Ispiranje zemlje prije berbe ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Poanta ove priče je da nas je strah "kemije" koju dovoljno koju ne poznamo niti smo dovoljno stručni po tom pitanju pa smo prihvatili radnju koja se zove flush koja se proširila kao priča o chemtrailsima :)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa veli, okusom vuče na borovinu sa limunom. Kita bajo moj, to je klorofil, nikakva borovina.
"Svjezi" miris je mjesavina limuna, bora i tamjana
nije bajo moj klorofil nego pravi miris bora i limuna, da mi je ostalo jos mobya jos danas bi zapalio s tobom đoju tog pa da vidis kakav je miris ;) :) (a tek rad, ajooj :D)
klorofil je druga stvar, a neznam bas da bi ga neko pomijesao s mirisom bora ili limuna, mozda netko ko nema dovoljno razvijen njuh :)

"Moby Dick gives off a pleasant, flowery scent with hints of lemon and exotic woods. The flavour is a subtle blend of wood, citrus, pine, Haze and incense."

"The sativa phenotype has a wood, pine, incense aroma, and the indica type is sweeter." onaj scrog je bio taj koji je mirisao po borovini i limunu, tamjan neki tako nesto :) predivno.


sto se tice flushanja i okusa, znao sam brati pa susiti nabrzinu i dim je bio ok, malo grebe i osjetis da je svjeze al to je to, a prije 2god uberem jednog blue mammotha (automatik) taman pred more nabrzinu, gnojio ga crvenom plantelom i nisam flushao, da sam imao ostalog dima ovo bi bacio na djubre kolko je to lose bilo za pusiti, dobar dim ali okus bas katastrofa..druga biljka iste sorte me sacekala kad sam se vratio i flushao sam i sve fino odradio do kraja, pa i probao kakav je dim skoro cim se osusilo, razlika bila nebo i zemlja :)

a to nije samo do ovih "najjeftinijih" gnojiva, dimio sam i naizgled predobar dim al neflushano i pretjerano s Bud Candyem (AN) i to je tek bilo odvratno. ne volim flushanje ako se radi bespotrebno tijekom growa, ali ovaj finalni mislim da je itekako bitan :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Tarzan, to sam tražio, da netko iz osobnog iskustva kaže svoje mišljenje :thumb:

Još moram probat na svojoj koži napravit test, pa da se uvjerim ima li smisla flushat ili ne :)

Da rezimiram zaključak do kojeg su došli ljudi koji tvrde da flush ne donosi ništa dobro na kraju growa.
- ne flushana biljka treba duži curing nego flushana. Biljka koja nije flushana i kjurana je 2 mjeseca, nakon cijelog postupka ima jači i ljepši miris, te bolji high od flushane biljke kjurane isto toliko vremena , iako ni jedna ni druga nakon kvalitetnog sušenja i kjuranja nemaju okus po kemikalijama. Biljka koja nije flushana u tih zadnjih dva tjedna napuni vrhove puno više nego flushana biljka.

