JH auto,BM auto,WW auto / 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
A valjda će se oporaviti :thumb:
:spliff:
Danas oko podne,pade mi na pamet... Mammuthi ti Venlo pokazali spol ;) ,zašto ih malo ne posavijaš.
Zamišljeno,napravljeno. 4 Blue Mammutha i White Widow,napravljen lagani lst.
Odšljak'o sam danas pošteno,jedva čekam da ih vidim...dal' su podigli vrhove :watch:
Otvorim box,prošlo je skoro 12 sati od savijanja... predobro izgledaju :D Očekivano ;)
I tako ja uživam u pogledu,e sad ću si pljugu zamotati :) ... pogled mi se zakova na jednom Mammuthu :eek:
Puk'o pri dnu.Tvrđi dio totalno,ostalo cca 20% kore,kože,ili šta je već. Šteta,lijepa biljka.
Odvezao sam ga,oprezno ispravio i zalijepio izolirkom plave boje stabljiku.Koliko sam god mogao preciznije :smoke:
Malo me iznenadilo to što su mu listovi bili uzdignuti i dosta sveži,pa nisam odmah uočio.
Nakon ispravljanja i opreznog fiksiranja stabljike ... omlohavili.
Imamo jednog ranjenog poštenski :)
Sutra kad se naspavam ... idem ga vidjeti,baš me interesira hoće li preživjeti noć.
Možda padne i koja slika. Noćas sam žalostan,nemogu fotografirati :plac:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
jesam :D
DSCN7631.JPG
Wtf,osjećam se zadnjih dana ko' Batman.Stalno nešto spašavam :D :spliff:
Prvo Džekovi počeli odumirat,pa polomim Mamuta ...aj' već kad brljam da izbrljam do kraja.
Ostao mi je još jedan Džek,dobro napreduje ...al' mi je svjetliji dosta u odnosu na druge.
Ph metar kalibriran,naštelovano 20 l vode na ph 6,5 i zalio ga. Na vreći od Plantelle Balkonie lipo piše,Ph zemlje od 5-6.
Ovo je zadnje uhvaćeno od runofa DSCN7594.JPG
Sadio sam 2 puta u njoj,obadva puta po ljetu i bila je dobra.Međutim ,sada na ovim hladnijim danima ,jako teško se suši. Ima puno perlita u njoj.Pustit' ću da se osuši zemlja u posudama (zadnje zalijevanje prije 4 dana sa litrom vode/posude 10 l)
Te prije toga 7 dana, po 2 litre svakoj. Osim ovih flušanih JH DSCN7592.JPG
Slomljeni Blue Mammoth se primio...no,hehe.Shebao sam ga pošteno,moja greška.Neću ga baciti.Ne bi bilo fer od mene :)
I tako ti ja zujim pogledom po biljkama,zapalio Amneziu Haze auto ...odjednom,uleće bumbar u box.
Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz,bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.... TUP!
Udari u hps. Padne na pod,poleti ponovo i jedva sleti na stranicu od box-a.
Pogledam,kao da mu je jedno krilo spženo malo. Poče da se nešto kao umiva,ovo ono ... ja ćopim foto aparat da ga uslikam.Par slika do sam uspio izzumirat ga...on ponovo poleti.Ja se razmašem rukama oko hps-a i on se parkira pri vrhu boxa.
Srećom imah pri ruci malu čašku rakijsku u koju sipam tekućinu za štelanje Ph i rizle ;)
Spasio sam bumbara ,uglavnom :D DSCN7634.JPG
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Dan 21 (16.3.2015.)

