Kako je nastao svemir?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kako je nastao svemir?


  • Total voters
    101

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Ja vjerujem u veliki prasak, jer je trenutno najbolje obrazlozen od znanstvenika...
Sve sto nema nekih dokaza il naznaka potkrepljenim sa znanstvene strane, jer bez dokaza u nista nevjerujem pa tako ni u ovo...
 
27.04.2008
3
0
0
44
problem je u tome sta ljudi ne vide istinu pred njima,sto kompliciraju nesto tako jednostavno..bog je univerzum,univerzum je bog,koji se siri razmisljanjem...u pocetku bijase um nabijen beskonacnim mogucnostima,tj.pocetak nije bio za njega,samo stupnjevi njegove kreacije beskonacnosti u stvaranju,razmisljanju..tocno da su univerzumi svtvoreni eksplozijom..tj. stapanjem dvaju razlicitih vremesnko prostornih kontinuuma.ja sam jedna od tih mogucnosti koja je zapravo uvijek i bila..relativnost vremena,i nepostojanje takvog kao nama shvacenog jer je tako vrijeme rasporedeno u nasoj sferi,uzrok reakcija,izmedu kojeg je neki vremenski rok,ne da nam da shvatimo da nije bio pocetak i da nema kraja...jer kad bi bio pocetak,onda bi vrijedilo pravilo vrijeme je za boga kao i za nas protjece jednom linearnom crtom.kao sta sam rekao on je univerzum,koji ima u sebi u istom trenutku mene od prije sat vremena i mene za sat vremena...sto daje drugacije shvacanje vremena,naravno tesko je razumijeti nesto ako se kod nas odvija drugacije.ako je za njega proslost i buducnost u istom trenutku shvacanja,kako za tako nesto onda postoji start...zivimo tako da se prisjecamo proslih saznanja vaznih za sadasnje lekcije,no neki se vec duze vrte u krug..sad shvacam zasto se jos nalazim ovdje,tek sad sam skupio dovoljno saznanja za drugi korak..ne postoje slucajnosti,to je tako jer si ti tako zelio,kao sta kaze teorija holograma univ.:thankyou:
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
onaj koji jesam- ovo je sve ok. To sto si napisao. Mene zanima odakle potice to tvoje znanje? Kako si ga stekao? Ako nije problem... Pozz...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.735
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Koji svemir? Samo ovaj nas ili i sve druge univerzume. Svijet realnog ili nerealnog? Univerzum je koliko i realan toliko i cista imaginacija tako ko ce ti ga vise znati koje sta izmisljao i izmastarijo.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Neznam koliko duboko u rabbit hole zelim ici, ali zato zec ide jako duboko u moj human hole..
udje na usta, a izadje u drugoj dimenziji gdje ga crna rupa prebaci u drukciji oblik materije koji se u nasem realitetu moze okarakterizirati kao izmet.

Jel se moze tog zeca nazvati astronautom, ili barem "vjestim skakacem kroz flux polje stelarnih plinovitih maglica?".

Mene vjesto iskoristava kao alat u svom podlom naumu da zavlada sveopcim postojanjem unutar multidimenzionalnih realiteta.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Dakle ako ljudi pocnu da se sprdaju sa tvojim stavovima i da te vredjaju, pa onda ti njih i tako u krug... To si zapravo ti sam sebi privukao.

Ja mislim da svi mi pricamo o istoj stvari ovde, problem je samo u komunikaciji... i percepciji.

Za mene je "BOG" izvor sile koja pokrece nase zivote. Sila koja stoji iza postojanja. Znaci to je "Izvor". Kada smo umorni legnemo da spavamo i "napunimo" se energijom. Ta energja je za mene izvor (potice iz izvora). Nije to nista personalno, sa tim se nemoze komunicirati niti se moze razmisljati o tome sa ljudske perspektive. To nije bog koji "sve vidi i sve zna" na personalnom nivou vec sila koja stoji iza svega i koja utice na sve.

Evo, ti si privukao moje pitanje: "kako je zakon privlacnosti doveo tebe do tog znanja?"

Stvarno bih voleo da cujem objasnjenje, nepokusavam da te provociram niti sam sarkastican...
 
27.04.2008
3
0
0
44
"kako je zakon privlacnosti doveo tebe do tog znanja?" ..valjda jer sam to zelio i iz svakih situacija stvorio svoje subjektivno univerzalno razmisljanje sa kojeg uvijek gledam i svakim trenutkom sve vise privlacim to znanje jer ga zelim,i trazim,i zato mi dolazi..
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Evo malo o String Theory-u....

nismo ga bas spominjali,znam za njega dost dugo ali bas nedavno naletio na ovaj dokumentarac...pa da ga podjelim s vama :)

Parallel Universes
BBC Two 9.00pm Thursday 14 February 2002

Imagine a universe co-existing in parallel with ours

Everything you're about to read here seems impossible and insane, beyond science fiction. Yet it's all true.

Scientists now believe there may really be a parallel universe - in fact, there may be an infinite number of parallel universes, and we just happen to live in one of them. These other universes contain space, time and strange forms of exotic matter. Some of them may even contain you, in a slightly different form. Astonishingly, scientists believe that these parallel universes exist less than one millimetre away from us. In fact, our gravity is just a weak signal leaking out of another universe into ours.

In another universe, the British could win the American Civil WarThe same but different

For years parallel universes were a staple of the Twilight Zone. Science fiction writers loved to speculate on the possible other universes which might exist. In one, they said, Elvis Presley might still be alive or in another the British Empire might still be going strong. Serious scientists dismissed all this speculation as absurd. But now it seems the speculation wasn't absurd enough. Parallel universes really do exist and they are much stranger than even the science fiction writers dared to imagine.

Greater dimensions

It all started when superstring theory, hyperspace and dark matter made physicists realise that the three dimensions we thought described the Universe weren't enough. There are actually 11 dimensions. By the time they had finished they'd come to the conclusion that our Universe is just one bubble among an infinite number of membranous bubbles which ripple as they wobble through the eleventh dimension.

Each universe may exist as a bubble with its own laws of physicsA creative touch

Now imagine what might happen if two such bubble universes touched. Neil Turok from Cambridge, Burt Ovrut from the University of Pennsylvania and Paul Steinhardt from Princeton believe that has happened. The result? A very big bang indeed and a new universe was born - our Universe. The idea has shocked the scientific community; it turns the conventional Big Bang theory on its head. It may well be that the Big Bang wasn't really the beginning of everything after all. Time and space all existed before it. In fact Big Bangs may happen all the time.

Of course this extraordinary story about the origin of our Universe has one alarming implication. If a collision started our Universe, could it happen again? Anything is possible in this extra-dimensional cosmos. Perhaps out there in space there is another universe heading directly towards us - it may only be a matter of time before we collide.

Parallel Universes
----------------------
Part 1-http://www.youtube.com/watch?v=2_vpEyE6rug
Part 2-http://www.youtube.com/watch?v=2_vpEyE6rug
Part 3-http://www.youtube.com/watch?v=f6_QwNrnAfo&feature=related
Part 4-http://www.youtube.com/watch?v=qngQkO_Rp7Y&feature=related
Part 5-http://www.youtube.com/watch?v=Y2K_FR_MWMw&feature=related

Pa komentirajte slobodno ako zelite...
Meni osobno sve nekako vuce na tu teoriju,jer podosta sam vec stvari (sam za sebe) uklopio u nju.....

peace :D
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Kako neko moze da misli,da naucnici svojim nesavrsenim spravama mogu da izmere savrsene stvari?
Neko kaze da veruje samo naucnim dokazima.Ali,eto ja nikad nisam vidio mars,ali to ne mora da znaci da ga nema.Tako i Bog,da bi ga se vidilo i dozivilo,treba imati oci,a to nije ni malo lako.Prevaren je onaj ko zeli da bude prevaren.I opet,posto se zna da nista ne nastaje samo od sebe,kako je moguce da je veliki prasak nastao sam od sebe.Svaka akcija ima reakciju.Po je akcija u reakciji velikog praska,ako nije neka velika sila ili Bog kreator.Kako je moguce da evolucijom nastane tako skladan i savrsen,zivuci univerzum.Ja smatram da nismo nastali od majmuna,jer to je nemoguce.Kako sad nesto ne evoluira?Postoje dokazi,koji govore da su ljudi zivili u vreme dinosaurusa.Pronasli su ljudske kosture koji su stari preko 10 000 god,zamisli u to vrijeme,trebao bi bar nokat da se promjeni,ma ni to.Daklem jos jednom,prevaren je onaj ko zeli da bude prevaren.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
10 000 godina je vrlo vrlo malo evolucijski gledano, prije toliko je godina taman negdje bilo ili završilo zadnje ledeno doba i tada sz dakako ljudi već na veliko postojali a i prije.

