Iskustva sa sortama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Evo ljudi trebam donit brzu odluku. Zanimaju me iskustva sa Dinafemovom Original Amnesiom? Koliko cvijeta i takve stvari. Oni kažu do 65 dana ali sumnjam nekako u to...

Ili ako netko ima kakvo iskustvo sa nekom drugom Dinafemovom sativom u indooru... npr. Dinachem ili moby dick ili možda čak i industrial plant. Ili mi neke smjernice da u vezi tih jakih sativa hybrida... vrijeme cvjetanja i izduživanje i takve objektivne stvari.

Našao jesam neke dnevnike ali nema puno toga u njima pa ako još se može nešto dodat.

Hvala!
 
Poslednja izmena:

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Dal je ko uzgajao od seed banke ''00 seeds''??
Vaša iskustva?
Koristio sam tražilicu, ali bezuspješno.. :(
 
02.04.2015
174
137
43
Malko sam zbunjen,naime,imam desetak semenki Critical Kush fem. od Barneys Farm. Na njihovom sajtu pise HEIGHT 50-100cm a nije automatik? A po outdoor dnevnicima vidim da raste do 2m ( Konkretan primer je dnevnik Sumski Paprikas)
 
02.04.2015
174
137
43
Video sam,ali outdoor dnevnici su mi ipak prioritet posto ce u out ici. Nego ne razumem to,zar je moguce da na njihovom oficijalnom sajtu pise da je visina 50-100cm a oni rastu po metar i kusur? :eek:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
interesuje me ,sad bas gledam sajt seedsman i uporedjujem nesto,malo mi kontradiktorno recimo kod naseg sponzora pise za critcal+2.o od Dinafem da je uglavnom sativa ,a na dinafem sajtu pise da je 70% indica 30% sativa,pa sam sada zbunjen,pa ako moze da me prosvetlite malo,ja sam uvek drzao da je ova sorta gore navedena vecinom indica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
criti+2.o iz dinafema je sativulja bas. Ne raste previse,ima duge tanke svetle liske i cvetast i napumpan hed bez lisca.
Proizvodjac napominje da je jakog mirisa,ali kod mene se nije pokazao kao takav ...bar ne jos uvek i to nakon 9 nedelja na rezimu 12/12. Filter nisam uopste morao da montiram. Proizvodjac takoodje naglasava da ce zrelost biljke razotkriti upravo specifican miris...a da li je tako?
p.s.
Vidim da je navedeni Critical po forumu tek zapoceo growanje,pa ako neko sa zavrsenim growom ovog strejna prati iz potaje,zamolio bih ga da podeli svoje iskustvo :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
Proizvodjac napominje da je jakog mirisa,ali kod mene se nije pokazao kao takav ...
"Smells very intense after curing / drying! Much more intense than Sensi Skunk No. 1 for example."
"very intensive fruity smell (one of best smelliing strain that I grow)"
"This plant has enormous nutritional needs and can put huge amounts of fertilizer"
"Quite easy to grow, but not 100% consistent phenotypes"
nisam uzgajao al ovo je iz komentara onih koji jesu pa mozda pomogne :)
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Ako je jedna moguce da si dobio fenotip koji se razlikuje od vecine.
Jedna semenka sa koje sam skinuo klonove i druga(klon sa biljke od semena iz istog pakovanja) i jeste imala jaci miris ta druga ali 4x slabiji prinos. Doduse,bila je i u manjoj saksiji. Verovatno je i to uticalo. Cvet joj je drugacije forme, malo je lisnatiji i poprilicno tvrdji. Smek je Skunky,dok je ovim ostalim Fruity dosta slabiji. (bas sam komentarisao drugaru drugaciji izgled biljke i on se kleo da je seme isto) Napolju se ne oseca miris,u boxu da. Nije bez mirisa,ali nista specijalno cim se ne oseca napolju,dok su neke druge sorte koje sam ranije gajio sirile miris preko celog dvorista.Po tome i gledam jacinu mirisa. Ovo je prvi put da nemam problem sa mirisom,te tako i komentarisah ovde u temi. Razmisljam i mozda uticu vremenske prilike napolju( malo je hladnije,ali bilo je i vrucina),ili drugo djubrivo (Canna) ili nesto trece,npr taj fenotip sto deluje kao najbolji razlog,...i dok ovo pisem,kontam da je to i jedini pravi razlog :)
Sto se tice prihrane, @Power sto je napisao da je "gladna" sorta, sad mi ima smisla jer je Critical gladovao u odnosu na Jacky White( koji takoodje ne mirise jako, gledajuci po izduvnom ventu).
Critical prebrzo i masovno puni cvet i na to se nisam obazirao, a hranio sam ih sve podjednako.
Tvrdoca cveta kod Criticala je srednje tvrdo,bas kao i na videu Dinafema. Vidi se da lik kada pritegne cvet,upada mu palac u njega,dok npr Jacky-jev indikast cvet,lisnat i na dodir je tvrd kao stena-ne mrda.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Zapela mi je za oko sorta Desfran od Dutch passion, ima li netko iskustva s tom sortom?

Cannabis Cups:
2009 Copa Del Plata 1st Outdoor Iván
2011 Masters Córdoba 1st Outdoor Harson
2011 Masters Córdoba 2nd Outdoor Chirry
2011 Copa del Mar Champion Alberto
2012 Copa Río de Janeiro Most Potency Alberto
2012 Copa Río de Janeiro Most Flavor Alberto
2012 Copa Cannabiscafé Most Potency Mr Cultivo
2013 Copa Del Plata 2nd indoor Alberto
2014 Copa C.A.B.A. 2nd indoor Lio


Desfrán is a legendary variety in South America and a multiple prize winner of many cannabis cups. Desfrán is the result of crossing Destroyer with Destroyer, she was originally a 3-way crossing of Mexican Oaxaca, Colombian Punto Rojo and Meao Thai and comes to Dutch Passion thanks to Alberto from Argentina. Alberto is a Master Grower, Cannabis Connoisseur and owner of Haze Magazine. Our first project together was to introduce Desfrán to Europe.

During vegetative growth Desfrán needs little nutrition. She grows well in soil especially with plenty of root space, and grows vigorously in other grow methods too. Desfrán is 100% Sativa so she can grow very tall and develops long branches which can dominate the airspace/growroom in no time. In vegetative growth the stem can produce intense fruity aromas when rubbed.

During flower she stretches and can triple her height. Desfrán is very resinous variety suited for SOG and SCROG grow methods and usually takes 9-10 weeks to flower. Desfrán has a fruity aroma like pear and green apples, the taste is like enjoying a pear caramel with hints of grape and melon. Desfrán produces unusually dense and compact flowers for a Sativa. When dried, the flowers look like glazed pinecones. Early harvest can result in a very cerebral and psychedelic high, if you harvest Desfrán late she tastes sweeter and is a true destroyer. Desfrán is one of the best varieties Alberto has ever seen, we hope you will think the same.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rebel
26.04.2009
53
6
8
41
Jel neko uzimao sta iz GHS i kakva su vasa iskustva sa njihovim semenkama? Konkretno ako moze za Super Bud ili Kalashnikovu.
DA, Hymalaya gold, znaci ubija, jos je pred cvetanje opalim jacom dozom djubriva , skoro je spalio,onda Flush 150lit vode... izvukle se, prinos jako Velikiiii. Sve pohvale za hymalaju od GHS
 
06.04.2016
22
0
1
Cao ljudi. Da li neko zna nesto o Bloody Mery? Ako sam dobro koristila pretragu ovde se ne spominje. Imam situaciju da je imam vec mesec dana (nadam se da je ta, jer mi ortak nije doneo dokaz :) I ne znam da li je Auto pa tako i ne znam da li da joj menjam rezim svetla koji je sada 20/4. Svaka pomoć dobro došla. Na stranim sajtovima opet nisam mnogo nasla ili jos uvek nisam naucila da koristim net. Pozdrav.
Cao ljudi. Da li neko zna nesto o Bloody Mery? Ako sam dobro koristila pretragu ovde se ne spominje. Imam situaciju da je imam vec mesec dana (nadam se da je ta, jer mi ortak nije doneo dokaz :) I ne znam da li je Auto pa tako i ne znam da li da joj menjam rezim svetla koji je sada 20/4. Svaka pomoć dobro došla. Na stranim sajtovima opet nisam mnogo nasla ili jos uvek nisam naucila da koristim net. Pozdrav.
I da, mislim da je Auto. Da li da je ostavim do kraja 20/4 kada vec nisam 24?

Koristi opciju "Uredi" pa neces pisati post za postom ;) oc
 
Poslednja izmena od urednika:
02.04.2015
61
81
18
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Thunder_Bloody_Mary/Samsara_Seeds/

Evo tu nešto više o tome ako je to taj strain, al teško ćeš znati je li te ortak slagao ili ne što se tiče toga. Ako je auto možeš ostaviti taj režim ali bi trebala biti u cvjetanju već sad lagano ako je auto i ako ju imaš mjesec dana , ukoliko ne cvjeta još, pričekaj još malo pa ako ne počne cvjetati u skorije vrijeme znači nije auto i tad mijenjaj režim...
 
06.04.2016
22
0
1
pričekaj još malo pa ako ne počne cvjetati u skorije vrijeme znači nije auto i tad mijenjaj režim...[/QUOTE]

Hvala ti. To malo je pedpostavljam jos koji dan. Ne znam koja je vrsta ali znam da mi se cini da sam malo pre prvi put ugledala na jednoj pistile a na drugoj jajce. Cekaju me razna iznenađenja sa njima u svakom slucaju.
 
19.06.2015
6
3
3
Pozdrav imam jedno pitanje nabavio sam dva straina pa sam naknadno odlucio da nabavim jos jedan e sad me muci koji
OG Kush
Big Kush
Critical Kush
KushNCheese
(svi od Dinafem)
ili da uzmem neki sativa dominant hybrid tipa Cinderella 99 stvarno nzm vise sta da uzmem
 
19.06.2015
6
3
3