Krep'o grijač na bojleru DSCN7640.JPG Al' lako men' za grijač :) u boxu mi nepogoda :(
Zadnjih par dana sve gore i gore :) Krep'o mi jučer i ventilator :)

Došla neka 'ruska fronta' pa zaladilo vani,zaladilo i u boxu jer su se biljke počele osjetiti ,pa sam ispuh usmjerio van prostora.Hps što ugrije Blauberg s lakoćom proguta i izbaci van,zemlja se ne suši uopće,biljke lišćem pokazuju da korijen povraća više od vode i tako dalje i tako dalje...
DSCN7649.JPG Zahvaljujem ekipi na chatu ;) Meskalito,zli.azra... na ideji :thumb:
DSCN7675.JPG 6 komada presađeno u veće posude,zemlja Potground H. Ništa perlita,osim što je ostalo na dijelu zemlje oko glavnog korijena biljke. Zemlja je u posudama bila totalno mokra i za divno čudo,korijen ju je fino prošarao cijelu. Bijele je boje i ostalo ga je nešto :D Jer je uklonjeno dosta zemlje. Uglavnom,ima svega.Vrlo zanimljiv grow,stalno neki muving :D Još sam danas ubio i jednu finu debelu pljesnivu mušicu,hehe ... jesam

Nju mi nije palo napamet da slikam :D
Ostalo mi je za rješiti još 2 slabija Jack Herera.
No da ne dužim s pričom :) evo par slika za ovaj 21 dan 3 mjeseca 2016.-te.
Pozdrav proljeću :spliff:
DSCN7681.JPG DSCN7658.JPG DSCN7656.JPG DSCN7663.JPG DSCN7665.JPG DSCN7667.JPG DSCN7669.JPG DSCN7670.JPG DSCN7671.JPG DSCN7672.JPG DSCN7673.JPG DSCN7691.JPG DSCN7686.JPG Ovaj malecki je ranjeni Blue Mammoth.Bez prvog kata i velikog lišća.Posađen u malu posudu :gled:
DSCN7689.JPG






 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Isprika na uletu i spamu
@mtran, vesmasina skače po kupaoni,Jel se to popravlja ili nova? 5g stara

Od te napravi stroj za čerupanje pilića a fino si kupi novu ;)
Isprika na spamu i od mene,nećemo više :D
VNL ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:) Krep'o mi jučer i ventilator :)
S osmjehom na licu napisah ovu rečenicu :rolleyes: neki dan.
Znam da imam račun,znam da je pod garancijom koja ističe za 2 mjeseca ;) I tako ti ja odem fino do te trgovine,bla,bla,bla,nije puno radio,ovo,ono,hoću isti takav ...no nema. Vrate mi puni iznos love :D
Još se ne sekiram.Lova je u džepu,odoh do druge trgovine ;)
Nema.
Odem do treće. Nema.
Obiđem sve trgovine koje bi mogle imati ventilatore na prodaju u 3 mjesecu ove godine ... nema u ni jednoj ovakvog ljepotana kao što je bio ovaj moj krepani. One male na štipaljkama ne želim a ne želim ni one stolne okrugle ružne :D Jedan jedini takav sam pronašao :D
Valja reagirati jer mi 3 dana ne miješa ništa zrak u box-u :( ne kontroliram temperaturu u box-u ... misli Venlo,misli ...
Prije par godina rashodovali neku staru makinu i u kontejneru sa otpadom vidim neke ventilatore.Pitam električara dežurnog ... dal' ovo radi.Lik kaže,sad ću provjeriti. Rade :)
I uzmem (ukradem iz smeća) 3 komada ;) Možda zatrebaju jednog dana,hmmmm
Alat imam,drvenarije neke imam,ventilatore imam,kabla imam ... treba mi samo jedan prekidač i jedna doza bijele boje u spreju. Odem po to.Potrošim cijelih 5 eurića :D i bacim se na posao.
Stari rujo iz 1988 godine DSCN7697.JPG ubodna pila,aku bušilica,komad laminata,2 komada štafle,flomaster crni tanki ... pretvorim se u majstora :)
Ispalo je ok :D 2 su venta u kućištu,svaki se pali zasebno na prekidač,ovisno o potrebama.Dok se ne snađem za nešto oriđiđi kinesko ...ovo će biti i više nego dobro :D
Evo par slikica :upiii:
DSCN7715[1].JPG DSCN7725[1].JPG Moram sam još staviti poleđinu (mrežica za fasade) i ugraditi distance da malo odvojim 'leđa' od strance boxa da ne usisava box :D Trenutno za to služi mala kutijica od co2 tableta DSCN7731[1].JPG
Trenutno radi lijevi i fino ljulja biljke a kad bude bilo potrebe...palim i desni ;)
A na kraju je valjalo zapaliti i joint DSCN7718[1].JPG da malo promotrim kako to sve funkcionira :D
DSCN7724[1].JPG
Inače,biljke su dobro podnijele presađivanje.Uslijedio je period stagnacije od par dana,lišće staro žuti,oprezno sam dao malo gnojiva Fish Mix od Bio Bizza ...mladi izdanci su počeli dobivati boju.
2 Blue Mammotha koja su se istegnula su cropana. Nikako da krenim pošteno :D
25 dana je potrošeno uglavnom na borbu protiv Plantelle Balkonie :fuck:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Potgrond H uskoci uvek kad je tesko.
Potvrđujem definitivno ;)
U jednom trenutku su 'kola krenula nizbrdo',grešku sam napravio,uočio,valjalo je reagirati.20 dana starosti,valja sve vaditi van i premještati u veće posude,nova zemlja,auuuu brale koji užas :D
Da nisam,vjerujem da bi do sada biljke bile u smeću :D Par dana mi je umjesto mozga,samo žuto lišće bilo 'u glavi',biljke koje stagniraju,biljke koje odumiru :(
No,sve je dobro što se dobro svrši,stoga ... idemo dalje :)
Oporavile od presađivanja,krenule su fino,malo sam ih polomio,malo sam ih posavijao.
U 2 navrata sam uočio muvetinu kako leti po boxu
fungus-gnats.jpg
Jednu sam stigao i nema je više :),druga mi je utekla. Valja se pripremiti i za njih DSCN7745[1].JPG Uglavnom, vrijeme je za cropping-a,vrijeme je za savijanje grančica,vrijeme je da malo odmorim od problema :D
DSCN7748.JPG DSCN7751.JPG DSCN7756.JPG Prvo su na red došla ova 2 izdužena Blue Mammotha DSCN7699.JPG DSCN7700.JPG DSCN7701.JPG Pa dalje po redu :D
Žice imam :banana_rasta:
Uglavnom,ovo su tekuća dešavanja u box-u.Update sa rezultatima za koji dan :D
BM.jpg
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Dan 31 (26.03.2016)
Onaj trenutak kad znaš da ti se za minut-dva pali lampa,sjediš u mraku i želiš vidjeti izlazak :sun2:
DSCN7801.JPG
:spliff:
Lampa se upali a one kažu uglas; Dobro vjutro Venlo :love2:,baš smo lijepo odspavale.
Biljke su mi dobro.
Oporavile su se i počele da rastu :watch:Oprezno ih zalijevam sa po litar vode kad se osuši zemlja.Svako zalijevanje (do sada 3 puta od presađivanja u Pot G H) ide i od Bio Bizza Fish Mix. Svako zalijevanje naštimam ph 6.5 :joint2: DSCN7776[1].JPG
Neke rastu brže,neke sporije,neke su zbijenije neke idu u vis ... ovisno o potrebi,neke sam kropao,malo savijam, uglavnom...grijalica radi :D temperatura je ok.


Blue Mammoth auto

1. DSCN7812.JPG DSCN7822.JPG 2. DSCN7825.JPG DSCN7830.JPG
3. DSCN7836.JPG DSCN7840.JPG 4. DSCN7852.JPG DSCN7867.JPG DSCN7884.JPG

Jack Herer auto
DSCN7887.JPG DSCN7892.JPG DSCN7895.JPG DSCN7908.JPG

White Widow auto
DSCN7913.JPG DSCN7933.JPG DSCN7929.JPG


Blue Mammoth-i cvatu,Jack Herer-i i White Widow još ne.
DSCN7950.JPG