Ispiranje zemlje prije berbe ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Moje mišljenje je da Cannabis industrija korist "flush marketing" za bolju prodaju iako nemaju nikakvih znanstvenih dokaza o tome.Pošto smo svi laici što se toga tiče volio bih da čujemo stručno mišljenje nekog člana koji razumije biokemiju biljka jer će ovaj razgovor otići u nedogled
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Veruj da se oseti Joke,bar ono koje sam pravis :) pre kjuranja,miris ti ostane po rukama samo tako... posle kjuranja se totalno gubi.... a sto se tice mineralnog,heheh... ne zelim o tome pisat... svako je priklonjen necem... sto se tice mene,organsko do kraja zivota...
Mario,razlika je velika,ali elem,svako ima svoje misljenje :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ja kad radim sa organskim sam sebi smrdim po :poop: cijeli dan. Neki dan čemprese zaljevao otopinom kokošijeg dreka i počnem povraćat, nije to za mene. Znači hedovi ti vonjaju po govancetu :eek:, haha.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
A moras 1 mesec pre harvesta ukinut prihranu i gurat med,onda vonjanje je totalno pogubljeno :) al opet bez kjuringa,to je poluproizvod... kvalitet je 30% bolji nego na mineralnom... to je ono da ne preteram... ma ne vonja puno,zapalis joint i ruke ti dismra na pisacku pola sata minimum... ukus njesra i miris se ne oseca,al kao da te macka popiskila po faci,ako se gura do kraja sa organic...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ovo s organic i mineralnim gnojivima- jedna stvar je sigurna, da biljka ne može organske nutrijente unijeti u organizam dok ih ne razloži na neorganske.
Druga stvar, loš okus vutre pripisuje se brzom sušenju i tome da klorofil ostaje u biljci u puno većim količinama ako se osuši u par dana.

Organic ili mineralna- biljci je svejedno jer iz oba izvora u biljku ulaze nutrijenti u neorganskoj formi, zbog toga mi je neshvatljivo zašto organic ne treba flushati a mineralna treba.

Ljudi koji su puno puta pokušali test flush i ne flush, govore da flush nema nikakvog smisla ni znanstvenih činjenica koje tu tvrdnju podupiru, i zauzimaju stav da neće više flushati biljku.

Dok su pobornici flusha najčešće ljudi koji su čuli da treba flushati i nikad nisu pokušali tu tvrdnju dovesti u pitanje nekim eksperimentom.

Takodjer, ljudi su radili blind testove sa svojim prijateljima ili kupcima, da probaju osjetit razliku izmedju flushane i ne flushane biljke, nakon kjuringa od mjesec-dva. Tvrde da NITKO nije osjetio razliku, nikakav težak dim i okus kemikalija.

Jedan grower se cervantesu obratio s nekim tezama koje su protiv flusha pred harvest, i pitao ga za njegovo mišljenje nakon što mu je predočio neke činjenice, cervantes je odgovorio da misli da biljke treba flushati, grower ga je pitao da mu kaže zašto točno misli da treba flushati, cervantes nije odgovorio ništa.

Read Spear je radio istraživanja na tu temu i došao do zaključka da flush treba koristiti samo u slučaju kad se biljka pregnoji, nikako pred harvest.

Nakon toga rosenthal je izbacio najnoviju knjigu koja pokriva sve segmente uzgoja, a flush se u toj knjizi ne spominje nigdje, očito je čovjek skužio da nema znanstvenih činjenica koje podupiru teoriju flusha pred harvest.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mlada grana

