GrowBox 600w SKUNK#1 Malo saveta nije na odmet, pocetnik :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Nebi ti duže trajalo cvjetanje,dok biljka raste u vegetaciji guraš grane kroz kocke na mreži i vezuješ grane koje izrastaju za žicu od mreže,i onda kad popuniš mrežu sa granama koliko želiš staviš ih na cvjetanje i onda ti je svaka grana tj vrh podjednako osvjetljenja,s tim da tu imaš prednost sakrivat listove sa strane ili ispod mreže da ti ne zaklanjaju svijetlost sa vrhića :D a to se radi kroz vegetaciju jer kako biljka raste ili uđe u cvjetanje,grane postaju krute-drvenaste,nisu toliko elasticne i nemožeš tako lagano manipulirat sa njima. a možeš to i u početku cvjetanja,jer se sve biljke izdužuju kad uđu u cvjetanje,tako da i nakon ulaska u cvjetanje imaš vremena 2-3 tjedna da ih vezuješ za mrežu :D u kasnijem cvjetanju to nije moguce jer kako sam ti vec prije napisao,stabljike očvrsnu i nije moguće svijanje...
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
zašto misliš da bi trajalo duže? ...stvar je u tome da sa svakim treniranjem uvijek daješ više...a ne traje duže....nego treniraš da bi svim granama di će bit vrhovi dao svjetla...pa ti tako rastu ko da imaš sve glavne vrhove :) nadam se da si me skužio ;))
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Mr. Green hvala da strucnom objasnjenju :))) Poslusacu vas ;) Sutra idem u nabavku mrezice i potrudicu se da nadjem neku dobru i da postavim to kako treba... Dolar: yes of coars :D Samo me zbunilo nesto sto sam citao na How to grow big plants in small space nisam bas dobar sa eng. pa sam se istripovao ovako napusen sad! :D Inace kontam sta treba da uradim bas mi nije bilo jasno pre neki dan sam seo pred biljke i gledam sta da radim sa onim listovima sto mi padaju preko cveta pa sam dosao ovde i pitao jel ti listovi mogu da se oseku hahha :) Al Evooo resenjaaa (Radovan III ) :D Sutra cim ustanem to odradjume pa cu update jedan da stavim da vidite jel to ok...
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Mrezu nmg da nadjem nikako... :( A para nemam da odem da kupim metar sa metar zice mrezaste koja kosta mozda 200, 300 dinara... :mad: poludeo sam
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Vipla_SM je napisao(la):
Mrezu nmg da nadjem nikako... :( A para nemam da odem da kupim metar sa metar zice mrezaste koja kosta mozda 200, 300 dinara... :mad: poludeo sam

Probaj isplesti od neke savitljive žice,od nekog debljeg konopa,pa razapni iznad boxa...upotrijebi maštu,improviziraj :D
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Vipla_SM je napisao(la):
hvala ljudi na pohvalama :)) Lepo ih je cuti...
Eh sad jedno pitanjce... Kada bi stavio sada tu mrezicu jel bi trajalo duze cvetanja ili rast kako da objasnim :D posto i nisam sad u stanju da kontam :DDDDDDDDDDD

Hehehe jos da si i mene poslusao za LST dao bi ti dva repa :))) svaka cast tu su nam biljke po velicinama :) moje ce u drugi tjedna cvatnje uskoro :)) sretno
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Iskren da budem posto ovaj grow (prvi moj) videli ste kako sam ih u pocetku sjebao sa djubrivom i sad su se izvuklee ihahaaj :)) i sad bi najradije ostavio tako da rastu kako rastu i dace bog valjda masnih hedova za pusiti, a drugi grow cu da malo ucim (eksperimentisem malo :D ) Nixa jel imas dnevnik svoj ili nesto gde mogu pogledati tvoje biljke i hvala buraz sretno i tebi! pa da uskoro ako bog da umastimo i mi brkove malo hehehe :)))
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Drug imamo isti setup... samo kod mene je taj CT prikopcan kako treba... necu reci da tebi nije prikopcan jer vidim da ti je niska temp... opet obrnuto kao u mene :) uglavnom cilj je improvizuješ kad je u pitanju temperature, radi sve sto ti naumpadne kako bi je odrzao u normalnim granicama.

Sad kako je zima, kod mene je po noci 20 a kad je upaljena (sa glavnim puhalom) 26, kad ugasim glavno puhalo te tad radi onaj dospel bijeli sto vjerovatno isti imamo... tad je oko 28... ugalvnom sve u granicama prihvatljivosti... (vjeruj mi super skunk moj je izgleda volio velike temperature ono tipa 28-30).

imamo cak i isto djubre... kamol' srece da imamo druge... ali ja od prvog dana sa tim zalijevam skroz malo i stvarno 2 growa sam uradio sa finim biljozama... isto sam onu TETU od koje si ti kupio vjerovatno pitao koliko se stavlja kaze 1 gram 1 litar... a ja odma to u pola ako ne i manje, te pokusavam sto manje sa tim u pocetku...kao i na kraju.

hocu reci, MANI SE TOG zalijevanja sa djubrivom, pogotovo na samom startu.

Zelim ti puno srece, praticu desavanja jer smo slicnih boxova :)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Vipla_SM je napisao(la):
Iskren da budem posto ovaj grow (prvi moj) videli ste kako sam ih u pocetku sjebao sa djubrivom i sad su se izvuklee ihahaaj :)) i sad bi najradije ostavio tako da rastu kako rastu i dace bog valjda masnih hedova za pusiti, a drugi grow cu da malo ucim (eksperimentisem malo :D ) Nixa jel imas dnevnik svoj ili nesto gde mogu pogledati tvoje biljke i hvala buraz sretno i tebi! pa da uskoro ako bog da umastimo i mi brkove malo hehehe :)))

Nemam dnevnika , ma vratit ce nam se ulozeno dobiveno !! :)) izgustirat cemo se nevidjeno !! drz se pratim te :)
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Rijamu Duva je napisao(la):
Drug imamo isti setup... samo kod mene je taj CT prikopcan kako treba... necu reci da tebi nije prikopcan jer vidim da ti je niska temp... opet obrnuto kao u mene :) uglavnom cilj je improvizuješ kad je u pitanju temperature, radi sve sto ti naumpadne kako bi je odrzao u normalnim granicama.

Sad kako je zima, kod mene je po noci 20 a kad je upaljena (sa glavnim puhalom) 26, kad ugasim glavno puhalo te tad radi onaj dospel bijeli sto vjerovatno isti imamo... tad je oko 28... ugalvnom sve u granicama prihvatljivosti... (vjeruj mi super skunk moj je izgleda volio velike temperature ono tipa 28-30).

imamo cak i isto djubre... kamol' srece da imamo druge... ali ja od prvog dana sa tim zalijevam skroz malo i stvarno 2 growa sam uradio sa finim biljozama... isto sam onu TETU od koje si ti kupio vjerovatno pitao koliko se stavlja kaze 1 gram 1 litar... a ja odma to u pola ako ne i manje, te pokusavam sto manje sa tim u pocetku...kao i na kraju.

hocu reci, MANI SE TOG zalijevanja sa djubrivom, pogotovo na samom startu.

Zelim ti puno srece, praticu desavanja jer smo slicnih boxova :)



Kod mene su uslovi jako gadni posto je jako hladno u toj prostoriji gde mi je box, pa sam iz tog razloga ostavio CT tako da mi pravi vecu temp. cak sam i vent stavio na tu visinu da mi duva u njega i ujedno po biljama da mi pravi vecu temp, jer preko noci nekad palim i grejalicu (a na spavanju otvorim box sirom stavim jedan veliki vent ispred njega i da duva unutra naravno radi 180c vent (mesa vazduh) i to sve sa upaljenom grejalicom i onda na spavanju su tu oko 20c 1c gore- dole... A inace ovako im odrzavam sad oko 27-28c. A nekako mi se cini sad kao da mi lepse izgledaju dok spavaju kad udjem sa lampom da ih obidjem lepse su mi mnogo i imaju mnogo lepsi MIRIS nego pod lampom... a napocetku je bilo kontra... ***** li ga ako to znaci nesto recite. Da, da ona debela TETA :) iz bg-a uvalila mi svasta nesto taj dan.. uglavnom sam joj ostavio oko 400 evrica tad. Inace hvala sto pratite i sto ste tu jer bez vas bi bilo svasta... p.s Zelim i ja vama puno srece!
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Citiram tebe:"A nekako mi se cini sad kao da mi lepse izgledaju dok spavaju kad udjem sa lampom"

Ispravi me ako griješim, ali ti ovdje hoces reci da ti ulazis sa lampom dok one spavaju i osvjetljavas ih ?

ako je tako onda je to big NO NO!!!! ni u ludilu im smetati dok spavaju, kvaris sve tako!

Ukoliko zelis da osvjetlis box prilikom spavanja bijki mozes to uraditi sa ZELENOM sijalicom, jer ta boja ne ometa hormone rasta.
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Rijamu Duva je napisao(la):
Citiram tebe:"A nekako mi se cini sad kao da mi lepse izgledaju dok spavaju kad udjem sa lampom"

Ispravi me ako griješim, ali ti ovdje hoces reci da ti ulazis sa lampom dok one spavaju i osvjetljavas ih ?

ako je tako onda je to big NO NO!!!! ni u ludilu im smetati dok spavaju, kvaris sve tako!

Ukoliko zelis da osvjetlis box prilikom spavanja bijki mozes to uraditi sa ZELENOM sijalicom, jer ta boja ne ometa hormone rasta.



To nisam znao, thanks na savetu :) Poslusacu te
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Nema na cemu drug, tu smo da pomognemo jedni drugima!

pa sto mislis da je razlog tvog sporog napretka? vjerovatno nije samo hladnoca vec i to prekidanje kad spavaju.... jer ako to cesto radis to ce sigurno utjecati na rast same biljoze :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....a i postoji velika vjerojatnost dobivanja hermija kad joj ometas mrak......
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
gde da kupim zelenu lampu, pretrazi danas pola grada i nema je nigde? Da li mozda treba i onu drugu polovinu da pretrazim :D ili ima odredjena lokacija gde toga ima. ? :)
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Rijamu Duva je napisao(la):
Nema na cemu drug, tu smo da pomognemo jedni drugima!

pa sto mislis da je razlog tvog sporog napretka? vjerovatno nije samo hladnoca vec i to prekidanje kad spavaju.... jer ako to cesto radis to ce sigurno utjecati na rast same biljoze :)


ne znam buraz od kada pratis moj ovaj dnevnik ako tako mogu da nazovem... Ima gore mozda na 3, 4 strani gde smo ustanovili zbog cega sam izgubio mesec dana (djubrivo, hladnoca itd )
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
ne treba ti zelena lampa nego zeleno staklo ispred samo, neku zelenu plastiku nabavi ili što već...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.