Ja ću svoje konačno mišljenje dati kad napravim test, još ću samo zahvaliti svima koji su odvojili vremena da ovdje iznesu svoje mišljenje i upotpune ovu raspravu. :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mislim da je najbitnije pravilno zalijevanje tokom growa, tj. da svaki put ispustite dostatan runoff da se ne zadržavaju soli ako koristimo sinteticka gnojiva. Isto tako mislim da kemijski okus dolazi samo od prekomjerne kolicine sodijuma(natrija), koji biljka zanimljivo u nedostatku fosfora uzima kao zamjenu i tu dolazi do unosa nepozeljnih tvari jer je natrij vrlo los za biljku pa mozda isto utjece na okus.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Slažem se sa svim nego opet se postavlja pitanje što je davalo loš okus.Stalno se spominje kemija i kemikalije :) Na što mislite pod "kemija"?Fosfor,kalij,kalcij itd Je li sagorijevanje klorofila davalo loš okus ili "kemija" to treba razlučiti
Btw Mineralno organsko biljci nije bitno njoj je sve to hrana al nam to smeta samo ne znam zašto :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Hajde još samo pošto si rezimirao zaključke protiv flusha...ja bi da rezimiramo i sa flushom :)
Pa da tema bude potpuna :D
Tarzan je fino predstavio biljku sa i bez.
A ja evo nadodajem svoju....fleshanu više puta tokom growa,gnojenu sa AN-om i završno fleshana tjedan prije branja.
Okus...i miris....hmmmm
Bez kemije :D IMG_20160503_31180.jpg
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ma čista kemija @mar1o :D
Samo sam željela ovom slikom reći da završni flush ne uskraćuje pumpanje vrhova.
Bar meni nije za sada :)
Ali naravno svako iskustvo govori za sebe :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
A probala si side by side flushat i ne flushat, i mjerit napredak u punjenju vrhova? za to je potrebna usporedba i proučavanje napretka u punjenju hedova. Flushana biljka puni hedove ali manje nego ne flushana, samim time što mora vršit premještanje nutrijenata iz lišća u druge djelove, usporava ili zaustavlja neke druge procese koji se odvijaju unutar same biljke.
Beneficija flushanja prije berbe je samo snižavanje količine klorofila u biljci, što se isto učinkovito postiže pravilnim kjuranjem.
Stvarno ne razumijem koji je smisao uskraćivanja nutrijenata biljci u periodu života kad su joj najpotrebniji?
Ja ću napravit test, jer me baš interesira koliko je čuveni flush prije berbe učinkovit i koje su dobrobiti, ako ih uopće ima.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da rezimiramo.....
Pričamo o zadnjem flushu prije berbe?
Ja sam zalijevala u potu od cca 18-20 litara recimo svakih 4-5 dana.
E sada dali tih zadnjih 4-5 dana može biljka nešto vidno napumpati vrhove....sa ili bez flusha?
Ja mislim da ne :)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Hehe :) a sta se desava kad biljku guras ceo grow sa pogledom samo... bez prihrane itd... kakav li je to dim,po meni i mom ukusu to se ne moze uporedjivat.... pa cak i tad joj fali kjuranje ;) elemmmmm @Stipe eeeee daj komnt,da ne bude ludi je lud... imao si biljku koju si growao pogledom :) i ti si lud kao ja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and truare

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Šta nije taj zadnji flush 10-15 dana prije kraja isprati zemlju sa 3 puta više vode nego što stane u pot (pot 15 litara, minimum 45 litara vode). I do berbe samo voda. Nisam znao da se to radi 4-5 dana prije berbe.
Na yard slobodno :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ispiranje smatram prvom i osnovnom merom kod ozbiljnijih simptoma "prženja" đubrenjem. Lično nikad ne flusham pred berbu. Jesam u početku...ali da sam osetio jasnu razliku u kvalitetu, verovatno me ne bi mrzelo da to još uvek radim. :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Probat ću, bez brige. :)
Testirat ću na jednom ohs-u. Pošto sam oba ohs-a flushao prije tri dana, na sljedećem zalijevanju jedan će dobit samo vodu i bit ce na vodi do kraja, a drugog ću pognojit fino sa AN mineralnim nutrijentima, a dobit će onda još jednu dozu par dana prije berbe. I onda nakon sušenja i kjuranja pada test. Jedva čekam. :)

Pozz svima i velikim i malima:thumb:
Ja je prije nikad nisam fleshirao a sad zadnjih 10 dana samo voda i ovako ko laik bez filozofije ne vidim razliku....
Al je vidim izmedu 7dana i 14 dana susenja....
Isprika na uletu al interesantno pa nisam mogo jezik pregrist:popcorn:::)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
evo odradi ovaj test pa ces znati. sve zanemari ukus,high i sve ostalo.jedan head nemoj flushat drugi flush odradi. zapali i pogledaj pepeo kakav je. vidit ces drastičnu razliku izmedu njih a onda nek ti pricaju da flush nemam nikakvog ucinka na biljke.

takoder ces primjetiti da se jedna pusi fino dok druga "ujeda" za grlo
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
@Triptank aj malo obrazlozi zasto je to tvoje mislje,samo mi nemoj pisat pa eto zato imam neki osjecaj.
daj mi nekakav logicki razuman odgovor da potvrdis to sto govoris.
 
Poslednja izmena: