kako ubost paru :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Evo ovako,otvaram ovu temu s nadom da će netko podijeliti sa nama ostalima tajnu formulu kako do para. :D
Znači ako imate neki način kako do para,bilo to kladionicom,klikanjem reklama,nekim virtualnim poslovima,prodavanjem jabuka,preprodajom magle,slanjem pisama kako zaradit pare,ako imate neki štek gdje držite pare a ne trebaju vam,ako imate neko mjesto gdje nalazite pare,neki način općeg dolaženja do istih podijelite sa nama molim vas! :)
Ukratko neki način kako dolazite do para u fušu,da se razumijemo ovo nije tema za ljepljenje ref linkova i nije tema da nas navlačite ovdje na iste linkove i uzaludne pokušaje da dođemo do para,neku dobru ideju što raditi i što ide.
Sve se vrti oko para,ja vjerujem da bi nekim članovima sa foruma dobro došle iste.

Pa poćnimo,iskreno se nadam da ova tema neće zapoćeti nekim nacionalnim komentarima i završiti u smeću :/

Ja trenutno do para dolazim ljepljenjem pločica,taj način je za mene deprimirajući i loš,no pritisnut situacijom primoran sam na to,i ovim načinom tražim alternativu.Eto ovo je jedan od načina,ne tako dobar :D
 
27.03.2014
12
4
0
pare rastu iz zemlje,zna se hahaha...ako znas nesto radit npr.radis u nekoj dobroj firmi gdje se radi struja provode instalacije kroz kucu kuzis me tamo radis 8h odes kod nekog ko rradi tu struju 15h dnevno i pitas ga jel mogu tuc kod tebe fus i et...i taj visak para ulazes u nesta bilo sta neki bizzz i super ahhaha ..tako ja jbg i dobro je
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
za sad se u struji vrte pare...što mi Tesla nije ćale? :D
Ja sam jedno vrijeme pikiro na rasadnike,voćke,ćetinjari i to...al ubili mi ljudi entuzijazam,sad dali su govorili da je loše zato jer je loše il u strahu od tuđeg uspjeha,ko će ga znat...al znam da je takva bašta poso mojih snova :D
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Ja iskreno prodajem neke stvari preko aukcija na netu. Tipa kupim neke knjige jeftino gde stignem za male pare uzmem od ortaka kojima ne trebaju, i onda metnem na aukciju pa šta bude. Ili neke predmete prodajem tamo. Malo je mučno i bolno no uspe se uzeti neki keš. Imao sam do skoro sat koji je star 5 godina i original kupljen u radnji, probao prodam nekim sajdžijama oni mi nudili 5e, ja batalio i stavio na aukciju prodao za 25e, iskreno taj mi se sat smučio nosio sam ga dugo. Sve što treba da radiš kada prodaješ stvari na aukciji da imaš dobru žvaku tj. priču kako da prodaš. Ja npr. sam se služim fazonima iz Retorike (znam da to ne zvuči da nema veze, ali ukratko sklopim neki govor koji bi rekao čoveku da ga prodajem uživo). Naravno nikad ne lažem kada prodajem predmet, već kažem istinu i uz to ako ima neke falinke napišem koje su, ali uz te falinke odmah preko toga dodam njegove najbolje karakteristike. I mene je mučilo isto pitanje, ali sam došao na odgovor imaš građevinu uz to sve radiš definiciju (pomoćni radnik :D) doduše ja to shvatim kao plaćeni trening pa me ljudi kasnije neprestano zovu da idem da radim pošto pristajem na malo niže dnevnice nisam indijanac da se cenkam. Gledam gde god da se uglavim i na utakmice kao redar bilo gde. Šta god dobro legne, npr. pošto sam sa mojima i studiram gledam svaki dinar koji dobijem bilo to 100kinti da uštedim i stavim u kasu i eto posle nekog vremena eto nekih para. Da znam da zvučim kao jevrejčina (ne na nacionalnom nivou nego nivou štekanja, nemam ništa protiv njih da se razumemo :D ). Inače ćale mi keramičar, ali pošto nema posla piči kao pomoćni radnik. Tako da razumem zašto ne gotiviš rad sa pločicama, pogotovo kad dođu ljudi iz unutrašnjosti pa spuste cenu m2. Inače u najgoroj soluciji možeš biti žigolo :rofl: :rofl:

EDIT: Knjige koje prodajem nisu moje :D tačnije ja ih nisam kupio zbog interesa nego za dalje preprodavanje, svoje knjige ne prodajem jer to ne valja, a i ja imam neki osećaj da to stvara lošu karmu, mada imam običaj da i ove što preprodajem pregledam pa ostanu u kući tkao da taj moj posao baš i ne ide :D osim ako je knjiga truba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko
27.03.2014
12
4
0
ugl.nije bitna stuja hahaha..uspedotoci se na nesto sto znas sto te zanima i samo deri po tome...znam pun k.. ljudi koji kao oce pare pricaju o parama a sjede na fejsu i nista nerade..ak os pare potrudi se oko necega nebitno cega ..sjedi i naparavi neku aplikaciju, uzmi sad kruske ,jabuke , parcove sta vec i o tome se brini svaki dan, kupi auto sredi ga i prodaj ga kupi si ajfon polupani ekran i zaradi si 30-50e uglavnom trudi se sto vise mozes :D i logicno svaku vecer da bolje mislis :smoke18: :rasta1: :joint: :spliff: :sick: :banana_rasta: :bong7bp: :smoking-banana-smiley-emoticon:


probaj posadit parcova mozda uspije hahahahaha :signs040:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
395
1.747
143
79
Sumarak
Drzim se one nema hljeba bez motike, pa tako da sam siguran da od igre na srecu nema nis, jednom sam dobio 2.5eur na onom zagrebi, kupovo cigare pa reko ae daj i to da oprobam.

