Jack Herer Hydro vs Jack Herer Terra -200 w trilite - hps 400 agro- clf 125 w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
umalo katastrofa kad sam prebacio hydra na cvijetanje pumpu sam spojio na timer od svjetla a ventilator na stalno tako da je nekoliko dana po 12 sati bio gladan i žedan usred oluje.
sreča da sam dizajnirao ovako pa nema štete (bar se nadam) čak izgleda malo robusnije ko da mu je godilo malo patnje a čudo je i što sam primjetio jer je ne uznemirujem po mraku.

počeo sam raditi na sixtusu 2.0 princip će bit slićan jedino što je pravokutnog oblika ima 6 rupa za 6 malih biljki umjesto jedne velike ,svaka će imat po jedan poboljšani aerator iz vanjske strane i dva zamagljivača koji će tuć sa unutrašnje strane 2 x 360 a sve će bit unutar kutije zaljepljeno sa vakumskim pipcima (ako budu mogli držat) jer je ovako malo nepraktično, bit će to aero-hydro možda bude gotov taman kad klonovi stasaju .
našao sam gdje u ovoj vukojebini ima bijelih stupova 10 x 10 cm profila (za travicu bi bolje bilo 12x12) pa ću sklepat jedan ludi aeroflo doduše koristit ću ga za jagode i koje skupo povrće da ovo ostane u okvirima osobne upotrebe .
sav rad će bit detaljno opisan pa možete i vi provat procjena troška je oko 100 eura a sa tim nema nikakve zahebancije nego ulij papicu i uživaj (ako će ko dobrovoljno lektorirat neka se javi) :)
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
hehe ja ko tvoj imenjak otto von grunt :) u biti ovo je trebao bit aquaponic al njega ću napravit od čvrščih materjala jer ide vani a napravio sam još par projekta ovih dana jedan je samonavodnjavajuća arula al je plitka pa sam posadio jagode pa vas nisam htio davit al ako hoćete ima negdje slika prilično je zanimljiv dvije fleksibilne cijevi omotane filterom za kuhinjsku mapu i dvadesetak rupa pri vrhu a u rupama zidarski konop koji je pokazao fantastičnu mogučnost wicka ,provao sam nekoliko materijala uronit u šalicu od 10 cm sa malo kave na dnu ovaj je usisao i prebacio preko .
skupljam materijale za mad grower al nemam baš vremena za piskarat a ni mjesta pod "suncem" kad bi se još neko priključio bio bi mu zahvalan ,a i ovo na slici proifla je prerađena kutija od odvlaživača koja je zanimljivo napravljena jer je dno uvijek u papici a ima i "airpruning ventilaciju" unutra je sjeme napravljeno od nekog nirvaninog freebyja jedan kržljavi muški koji je procvjetao na 18/6 a mama je najvjerovatnije ak48 baš me zanima koliki će biti u ovome čudu evo i bolje slikice
 

Prilozi

  • blento.JPG
    blento.JPG
    103,8 KB · Pregleda: 51
  • Sviđa mi se
Reactions: Rodders and mar1o
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
"blento" me oduševljava prilično lijepo raste, medij je miks glinopora,cocoa i gela sa nekoliko konopa za wick a počeo je i pit papicu iz tanka mogao bi bit prilično velik za one uvijete .
Imam problem sa onim boksom kako nisam stavljao neku jaku ventilaciju dok je bio clf nemože podnjet hps pa su mi se dosta toga osušilo u air potovima(ništa važno) morat ću izbacit hps i stavit nešto hladnije nabavio sam plavu led traku (običnu) pa je mislim zaljepit svugdje okolo plus onaj clf moglo bi bit dobro za vegetaciju, na ovima novim ledovima bude jako malo plave a raste ko ludo po svoj logici trebalo bi i sa ovime neka su slabe i bez leće ima ih puno i tuć će sa svih strana.
Hidro se lijepo raširio sad ga led tuče sa strane da se bolje razgrana a hps samo malo sa vrha pa izgleda kao lopta :) a zemljica je opet dobila pumpu i ima skoro cijeli hps za sebe pa kreće u novi napad....slikice uskoro
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.188
358
"blento" me oduševljava
, prilično lijepo raste
medij je miks glinopora, cocoa i gela sa nekoliko konopa za wick,
a počeo je i pit papicu iz tanka,
mogao bi bit prilično velik za one uvijete .
Imam problem sa onim boksom,
kako nisam stavljao neku jaku ventilaciju dok je bio clf,
nemože podnjet hps,
pa su mi se dosta toga osušilo u air potovima(ništa važno),
morat ću izbacit hps i stavit nešto hladnije,
nabavio sam plavu led traku (običnu),
pa je mislim zaljepit svugdje okolo
plus onaj clf
moglo bi bit dobro za vegetaciju,
na ovima novim ledovima bude jako malo plave
a raste ko ludo
po svoj logici trebalo bi i sa ovime
neka su slabe i bez leće ima ih puno i tuć će sa svih strana.
Hidro se lijepo raširio
sad ga led tuče sa strane da se bolje razgrana
a hps samo malo sa vrha pa izgleda kao lopta :) a zemljica je opet dobila pumpu i ima skoro cijeli hps za sebe pa kreće u novi napad
....slikice uskoro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and Stipe
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
hehe to se traži mogli bi se dogovorit da ti šaljem "u šporko" a ti prevedeš ,puno bi mi više vremena bi mi ostalo za pokuse :).

evo i slikica nisu nešto dobre jer sam negdje zagubio karticu a u memoriji je malo mjesta pa je loš izbor....odlučio sam testirat plavi led strip u odjelu za intenzivnu njegu, na prvu ne izgleda loše a vidjet će mo s vremenom jeli može napravit što posla, postavio sam ih sa strane da tuću po receptorima svijetla da bude razgranatije a gore je clf,blenta i ovu u vazi poznajete , u jogurtu je blento 2 koji je proklijao u istom rockwoolu ko i blento jer sam greškom stavio dvije sjemenke pa sam ih uspio razdvojit :) on je u gelu i rockwoolu a one dvije u jednoj kanti su medicinske "starice" o kojima sam pisao nedavno ,stavio sam ih na bubler da naraste veliki korjen prije nego ošišam koji klon pa će na cvijetanje najvjerovatnije u zemlju ili u što blesavo ako dobijem inspiraciju :)a možda ih odvedem u prirodu da vidim kako će se ponašat sa "friziranim" korjenom u dalmatinskom kršu po svoj logici bi trebale izrast velike bez puno zahebancije (muške i male ženske sam uspješno transferirao iz hydra u zemlju a veliku žensku još nisam pokušao)
vratimo se trci hydrić je prilićno naočit iako je slika loša pa se nevidi cijeli :( izgleda ko da puca od zdravlja iako je još jednom trebao izgubit glavu pao mi je oštri relektor od hps-a po njemu i otkinuo samo jedan list :) kako imam običaj na sve što visi stavit dodatni "osigurač" da ne pade do kraja tako je i sad ostalo visit i ljuljat se a nije bilo štete pošto sam ga uhvatio brzinom tigra na na bijelom :) mene je lijepo razrezalo al lako za mene..... :) a hydro je usput popio i malo krvi :)
zemlja je uhvatila lijepi zamah dobila je zrak i sad luduje (spojio sam dva airstona na jednu pumpu malo je slabije a puuno tiše) pustila je dosta korjena dok je bila u gelu pa je nemogu presadit u drugi pitar neko moram smislit nešto "na katove"
laka konjica.JPG hydro ljenchina.JPG jedinica intezivne njege.JPG
 
Poslednja izmena:
28.02.2015
29
24
8
27
Ahahah sve vise i vise pokusa od tebejos ces ti smislit neki novi nacin growanja na kraju,i kad budes poznat ima da mi posaljea menkicu dvije svoje vutre zato jer sam te pratio i ovako nadahnjujuce komentare zq nove ideje ti piso ahahahah,bogami ide to tebi...
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
trenutno su novi izumi u stagniranju jer mi slabo dolaze ideje kad nisam napušen ko svinja a od ovih žutih listova jedino možeš kašljat :(
imam jednu ideju za hydro koji bi koristio ventilatore koji su več tu kao i silu plutanja i tonjenja za aeraciju možda bi i vani bio dobar dva dobra dima i bit će gotov :) mislio sam ga postavit vani al koliko se u zadnje vrijeme nakotilo ovih bespilotnih letjelica koji nešto njuškaju i snimaju bez veze strah me koristit stara mjesta ,morat ću dizajnirat i kakvu anti dron napravu ,treba doznat frekfencije pa ih tjerat smetnjama ili zarobit i uposlit da nose vodu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
imam neke male kržljavice na cvijetanju od prije al su me počele strašit, ph je dugo bio dobar i stabilan a u zadnje vrijeme ide ispod 5.5 pretpostavljam zbog dušika koji im više netreba a proizvođač gnjojiva (gh)ništa ne govori o toj fazi njima je za cvijetanje sve ista mjera što baš i nije logično .
ako ko zna kako da miksam uštedit će mi vremena i živaca sad sam ulio samo malo zelenog koji je npk 316 i iz kišnice sam prešao na vodovodnu koja je alkalnija ali nije kvalitetna popio bi je da sam izgubljen u pustinji i nikako drukčije a glupan nisam naručio ph up kad sam imao priliku i para jer sam mislio da neće trebat a strah me usut sodu bikarbonu jer nigdje nisam našao da je neko koristio u hidru i potvrdio da je sve bilo ok :( a nemam hrabrosti uksperimentirat u toj fazi
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Pogledaj korijen kako izgleda i dali ima čudan miris.PH u hidru zna padati zbog raspadanja korijena (root rot) rak korijena ili smeđe sluzi može biti i druge boje (cyanobacteria).Još jedna stvar,biljka ne uzima hranu i vodu u jednakim omjerima.To znači ako uzima više vode a manje gnojiva ostaje nam veća koncetracija gnojiva tada PH drastično pada.
 
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
korjen izgleda prilično zdravo 99% ga je lijepo bijelo a par niti koje su ušle u tank su ružne jer su imale bliski susret sa pumpom a bio mi ih žao odsjeći pa sam ih držao sa spužvom podalje od pumpe.. možda sam ih trebao odsječi ? prepao si me s tim rakom i bakterijama da sam i blentu dao zraka kad već ima rupu :)
airblento.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o
31.10.2014
104
161
43
44
Montevideo,Urugvaj
konačno mi mozak radi sa punim kapacitetom i to zbog jedne male nirvanine bublicious koja je imala nesreču biti susjed ak 48 pa je ova doslovno ugušila jadna rasla je samo u stranu i pu dolje a jedna grana je bila dugo vremena naslonjena na sputnika pa je požutila i skoro stala sa razvojem što ju je koštalo glave upravo sam zdimio malo i nije loše čak se i osječa ukus žvake kad zanemariš ukus gnjoja :)
a što se tiće trke hidro je prerastao kantu a zemlja mu se približava stavio sam korjen u veliku kantu od 20 litara sa sa zračnom pumpom pa kad je ispuni ide u gel, plan je da raste sa pumpon a kasije kad prestane rast neka cvijeta kako hoće ,slike uskoro jer mi je totalno nezgodno ih uhvatit sa aparatom jer ako slomijem što zbog slikanja odletjet će aparat kroz prozor :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and mar1o