme, prikupljeno u zadnje vrijeme kad sam naletio na nešto kvalitetno.
Posađene 4 biljke - A,B,C i D.
A je bio hermić a B muško pa su maknute, ostale su dvije biljke C i D.

Zemlja:
Pot H + perlit (cca 15%)

Tegle:
1-3 tjedan: 1 l
4-6 tjedan: 12 l
7+ tjedan: 30 l

Voda: voda iz pipe, odstajala par sati

Gnojivo: prvih 6 tjedana ništa, nakon toga Plagron alga bloom i green sensation

Svjetlo:
400W HPS dual spektar
Prvih 5 dana bilo na 18/6, nakon toga 12/12

Box: Homebox 100x100x200

Ventilacija:
Nije dobro riješena zasad, box otvoren s jedne strane i običan sobni ventilator puše unutra.
Dio svjetla curi van zbog toga, po noći je cijela soba u mraku pa svjetlo ne ulazi unutra.
Uskoro ću nabaviti karbonski filter + ventilator za ispuh jer počinje smrditi

Trening: LST

Nepoznanice: pH vode, temp i vlaga u boxu

Očekivanja:
Količina uroda nije bitna, kolko god da bude super, a kvaliteta kakva god da bude vjerojatno će bit bolja od većine kupovnih govana.
Plan je bio pokrenuti grow sa minimalnom opremom i u toku growa prikupiti svu opremu i steći nešto iskustva i da barem jedna biljka urodi plodom.
 

Molim

Aktivan Član
16.01.2016
92
351
53
53
Morat ces ih dobro vezat jer kako se budu punili vrhovi samo ce ti padat dolje od tezine pa da nebi popucale grane. Kako zaljevas cesto? Malo mi se zedne cine
I ove donje listove sto krecu zutjet mozes slobodno odrezat da ti biljka ne gubi energiju na njih, a s svjetlost i ne dopire bas do njih.
Stavi ruku ispod lampe u visini biljke, ako przi odmakni, ako je fino toplo ostavi - provjeri si jel mozes mozda jos spustit svjetlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbalajzer420

Herbalajzer420

Aktivan Član
11.12.2015
65
305
53
Zalijevam svakih 6 dana sa 7,5 litara, dolje iscuri oko pola litre-litru

Vrhove budem nekak fiksirao i doveo u red, biljke sam lst natezao i vezao u svim smjerovima uzduž i poprijeko, pogotovo D biljku, mislio sam da će se sami uspraviti vrhovi kad odvežem ali nisu baš

Lampa je na cca 30 cm ali na slici izgleda kao da je vise
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Pojacaj ventilaciju po noci ako mozes :) ili nabavi onaj mali odvlazivac u koj idu one spuzvice za izvlacenje vlage nije skup a radi dobro :thumb:Zivio i sretno :)