Ispiranje zemlje prije berbe ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ti taj svoj link smatraš pouzdanim. Lijepo sam se nasmijao, prva rečenica : " I don't remember who told me this... I don't remember what photo it was"
Počni tražit odgovore na drugim mjestima, to je sve što ti mogu reći, knjige itd.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
bas zato sam stavio ispod "i jos 500 linkova". imam 3 cannabis bible i nigdje nisam naso seceri uzrokuju crni pepeo. ali sam naso da ne flushiranje izaziva to.takoder radi viska fosfora teze palis joint sve se to izbjegne flushom.

i skrecanje teme na nesto drugo ti ne pomaze nikako kazes seceri daj mi odakle si saznao to.
ili si samo ti to otkrio pa nemozemo naci nigdje drugo na netu?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
U pravu si, izmislio sam to sa šećerom, pričam gluposti. :)
Sad bi bilo dobro da se javi neko od iskusnih članova da kaže svoje mišljenje o crnom pepelu

Edit: evo amnezia

image.jpeg

I nemoj više pričat gluposti molim te
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlocestoca

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
hahaha daj clanak prijatelju ovo je kao da si neku babu sa ulice uhvatio i pitao je sta se prica po ulici.
daba ti svi dislajkovi kad nemas konkretne dokaze da je flush beskoristan :p
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
stvar je u tome što ti namjerno od početka ne želim dat link niti reći gdje sam to pročitao. Google sve zna ali moraš kopat malo dublje. Ako je po tebi He-man u rangu s babom koju sretneš na ulici, onda najbolje da tvoje informacije ne dovodim u pitanje.... Da te pitam, jesi ti probao ne flushati biljku, lijepo osušiti, kjurati bar mjesec i po dana pa usporedit sa okusom flushane biljke? Ako jesi, onda se nemaš šta natezat sa mnom i davat mi neke stoner gossip linkove. ja ću to uskoro testirat, i dalje stojim iza tvrdnje da crni pepeo uzrokuju šećeri, brzo sušenje/ loše kjuranje.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da probao sam i dobio sam takve rezultate zato stojim iza ovoga sto pricam i dajem ti retardirane linkove ali linkove koji potvrduju moju temu ako 1000 ljudi proba i kaze isto onda je istinito dok tvoje secere trazim po googlu ali ne mogu naci mozda pogresno tipkam nesto.zato sam trazio od tebe da mi dokazes svoju pricu a ne da pricas u prazno.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
jesi me ono ti vec pitao jednom? XD

ajde vidim precerujem. malo mi diglo zivce ovo sa secerima al necu vise unsubscribam se sa teme
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
A cemu rasprava, neka svako radi kako misli da treba? :D A ja mislim da treba ispirati :popcorn::
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a i to sto kazes nek radi sta god hoce. malo mi je glupo sto ce neki pocetnik procitat da ne treba flush pa nece nikad ni flushat ali realno to nije moj problem tako da izvinite na forsiranju flusha nisam trebao forsirat moje misljenje.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ja ne savjetujem nikome da ne radi flush. To neka svatko za sebe odluči. Ja ću probat ne flushat i usporedit s flushanom, ako ne osjetim razliku, neću flushat više nikad, ako bude razlike, onda ću to naglasiti. Baš sam tražio po netu flushaju li se neke druge biljke osim vutre, i nisam nigdje našao taj podatak, ni za duhan. Ja sam pobornik toga da se neki mitovi koje ljudi uzimaju zdravo za gotovo izbace iz growerske zajednice ako su laži. Izgleda da ste stekli dojam da želim uvjerit ljude da prestanu flushat prije berbe... Ne! Želim se uvjeriti ima li flush smisla i utječe li na okus završnog proizvoda, pošto nema znanstvenih činjenica koje to potvrdjuju.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Mozda se po ukusu ne moze osetiti a utice? Posto flush ne moze da smeta, a nekako mi i logika namece da zelim da isperem koliko je to moguce vestackog djubriva i ostalog "viska" mislim da biljku treba isprati :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
O tome da ne može smetati bi se dalo raspravljat, ali otom potom, kad napravim test ću znati dali ću ubuduće flushat ili ne. Ako imaš vremena i ako barataš dobro engleskim jezikom, pročitaj knjigu koju je napisao Read Spear, pa reci šta misliš o tome.

Ovdje ću citirat mišljenje o flushu prije berbe jednog uvaženog člana s Autoflower foruma:
"My reasoning is minerals and elements are minerals and elements! The plant doesn't care where they come from! And consider this:
When you "flush " the plant what are you doing? Your starving the plant! Right when it needs its nutrients the most!Now this: Look at the buds of a plant on day 10 of "flush", the leaves are mostly dead. BUT the buds look just fine! WHY? Because the plant KNOWS its dying and it directs all energy reserves to the buds. AND the buds also make their own sugars, etc, so they look nice and healthy even after harvest!
Next, you CAN"T "flush" out ANYTHING from your plants, that's not how bio-chemistry works. All that Mg you think you flushing? its already in the buds and not being removed, for one thing. Next, i'm sure you've heard the myth of your dry buds "sparking" because there is magnesium in them? IMPOSSIBLE! Your talking about amounts of magnesium measured in parts per million. Ask someone to place 100ppms of magnesium in a dish and set it on fire. It is possible.... HOWEVER.................you'll need a really good microscope to see it happen! Sparking in buds is caused by mites, etc in your buds. The heat of the burning weed causes them to explode from the steam boiled out of them!
I challenge you to take a blind, smoke test of buds that were "flushed" and un-flushed buds. I've done that with over 20 people now, not ONE has been able to tell the difference! Hell, they can't tell the difference between them and my organic buds!"
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Vrtlarica je zakon emisija, uz plodove zemlje nešto najbolje i najedukativnije što se da pogledati na HRT-u. Ima vrtlarice skoro sve epizode i na You Tubeu, pored toga netreba mi biblija :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.563
163
Trichome City
Ionako je tema već na jardu, tako da rasprava nema neku težinu. slažem se da svako treba radit onako kako misli da treba, ali bez kritičkog razmišljanja i eksperimentiranja nema napretka.

Amnezia se naljutio na to što spominjem šećere... Probaj u google napisat " what causes black joint ash" ili nešto u tom stilu. Izbacit će ti izmedju ostalog teme o crnom pepelu sa raznih growerskih foruma, pa čitaj teme i šta kažu ljudi o tome.

Kad ukucaš u google "how to test if your weed is properly flushed" izbaci hiljade copy paste članaka sa istim videom, i spikama o crnom pepelu, to nikako ne znači da je crni pepeo uzrokovan gnojivom i neflushanjem. Masu ljudi dobije crn pepeo s flushanom vutrom, to može biti i zbog viška vlage u vutri, ako nije iskjurana i sušena kako treba.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
amnezija je napisao to i dalje nije dobio secer a ti sto stalno spominjes secer bilo bi logicno da ti dokazes secer a ne ja da trazim za tebe i potvrdujem tvoje teorije.imam osjecaj ko da se raspravljam sa nekim ima li boga samo S**e a nigdje dokaza