Zavrsio sam masinsku tehnicku, dok nisam nabro iskustva radio sam za neke sitne pare, to tek bilo simbolicno da ne bude da radim dzabe, vremenom sam dobro naucio na tim masinama, sad radim na CNCu nije tezak posao, nije ni neka plata, izadje oko 350eur, za mene bi i to bilo dovoljno jer imam 27godina, a nemam ni zene ni djece, a od staraca ne trazim pare tak da smo svi sretni, osim ovog redovnog posla, pomazem dajdzi oko pcela pa nikad en bude dzabe, da covjek i u medu i parama...., a sad sam evo bas poceo da se ucim oko shiitake gljiva, pa cu i tu da probam malo da popravim financije, uglavnom mislim da je to dug proces kako do para, ako nemas u planu da opljackas neku banku, ili da dilas po gradu, ali to ti nije dugog vijeka, nije fora postojanja da zivimo ko paraziti, mi smo ljudi, najinteligentnija rasa na planeti, pa mislim da bi tako i trebali da se ponasamo, uci, uci i uci i tako ces do para, naravno i radi, ali ne mozes radit ako to ne znas, pa tako da se sve svodi na usavrsavanje, i tako ces jednog dana ako se budes borio imati dobre financije, to je za mene jedini nacin na koji se moze doci do para, nekih znacajnijih svoti, ne mislim na ono ubacim euro u slot izvucem 10 pa mi super subota :) Rad lijeci :D Lijep pozdrav i svako dobro...
 

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
ćito sam i ja tu temu,ovo je bilo više onako,ljudi pa ćime se vi bavite i to ;)
ono da se ćuju neka iskustva iz prve ruke i to,ako me razumijete :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
idi u Italiju radi kao žigolo, čuo sam da tamošnje bogate usidjelice plaćaju i po 500€ za jednu "seansu"... :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: toomzy and KneleBGD

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Ovo ti je dobro, ne radiš ništa a može se zaraditi, ne puno, ali s obzirom da ne radiš skoro ništa..dobro je. Ovako, napravi neki račun na kladionici, stavi na njega 100€. Kada dođe vikend(tad ima parova i sigurno je) stavi tih 100€ da će neka 2-3 kluba dati gol. Ali igraj one klubove koji su bog i batina u svojim ligama, i samo kad kući igraju. Tipa: Barcelona kući daje gol, Bayern kući daje gol, Olympiacos kući daje gol, Anderlecht kući daje gol, Juventus kući daje gol, Zvezda kući daje gol.. Odigraš 2-3 para i koeficijent ti bude oko 1.20-30 i tu uzmeš 20-30€. Ja sam tako radio, uzimao parice..dobro si me napomenuo, mogao sam ponovo to početi ;)
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
nista na kladionici nije sigurno...tako lepo stavis na bajern sad za vikend da ce dati go i njega lepo augsburg otrese sa 1~0.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kladionica je porez na budale. Što je veća recesija to kladionice dižu veće pare jer se ljudi sve više okreću igrama na sreću u nadi da će se izvući iz :shit2: a u biti upadnu u još veća :shit2: . Nemam ništa protiv kladionica, naprotiv volio bi biti vlasnik jedne pa da i ja napunim džepove od takvih koji tako razmišljaju.
Nema ništa loše u klađenju ponekad za siću tu i tamo, ali razmišljati da će te to izvući iz financiskih problema je pogrešno. Na žalost na našem brdovitom balkanu je najviše takvih koji tako razmišljaju, dijelom zbog općenitog stanja u našim državama a dijelom zbog našeg mentaliteta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and NoSeeds

Pablo Escobaar

Aktivan Član
23.01.2014
171
89
43
Sasa443 je napisao(la):
nista na kladionici nije sigurno...tako lepo stavis na bajern sad za vikend da ce dati go i njega lepo augsburg otrese sa 1~0.
Napisao sam kada igraju kući...Bayern je bio silovan u gostima a ne kući :D
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
Idi na benzinsku prat stakla,drva radit,uvjek takvih se poslova nadje,imas i neke bobice od kojih se redi pekmez,30kn je sadnica,uloži u to pare,jako se isplati,javim ti ako te zanima kasnije kad se sjetim
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa pocni se baviti politikom,jer kod nas se najvise isplati biti politicar..:) samo nauci dobro da lazes i uspeh je zagarantovan,odmah ces brzo napredovati u politici mozda budes i neki ministar...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.