jesu li ovo prave gljive ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e , de da vas samo pitam ........ meni je ispred kuce izasao mali grmic LJUBICASTO-SIVIH gljiva (ima ih oko 8) ................ meni su malo cudne ali ih ne diram ............ dali su to otrovne ili kakve su ?
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: ma ko ce to znati ovako..ima mali milijon vrsta pa si sada ti misli...dovedi nekog strucnjaka pa ga pitaj, jer ovako po obliku i boji ne mozes nista znati. dala bi ti sajt jedan ali tamo bi morao klikat jednu po jednu vrstu dok ne bi naletio na ove tvoje, nema smisla...pusti nek rastu! nemoj da papas to, slucajno...:costumed-smiley-027
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
hehe .......... ok .......... necu .......... ali problem mi je zvati strucnjaka za gljive jer blizu toga ima i vutre ........... to mi je mali problem ...... :sun2:
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
probaj je ozlijediti, ili zalediti - jednu - ako pomodri, 'nako ka Štrumf samo tamnije još hihih (pomodri, ne poljubičasti), to je 90% ziher da ima psilocibina u njoj (onih 10% ti se more učiniti) .. mada sumnjam da si te sriće hihihi

a nemoj ti po onoj Gobac Vs. Connect
'jedna baba s madežom na bradi
bere neke gljive
ljubičasto-sive
od kojih ljudi,
kao, duže žive
kad ih pojedeš, dobiješ krila,
letiš kao vila ..bla bla'

jer u toj pismi kaže i 'ja jedem samo gljive, ne furam furke krive, POPIJEM SI TRI PIVE, i tako brijem i super mi je' ... e sad baš da se neko naiide gljiva i strusi tri pive, pih!!! To je, kako veli moj dragi, sigurno samo zbog (falše) rime (a ili to, ili stvarno nemaju pojma o njima) .. moj bivši je jednom popija skoro 2 litre nekog jeftinog nizozemskog vina, posli smo kupili havajke, pa san imala žive muke s njim, prijetio se svakom po vlaku, izlazio na svakoj stanici misleć da je naša (a samo smo jednom trebali presjesti) .. a ja bidna smiruj ga, a njemu točno vidiš da je roleta na očima .. njet se ljudi zezat kombinacijom alkohol/gljive ...

Ma znam da nećete, vi ste pametna ekipica, juhuu ;)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ramona_Red je napisao(la):
probaj je ozlijediti, ili zalediti - jednu - ako pomodri, 'nako ka Štrumf samo tamnije još hihih (pomodri, ne poljubičasti), to je 90% ziher da ima psilocibina u njoj (onih 10% ti se more učiniti) .. mada sumnjam da si te sriće hihihi

Definitivno najbolji savjet,u nedostatku raznih kemijskih reagensa i stručnog gljivara, za pripoznat psilocibinke. A šta mislite, odakle ideja da mala bića iz šume koja niko nevidi, osin u POSEBNIM prilikam, budu plave boje?:icon_lol:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
ma nije iz te pjesme ............ ja sam odlucio i sve sam ih pogazio ......... da se ipak neko sranje ne dogodi .........
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
pa bas nisi morao da ih gazis...pa kakvo bi se sranje moglo dogoditi? :icon_lol: ajd neka ti je...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
a , sorry ...... nisam znao sta da napravim ......... inace me mama odgajala da se ne zajebavam s gljivama ...... to je bio samo reflex ....... jos jednom sorry i pokoj dusi gljivovskoj ... :sun2:
 
18.05.2007
9
0
0
38
ja bih se isto tako ispričo gospodinu nargili i gospodinu koji je otvorio temu jer sam se posprdno i neljubazno sprdavao.

eto

a što se gljiva i alkohola tice, ja ih volim zalit čašicom dve dobrog crnog vina i to mi je čisto u redu.

kaj se gopca tice on je možda mislio kao jede gljive ILI popije tri pive
hehe :icon_lol:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ajd ajd sta sada cijela drama oko toga...sve je ok...sprdo ne sprdo..rijeseno i zaboravljeno:bis:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ne razumijem pitanje...pojasni. koje gljive, sta bi poslikao, sta rasadio?
 
31.12.2006
36
5
8
dakle, prilicno sam siguran da imam 'shrooms u dvoristu.

ali ih je svega par...

u travi se ne vide bas najbolje, izgledalo mi je ko puz... i onda sam skuzio! :icon_lol:

dakle, da ih izvadim van i poslikam... kako bi strucno oko moglo utvrditi o cemu se zapravo radi

a htio bih ih rasadit ako je to uopce moguce? pa ono, jel gljiva treba rast ili se moze iz ubrane nesto ispumpat itd...

:bis:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
gljive imas sigurno!!!! ali kakve to je pitanje. 99,9999999% ne one koje ti ocekujes da jesu.

gljive se razmnozavaju sa sporama.

http://www.shroomery.org/6224/The-Life-Cycle-of-a-Mushroom
http://www.mushplanet.nl/ba_lifecycle.php

da bi razmnozio gljivu...

http://www.mushplanet.nl/cult_sporeprint.php

a da bi je uzgojio...e to je druga prica i surfaj malo, ali znam odmah da neces i da te nije volja...prema tome necu se niti truditi objasnjavat... prekompliciran posao za gljive koje niti ne znas koje su....

slikaj i objavi da skratimo posao...a i kad stavis sliku opet nitko nece znati jer ima toliko gljiva i tesko je nekom ko nije expert odgonetnut koja je, pogotovo sa slike.

eto da te utjesim imam i ja hrpu gljiva oko kuce...neke...ko ce ih znat. ne zanima me. kod nas nema halucinogenih gljiva pogotovo ne u nasim vrtovima..vec negdje MOZDA u nekoj vukojebini na nekoj kravljoj balegi:bis:
 
31.12.2006
36
5
8
shroomsr7.jpg

shroom1ck2.jpg

shroom2fy6.jpg

shroom3ga1.jpg

shroom4za2.jpg


heh!?

:sun2:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
rekoh....ko ce ga znati....nemoj ni slucajno da ih jedes!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.