Indoor CFL experimental

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ajme jesi se ispiso..biljoze izgledaju dobro i zdravo po meni. Samo naprijed stari, sretno i naravno :welcome: na vutra.org :)

Osim onog lista s zutim tockicama.. :p
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Hvala ljudi!! :sun2:
Drago mi je sto sam sada deo vas he,he.
Ovo mi je inace prvi grow.Kako god da bude,srecan sam.A tek cu da budem za koji dan.Bio bi mi koristan savet koji autoflower da uzmem,znaci .niska biljka, jak THC , do 60 dana growa ?? Naravno , sve ce biti pod CFL.

Ono pozutelo lisce je sto su se biljke sprzile pre desetak dana...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
uf, izbor je dosta velik, npr. White Russian, AK47, Pakistan Ryder, Blue Himalaya Diesel, AK47 x Diesel, Low Berry, Mini Thunderfuck, Short Term Amnesia... sve ti je to THC oko 20% (16~23%), jos ako moze fem. i ne razmisljas :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
prvo procitaj forum sve si lose poceo .. napravi box neki ono je da prostis sranje ima na forumu sve znaci box rasveta ventilacija pa onda tek pocni da sadis...
samo bez zurbe nikad nije kasno posaidti ako sadis u boxu... pa ako krenu neki problemi onda pitaj..

i nemoj da postas post ispod posta to je sve mozda u jedan moglo da stane.. mozes zaraditi kaznene poene , da si procitao pravila foruma onda bi bilo malo jasnije.. :)
ajde sretno i na citanje niko se nije pametan rodio.. :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
A jesi legenda,hehe
Vidim danas popodne otvorenu novu temu u dnevnicima,pogledam malo prije kad ono 25 odgovora....:icon_lol:
Sve 5,samo šišaj...
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Prvo da se izvinem sto sam pisao post za postom.Nisam procitao pravila a nije mi ni palo na pamet da i u vezi toga postoje pravila.OK sta je tu je,jos jednom ,sory...
Kako god posto sam zapoceo ovaj dnevnik,i zavrsicu ga uspesno ili ne.Do sada sam vodio evidenciju o biljkama na papiru,ali od sada cu sve zapisivati ovde.
Za moj box,znam da je sranje,ali to ustvari i nije box,vec experiment.Ostati stealt a biti efikasan.Iskreno,zadovoljan sam.To mi je i dalo podstrek i zelju da napravim pravi box sa ful opremom...za koji dan he,he.Verovatno cu isterati ove dve biljke do kraja pa onde preci na autoflowering ,pod uslovom da su zenke,a i ne znam kako da uskladim domacice sa auto. a nemam prostora za veliki box.

-24 okt. biljke prebacene na rezim 12/12 jer zelim da vidim sa cim imam posla a i vise puta sam video na forumu da ce nastaviti da rastu jos 2/3.Temperatura u boxu 25 c a nocu kada su ugasena svetla 18 c

Vlaznost 50-60%

Toliko za ovaj post i evo ga mali updateod pre 5min.
photo0082uh.jpg


POZDRAV!!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....svaki pocetak je tezak al bit ce nesto od toga.....valjda bude jedna cura, ako bude srece bit ce obje......;-)

....kako kolega born kaze, napuni tegle do vrha ili prije nego stavis na 12/12 presadi u vece posude sa kvalitetnom zemljom (tipa composana ili terramagma)

....pratim, sretno.....
:thumb:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pozdrav ljudi!!

Danas je 30. dan mojim biljkama i glavni utisak je da sam zadovoljan.Ipak,one i nisu u pravom boxu,nemaju ventilaciju osim sto im la odskrinut poklopac,znaci pravi experiment,ali se trudim da im pruzim najvise sto mogu u tim uslovima.Zalivam kad vidim da zelja suva ali to je pocelo da bude svaki drugi dan.Uglavnom forsiram Hesi za vegu,mada su vec nedelju dana na 12/12 radi cvetanja.Temperatura je od 18 c nocu do 26 c danju, a vlaznost varira od cak 95% nocu do 50% danju,a krpu skoro vise da i ne kvasim.
Za ovih par dana sam jos jednom radio LST i na jednoj biljci se par listova pocelo susiti,kao da ih je sijalica opalila,ali nisam bas siguran.Ipak,to se pojavilo na velikim listovima one biljke sto se jos na pocetku growa sprzila.Mozda je zbog prihrane.Na obe biljoze rastu novi vrhovi.
Evo malo update od pre koji minut:
1012528.jpg



Izasle malo da se provetre he,he:
1012527.jpg


Malo novih vrhica:
1012525.jpg


1012523r.jpg


Vidim da jos nema nista od pokazivanja pola ali nadam se u narednih 7 dana:
1012517j.jpg


Lepa vest je da sutra treba plata da legne :ridinghorse: a to znaci sledeceg vikenda ove male zmijice vam se javljaju iz novog boxa.Jedva sam cekao!!Naravno vece saksije,bolja zemlja,vise lumena,prava ventilacija mozda i neki buster... i bice tu nesto,akom nista bar cu imati iskustvo vise.
Pozdrav do sledeceg update i ostajte mi high u miru he,he :banana_rasta:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Gornji listovi izgledaju nekako tuzno...pa pripazi na to...

Vjerujem da ce biti bolje kad sredis box sa pravom ventilacijom... =)
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Valjda ce izdrzati jos koji dan.Ventilacija mi postaje bas problem.Kada je ugaseno svetlo nocu skidam im poklopac skroz,da imaju vise vazduha.

Imam pitanje za admina!

Posto su mi sve slike od ranije obrisane,mojom greskom,da li da pocnem novi dnevnik,ono kao pocinjem sve iz pocetka sa novim boxom i tako to a ovaj da zavrsimo ili da sve nastavim ovde??

Pozdrav!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Bio bih zahvalan ako mi neko kaze sta je moguci problem
photo0083ei.jpg


Mozda manjak P tj fosfora? Moj NPK je 3-2-3 .Ovo mi se danas desilo,primetio sam kada sam gasio svetlo ,na nekoliko listova.Odsekao sam ih i proredio biljku.Znam da je biljka sada u stresu i tuzan sam zbog toga ali me vise brine sta je to i kako da resim problem.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Sinoc sam napravio novi box.
Dimenzije h=70 S=35 D=50 obicna komodica kao forma ideale.
Uduv i iduv preko cevnih ventilatora i to uduv dole a izduz gore sa suprotne strane koji izduvava vazduh pravo u dimnjak.Kupljeno u baumaxu a rade na 15w.
Nova cfl za vege i cvetanje 2700k/6500K a radi na 125w i prilicno je velika i nema sanse da se gleda u nju direktno.Kupljeno u grow shopu kao i reflektujuca folija hesi tecno djubrivo za cvetanje i nova zemlja plagron grow mix , PH tester i nemam pojma sta jos ali uglavnom ima tu jos sto nekih stvarcica kao sto su kablovi,fasunzi....i da ova cfl neradi na standardni fasung vec na neki E 40 pa sam imao zajeb da ga nadjem ali u grow shopu ima bas sve.
E sad,biljke jos nisam presadi u nove saksije i zemlju jer cekam da pokazu pol,i ako su zenke sve do jaja i samo nastavim ali ako nisu,idem ispocetka sa autoflowering semenima.Mozda su i pokazale pol ali....ja nisam siguran ali evo slike dole pa ako neko zna.
Mucim se sa vlaznoscu u novom boxu.Sve je ful i zadovoljan sam ali ventilacija bas siba i ujedno se i biljke mrdaju kao na vetru.Zato je vazduh suv i vlaga je oko 30% a temperatura 29c i duva vetar he,he.Pokusavam sa mokrim krpama ali slaba vajda.Moracu da kupim i taj aparat za vlaznost vazduha ,ovde se to zove luftbefeuchter ikosta oko 30e neki sch model ali ako mi je to resenje,za par dana cu ga uzeti a biljke...sta im Bog da.Do sada su puno toga izdrzale i ako se pokaze da su zenke bice sto se mene tice experiment je uspeo.Da podsetim kako je biljkama danas 36 dana u growu i 12 dan kako su prebacene na 12/12 svetlosti kako bi pocele sa cvetanjem.
Ok .toliko za sada i evo novih fotki,od danas.

101_2531.jpg


101_2540.jpg


101_2543.jpg
Zemlja u koju tek treba da se presade

101_2544.jpg
[/URL] CFL 125w i ako neko zna koliko to ima lumena bio bih mu zahvalan!!



101_2546.jpg


101_2547.jpg


101_2549.jpg
Mozda neko prepozna pol???

101_2553.jpg


101_2555.jpg



Izgleda da sam nasao novi hobi :bis:

Veliki pozdrav, idem posle do drugara da degustiramo nesto novo od lokalnog lika he,he:icon_lol:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Covjece, nemoj biti nestrpljiv... Vidim da si postao i pitao o spolu i u drugoj temi....
Ja ti mogu da ti samo savjet da to presadis u vece posude jer po mojem korijen lagano popunjava posude... Moja je stara 10 dana i presadio sam jer je skoro popunila posudu od 0,5l i nekako mi se cinilo da je stala s rastom...
Vlagu ces uspjeti podici ako smanjis izduvni ventilator na manje okretaja, s njim se najvise regulira vlaga... Biljke su vec dosta velike da same stvaraju dosta vlage... Kod mene je zadnji put stavljena mokra krpa unutra i to je to, dalje ce se morati same za sebe brinuti jer su dosta velike, a nisu ni upola ko tvoje....

Imam samo jednu zamjerku, a to je sto to je sjemenka posadjena uz rub posude ili ja to krivo vidim na slici... U buducnosti gledaj da sadis u sredinu...

Po mojem misljenju je ova jedna zenka (di si pitao za spol), ali nisam 100% siguran. Pricekaj jos dan dva pa ce se bolje vidjeti.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
ok bicu strpljiviji a nisam ih jos presadio jer cekam da vidim pol.Ako su zene idu u nove ako su muzjaci idu napolje i ulaze nove.Da ne ***** zemlju sad za dzabe.Pricekacu par dana.A biljke su tacno u centru saksije ali sam radio LST i tek sad ih pustio da normalno rastu,zato ti se cini da je koren pored ruba.