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Probat ću, bez brige. :)
Testirat ću na jednom ohs-u. Pošto sam oba ohs-a flushao prije tri dana, na sljedećem zalijevanju jedan će dobit samo vodu i bit ce na vodi do kraja, a drugog ću pognojit fino sa AN mineralnim nutrijentima, a dobit će onda još jednu dozu par dana prije berbe. I onda nakon sušenja i kjuranja pada test. Jedva čekam. :)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Ako ih flushash 10-15 dana prije berbe, dat ces vremena da izgladnis biljku i da krene propadanje klorofila posto nema vise dusika. Manje klorofila, cisci dim :)
Pusio sam biljku koja je skinuta nakon gnojenja, bez flusha i to je bilo nepusljivo. Da li je zbog klorofila ili plantelle....ne znam.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
ja ću napravit ovaj test što sam rekao, onda se javim sa rezultatima. Ta biljka koja je bila nepušljiva... Koliko dana je bila sušena, a koliko vremena kjurana prije nego ste to zapalili? :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Treba u ovoj temi izostaviti znanstvene činjenice i držati se vlastitog iskustva. Znanstvene činjenice tvrde da dodavanjem meda ili melase ne utječu na okus vutre nego da je to izmišljotina, te da na taj način se samo mogu navući baktetije i nametnici na korijen. Eto vidljivo je da se lood bori medom protiv smrada organskog gnojiva, i pomaže. Znači znanost je labava, iako ja joj i dalje pridajem mnogo pažnje.
Klorofil je zeleni pigment, razgradnji klorofila najviše pridonosi potpuni mrak. I pri pušenja svježe osušene vutre normalno ga je osjetit, treba mu bar mjesec dana kjuranja poslje sušenja da bi se skroz izgubili tragovi klorofila. Miris i okus klorofila su borovina, znači kad netko ubere biljku pa pravi odmah smoke report pa veli, okusom vuče na borovinu sa limunom. Kita bajo moj, to je klorofil, nikakva borovina. Da bi se osjetilo prisustvo gnojiva mora izčeznuti klorofil, ko što rekoh mrak izbacuje klorofil, a onda kad hedovi posvjetle nakon kjuranja znči da ih je zeleni pigment napustio i onda ako se i dalje osjeti sličan okus, to je okus gnojiva. Uglavnom budeš probao Triptank, imaj strpljenja mjesec i pol nakon berbe i kjuranja pa se budeš uvjerio.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ja sam se također puna puta pitao jel flush potreban il ne, ali uvijek bi na kraju odradio flush.

Ne znam, ja gnojim s HESI-jem i napravim flush 10ak dana prije berbe. Da gnojim s biobizzom ili nekim sličnim organskim gnojivom, vjerojatno ne bi napravio flush nego bi čisto zadnja tri zalijevanja odradio s čistom vodom.

Doduše, pušio sam ove godine Orange Bud koji nije bio flushan, ali je bio kjuran nekih 5 mjeseci i ja stvarno razliku nisam mogao uočit. Bilo je gnojeno Advence Nutrients gnojivom. Ali eto, ja uvijek nekako odradim flush na kraju.

Inače, da gnojim recimo plantelom, ne bi se uopće razmišljao oći li napravit flush ili ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Nekoga asocira na bor, nekoga na svjeze pokosenu travu...nekoga na sjeno. Grassy smell se obicno pridodaje mirisu klorofila.
Imao sam priliku probat cisti klorofil na zlicu(vegetarijanci to jedu kao neki suplement)....pa to je grozota samo takva :D
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Mnogi tvrde da je nemoguće osjetiti kemikalije u okusu ako biljka nije flushana
Zar je bitno osjetiš li ti kemikaliju ili ne?
Mnoge se ne osjete,ali su tu!
Ja recimo nebih imala taj potpuni užitak dok razmišljam kakvi su sve spojevi nastali iz tog gnojiva sagorijevanjem.
Možda je sve i stvar psihe...neznam,nisam dovoljno stručna za obrazložiti to.
Ali ja sam uvijek za flush....definitivno :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Naravno da je bitno osjeti li se ili ne. Prvo iz razloga jer se flush pred harvest koristi za poboljšavanje okusa, jer se navodno osjete kemikalije ako se flush ne napravi.

A druga stvar- flushanjem ne možemo izbaciti te spojeve nastale sagorjevanjem iz biljke, samo možemo isprati nutrijente iz zemlje.

Flush ne čisti samu biljku ni od čega
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ali se ona ocisti crpljenjem poslednjih ostataka nutrijenata koji su ostali u flushovanoj zemlji i crpljenjem hranljivih materija iz sebe same...ili sam ja sve pogresno shvatio?
sorry sto upadam kao padobranac :vozdra::respect:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
To je translokacija, samo premješta nutrijente iz lišća u vrhove , ne izbacuje ona te nutrijente van. Znači bez lišća ( ili sa žutim ispijenim lišćem) vrhovi se ne pune koliko bi se punili sa zdravim zelenim listovima i nutrijentima u zemlji.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Zar je bitno osjetiš li ti kemikaliju ili ne?
Mnoge se ne osjete,ali su tu!
Krivo si me shvatio :)
Naravno da je bitno,zato sam i napisala "mnoge se ne osjete ali su tu"
Ma ja osobno ne želim pušiti kemiju ako se već trudim da uzgojim sama.
A dali se osjeti u okusu to mi je manje bitno.
Moje osobno mišljenje je da je biljka puna gnojiva i ona isprana...velika razlika.
Ali to je samo moje mišljenje :)