Hidrogel - nabavka i korištenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Nesto sam malo razmisljala i sinulo mi nesto :)
Kako sam imala problema sa uvijek vlaznom zemljom ove godine jer sam pogodila sajt gdje recimo svake godine prodje bujica i posle jakih kisa zemlja se nije nikad vise posusila,a i vidim po drugim dnevnicima da ekipi trule korjeni ili biljka nemoze razlagati elemente zbog prevelike vlaznosti zemlje pa ne napreduje kako bi trebala ili uopce ne napreduje.
Dosjetila sam se sljedeceg i nemojte se smijati,od ludih ideja nekad dodje nesto dobro :)

Hidrogel se inace koristi da bi zadrzavo vlagu i postepeno je davo biljki koliko joj je potrebno i 1 gram moze povuci do 250ml vode...............e sad,kako bi bilo da se hidrogel prah pospe po povrsini i pusti da navuce vodu na sebe i kad je pokupi makne ga se i doda novi prah i ponovi postupak......

Nemam potrebu vise da kupujem hidrogel jer nemam zasto ali uvijek mislim na ostale sta im se dogadja pa ako neko ima doma viska hidrogela pa moze da proba i na vlaznoj zemlji kao probu pa mozda i ova luda ideja nadje svoj put :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

MalaMaca

Aktivan Član
28.05.2014
128
101
0
Mozda da se nakon sto se prospe hidrogel po povrsini pa se preko njega stavi folija i rubovi zagrnu zemljom tako da se skuplja samo ono sta isparava iz zemlje..................neka izvuce i 4 prsta zemlje pa ce taj suhi dio navuci vlagu iz dubljeg dijela pa se opet ponovi postupak.....................ako nemas sta drugo da vise uradis za spas biljke probas i ono najludje :)
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Prosle godine sam imao jako lepo iskustvo sa hidrogelom Aquita (www.aquita.eu) i stavljao sam nekih pola kafene kasicice u 1l saksiju, u cvece Petunije. Odlicno je drzao vlagu i posle 7 dana.
Koristio sam ga i kod sadjenja povrca u zemlju, pomesanog sa tresetom.
Imao je i neke mikroelemente u sebi..
Do proslogodisnjih poplava i obilnih kisa se odlicno pokazao outdoor, steta sto nisam uspeo da vidim i finalne rezultate. Samo mi je paprika ostala ziva, dok je cherry paradjz samo pocrneo od plamenjace..
Opet bih koristio isti ali ne mogu vise da pronadjem.
 
19.12.2010
102
34
28
problem je sto ja ne sadim u zemlju nego kanalizacijsku cijev promjera 50 cm i 80 cm visine, pa me zanima koliko bi mi to pomoglo oko zaljevanja. svi kazu vise manje ta cu morati ici svako malo jer su u pitarima a ne u zemlji pa sad.....sto ti mislis koliki bi mogao biti razmak izmedu zaljevanja
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
ne znam

illK6U.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Bizzzo
19.12.2010
102
34
28
:)

ma roknut cu onda 3-4 g po litri znaci cca 150 do 200 gr na 50 litara i ostatak ciste zemlje i perlita, pa cemo vidit. A za ku..c je ako moram svaka 4 dana zalivati. ako bude drzalo 10 dana ja zadovoljan. Ipak je cjev debljine 2.5 mm i u hladu cijelo vrijeme
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Prosle sam godine za cvece stavljao jednu kafenu kasicicu hidrogela na 4l saksiju.
U pitanju su bile visece saksije sa petunijama, a zalivao sam ih svakih 5 dana.
 
06.11.2013
5
1
3
mene zanima di bi taj hidrogel ili agrogel kako vec nabavio na podrucju zagreba
trazim po netu nis nemrem nac
mislim biljkicu posjecivat 1 tjedno