Inteligentan zivot blizu naseg solarnog sistema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
...Ima ih, ima...
Ja sam izvanzemaljac... :D


Znanstvenici su zadnje desetljece otkrili/pronasli puno raznih stvari (pomocu ovih novih teleskopa i drugih "teleskopa"), a vjerujem da ce i u narednih 10-50 godina doci do zapanjujucih otkrica...

Sigurno su somewhere out there, a moguce i u nekom, nama nepoznatom obliku, bilo da su nevidljivi ili pak slice na nekakve male svijetlece pikule koje lebde, a novac, hrana i ljubav su im totalno drugaciji od nasih pojmova...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
ja se pak pitam zašto postoji "prepreka" da sami odemo i istražimo svemir i razrješimo neke samo nama "neshvatljive" nedoumice :)
zato sto se cijeli univerzum temelji na jednom zakonu..zasto bi se nama ista otvaralo s ovim namjerama zasad...zar neidu samo cisti medu zvijezde!
 
Poslednja izmena:
03.07.2009
1.740
2.317
188
Iskreno ne znam na koliko se zakona svemir temelji i o kakvom zakonu govoriš (možda misliš na zakon ljubavi :D ). u tom slučaju ne znanimaju me nikakva znanstvena istraživanja. "dok sam ne spoznam teško mi je samog sebe lagati da nešto "znam" a spoznati svakako da neću kroz tuđe pretpostavke, ideje tj. misli :).

A za čiste pitati ću ja tebe, zar stvarno idu? Msm dal je to tvoje iskustvo il je pak još jedna od pustih teorija na ovom svijetu? :)

(sve mi obavjesti dolaze na mail sa foruma, to neka nova finta, moram odznačiti opciju negdje u postavkama, diga si me iz mrtvih :D )

lp
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nevjerujem ni ja nikomu nego sebi,tako je najlakse doc do rezultata u bilo cemu...da za istrazivat svemir treba nam pomoc od neke vise svjesti puno cisce od nas koja isto i ocekuje od nas,osim ako ne mislis da je istrazivanje poc skupit malo prašine s mjeseca il marsa...ne namecem ti ja da je ovo istina za to imas svoju glavu,al ja sam u to siguran.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ja sam siguran, ti si siguran, on je siguran, mi a i oni...svi su sigurni, makar svi pričali drugačije. Bilo bi ljepo napraviti experiment; okupiti svakakve ljude iz svakakvih sfera razmišljanja pa da objasne jedni drugima čija je istina prava tj tko je najsigurniji.
Tu me nebi zanimala ničija istina već da vidim koja životinja će ostati posljednja preživjela( :D ).

Na kakvu višu tj. čišću svjest misliš? I da ti kaze viša svijest da je tako i tako, zar bi povjerova u to?
Ako je već tako onda bi rado otiša direkt kod "boga" da mi tajnu otkrije :)

poslanica korinćanima kaže:

3.16 Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.

Đavla ti, pa nije moguće da je u nama? :D

Šalim se malo a tko se šali kažu da i malo istine kenja. Tija sam reći da glavu imam ali ono što se u njoj nalazi daleko je od istine. Val nikad ocean spoznat neće, al zato ocean poznaje val ;) :D
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
jednom sam bi naleti na dokumentarac u kojemu sam cuo,da je majka od nikole tesle rekla da odgovore na sva pitanja koja muce covjeka nalaze se u bibliji...nisam ja sad neki vjernik koji ide po crkvi u biti ne idem uopce,al vjerujem u boga radi nekih stvari(mislim na neke stvari koje su se dogadale meni a i drugima,koje su bile očite da ja sad nebi povjerova.neko bi mahnu rukom na te stvari,al ja nisam.puno je tog između nas i boga da bi u njega upirali prstom radi svake lose stvari sto nam se dogodi,al je sve pomno isplanirano i sve nam se ovo s razlogom dogada,doc ce bolja vremena al se bojim da ce jos puno vrimena proc i zla se dogodit...a ja osobno ne vjerujem da je on samo nas stvori ima gore jos puno toga,zato jer sam i po tom pitanju vidi neke neobjasnjive stvari pa zasto nebi vjerova...tu sam misli na ta bica vise svjesti na koje sam siguran da zele pomoc..nazovi ih kako hoces(pa makar to bili mi gore po svemiru samo naprednjija braca i seste) evo i tebi ispod malo copy pastea;)
Otajstvo mudrosti
Svaka je mudrost od Gospoda i s njime je dovijeka.
2Tko će izbrojiti pijesak morski
i kaplje kišne i dane vječnosti?
3Tko će istražiti nebesku visinu,
zemaljsku širinu i dubinu bezdana?
4Mudrost je stvorena prije svega ostalog,
i misaon razbor vječan je.
6Komu se otkrio korijen mudrosti
i tko znade njezine namisli?
8Samo je jedan mudar i uistinu strašan
kad sjedi na prijestolju svojem – Gospod.
9On ju je stvorio, gledao i izbrojio,
izlio je na sva svoja djela,
10na svako tijelo prema veličini njegovoj
i obdario njome one koji ga ljube.
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
A sta, ako su oni ustvari produhovljeni i nisu u stanju nikome nanositi zlo?!
Zaista ne mogu zamisliti oblik zivota da je u stanju nesto gore napraviti od covjeka. Neka mi neko kaze primjer nekog veceg zla od onog koje je homosapiens u stanju uciniti. Sta bi to moglo biti?
Homo sapiens za nekoliko desetljeca...

Kakav god da naum mali zeleni imali, ja cisto sumnjam da bi im Ameri priredili dobrodoslicu, tj. ako bi i priredili, ja ju zamisljam kao nekoliko kilotona nuklearnog oruzja ispucanog u tom smjeru.

Mi smo govna, smrdimo, pokvareni smo i samo zagadjujemo, nemamo pravo ni na ovaj planet, a kamoli na ikoji drugi netaknuti, nedostatak atmosfere im je cisto kao sprej protiv komaraca; samo da se rijese gamadi, priroda je napravila jednu gresku s nasim planetom i iskreno se nadam da nije ni s jednim drugim, ne zato jer zelim biti zatucan i jos uvijek se pitati dali smo sami u svemiru jer je to pitanje bezvezno, nego cisto da nemamo priliku unistiti jos nekoga kao sta smo sami sebe.

Mislim, zamislite dolazak na planet od malih zelenih, prvo bi poceli s diplomacijom, pa bi ih sjebali nekako, kao sta su proto ameri istrijebili indijance i kao sta crkva dan danas trijebi sve sto joj je na putu....nekada tudjim macem, ali danas im je glavno oruzje narod koji u 21. stoljecu nije sposoban uzdati se sam u sebe nego se osjecaju bolje ako nekom random liku ispovijedaju svoje grijehe... Mislim....ja ne mogu vjerovati, kakava je to pogreska u povijesti morala biti da se takvo zlo ukorijeni i postane nam svakodnevni dio zivota...?

Naravno, sta se tice krscana, nemojte se uvrijediti, ja protiv Boga nemam nista, ali crva je crkva, vidjeli ste svi sta su u Gunji prosle godine napravili, zauzeli su camce za spasavanje da bi blagoslivljali kuce..
Seriously...? Ljudi su toliku materijalnu i emocionalnu stetu prozivjeli, umjesto da spase sta se da, da se u svim camcima posalje maksimalan broj ljudi koji su trenirani za ovakve situacije, oni im ko za ironiju potopljenu kucu prskaju vodom....
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
zašto neki misle da izvanzemaljci npr izgledaju kao ljudi, ili da su poput humanoida?
pa koliko samo ima životinja na ovoj planeti pa nema niti jedne da je približno slična osim ako je genetski bliska.. i još k tome, bakterije tvore većinu života i najrazličitiji je životni oblik na planeti, gdje su još biljke, gljive, i ostali životni oblici, a možda na planetu ima i neotkrivenih životnih oblika, otkud mi znamo čega sve ima na planetu, pogotovo mikroskopski gledano...

isto tako, zašto bi život morao nastati na planeti? ili na kamenitoj planeti poput zemlje, možda je nastao u atmosferi plinovitoga planeta, možda na planetu pokrivenom tekućinom, možda na asteroidu, na mjesecu, možda u samom svemiru.. možda postoje životni oblici za koje nebi niti znali da su živi, možemo za primjer uzeti i samo životne oblike sa planete zemlje, životinje koje izgledaju kao kamen, ili spužve..

isto tako, čak i da postoji nama prepoznatljiv životni oblik, zašto bi koristili zvuk za komunikaciju, i frekvenciju nama čujnu ovisno valjda o gustoči atmosfere, možda koriste oblike komunikacije ili senzore za primanje informacija nama nezamislive, ili poimanje vremena skroz drugačije od našeg, recimo ili ubrzano ili usporeno... ubiti nekako mi i zvuči logičnije da neće biti niti nalik nama, a ne kao u star treku svi izvanzemaljci izgledaju kao ljudi iz sitne dorade..
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zivot je svugdje.zar postoji djelic materije koji nema trunku svijesti..kroz evoluciju se i mi mijenjamo,mozda jednog dana necemo ni priblizno izgledat ko danas,mozda budemo lutali poput svjetlosti sto trazi put ka visem znanju;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke