Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2021
8
2
3
36
Majka imala rak dojke, pluca, kostiju i bubrega. Koristila je ulje i cepice samo kaj je nazalost sve je to pre kasno pocela uzimati ali hvala bogu bar nije imala boleve
 
Ja mislim da baš ,koliko je rasprostranjeno i uvaženo mišljenje o ljekovitosti, ne može a i na neke bolesti može i negativno utjecati [pogotovo bolesti respiratornog sustava...]
Te nije ni lijek za sve psihičke bolesti [usprotiv tome koliko se prepisuje za sve i svašta u zemljama gdje je legalan...]
Ali poštujem biljku :watch: i njena ljekovita svojstva na određene psiho/fizičke probleme i mislim da bi, usprotiv svemu šta sam rekao, trebala biti legalna.., kao i sve prirodne psihoaktivne supstance, gljive i biljke.., jer samom zabranom ne može se ništa postići [ljudi će svejedno uzimati...] A samom legalizacijom može se svašta postići, napraviti razna istraživanja i konzumirati slobodno bez da ti netko puše za vratom... :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead
25.11.2021
4
1
3
67
Ljudi , nabavio sam cbd ulje sa malim postotkom thc-a za pocetak. To sam nabavio za sestru koja ima rak pluca. Ima li ko savjet za dozu i nacin koriscenja ? Ili inace iskustva sa ovim tipom karcinoma? Moze i na pm ako imate predlog za neko ulje ili tako nesto, s obzirom da je zabranjeno javno pricati o mjestima za kupovinu
 
07.11.2021
57
103
18
59
Nemam iskustva sa cbd uljem, sory !

Al morate se malo potrudit i proguglat ima puno informacija, sretno i zdravo vam zelim ja!
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ono šta vama treba je ulje sa visokim postotkom thc. Okvirno, terapijska doza thc-a je oko 700 miligrama dnevno, u prevodu dnevno bi trebalo konzumirati 1 gram ulja koje ima 70% thc-a. Cbd se može uzimati uz thc ulje da poboljša opče stanje organizma ali on ne napada problem koji vas muči. Ovdje na forumu nečete dobiti informaciju gdje nabaviti takvo ulje ali ako se odlučite za vlastiti uzgoj od kojeg čete dobiti kvalitetno ulje s kojim znate na čemu ste, šta je na kraju i najjeftinija varijanta, dat čemo sve od sebe da uzgojite kvalitetnu konoplju u svrhu lječenja.
 
21.05.2021
54
108
33
Pozdrav ! Imam informativno pitanje u vezi ulja, da li bi ulje imalo kakvu pomoč kod psoriatičnog artritisa ( bolest zglobova ). Pitam u vezi prijatelja jer mi se jadao danas i zelim mu pomoc stariji je, uzimao ljekove koji su mu ostetili vid. Pa bilo kakva informacija bi mi dobro došla jer se spremao uzet ulje sa ulice ali mu nisam dozvolio naravno, jer ga mozemo i sami napravit. Rekao je da je citao po raznim forumima i da ulje nije imalo neki utjecaj na tu bolest, rekoh mu strpi se ja cu se informirati. Strpljen spasen !
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Tu puno bolje pomaže macerat od čistog ulja. Na litru ulja, ja koristim maslinovo ali može i neko drugo, se stavi 20 g suhog usitnjenog cvijeta. Staviti u neku teglu, omotati je nečim da ne dolazi svijetlo, može alu folija, i staviti na neko toplo mjesto oko mjesec dana. Povremeno promučkati. Nakon toga procijediti i bilo bi dobro uzimati po jednu žlićicu 3-4 puta dnevno. Od jednog dijela macerata se može napravit krema za mazati bolne zglobove.
 
21.05.2021
54
108
33
Inace ujutro kad se probudi odmace ga zena u toploj vodi da se zglobovi pokrenu i ima dana kad se nemoze ni pomaknut od bolova ni ista raditi.. naplacao se doktora i svasta privatne klinike ali tako je kako je vec je poceo nadu gubit za ikakvim lijekovima..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
ako nije do sada probao neka proba sa vecim dozama D vitamina dnevno. tipa 10 000 UI i vise. kod nekih ima odlicne rezultate a nista ga ne kosta probat.

THC ulje pak ublažava bol. Ako je bol česta i jaka najbolja opcija je RS ulje.
nisam siguran dal si mislio da su thc ulje i rs ulje 2 razlicite stvari al cisto da ne bude zabune za citaoce
rs ulje ne postoji. postoji thc ulje od thc sorti i cbd ulje od cbd sorti. rick je kuhao thc ulje i prema njemu su tako nazvali ulje iako se ni on sam ne slaze s time.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Salamasasirom

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ja govorim iz iskustva sa reumatskim artritisom. Trebalo je više godina eksperimentiranja sa raznoraznim pripravcima od ulja da bi se došlo do zaključka kako najbolje od svega pomaže macerat. Kanabinoidi u kiselinskom obliku najbolje djeluju protuupalno a kod artritisa je najbitnija stvar da se smanje upale. Eventualno možeš u gotovi macerat umiješat malo thc ili cbd ulja ili po malo od oba. A da opet spomenem i kremu za mazanje zglobova izvana.
 
27.01.2016
197
243
43
59
Zaboravio sam spomenuti da se za artritis koristi alkoholni macerat korijena. Znači, nakon berbe biljka van iz zemlje, korijen se opere, osuši, nareže na sitne komade i zalije rakojom, votkom ili medicinskim alkoholom. Držati na suncu barem dva mjeseca. Nakon toga procijediti i tinkturom masirati bolna mjesta.
 
Poslednja izmena od urednika:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav,

Sa današnjim danom sam ravno godinu dana i 10 mjeseci bez dana thc-a unutar organizmu. :D

Inače pušim 1-3 dnevno, u popodnevnim satima dok dođem posla, i to računajte zajedno sa ženom.

Uz sve to – ne motam čistake, nego pola pola, često i više duhana pošto mi ne smeta duhan, vutra je moja i jaka je, pa nemam probleme sa time.

Cca 25-30 grama mjesečno.

Unazad mjesec dana sam počeo dobivati čudne trenutke slabosti, nekad traje par sekundi, nekad koju minutu.

Prije 2 tjedna prvi put u životu sam izgubio svijest na nekih 10-15 sekundi, bio sam blijed ko mrtvac (tlakovi, pretpostavljam).

Svi nalazi uredni, izvadio prije tjedan i nešto – od GGT-a koji je oko 20, do krvne slike. Malo jače zasičenje kreatina, ali to je zbog vitamina i sporta. Smanjio sam vitamine, ubacio dane čišćenja da to reguliram.

Inače već 4 godine aktivan sportaš, gym, veslanje, trčanje, čisto solidni rezultati za nekog rekreativca.

Prije 7-8 godina sam imao psihičke probleme, tešku anksioznost, bio par mjeseci na terapiji, sve dok nisam prošao taj užasan period.

Kasnije upoznao kanabis i riješio probleme sa spavanjem, živčanim ispadima itd.

No unazad par dana čitam ono, baš hrpu članaka koliko i da li je kanabis opasan za mozak. Često u dosta kvalitetnim člancima (pogotovo NCBI) nalazim na podvojena mišljenja, od toga da je poznato da učestalo pušenje smanjuje količinu sive tvari u mozgu i svašta nešta, pa do toga da ipak to nije 100% potvrđeno, jer se najviše takvih testova radilo na životinjama. Ako sam dobro shvatio.

Upoznat sam i priznajem da kanabis uzrokuje „zaboravljanje“, tj često zaboraviš ili je problem nešto zapamtiti. No kako sam i prije imao probleme sa ovime, najviše zbog toga što ne pamtim što mogu zapisati – nisam nikada vodio brigu oko toga.
Također sam već 8 godina u muzici, a unazad 6 mjeseci promjenio „žanr“, i napredovao kao nikad do sad.

I sve to na „kanabisu“ u popodnevnim satima.
Za koji dan sam se opet naručio kod psihijatra na razgovor, jer je žena među top kod nas, uvijek iz tebe izvuče neko „govno“ koje ti je pred nosom, a ne vidiš ga.

Također idem provjeriti dijabetes, jer mi je otac imao isti.
Cigarete? Kutiju imam 4 dana.
U kratko – vi koji pušite puno više nego ja, koji nemate dana čišćenja – jel vam žao ičega, jel se osjećate da vas kanabis koči, jel mislite da su članci dosta loše razjašnjeni?

Neznam ni sam šta da kažem psihijatrici po pitanju ovoga, jel će me napast ili neće, jel će reći da je pušenje uzrok.

Jer fakat imam te čudne simptome kad se stresiram, često kao neki „bljesak“ pred očima zbog živciranja.

Meni iskreno trava ne smeta, iako već godinama pričam za vaporizer da mi konzumacija bude „čišća“ (bez duhana).

Napušen bez beda složim pjesmu koja bude dosta slušljiva, jedna je čak otišla na par 1000 pregleda na you tube.

Bez beda obavim doma sve, jest da nekad „otežano“, pogubljeno, no obavim.

Vjerujem da je do „stava osobe“, jer poznam čovjeka od 68 godina koji je i dan danas aktivan sportaš i muzičar, bio čak na nekom elitnom natjecanju, a od 20-te kaže da nije dana bez pušenja trave.

A opet eto imam frenda kojeg je trava unazad 2 godine totalno zatupila, doma ništa ne radi, baš je propao totalno, samo igrice, pušenje i spavanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and DjedMraz