A što se tiče toga što ej bilo prije velikog praska baš sam jučer pročito dobru foru Stephena Hawkinga koja ide otprilike ovako

Pitati što je bilo prije velikog praska je kao pitati što je sjeverno od sjevernog pola
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Ajd ,ja bi postavio pitanje i ovako.Kako je moguce,ako nema Boga,da su u njega vjerovali i Indijanci koji su otkriveni u Americi.Nisu oni znali ni za Krista,ni za Muhameda,ma nizasta,ali su znali da ima Boga.Kako je moguce da je Biblija prva knjiga,pa valjda bi se pisalo nesto drugo,pa tek onda o Bogu.I jos ne samo Indijanci,vec svi ljudi na planeti su znali za Boga, od kad postoje.I na kraju,ako je evolucija napredak ljudske civilizacije,kako je moguce da smo mi najgluplja i najzaostalija pokoljenja na planeti.Imali su ljudi sve ovo sto mi imamo i danas,cak se smatra da je Atlantida nestala onako kako cemo i mi nuklearnim ratom.Neznamo kako su piramide gradjene,Maje su napravili precizniji kalendar od savremene civiliozacije.To govori o degradaciji savremene civilizacije,i krahu morala i znanja.Uostalom sva saznanja proslosti govori o tome da jeste,ima Boga,jedino oni koji nece da se povinuju pravilima morala,kazu da ga nema.Jer ako bi covjek rekao,da ima Boga,to znaci da mora da se mjenja.A ja koliko vidim svjet se okrenuo naopako.Sve vise vrjednosti su nize,a nize vise.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Evo mogo bi ti svašta reći na ovu temu ali ću ti reći samo jednu stvar a to je prouči pravilnik i vidjet ćeš da su u njemu zabranjene rasprave o religiji tako da je suvišno na ovome forumu pisati o tome(imam 15 kaznenih bodova zbog toga)
Ne znam odakle ti podatak da je biblija prva knjiga ima mnogo knjiga prije biblije(biblija je zapravo više knjiga ali ajd to sad nije bitno)
I samo da te malo ispravim nitko nije znao da ima boga nego su svi u njega vjerovali(bez ulaženja u porijeklo mnogih religija o čemu mi se neda jer je predugačka tema)
Bog je način da si pojasnimo ono što nam je još uvijek nejasno
Nekada davno:
Zašto sunce svijetli, smrt i bilo kakve metafizička ili fizička ali neobjašnjena pitanja, odgovor je bog.

I sad sam ja opet tu počeo mljet a postoji dobar razlog zašto su zabranjene religijske rasprave.
 

djunga

Aktivan Član
23.07.2008
66
5
0
48
Nisam pricao o religiji vec o stvaranju o Bogu.Mene religije ni najmanje ne zanimaju,zanima me samo Bog.A sto se Biblije tice kazu da je prva stampana knjiga koja postoji ,sve ostale su druge.A kad ljudi pricaju o Bogu to je siroka tema i nikoga ne vrijedjam sa time.Svako ima pravo na svoje misljenje.Istina je jedna,samo je treba pronaci.Nema Boga do jednoga.Cemu onda price o religiji.Ona je nebitna,a ako je tema, kako je nastao univerzum,smatram ,da se tu mora i sam Bog spomenuti,a to odma povlaci za sobom i bezbroj pitanja.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da malo je nezgodna tema jer se lako povlači bog u priču. Cjelo područje "putovanje na mentalnim talasima" je nezgodno zbog potencijalnih religioznih rasprava koje na žalost ljude dovode do žeščih sukoba i negativne atmosfere kad počnu braniti svoja stajališta, zbog toga postoji 10. točka pravilnika.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Da citiram Stephena Hawkinga....

Fizika ce u 21. stoljecu mozda napokon razumjeti um Božji.

:)

Samo sto ja brijem da nece biti fizika koja ce ga razumjeti... ljudska rasa kao cijela ce ga razumjeti :D
peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva