Kako je nastao svemir?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako je nastao svemir?


  • Total voters
    101

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Iskreno govoreći, nadan se da si u pravu Yami :heartbeat:
A da buden još iskreniji, nekako, nije me uopče briga za razumjevanjem "kako je nastao svemir". Bar za onaj "razumski" dio.
Važno mi je to da san OSJETIJA (vidija?!) kako je nasta svemir, i nebrojene Zvijezde u njemu :icon_wink:.
Nekad me je morilo "kako?", "zašto?", "odakle?", "gdje?"...
Sad mi je jedino bitno da svakin svojin dijelićem (aj, sad ga pesrah; da je tao ispa bi savršen...od čega san naravno još jako, jako daleko :rasta1: ) osjećan da san dio Univerzuma i "da nema ni jednog dijela mene, koji nije od Bogova", ako ćemo to religijski izrazit.

Dugo san lomija mozak proučavajući sve mogučnosti. Kad san odusta (iako to nije prava riječ) od tih nastojanja da razumon objasnim neobjašnjivo, "nagrada" je bila "doživit" postanak :heartbeat:

Ništa se nemože zapravo razumit dok se god ne "saživi" s tim "nečim".
Možda san blesav, možda bi mi neko reka da san puka, ali...I don't give a dame :icon_mrgreen: :thankyou: :icon_mrgreen:

Meni super :hehe:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
exarp.. postoje oni koji razumiju i oni koji pokusavaju shvatiti
nisi daleko od savrsenstva..
dapace.. savrsen si oduvjek bio i uvjek ces biti bez obzira na sve ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EXARP

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
mene više ne zanima kako je nastao svemir, već što je svemir :)
i možda će zvučati prenapuhano i umišljeno ali ja sam dobio odgovore na sva pitanja koja sam imao :) - sad imam onako jednu lijepu kompletnu teoriju u glavi o svemu koja mi odgovara na sve bez iznimka, nešto od toga sam i iznio na forumu, ali uglavnom mi se neda trošiti energija da to objasnim drugima, ionako je samo teorija, makar je meni savršena nemora biti točna... i sad slijedi praktični dio da ju provjerim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
A najboleje je to sto teorija o svemiru, njegovom nastanku, znacenju, zakonima ima beskonacno :D
ili barem skoro beskonacno
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Weedran je napisao(la):
mene više ne zanima kako je nastao svemir, već što je svemir :)
i možda će zvučati prenapuhano i umišljeno ali ja sam dobio odgovore na sva pitanja koja sam imao :) - sad imam onako jednu lijepu kompletnu teoriju u glavi o svemu koja mi odgovara na sve bez iznimka, nešto od toga sam i iznio na forumu, ali uglavnom mi se neda trošiti energija da to objasnim drugima, ionako je samo teorija, makar je meni savršena nemora biti točna... i sad slijedi praktični dio da ju provjerim.

mislim da uopce nije prenapuhano ni umisljeno :D

dapace...mislim da je svatko od nas ovdje kako bi nasao "svoje" odgovore...
sve torije ionako ovise o temeljnom pogledu,odnosno shvacanju svoje stvarnosti...a postoji beskonacno nacina shvacanja...tako da postoji i beskonacno teorija.... :D

masta nam je granica :D

a najsmjesnije je sto su sve tocne :)

smijesna je ova "stvarnost" kad shvatis njenu "ne stvarnost" :D
:signs046:
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.735
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ma odgovora nema. Barem ne nama smrtnicima. Tu i jeste char svega, ne znati. Mozes nabadati i pogoditi par stvari ali u realnosti ne znas ustvari nista i super ti. Barem meni ali samo naprijed uzdignute glave da naucim sto je to ono tamo sto svijetli. Kao muva nabadam glavu u sijalicu ocu unutra aaaaa
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Odgovora ima samo je problem u tome,sto mi ne zelimo da znamo pravi odgovor.Vise volimo da spekulisemo i da se pravimo pametni,a glupi smo u biti jer nista neznamo.Zasto svi odbacuju Boga,pa zato sto je lakse zivjeti kao zivotinja,jer po Bozjim zakonima i nije bas tako lako da se zivi.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
djunga je napisao(la):
Odgovora ima samo je problem u tome,sto mi ne zelimo da znamo pravi odgovor.Vise volimo da spekulisemo i da se pravimo pametni,a glupi smo u biti jer nista neznamo.Zasto svi odbacuju Boga,pa zato sto je lakse zivjeti kao zivotinja,jer po Bozjim zakonima i nije bas tako lako da se zivi.

hmmm...bozje zapovjedi...da.....

mene zanima zasto su sve njegove zapovjedi...

mislim da ako bolje pogledas...uzmimo zapovjed "Ne Ubij"...naravno cini se dobro to ovak..moralno i sve...ali problem je nas Um ne shvaca znacenje rijeci Ne... :D

ako ti kazem da sada U NIKOJEM SLUCAJU NE NE NE NE vizualiziras i zamislis sebe kako jedes sladoled....sto se dogodilo? ta slika ti se stvorila u glavi..

e sad mene zanima...osobno vjerujem u onu spiku iz The Secreta...ako uzemo da takav zakon postoji u "realnosti"...lako bih vidio poveznicu izmedju svega ovog...

neprestanim ponavljanjem "Ne ubij" zapravo stvaras svijet prepun ubojstava jer te male slikice u glavi...tvoja "masta"...postaje stvarnost.... :D

jer konstantno Negiranje stvara Negaciju i s suprotne strane...i to ne dovodi nikud...

ovaj princip je takodjer vidljiv u raznoraznim istocnjackim borilackim vjestinama...(tai chi,aikido i svi ti "soft" (xD) stilovi :D)...treniram aikido i...fakat bi se iznenadio koliko je lakse manipuliranje problema (u mom slucaju napadaca) kada ga prihvatis i kazes mu Da... :D
manipulacija problema (protivnika xD) je tada puno puno laksa :)

nije da su to lose zapovjedi...ali problem je sto su lose formulirane...a to nazalost ne shvacaju mnogi...

peace
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
zašto? zato što tako Crkva kaže?
ajd ne počinji panawa.

npr. ja pod pojmom bog smatram sasvim nešto drugo nego što smatra religija, različito kao kruške i jabuke, ili još bolje kao mravi i galaksije.
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Sve je to diskutabilno i individualno opet,u tome i je fora...i ne može se bašć o svemu raspravljat
a stvari o kojima se ne može govoriti,mora se šutiti:devilfingers:
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Covjek je u pravu Bog se pise velikim slovom.I kad se prica o Njemu,sve ide velikim slovom.kao recimo,On je napravio univerzum.Znaci sve sto se govori o Njemu ide velikim slovom,ne zato sto tako crkva kaze,vec zato sto nas je On stvorio po obliku Svome.Daklem i On je osoba,a osoba se ne oslovljava malim slovom.Rijec Bog znaci svedobar,to je jedna u nizu od Njegovih osobina.A sto se tice ,Ne ubi,naredba se odnosi na sva ziva bica,pa i na zivotinju.Svako ima svoj vijek trajanja,koje mu je Bog odredio,te uisto niko nema prava da oduzme zivot bilo kome.Znaci da bi mi ovdje razgovarali bilo sta o Njemu,moralo bi ,da se o Njemu nesto i zna.Prvo i osnovno je, da se pronadje znanje o Njemu.Svako u skladu sa svojim mentalitetom,inteligencijom i mjestu zivljenja.Zato i toliko religija.Nijedna religija nije losa,jer cilj je isti.Mogu biti samo losi ljudi koji je vode,ili ljudi koji je krivo razumiju.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Prijatelju Bog se ne moze poimati samo onako kako mi ,ti i ja mislimo,nego onako, kakav On je.Pitanje Boga,na ovoj planeti ima i odgovor,a o dogmama je glupo pricati.Sta kad bi ti ja rekao ,da sam na neki nacin vidio Boga,ti bi me vjerovatno pljunuo ili ismijavao.Eto Isusa su razapeli,a on ga je vidio.Kao sto rekoh, ti o Bogu neznas nista ,jer nista o Njemu nisi citao.Tako da o Njemu nemozemo da pricamo.Pricaj o tome kako je bio veliki prasak i kako smo majmuni.To si ucio u skoli.Ja sam ucio malo drugacije.I nije dogma sve sto neka budala kaze,nisam mislio na tebe,vec na najvece spekulante univerzuma,a to su naucnici.I sam Darvin je rekao,da sumnja u svoje teorije,ali eto,Englezi ko Englezi,htjeli su valjda da svijet misli da smo majmuni.Pa sa majmunima je lako manipulisati,dok sa onima koji vjeruju u Stvoritelja,malo teze,jer nailaze na tvrd teren.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Neću se uključit u ovu raspravu jer bi mogao postati bezobrazan nehotice ali samo ću napomenut da ovo počinje ići u krivom smjeru i da baš zbog toga nema religijskih rasprava na forumu
U Isus je umro na križu za nas bravo za njega, meni osobno nije pomogo i smatram ga idijotom jer se mogao vrlo lako spasiti i ako je uopće postojao svojom smrću nije postigao ništa
I ovdje ću stat i predlažem da se svi manimo trpat religiju u ovu finu temu
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Alo čunga lunga brate shvati da nemožeš ti nekom utuvit u glavu isto šta je tebi,
možda nisu svi sposobni da razmiju bOga kao ti:hippy:
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Ok,ni ne zelim nikome nista da utuvim u glavu.Samo glasno razmisljam.Ova tema nemoze ni bez Jednog,ni bez drugog.Znaci ili se tema nastavlja sa razlicitim mislima,uz medjusobnu toleranciju i postovanje tudjih misli,a po meni je jedini nacin da dodjemo do nekog odgovora.Naravno kome se tema ne svidja i ne nalazi sebe u tome,naravno ima miljun drugih tema pa neka ide tamo,da nebi mi smetali njemu ili on nama.Jednostavno,bez puno buke.Sve se moze srediti,ako je zelja tu.Gnjev nije ljepa stvar,to neka ljudi ostave za sebe.Aj kad bi ja sad bio fanatik i isto tako poceo da pljujem po drugima zato sto nemisle kao ja.Nasto bi to licilo.Dakle,tema postavlja pitanje,a to je;Kako je nastao svemir?Ispod tog pitanja koje je glavno,stoje i podpitanja.Svako ima pravo da izabere nesto,sto je prikladno njegovim spoznajama.Isto tako ima prava i da obrazlozi,a potom i da se udje u umjerenu diskusiju.To sto neko misli da su Isusova djela budalastina,to je njegova stvar,tako mu i ide vjerovatno i u zivotu.Dok je za mene Isusovo djelo veoma mocno i govori mi puno i o njemu kao hrabrom covjeku,koji nije pobjegao kao neka kukavica,vec se suocio,sa sudjenim.Ali zato, to nije razlog da ja pljujem njega ili on mene.Tu je sad samo stvar kulture i tolerancije i tu je kraj.