Iskustva sa sortama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
Zadnje iskustvo sam imao sa Amnesia Haze (seedbank pojma nemam koji je bio) donio kompa pa pocastio :D naravno cistakom ;)
Miris je bio woody sto bi rekli,nije bio ni blizu citrus(limun) mirisa,okus ipak slatkast malo,jako blag dim osjecas ga minimalno a dimi iz tebe ko iz plinare :D efekt je zanimljiv,stojis i mislis da te nije uopce lupnilo,onda kad krenes hodat pocinje djelovati jak High osjecaj,bez Stoned-a i mali smjesak na licu koji se ne mice,tek onda Velika potraznja za hranom :D jako dobar strain za sativa lovere kao sto sam ja,tako bi ja to opisao nekako,nadam se da sam pomogao sa info' :D
 

crnorizac

Aktivan Član
15.03.2015
55
437
53
Zainteresirao sam se za sortu jack herer i – istražujući – skužio da od banke do banke postoje velike razlike što se tiče cijene, ali i genetike. Sensi Seedsov herer je najskuplji, a čak nema ni "fem" sjeme, samo "regular". Znači li to da je i najkvalitetniji?

Primjer:

Herer iz Green Housea – genetika: Haze x Red Skunk

Herer iz Sensi Seedsa – genetika: Haze hybrid with a Northern Lights #5 and Shiva Skunk cross
 

crnorizac

Aktivan Član
15.03.2015
55
437
53
Vjerojatno onda ima i najbolju reputaciju. Čudno što nisu zaštitili ime. Ovako teoretski neka banka može bilo što nazvati jack herer i prodavati ju kao vrhunsku sortu. Nisam uspio pronaći ni jednog growera na forumu koji je sadio Sensijevog herera. Vjerojatno je razlog to što je sjeme skupo i još k tome regular.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.672
11.946
358
Socotra Island
eelslap.com
Original Sensijev JH bi trebalo biti hibrid Skunk#1, NL#5 i neke Haze sorte, (kriju pravo poreklo) ,a ovi iz GHS-a su ukrstili Haze (po netu se pise da je mozda Arjan Haze#1) sa nekim red skunk-om. U Sensiju kros Skunk#1 i NL#5 nosi ime Shiva Skunk . Nisam ga probao, verovatno je dobar dim al' fakat da je različite genetike u odnosu na Sensijev Jack Herer®
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nisam imao cast da probam JH od Sensija ali zato sam dva puta probao Sanijev Jack za koga kazu da je vrhunski i narednih par sati proveo sam penjanjem na obliznju planinicu kao da sam imao elektro motor u guzu.
Moram da uzgojim taj Jack..iako bloom traje 11-12 nedelja.

Nesto slicno okusio sam jedino kada sam probao Arjan Haze #2 iz GHS kofi shopa...veoma slicno ali ne isto, na tehno zurci.

Trenutno uzgajam Jacka od Seedsman-a i biljoza je pustila svoje prve pistile tacno na 3 nedelje od 12/12 a trenutno je negde pri kraju 6 nedelja i jos nije skroz prestala da se streca.

Miris je skoro neopisiv..kao kada udjes u neku cvecaru i zaplisne te mirisljavi val od mesavine svih cveca a povrh toga jako dominira miris tek ubranog lista od limuna, ali jos sladunjav kao neka latica dive ruze koje raste pored puta.
Skoro i da ne mirise na biljku vutre.
Zaista poseban miris..meni polaze sline na usta svaki put kada uvece otvorim box pre nego sto pustim svetlo.
Imam utisak da ce ukupan yield od Jack-a biti kao tri ostale biljke zajedno.

U zdravlje i srecan Bozic.
 
30.08.2015
67
122
33
Od royala sam izgrowao 3 automata za sada,NL je stvarno royalan u svakom smislu ukusmirisyield,AK je bomba dobar je yilder ukus vanilast rad sativast.Za Haze javim kroz 10ak dana kad se iscura lepo,miris dok se susi slabo da i ima,ali kad malo pipnes ispusti prelep miris koji obecava.Malo je slabiji yilder nego AK i NL
uzdravlje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DobarMomak

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Moja RQS NL Auto je pri kraju, još cca.10-ak dana i ne znam kakav je dim. U odnosu na Sensi NL Auto izgleda mi više "sativasta", a i treba joj više vremena (90 dana).
RQS AK47 Auto je sjajan, dobra aroma, prvi dim je veseo, a nakon trećeg ideš na spavanje. A i urod je odličan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DobarMomak

kappkillero187

Aktivan Član
27.06.2015
280
2.237
143
evo ako ikoga zanima nesto iz Sweet Seeds-a :D
#Big Devil XL Auto (dobio na gift od seedbanka)...
Skinuo kad su bili dominant mlijecni trihomi,dobra kolicina,dobio head HIGH,bez imalo STONED-a,jako dize apetit,i najbitnije SMIJANJE do bola smiley9934,jak miris citrus/naranca probija zidove,okus kiselkast,budovi jako ljepljivi i šećerni sto se kaze,Sweet Seeds opravdao ime :D,nikad nisam imao pošećereniji bud :D
Toplo preporucam Sweet Seeds!
Nesto od najboljeg sto sam imao i probao,u buducnosti se budem sigurno zabavljao sa njihovim sortama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD