Jedno moje iskustvo "TRIP"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.07.2012
15
1
3
32
Jednom kad sam bio vario,dosao sam kuci verovatno oko 3 i malo sam bio na face-u i legao sam da spavam,normalno sam spavao,i odjednom kroz miran san ulazim u pakao,znaci sanjam da sam sa drugovima na jednom mestu,i stvaram se na drugom,hvata me napad panike ko na Sleep Paralysis (to mi se hvala bogu prestalo desavati odkad sam poceo malo redovnije da varim) i stvaram se u neku ulicu (znam je,u snu je bila ista kao sto jeste) i ugledam neki stari auto i skrenem kao levo,i tu pocinje najveca panika,svestan sam da sanjam samo sto se ne probudim,upao sam u stanje kao da sam na teskim drogama,otvario sam oci u snu tek da vidim beton na kojem setam ali to je toliko bilo stvarno da sam i u snu sam sebi rekao "Ovo kao da je san" malo mi je cudno jer mi je sve bilo realno znaci i realnije od lucidnog sna,ali ipak sam mislio da je stvarnost,i sad krece najgori deo.. upadam u blagu paralizu i otvaram malo oci,i vidim prozor jasno,i imao sam trip da mi se slika okrenula,kao da se rotirala i tu sam se tako uplasio,probudio sam se i jedva sam se smirio..
Ali to mozda i nije do Vutre,ko zna,ali vise mi se nikad to nije desilo,sad uglavnom kad duvam imam lep san i lepe snove.. tj normalne..
cuo sam da na SP mogu da se imaju teske halucinacije.. jednom kad sam imao SP otvorio sam jasno oci bio je dan,i video sam kako mi se slika talasa i krivi..
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Snovi su dio realnog svijeta, s razlikom sto su na daleko sitnijem, svestranijem i logicnijem nivou u odnosu na budno stanje.
Sanjanjem mozemo da materijalizujemo (ozivljavamo) dogadjaje koji su se desili i koje nazivamo sjecanja. U stanju sna mozemo da prozivljavamo nesto sasvim novo, nesto sto se upravo desava ili da predvidimo dogadjaje koji ce se odigrati u bliskoj ili dalekoj buducnosti.
Ukoliko je osoba svjesna sta joj se u zivotu desava na svim nivoima svijesti, postaje svjesna svega i jedino iznenadjenje koje se moze desiti jeste jos sira spoznaja prirode (pojava, stvari, desavanja, uzroka, posljedica itd.)

Najlakse je to uporediti sa opipljivijim primjerima.
Zamislimo da nas neko lupka perom po ledjima preko pernate zimske jakne - nismo u mogucnosti osjetiti lupkanje jer ima mnogo jacih poticaja iz okoline od tog lupkanja percetom.
Zamijenimo predmet kojim nas neko lupka, pa umjesto pera neka nas lupka cekicem istim intenzitetom kao sto je to cinio s perom. Sada je vec druga pjesma i mi smo u mogucnosti osjetiti lupkanje jer je intenzivnije od drugih poticaja.

Neki ljudi su u mogucnosti svjesno kontrolisati nivo tolerancije na poticaje iz okoline (npr. muzicari, jer su izvjezbani sluhisti i imaju vecu moc opazanja zvukova) ali za razliku od muzicara koji su izvjezbani uglavnom na zvukove, odnosno sluh, imamo i osobe koje su u mogucnosti takvo stanje dosegnuti na svim nivoima svijesti.

Ako smo svjesni bica i pojava oko nas, tesko ce nas nesto iznenaditi, ali ako smo sjeli na klupu u parku i zadubili se u knjigu, bilo ko nam moze sjesti pored i citati zajedno sa nama bez mogucnosti da ga opazimo.
Sto smo se vise vezali za knjigu to smo vise odvojeni od okoline.

Da zakljucimo.
Sve sto prozivljavamo, u nama izaziva reakciju. Bilo mnogo prijatnu ili manje prijatnu, ali jedno je sigurno, nase tijelo fizicki reaguje jer je fizicki potaknuto na reakciju, ma koliko mi vjerovali ili nevjerovali u to.

San je java samo u drugoj dimenziji. Trebamo biti svjesni da je ona tu stalno sa nama a ne onda kada sanjamo. U snovima iskljucimo tijelo, bar ovaj oku vidljivi dio i prelazimo u tu dimenziju. Na javi je ta dimenzija takodje prisutna, samo sto neko u nju ne vjeruje, a kada ne vjeruje onda ne moze, odnosno ne zeli da je vidi.

@Darkenize, nauci da upravljas dogadjajima jer se tebi desavaju a ne nama. Kada se prikazu vodi ih svojim putevima, svojim zeljama i htjenjima. Nemoj se prepustati jer ce te odvesti gdje ne zelis biti.
Uzmi uzde (ono cime navodis konja na zeljeni smjer pri jahanju) u svoje ruke i polako prema sudbini :)


P.S. Ventilatore,
citajuci tvoje zadnje postove, ne licis mi na nekog ko je prije nekog vremena bio na samom dnu.
Uznapredovao si vrtoglavom brzinom i uvidio mnogo ljepsi svijet od onoga u kojem si do tada bio.
Sada spoznajes mnogo ljepse stvari i znas kako ih pronaci. Ne zaboravljas da to ne smijes drzati samo za sebe, vec pomazes svakom kome je pomoc potrebna i kome si u stanju pomoci.
Prepoznao si sebe i situaciju sto nam je izuzetno zadovoljstvo.

Ukoliko nam je neko pruzio utjehu, trudimo se da je vratimo. Ne toj osobi od koje smo utjehu dobili, vec je poklonimo onom kome je potrebnija.
 
30.01.2013
10
21
0
34
@Darkenize102

Sledeci put kad ti se desi paraliza sna raduj se - to ti je precica ka lucidnom sanjanju i astralnoj projekciji :D
Ja moram zestoko da se skoncentrisem i smirim ne bih li dosao u to stanje svesno.

Slika se krivi i talasa jer si u SP na granici izmedju sna i jave. Kad ja indukujem AP iz budnog stanja, na primer, prolazim kroz stanje intenzivnih vibracija, kao da mi kroz telo prolazi jaka struja a istovremeno cujem niskofrekventno zujanje kao da mi se velika buba zaglavila u uhu.

Caka je da se privikavas na paralizu dok ti ne bude udobno u tom stanju i da znas da oteras sve "zle sile" koje tada znaju da spopadaju tako sto im smireno kazes:"Vi niste bitni. Vi ne postojite." i ne razmisljas vise o njima.

Sve je to samo u glavi ;)
 
19.07.2012
15
1
3
32
Ma prestalo je,isparilo ;) Ali sad kad sam umoran i kad legnem imam neke tripove da propadam,ili kao da lebdim,jednom kad sam spavao odjednom kao da me je grunula neka fleska i odjednom sam se kao pojavio ispred kuce,ali to na sekundu,i tako ko da cujem zvuk aviona pored glave,ali to je sve zbog umora :) inace nemam zelju za Meditacijom ili da se astralno projetkujem,jednostavno ne bi time da se bavim hocu da mirno spavam ;)
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ja volim da zapalim pred spavanje. To su najludji snovi... Navikao sam da se probudim posle par sati spavanja tako da prekinem REM fazu spavanja i kada se REM faza prekine i onda se vratis na spavanje to je najbolja podloga za snove...Ja znam da svaki put kad zapalim pred spavanje i onda se probudim posle par sati, ja se svesno vracam na spavanje znajuci da ce da krenu jako realni snovi...

@Darkenize102 Trebas da naucis da kontrolises snove, a to nemozes odma da uspes. Ja mislim da za pocetak moras da prestanes da se plasis snova (nocnih mora).
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
kako ne :D Ja cesto imam jako realne snove u kojima imam osecaj za dodir, miris, bol itd.mozda zvuci glupo i neverovatno ali kad uspes da uradis nesto sto zelis a u stvarnom zivotu nemozes, i probudis se i shvatis da si uradio to...to je mnogo dobar osecaj. Kao da si otisao na put u Italiju popeo se na Alpe spasio svet od terorista i stigao na vreme u skolu i sve to u 5min sna...Sta da ti kazem...jace od bilo koje halucogene droge... ne dobijes neko shvatanje univerzuma vremena i prostora ko na nekim halucogenima ali ispunis najludje snove. Nemoras cak ni da imas kontrolu ako je dobar san i autopilot te provoza to je isto vrh. Ili mozes da dobijes neke nocne more kako te hapsi murja sa sve helihopterima i specijalcima ko u GTA :D u svakom slucaju kad se probudis nemozes da budes ravnodusan...
Mozes da navijes sat da te probudi nakon 4-5 sati spavanja i kad te probudi vratis se na spavanje. Kad prekines REM fazu sna i nastavis da spavas onda skoro sigurno ima da sanjas ;)
Probaj da vodis dnevnik snova i cim se probudis napises svega cega se secas. Pomaze kod razvijanja memorije za snove (lakse ces u snu da shvatis da je san :p) a i zanimljivo je kad posle par meseci, godina uzmes i procitas gde si sve bio a nisi mrdno iz kreveta. :)

P.S. kad zapalim pred spavanje to se zagarantovan neki realan san. :D
 
19.07.2012
15
1
3
32
To su Lucidni snovi,imao sam veoma veoma do jaja san (bio odradjen do bola) sanjao sam da sam na nekoj zgradi i da se drzim za oluk i hocu da se uhvatim za nesto ali ne mogu,redovno osecam da misici ne funkcionisu bas kao paraliza ali nije to to,a bio sam svestan da sanjam,i nisam mogao da se probudim,govorio sam kao probudise,probudi se ali nije htelo,kao da sam zarobljen,i odjednom se pustim i kazem sebi da je to san,i probudim se :)
sve to pod tejstvom dzidze :D a jednom sam imao bas kul san,kao da je sve programirano u mozgu,u jednoj ulici,bas mi je bilo do jaja sto je sve isto bilo,i odjednom se osvestim u snu i krenem da letim,kakav me adrenalin uhvatio do jaja :D
 
09.10.2013
28
49
18
Evo i jedan moj ludi san

Jedno vece sam sa kompicima vario napusili se naflasu ko stoka po odvaljivali. Odem kuci i legnem spavativi krece dramaturgija ..... Sanjam upala murija tu inspektori SIPA ovo ono skebase me i zavrsim u policijskoj stanici . Neki insektor me terapise u vezi biljoza pita otkud sjeme ,lampe , gnojivo ..... i tako u beskraj.... zatim me inspektor izvede u hodnik da sacekam nesto.... ima tu u hodniku jos ljudi nisam sam :D Zatim odnekud se stvori i moj kum , pita sta ti radis ovdje ???? Ma reko sadio neke travke pobrljavke pa eto skenjali me . Tu se trgnem i kao probudim se i pomislim uhhhhhh reko samo ruzan san. popnem se na podkrovlje da se uvjerim da su bilje u redukad ono prrrrc raz_ebano sve boks kao da je meteor pogodio a biljoza nigdje i s_ebem se do jaja. Pomislim boze sta se dogadja sta je ovo? Kad pafffffff opet se budim u krevetu, vec krece opasna paranoja nevjerujem da sam se konacno probudio. Pokusavam se ustinuti , gledam u sat ,negdje sam cuo da u snu ako si svjesan kad se pogleda par puta pogleda u sat on pokazuje svaki put razliku u vremenu. Napokon sam budan :) flasa nikad vise samo dzok i to je to, istripo se ko nikad...
 

CrazySmoke

Banned
Banovan
15.08.2013
142
135
43
U nigdjezemskoj ;)
Snovi su odraz stvarnosti. svjesnog i podsvjesnog, želja i nadanja, strahova. oni su buđenje duše. raznolikog li svijeta, raznolikih li snova, tko još ne vjeruje u svoga Tvorca? zašto taj Tvorac je baš ovakav zamislio život? od općeg zla ne vjerujemo u dobro, što smo k tome krivi? ..briju me misli o životu i osvještavanju duše, ne sekirajte se previše ;) nekoć davno sam sanjao slike izbliza koje su bile tako jasne, jasnije od jave. ćesto sam sanjao kako uzimam zalet i letim po nebu pokušavajući održavat to letenje, a nekoć sam tako i bježao od nekog. ako smo već sanjali svašta, kako um može stvoriti sam od sebe sve to? nekad kao da je viša ruka u snovima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva